12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Jednou ne víc

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
michal k.kosmonaut

...

Příspěvek od michal k.kosmonaut »

Strašně moc Jarmilo oceňuji tvou chuť upravovat, opravovat a pracovat na sobě, ale musím říct jednu základní věc. To, že jsem tak ( v dobrém )
rozebral(cupoval) ten text a kritizoval, neznamená, že to někdo nemůže ,a ty především, vidět úplně jinak. Proto nemusíš upravovat vše, co jsem označil, moje připomínky jsou jen pro tebe na zvážení ... ty hlavně musíš cítit, že už je to dobré. Připomínky ostatních jsou jen pro tebe jako nápady, možnosti směru. Mám teď takový pocit jestli jsem Tě nevehnal někam, kde už se třeba necítíš. A není dobrý. Musíš si sama říct: jestli teď už je to dobré ... ... tohle je poslední a nejlepší verze a stojím si za ní ... Tohle za tebe nikdo neudělá!Vem si třeba ty tři verze a vyber z nich přesně to, co se nejvíc líbí tobě a za čím si stojíš. Jestli se tak stane, může se ztratit nějaká drobnost, která vadí třeba mně , ale nikdo jiný ji už nevidí a ba naopak bude jen cítít, že Ti to, co zpíváš nejde přímo z duše.


Takže po dlouhém úvodníku jen napíšu, že mně se libí :
....to jak si vyřešila kameloty viz Na váhách nevaž
už žádné pro a proti
snad bylo lepší
opít se do němoty.
to je sakra dobré řešení prostě je tam nedat a dát tam živočišnou pravdu, která je nejčastější řešením= alkohol.
... pořád přemýšlím nad něhy-sněhy,studu-nudu, cit-pocit ... můžou to být banální rými, ale nějak mi to zapadá ... ta písnička je nějaká taková celkově čistší ... už prostě žádné woodoo :) .

Musím si to ještě jednou zítra přečíst a udělat si definitívní názor ( je totiž pozdní noc). Možná někteří budou říkat: kde je pyžamo... škoda toho s těmi smskami a kam dala woodoo :D¨.... ale mně připadne ta strohost vystihující, to o čem popisuje je také takovou "duší v poušti" , kde na nějaké vzletné přirovnání není místo, protože zemře žízní. Přežije TO jasné, co se drží přizemi a hledá pramen. Můžu mít třeba nějaké připomínky k studu-nudu, cit-pocit, ale všechny je přebíjí ten pocit, který ta písnička přenáší a je přesný čeho se týká, dokážu ji to všechno prostě věřit.

Prostě teď to záleží jen jen jen jen jen jen na tobě, co zvolíš za finální verzi, jestli nepoužiješ věci z toho minulého atd. Dá se řídit asi jen textařským citem, ktérý si určitě hodně posílila ... tím, že si na sobě chtěla pracovat. michal
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Moc díky Michale,pospíchám do práce ,ale nemohu si dovolit nereagovat.Neměj obavy z toho,že bys mě zahnal někam ,kam nechci.Byla to vlastně úplně původně poměrně krátká básnička,které píši většinou.Jen jsem měla chuť z toho udělat text a jestli zůstane tak,nebo bude jiný ukáže čas.Za tvé připomínky ale díky,protože se mi samotné zdají některé věci lepší.Hezký den
hrochoušek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Začnu tím, čeho jsem si všimnul po prvním přečtení poslední verze. Podle mého názoru, je tento text vhodným rozvinutím původního. Nálady a pocity, které u mne vyvolává, jsou totožné s těmi prvními. Nebudu je tu ale znovu vypočítávat. Pokud by se mi povedlo někdy něco tak působivého vymyslet, zkusil bych opravit verš něhy - sněhy (zdá se mi trochu nucený a laciný), nebál bych se zdrobnělinu střípečky nahradit slovem střepy, které mi připadá vhodnější vzhledem k předcházejícímu řádku ("opít se do němoty") a opravil bych překlep v sousloví kradené soukromý, ý za í.
Text se mi líbí jako celek a navíc z něj ještě vyčnívá velmi povedená závěrečná sloka.
Ale je to jen názor. .........nevím, neznám, neumím
hub in
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“