Rikas mi "lasko"

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Rikas mi "lasko"

Příspěvek od Daniela »

Rikas mi „lasko“

Rikas mi „lasko“, ale ja se branim
Je prilis lehke uverit
Jenze to slovo, i to co je za nim,
Je ostre, ostre jako brit

Kterym se holis jednou, dvakrat,
A pak ho hodis do kose
A laskou, co sis nekde nakrad
Pobavis svoje kamose

Rikas mi “lasko, ale ja se branim
A nepustim te do bytu
Dneska to obrecim, ale jednou te zranim
Pohledem plnym soucitu
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj. Moc se mi to líbí. Je to krásně jednoduché a je ztoho cítit život.Tom. :)
LucieS
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 2. 2004, 12:37
Bydliště: Neratovice

Příspěvek od LucieS »

Tak tohle mě chytlo, jednoduché, jasné, ze života...
A jsou tam trefné obraty, třeba s těmi břity, pobavení kámošů, a na konci ten soucit. Fakt je to ono.
michal k

...a tak

Příspěvek od michal k »

Je to opravdu jednoduché, ale také se mi to líbí, je to takove opravdové:)
Dokonce jsem si to přehrál na kytarua hned mě k tomu napadla taková smutná, ale né uplakaná hudba. Měla by si to zukusit zhudebnit:)
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Dost možná,že to byl ste¨jný lump,kdo ví,takových bohužel anebo bohudík běhá po světě spousty.Ta moje verze se dá zpívat docela bezbolestně,hudbu mi dělal syn,takže rodinný podnik.Ta tvoje se mi ale taky moc líbí.Měj se fajn a pozor na lumpy.
hrochoušek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: ...a tak

Příspěvek od Daniela »

Ja uz to zhudebnit zkusila, vzhledem k mym hracskym schopnostem to sice nedopadlo nijak moc napadite, ale ten "smutek-ale-ne-uplakanost" v tom snad taky byl... troufla bych si rict, ze i jista vnitrni sila a vyrovnanost, ale to uz si tam mozna spis domyslim, co bych tam rada mela :-)
Koneckoncu ted uz jsem (vzhledem k dobe pisnicky) v budoucnosti, takze ten smutek beztak uz patri jen a jen na jeho stranu ;-)
Uživatelský avatar
Peter Vargovčík
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 3. 2004, 22:08
Bydliště: Sabinov

Příspěvek od Peter Vargovčík »

Ahoj Danielo.

Dnes sa tu túlam prvýkrát a rozhodol som sa prvú kytičku darovať tejto tvojej básničke/pesničke. Keď ma osloví nejaký text, vždy si poviem, ako je to možné, že tých pár slov, ktorým všetci rozumieme, ktorých sú plné noviny, reklamy, doslova sa v nich váµame často ako v špine, že ich ten človek dokázal tak nádherne spojiť, dať im tak krásny zmysel a nakŕmiť moju dušu. Zložitý text ma ťažko dokáže nadchnúť. Ak neviem, kadiaµ viesť tú niť, tak to vzdám, pretože náznaky mi nestačia, vždy to chcem pochopiť celé, hoci to trebárs aj autor myslel inak. Takže hodnotenie "Jednoduché" je odo mňa určite vyznamenaním.

Peťo
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“