12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Láska

A zhudebnitelná poezie
Odpovědět
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Láska

Příspěvek od Jakub Fišer »

rec: „Jak ptačí peříčko
lehounce
nechal se unášet
životem

na chvilku pohlédl
do očí někomu
s nímž rozhodl se
zestárnout

snad do srdcí jim
napršelo
když vyšli ven bez deštníku
snad v očích roztál
první sníh
když pohlédl každý jinam

Na lehounké bríze
prolétá peříčko
životem
na lehounké naději“

Jak chleba bez soli
jak koukol na poli
jak les bez stromů
jak plagiát Lautreca
jak půlka člověka
bouřka bez hromů

jak režné provázky
jak verše bez lásky
jak život bez míru
jak uschlá květina
jak včerejší vteřina
prázdnota vesmíru

jak obraz bez rámu
chlad noci po ránu
šeď sedá na nebe
jak Kristus bez kříže
jak střepy z talíře
je život bez tebe

Jak hvězdy bez noci
jak slunce za kopci
zbraně bez boje
jak duše bez bolesti
jak lidské neštěstí
ach lásko moje..
kuba
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Tak to je iné kafe ...o proti Tak jsem se rozhod si ho změřit :D sice zmenším obsahem kofeinu, ale dá se dobře popíjet ( tedy vlastně jen druhá část!) Mně se osobně ježí vlasy ( a to jsem ostříhán na krátko)
jen při zmínce slova recitativ. Mám asi v sobě zakořeněnou patetiku ( ne poetiku) Třech křížů, Náhrobních kamenů atd. , kterou jsem vždy slyšel z úst nějaké tragikomické postavičky, ale i u normálních lidí mi to činí problém.
První část je líbivá a mě se nelíbí. Není to můj šálek, jak napsal Nohavica a pod to se můžu podepsat ... růžový rozbřesk fakt už mě nedojímá ... a v tvém textu ho pořád vidím. Dokážu se dojmout, ale u tohoto ne. Jinou snahou, než dojmout, text bohužel nezavání.
Druhá část je lepší, i když ses neubránil jedné z nejzásadnějších textařských chyb. Možná to beru moc tragicky, ale pokud vidím v nějakém vážném textu okatý-milionkrát použitý rým:
nebe- tebe tak u mě, alespoň na čas autor textu, končí a pak jsem, po čase, zvědav, zda toto "nebetebovské" období překonal či u něj zůstal. A může tisíckrát vlastnit Krista bez kříže. Prostě ještě nedospěl a hlavně nedokázal překonat pozlátko klišé, které ničí vlastní myšlenky.

Nic si z mých řádku nedělej, ale snad o nich popřemýšlej. Nechtěl jsem Tě naštvat pouze pomoci, talent určitě máš. Teď jsem jen kritizoval, ale samozřejmě se dá tvůj text na určitých místech chválit, ale to přenechám na ostatních. michal
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

děkuju za odpoveď k oběma příspěvkům, jsem rád za tu kritiku- určitě není špatný se nad tim zamyslet, asi jsem to ale nenapsal proto, aby to někoho dojímalo- je to spíš pro mne. Proti rec. nic nemam, jistě může se z nich stát něco impotentně patetického, ale záleží taky dost na tom jak se přednáší.. ale rozumim tvýmu pocitu.
DÍK
Odpovědět

Zpět na „Zhudebněná poezie“