12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Na římse

Texty, které se zhudebněním nepočítají
Odpovědět
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Na římse

Příspěvek od Jakub Fišer »

V únoru pokaždé snažím se
nechat pár drobků na římse

A ptáci – blázni pošetilý
vzlétají, šílí a každou chvíli
pod oknem smrtí chvějí se…
kuba
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Na římse

Příspěvek od Daniela »

Zacatek zajimavy, ale dal to moc nechapu.
"nechat par drobku na rimse" ve mne evokuje predstavu ze uz tam byly, a ty bys je normalne odstranil, resp. sam sezobal, ale premuzes se. Zbytek basne tuhle myslenku nepotvrzuje ani nevyvraci.
Marne premyslim, odkud se na konci vzala ta smrt. Byly drobky otravene, bylo jich malo, nebo snad byly na rimse z vnitrni strany, takze hladovi ptaci narazi do skla?
Prijde mi to tak trochu jako ze te napadl zajimavy rym (mmch. podobny napadl uz kdysi Plihala, ma to v Padaly hvezdy) a pak uz jsi moc nevedel, co s tim. Navic me irituje ten posledni radek, ktery se na nic nerymuje, ale pusobi jako by se snazil rymovat na zacatek.
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Re: Na římse

Příspěvek od Jakub Fišer »

danielo s tebou to doma nemaj jednoduchý! je neuvěřitelné jak dlouhý komentář dokážeš napsat k tak jednoduché básni!!!! Ale víš co je krásné? jak píšeš, že nevíš, kde se na konci vzala smrt. to mi polichotilo. a tak jsem to chtěl, totiž. nikdo neví, jak se na konci vezme smrt. smrt je vždycky na konci a nikdo neví, odkud se bere. a to je smysl básně a TY jsi ho objevila. děkuju. trefila ses tam, kam jsem mířil.
ale vynech ty blbiny o Plíhalovi a o tom, že ptáci narážejí do skla z vnitřní strany...
ahoj
kuba
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Na římse

Příspěvek od Daniela »

Kubo - nemaj :-)
s tou smrti, tak jak to pises, se mi to libi.
nejsem profesionalni kritik a nemam patent na rozum; cokoli sem pisu ber jen jako informaci, jak muze tvuj text pusobit na posluchace, ktery ma mozna zcela jine zkusenosti nez ty. napriklad v tom, ze jedini ptaci, ktere kdy videl chvet se smrti pod oknem, a to navic pod svym vlastnim, byli ti, co narazili do skla, a on s tim uz nemohl nic delat :-(
takze blbiny muzu prestat psat, ale to nic nemeni na tom, ze na ne budu i nadale prichazet kdykoli neco ctu ci posloucham - obzvlast kdyz to ctu v dilne (kde vsechno prezentovane beru jako autorovu vyzvu "reknete mi, co si o tom myslite"), a ne ve vitrine ("obdivujte, ale nesahejte mi na to").
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Re: Na římse

Příspěvek od Jakub Fišer »

Ano, správně, narazili a chvějí se pod oknem a básník s tím nemůže nic dělat.Ahoj
kuba
Odpovědět

Zpět na „Básně“