12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Petrohrad

A zhudebnitelná poezie
Odpovědět
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Petrohrad

Příspěvek od Jakub Fišer »

Na rohu ulice pláčou ženy
své slzy mandlové utírají šátky
v špinavých rukou svíce rozsvíceny
neb jejich muži nevrátí se zpátky

Krásné dívky pod žhnutou svící
steskem plní dopisní řádky
slzy tekou po dívčích lících
neb mládenci nevrátí se zpátky

V koutku místnosti plakají matky
za syny do dálky se dívají
za syny jež nevrátí se zpátky
pod levým ňadrem bolest skrývají
kuba
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Asi by bylo lepší dát to celé do jednolitého příběhu, protože takhle to na mne působí jako tři oddělené obrazy bez pozadí. Je úplně jasné o čem píseň je, ale je jakoby roztříštěná. Když si to čtu ještě jednou, po první sloce bych se zastavil a čekal nějaké její pokračování. To je můj pohled. Kuba Horák
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

Děkuju za reakci. Je pravda, že text je spíš kus písně než píseň celá. Mně se na něm líbí atmosféra soumraku v Rusku (napsal jsem to v Petrohradě) i když pochopitelně nevim jestli je správně vystižená. Každopádně to chce dodělat, možná tohle použít pro refrén a dopsat sloky, v nich odehrát příběh-jak píšete. Jestli na mně sedne někdy podobná nálada, tak to zkusim opravit, ale možná budu muset jet kvůli tomu zas na severovýchod... :wink:
kuba
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak ty jsi byl až v Peterburgu? Taky bych se rád někdy do Rusi podíval. Ony ty dodělávky nejsou žádný med. Mně to přijde těžší než psát na jeden - dva dechy. Je to tak trochu i otrava, ale člověk se asi opravdu v tomhle nemá do ničeho nutit na krev a je možná lepší počkat na podobné pocity, které mu napomůžou. Rozumím ti. Taky nemám žádné velké zkušenosti, ale cítím to podobně. Ahoj Kuba
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

Do Ruska mě táhne srdce. Nemůžu za to, všichni mi říkaj jak jsem blbej, ale není to záležitost rozumu. Jsem rád, že by ses tam taky podíval.
Že je to s dodělávkama těžký souhlasim, já vlastně nikdy nic nedodělal. Pokud báseň nebo píseň nenapíšu v jednom, dvou dnech, tak zmizí jak pára na samovarem.. :wink: měj se hezky a děkuju za reakci
kuba
Odpovědět

Zpět na „Zhudebněná poezie“