12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Bolístka

A zhudebnitelná poezie
Odpovědět
LucieS
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 2. 2004, 12:37
Bydliště: Neratovice

Bolístka

Příspěvek od LucieS »

Jak velkou bolístku
nesu Tě na lístku
růže,
kde se ten nápad vzal,
že nám to klapat dál
může.

Jak velkou bolístku
nesu Tě na lístku
suchém,
bít se už nehodlám,
letíme každý sám
vzduchem.

Svou velkou bolístku
do lístku čtyřlístku
vkládám,
láska je potvůrka,
houba muchomůrka,
tak strádám.
michal k.

Příspěvek od michal k. »

Zajímavé...nikdy bych nevěřil, že se mi takový styl textu bude líbit. Ale je to takové opravdové, dokonce velmi rytmické, taky prosté- jasné. Je z toho cítit, že to tak cítíš. Byl jsem nedávno na stránkách Ž. Kabelkové a to, co jsem vtěch textech četl, mě opravdové(myšleno:to co říkáš taky tak myslíš a věříš tomu) nepřipadalo, tvůj text by mezi jejími jasně vyhrál, ale to jen tak na okraj. Snad jen výtka k poslední 3 řádkům první sloky(myslím, že by stejnou věc šlo vyjádřit jinak,lépe a přitom zachovat podstatu, ale poradit nemůžu, protože mám úplně jiné pocity, myšlenky stavy a taky píšu jinak ). Nicméně prostě ti to věřím.
LucieS
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 2. 2004, 12:37
Bydliště: Neratovice

Reakce na příspěvek

Příspěvek od LucieS »

Díky, potěšilo mě to :-).
Jiné vyjádření těch tří řádků jsem nehledala, jednak nerada sahám do textu, který mě napadne rychle celý najednou, a jednak se mi to tam takhle líbí. Ale každý to cítí jinak, proč ne.
michal k

Příspěvek od michal k »

Jsem rad, ze si potesena :oops: :)
V tom, co si odpovedela, to mozna je. Takova ta lehkost, ktera se skryva v tom okamziku napadu, ve ktere se nenajde okamzik na lez, protoze na něj proste neni cas. Tak proto jsem ti to veril :)
Ale ber tuhle uvahu jen jako okamzity napad:)
Kuba Horák

...

Příspěvek od Kuba Horák »

No, já jen, že se mi to taky líbí:)
Odpovědět

Zpět na „Zhudebněná poezie“