možná by se mělo

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

možná by se mělo

Příspěvek od smutna.meduzka »

Ref:
D moll
vždy když oči zaplní se jenom solí
F dur
civilisté s meči křičí, že to bolí

Es dur
Možná by se mělo plakat

C moll
za padlé ve válkách

Es dur
možná by se mělo plakat

C moll
za děti v kazajkách

Es dur
Možná by se mělo plakat

B dur
za suché, mrtvé stromy

Es dur
možná by se mělo plakat

B dur
za zpustošené domy

Ref:

Možná by se mělo plakat
za zkrvavělé tváře
Možná by se mělo plakat
za plané proletáře
Možná by se mělo plakat
za falešné hrdiny
možná by se mělo plakat
za zločince bez viny

Ref:


Es dur
Možná by se mělo plakat

B dur
aspoň na chvíli

Es dur
co kdyby vás všechny slzy

G moll
jednou zradily
Naposledy upravil(a) smutna.meduzka dne 13. 1. 2006, 18:14, celkem upraveno 2 x.
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Možná

Příspěvek od Próka »

Ahoj Smutná Medúzko,

Mně se ten text líbí. Má v sobě takovou laskavou naléhavost. Po jeho přečtení jsem si jistá, že plakat by se mělo. Ne možná ale určitě. A nejen z výše uvedenách důvodů, ale i z mnoha dalších. Je to zajímavé zamyšlení a hezky zpěvné. Napadá mě jen jedna připomínka - nahradit v refrénu "zkrvavělé" za zkrvavené, ale vlastně možná ne, najednou si nejsem jistá. Takže moje připomínka je asi zbytečná.

P.S. Promiň mi trošku diskrétní otázku. Proč sis do přezdívky dala "Smutná"? Teda pokud to není příliš osobní. Ptám se jen proto, že bych nechtěla, abys byla smutná, právě naopak.

Moc tě zdravím
Próka
Peprník
Příspěvky: 73
Registrován: 23. 12. 2005, 09:00
Bydliště: Hrůzné

Příspěvek od Peprník »

Je to určitě zajímavé, a pekňoučký textík z pohledu básničky.

Musím, ale říct, že já se hrubě neztotožňuju s obsahem. Naopak mi dost vadí. Tam by mělo stát možná by ženy měly plakat, nebo: možná bychom měly plakat. Ale přece nechceš po chlapech aby brečeli za zpustošené stromy a proletáře? Mně to popírá mé vnímání muže - jako spolehlivě a rychle řešící jednotky, která určitě může mít smutky a splíny, ale ne bulit nad neosobními věcmi.

Tolik můj dojem z tohoto textu. :-) Poud to bude zpívat děvče o ženskejch - bude to v pohodě :-)
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

PRO PRÓKU:
Ahoj,
tak děkuju za reakci na můj textík. Jinako, abych odpověděla na tvou diskrétní-nediskrétní otázku. Tahla přezdívka mě napadla jen tak, ale něco do sebe určitě má. Jsem smutná, asi jsem k tomu předurčená a.. a.. nevím, co jiného napsat. Snad jen to, že se budu snažit být veselejší. Už jen kvůli tomu, že se ti ten text líbí :) :lol: . Ještě jednou díky.#medúzka#

PRO PEPRNÍKA:
Ahoj,
takže.. ňáko nevím, co mám napsat. Zvláštní, že Próce , jakožto ženě se to líbí a tobě, jakožto muži ne. Ten text není určen pro ,,vybranou společnost", pro ženy. Je.. nemohu najít ta správná slova. Zkrátka teď nejde o to, jestli by chlapi měli nebo neměli plakat za suché, mrtvé stromy.. také jsem toho názoru, že chlap, který brečí (tím myslím kvůli každé hlouposti) není chlap :), ale.. může být smutný, může mu být přeci líto toho, jak lidstvo ničí čím dál tím víc přírodu atd.#proto..,já jsem teď taká zmatená (klasicky:)). Chtěla jsem jen říct, že si to nemusíš hned převádět tak osobně a být tak ješitný, hrdý........... no zkrátka chlap :)#medúzka#
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Možná

Příspěvek od Próka »

Ahoj Medúzko,

vynechávám "Smutná", protože bych ti to ráda odpárala, jinak děkuji za vysvětlení, ale nemůžu s tebou souhlasit. Předurčená ke smutku určitě nejsi, to není nikdo. Každý člověk je někdy smutný a do jména (přezdívky) si to nedává. Tak proč bys to měla dělat ty? Na tvém místě bych se toho rychle zbavila, třeba to bude první krok, který pomůže zaplašit tvou melancholii. Promiň mi, že ti do toho tak mluvím, ale mně to nedá. Já dávám přednost nadhledu nad vším, tedy i smutky, i když uznávám, že někdy je to velmi obtížné.
Utěšuje mě aspoň pocit, že se teď nad tím zamyslíš a možná mi dáš za pravdu.
měj se moc hezky
Próka

to Peprník,
jestliže jsem napsala, že plakat by se mělo, neměla jsem na mysli zrovna promočený kapesník, ale chápala jsem to jako určitý pocit nebo lépe soucit. A toho jsou snad schopni i muži. Nevěřím, že ti není líto mrtvého stromu. Nebo snad ano? Netvrdím, že se musí prolévat moře slz, ale lhostejné by to být němělo. Nikomu. A navíc si myslím, že to není neosobní téma, ale právě naopak, každého z nás se týká. Tak jsem si trošku zamentorovala :) , ale snad to bylo ku prospěchu věci.
Srdečně zdravím
Próka
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

pro Próku:
tak.. jistěže máš pravdu. Nikdo není předurčen k tomu být smutný. Je jasné, že každý člověk je někdy smutný a.. mám to v přezdívce a tak to i nechám. Ne snad pro to, že bych chtěla, aby všichni věděli jak jsem nešťastná :), ale pro to, že tenhle nick mě napadl jako první a nechci to ňáko měnit. Snad se nebudeš zlobit :roll: :lol: .
Jinak si myslím, že jsi moc pěkně a přesně vyjádřila to, co jsem chtěla vyjádřit i já (tím myslím tvůj vzkaz pro Peprníka).#medúzka#
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Medůzko, smutná,
nejsem si jist, jestli se dá do takového tématu kdy pustit, aby to nevyznělo naivně. Já bych to už asi od svých sedmnácti neudělal, i když vím, že tehdy jsem také podobné texty psal. Jenže! Kde máš ty největší křivdy, které se staly? Kde chceš zachytit ty hrůzy, které prostě nejdou vyjmenovat? I kdyby ses o to pokusila, zůstaneš jen na prahu... S tím se nedá souměřit. Takhle píseň nebude umět zapůsobit. To mi věř... Zkoušeli to i ti přede mnou a uspěl jediný. Bob Dylan s písní o třech slokách: Blowin´in the wind. To stojí za důsledné studium. Zdraví Slávek
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“