12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Tichá píseň

A zhudebnitelná poezie
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinRomočuský
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 1. 2009, 21:23
Bydliště: Praha / Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Tichá píseň

Příspěvek od MartinRomočuský »

Zdravím všechny, toto je moje první věc co takto veřejně presentuji, ale nešetřete mě s kritikou :wink:

Tichá píseň při měsíčku
to tu dlouho nebylo
a tak pálím vonnou svíčku,
světlo do tmy zářilo.

Světlo plné letní lásky
co se stínem šklebilo,
už mám všude samé vrásky,
co se vlastně změnilo?

To jak to letí,
že nestíhám skoro žít,
pak člověk cítí,
že to takhle musí být.

Tolik času, nic dál není.
Všechno už je dávno pryč,
po čem pasu - mít víc snění,
dlouhý život jako kýč.

Jizvy mnohé v celém těle,
nejvíc jich mám na duši,
spousta lidí co se směje,
stáří už je přidusí.

To jak to letí,
že nestíhám skoro žít,
pak člověk cítí,
že to takhle musí být.

Nezbývá mi žádná síla,
jen se tiše plahočím,
možná ještě trochu víra -
snad se znova narodím.

To jak to letí,
že nestíhám skoro žít,
pak člověk cítí,
že to křivda musí být.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Tichá píseň

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Líbí se mi ty první dva řádky - hlavně to spojení "to tu dlouho nebylo". To mi přijde jako dost dobrý začátek, hezká ironie. Pak je tam na mne ale moc úvah a zamyšlení se a hodnocení života a pramálo konkrétních věci. Po těch prvních dvou řádcích bych spíš osobně čekal nějaký příběh...jít řádek po řádku a vyhýbat se patosu "světlo plné letní lásky x už mám všude samé vrásky" Taky pozor, když už rýmuješ, na spojení jako jsou "síla x víra" - není to uplně zvukomalebné. Ve zkratce bych na tom textu strávil víc času a hledal řádky, které tu ještě nebyly (což neznamená, že nebudou stejně srozumitelné). Tak se budu těšit na další počtení. Doufám, že jsem tě neodradil - to by byla škoda! K
Uživatelský avatar
MartinRomočuský
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 1. 2009, 21:23
Bydliště: Praha / Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá píseň

Příspěvek od MartinRomočuský »

Ahoj,
zřejmě jsem to měl dát do záložky básně. Co o sobě vím tak píšu tímto stylem (což jsou ony úvahy a zamyšlení se... často otázky bez odpovědi). Jen jsem myslel, že to má takový stejný rytmus.
Nevím jestli to budu zkoušet ještě nějak doladit, to mi moc nejde se k tomu vrátit a předělávat... předělávám když vytvářím, no zkusit to mohu.

Určitě jsem ještě něco dám, jen mě mrzí, že sem chodí poměrně dost lidí a hodně jich čte co ostatní napíšou, ale již nikdo nepřidá větu nebo řádek k ohodnocení, vlastnímu názoru, ke kritice. Uvidíme.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Tichá píseň

Příspěvek od Kuba Horák »

Doporučuju si přečíst něco z toho, co si o psaní textů myslí ti, co už jich napsali stovky (Vlasta Redl, Vladimír Merta apod.) - v sekci "O psaní". To, že se málo lidem chce kritizovat, mě mrzí taky, ale s tím nic nenadělám... Zatím ahoj.

p.s. jestli to tak cítíš, tak věnuj novou energii do nového díla a to staré nech, tak jak je
Odpovědět

Zpět na „Zhudebněná poezie“