12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

lampa

Texty, které se zhudebněním nepočítají
Odpovědět
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

lampa

Příspěvek od chard »

Lampa
Žlutým okem mrká
Lampy
U cest jak v pomlkách
Lampě
Chřadne krása k ránu
Lampu
Rovnám k tulipánům
Lampo
Posviť na milence
Lampě
Dám plášť z oběšence
Lampou
Tma se chlubí tence
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: lampa

Příspěvek od Daniela »

Pekna gramaticka skica a ma to i atmosferu, alevrta mi hlavou, proc tam misto 2.padu j.c. mas 1. (nebo snad 4.?)pad mn.c.?
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

Re: lampa

Příspěvek od chard »

proč - je u mě velice ošemetné,zkrátka nevím, s tím druhým pádem máš pravdu/já bláhový, v té rychlosti, o tom ani nevěděl/, budeš s tím něco dělat?,myslím přepsat,dopsat,opravit....,nerad se vracím,bylo by z toho něco úplně jiného, až tak,že možná i kalkul. Danielo, na každý pád,díky, richard
Veronika
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 3. 2015, 21:41
antispam: Ne
Bydliště: Neratovice

Re: lampa

Příspěvek od Veronika »

Dýchla na mě příjemná podzimní atmosféra, kdy tmu rozbíjí jenom svit lamp. Udržet tuhle formu je dost těžké, ale tady se to povedlo (až na tu jednu tvarovou záměnu, kterou vytkla Daniela). Kdybych si chtěla pohrát a ještě tu atmosféru trochu umocnit, rozvinula bych verše, v nichž skloňuješ lampu. Něco ve stylu:
Bludička lampa
žlutým okem mrká.
Zní šepot lampy,
stesk cest, jen v pomlkách.
Ale to je jen takový momentální nápad, nevím, jak by to fungovalo nebo nefungovalo, kdyby se to nakonec takto přepsalo.
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

Re: lampa

Příspěvek od chard »

jasně ,/ale líbí se mi ta jednoduchost,skelet, ta kostra - tam nejde nikam uhnout/vymluvit se ... až na ten jeden pitomý pád/dík za odezvu
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: lampa

Příspěvek od Daniela »

Taky bych nechala tu jednoduchou formu volne vazanych asociaci, nevidim v tom prekazku. Nevim proc bych s tim mela neco delat ja, je to par slov tak neverim ze bys nevymyslel neco co by zapadlo gramatikou i myslenkou...ale tak treba pro inspiraci, se zachovanim co nejvic z puvodni verze me napada treba "Lampy stin v pomlkach" no napada me toho vic, ale nechci se do toho hemelit.

Jinak "nikdy se nevracet" je zasada stejne opravnena jako jakakoli jina, autor ma dle me pravo si s dilem (ne)delat co chce a je to jeho vec. Kdyby nic jineho, nepredelavanim si usetris spoustu casu a nervu... taky nekdy "spadne" hotovy text a nekdy clovek dlouho krouzi kolem nez nalezne (v lepsim pripade) reseni..

Nakolik muzou byt pripadne zmeny prinosne pro text nebo prijemne pro ctenare je zas jina otazka. Ja coby posluchac se kolikrat ruznymi verzemi tehoz textu bavim a pouzivam dle nalady :-) jako autor mam spis snahu vytvorit jednu finalni verzi, prip. text po case zrevidovat.
chard
Příspěvky: 301
Registrován: 30. 11. 2012, 10:33
antispam: Ne

Re: lampa

Příspěvek od chard »

já to věděl - díky,i za to málo hemelení, které vůbec je...
Odpovědět

Zpět na „Básně“