Inventura lhaní

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

Inventura lhaní

Příspěvek od Pavel Antad »

Vsechny zdravim po dlouhe dobe, dodelal jsem jednu vec, ktera by mohla byt pisni...tedy pokud by k tomu nekdo udelal melodii :-)

Inventura lhaní

Kabát mých starostí už ti těžký byl
a šála ze smutku tu vedle skříně visí
peřiny nehřejí tak jako dávno, kdysi
korunou z trnů slov ti ubývalo sil.

Důvěra v souznění je měnou bezcennou
oblačnost loučení je nebezpečně blízká
a propast vzdálení tak podezřele blízká
opona ze zvyků se hroutí nad scénou.

Ref.
Knihu všech mých závad
si otvíráš
na stránku číslo stížnosti.
S pranostikou nálad
se prodíráš
zlým labyrintem starostí.
Nesplněná přání
ti stékají
z očí k hřbetům na rukou.
V inventuře lhaní
přebývají
i sliby s prošlou zárukou.

Bezmocnost vítězila, stojíc opodál
kolikrát vstoupili jsme do té stejné řeky
tekuté písky – kompromisy, tiché vzteky
duch zrady se sirkama u všech mostů stál.

Mrak plný soli naše plány zatemnil
od blesků zoufalosti byl jsem celý zbitý
na archu Noemovu naložil jsem city
a nevím, zda se ještě někdy rozední.

Ref.
Knihu všech mých závad...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ohohó. Kdyby bylo pod textem napsáno "made by Hub in" vůbec bych se nedivil. To neber jako ironickou výčitku! Těch nápadů tam je...Kritizovat teď v půl druhé ráno nebudu (tedy negativně), ale mám za to, že stejně druhý den nebude moc co...K
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Není těch obrazů trochu moc?

Příspěvek od Petr Sedláček »

Ahoj Pavle,

souhlasím s Kubou - je v tom textu pár docela pěkných nápadů (třeba "V inventuře lhaní přebývají i sliby s prošlou zárukou" nebo"na archu Noemovu naložil jsem city" - moc pěkný). Jenom mám někdy pocit, jako by tam byly obrazy za každou cenu. Text mi pak přijde zbytečně těžký a složitý, dá práci se v něm orientovat. Zdá se mi, že někdy už jsou to obrazy pro obrazy (co je to "pranostika nálad"?), které při hlubším zkoumání nedávají smysl - nebo jsem ho jenom já nenašel, což je klidně možné.

Když to shrnu - máš neotřelé vidění, což je skvělé. To se totiž nedá naučit. Přimlouval bych se ale za zjednodušení, méně často znamená více - a v textech to platí dvojnásob.
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

Re: Není těch obrazů trochu moc?

Příspěvek od Pavel Antad »

Petr Sedláček píše:Ahoj Pavle,

souhlasím s Kubou - je v tom textu pár docela pěkných nápadů (třeba "V inventuře lhaní přebývají i sliby s prošlou zárukou" nebo"na archu Noemovu naložil jsem city" - moc pěkný). Jenom mám někdy pocit, jako by tam byly obrazy za každou cenu. Text mi pak přijde zbytečně těžký a složitý, dá práci se v něm orientovat. Zdá se mi, že někdy už jsou to obrazy pro obrazy (co je to "pranostika nálad"?), které při hlubším zkoumání nedávají smysl - nebo jsem ho jenom já nenašel, což je klidně možné.

Když to shrnu - máš neotřelé vidění, což je skvělé. To se totiž nedá naučit. Přimlouval bych se ale za zjednodušení, méně často znamená více - a v textech to platí dvojnásob.
Tech obrazu je dost, ale abych kapnul bozskou: myslenka teto basne a prvnich par versu vzniklo diky pred par mesici, kdy mne tady nekdo popichnul, ze lide (ja) pisou moc jednoduse, klise atd. atd. Souhlasim s tim, ze text je tezsi, mozna vsak s dobrou melodii by to bylo stravitelnejsi...a nebo by to chtelo predelat, sklouznout v nekterych mistech zpet do zdrave jednoduchosti a polopatie, aby to bylo tak akorat.
Diky za nazor, Petre.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Mám jedinou výtku. Má inventura lhaní by měla být zcela konkrétní. Možná by se to ani nemuselo rýmovat. Kdybych se k tomu odvážil.
Slávek Janoušek
Pavel Antad
Příspěvky: 44
Registrován: 26. 4. 2005, 23:50

Příspěvek od Pavel Antad »

Já bych si na inventuru lhaní musel vzít nejspíš dovolenou. Jinak konkretní inventura je docela dobrej námět na text...

Mimochodem, kdyby měl někdo nápad na melodii, budu vděčnej, já se bojím tvořit melodie jak čert kříže (mám strach z podvědomého vykrádání)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

(mám strach z podvědomého vykrádání)[/quote]

To jsem rád, že nejsem sám :)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“