Návrat bez pravidel

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Návrat bez pravidel

Příspěvek od hub in »

Na sobě nové kvádro z nevyspání,
kravatu z jinovatky,
z tajných cest odnikud mi nikdo nezabrání,
vrátit se zpátky.

Ověnčen průšvihy a válečnými kříži dluhů,
metály za chrabrost, při svátcích pivní zátky,
ze svých cest odnikud, ze světa dobrodruhů,
psal jsem vám své vzkazy mezi řádky.

Za zády s meči frenetických rebelů,
jež vyhnali mě z ráje folkodromů,
potrubím červích děr, vnitřnostmi tunelů
jako blesk běžel jsem za kanonády hromů.


Ref:
Ze zmatku roků, týdnů, všedních dní
a podezřelých živočišných potřeb,
z prostředí, kde plodní zneplodní,
kde nejveseleji zní slovo pohřeb,

Ref:
Ze zmatku pravd a polopravd i lží
a překroucených faktů historie,
z bytů plných vypasených vší,
do světa své zvrhlé fantazie

Na sobě kvádro v barvě mrtvých stromů,
kravatu z jinovatky,
hozený bumerang se zase vrátil domů,
mezi vás, zpátky…
hub in
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Návrat

Příspěvek od Próka »

Ahoj Hub-ine,

těšila jsem se na tvůj nový text a přiznám se, že mě hodně zaskočil. Nikoliv kvalitou (o ní není sporu) ale náladou, Na mě text působí depresivně, což byl jistě úmysl vzhledem k použitému slovníku: potrubí, červí díry, vnitřnosti, vypasené vši, mrtvé stromy. Když přistoupím na tuto rovinu zpovědi, musím uznat, že lépe už ji vyjádřit nelze. Je to velice silné a přesvědčivé, jako bys tu cestu opravdu podnikl. A já tě s potěšením vítám zase zpátky mezi námi :) .

měj se moc hezky
Próka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

I přes tu houšť řekněme "depresivních" výrazů mě ten text přijde naopak v podstatě optimistický - to ten návrat. Je to neuvěřitelné, kolik nápadů člověk může mít...Kravatu z jinovatky, podezřelé živočišné potřeby, potrubím červích děr, vnitřnostmi tunelů atd. Je to trochu nabité, ale líbí se mi to.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Děkuju za vaše reakce.
Řekl bych, že můj poslední pokus je smutný pokus s optimistickým závěrem. Vidím to podobně jako Kuba. Je fakt, že podobné věci mi moc nejdou a tak jsem využil momentálního rozpoložení, abych si něco takového znovu vyzkoušel.
Depresivní věci mi naopak jdou dobře, ale bohudík pro Próku jsem je na dílně zatím nevystavil.
Kubovi děkuju za shovívavé hodnocení a tobě Próko za přivítání. Tu cestu jsem skutečně podnikl a jsem po určité odmlce na dílně zase zpátky a už se těším, že budu moct na nové příspěvky také reagovat. Omlouvám se, že jsem tě zklamal v náladě písničky a pokusím se to napravit. Neumřu-li do zítřka, stvořím něco pro tebe snad pocitově bližšího.
hub in
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj,
je to návrat bez pravidel, tak snad nebude vadit, že jsem to pochopila úplně jinak.... zcela neoptimisticky... Myslela jsem si, že když se vracíš z "cest odnikud", tak se vlastně musíš vrátit - nevím, jak to přesně popsat - "nikam". Takže mi tam ta naděje spojená s návratem působila jen jako naděje zdánlivá, jako vějička, po jejímž prokouknutí je čtenář uveden do ještě větší deprese.... Takhle se mi to moc líbilo. Ale asi jsem to překombinovala :)
Ahoj, Lada
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj Lado.
Mrzí mě, že nejsem tak komplikovaný. Bohužel s tím nic nenadělám. Ale na druhou stranu mám aspoň zvýšenou motivaci a to je také optimistické zjištění. Děkuju za postřehy a měj se.
hub in
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“