12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


PÍSMENKOVÁ

A zhudebnitelná poezie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peter Vargovčík
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 3. 2004, 22:08
Bydliště: Sabinov

PÍSMENKOVÁ

Příspěvek od Peter Vargovčík »

Ahoj básnilci.

Tož pridám tiež niečo. Básnička zatiaµ nemá melódiu, snáď až dorastú moji malí muzikanti. Nie je ešte úplne zrelá, za pomoc v dozrievaní vopred ďakujem.

--------------------------------------------------------------------------------
PÍSMENKOVÁ

Na pár písmen rozložím
čo mám kto som a čo chcem
a potom rýchlo
rýchlejšie jak tieň
bliknem v schránke malej z hviezd

Z písmen µahko rozlúštiš
kód spoločnej DNA
preto neplač
nebuď zmätená
v zajatí nášho stvorenia

Z písmen si ma poskladaj
a prilož ruku na srdce
donekonečna bije
tlčie pre teba
do všetkých klávesníc sveta

--------------------------------------------------------------------------------

Než som ju sem zapísal, aj celkom dozrela.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...reakce nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Peter! Zdravím tě a děkuju za zprávu, brzy odepíšu. Báseň se mi dost líbí. Já tušil, že přijdeš s něčím vytříbeným. Možná bych při písničce zopakoval na konci ještě jednou první sloku, ale je fakt, že těmi klávesnicemi světa je ten konec takový zajímavý. Zatím Ahoj K.
Vlasta

Příspěvek od Vlasta »

Ahoj Peter,
mně se to taky líbí, až na "rýchlejšie jak tieň", to je nějak československy, ne ?
To by Tě ta vaše Matica hnala !
Měj se.
Vlasta
Peter

RE: akcie

Příspěvek od Peter »

Ahoj chalani. Ja som si myslel, ze mi pride mail, ked sa vyskytne odpoved, tak Vlasto, sorry, ze az tak neskoro. Dakujem vam obom za povzbudive nazory. Ja sa necitim ani ako nadejny poeta, pretoze chybaju zakladne predpoklady v studiu poezie a velmi dlho som ani nic pekneho neprecital (len same helpy). K basnickam ma privadza zvycajne stav samoty, tam si vylejem kusok svojho srdca. Velmi casto pisem basnicky rymovane, ovsem s usmevom sa potom divam na svoje verse, ktore kvoli rymu zazenu dej niekam ... alebo to nevyda tu spravnu strelu. Tak som si povedal, ze hlavne v pesnickach to vlastne nie je az take nutne. U nas na vychode je "jak" rovnako doma ako v Cechach, umelci si obcas tiez pomozu, tak som sa s tym velmi nezatazoval, ked som potreboval ubrat slabiku, ale suhlasim, ze v slovniku tejto basnicky to v tom momente zavrzne a dakujem za upozornenie.
Odpovědět

Zpět na „Zhudebněná poezie“