Úpis

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Úpis

Příspěvek od Próka »

Úpis

nechal otisk v polštáři
jako malíř v oltáři
pro větší boží slávu
kreslí vlastní hlavu

on však byl zbabělý
bez podpisu žádný risk
nechal mi v posteli
pouhý slepotisk

nemá valnou cenu
ráda zapomenu
stačí mi jedenkrát
polštářek načechrat

dřív než se utýrám
že mám zas prázdný rám
kouzla čáry zkusím
krví brkem husím
čertu se upíši
na černým semiši

elce pelce do pekelce
já tu čekám na umělce
s podpisem a tváří
ať se kouzlo zdaří
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

Jeden umělec tě alespoň pochválí. A ještě se podepíšu. Je to jasné a srozumitelné a má to náladu. Měj se Kuba
kuba
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj Próko,
mně se to taky zalíbilo, souhlas s Jakubem.
Ale protože jsi čím dál lepší, tak by to možná už chtělo napsat něco s trochu složitějším schématem rýmů, ne? Anebo já vlastně nevím, čím to je, ale působí to na mě někdy moc říkankovitě, což je zbytečná škoda...
Měj se hezky, Lada
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Souhlas s oběma. Klidně se příště víc rozepiš. Jestliže si dobře vzpomínám na tvůj první příspěvek na dílnu, tak by s tím neměl být problém. K
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Próka »

Ahoj Kubo a Lado,
děkuju vám za komentáře. Jak jste se oba shodli, ten text přináší tak jednoduché sdělení, že mě připadalo příhodné zvolit i jednoduchou formu, jak říká Lada, říkankovitou, což nakonec umocňuje poslední sloka, kde jsem záměrně´použila vyloženě dětskou říkačku. Ale taky je pravda, že tohle jednoduché "rýmové schéma" mi jde lépe než složitější útvary. Jsem si toho vědoma, proto i tématicky volím lapidárnější náměty, aby to šlo lépe dohromady. Jsem mile překvapena, že jste ke mně byli tak vlídní, čekala bych, že mě víc rozcupujete. :lol: Díky
Zdravím
Próka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

...jestli bych si ještě zpětně mohl něco najít-) vadí mi trochu ta zdrobnělina "polštářek" (mně vůbec zdrobněliny v textech nějak nevyhovují :wink: ) Dal bych tam nějak normálně znovu slovo "polštář" - třeba svůj polštář načechrat...ale to neni tak důležitý, to je pocit. K
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“