12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Rynglovica

Absolutní rýmy atd.
Odpovědět
Zdenka
Příspěvky: 13
Registrován: 2. 10. 2004, 20:39
Bydliště: Brno Řečkovice

Rynglovica

Příspěvek od Zdenka »

To mi jednou vypadlo z hlavy, ale dál už to nešlo, třeba s tím někdo něco provedete. Mě to dál nejde.


Dědek rynglu raz obíral,
větve dole naohýbal.
Ryngla jedna, druhá, třetí,
co z nich bude, už sa těší.

Ref.: Šak na podzim sa stromy obírajů,
když větve sa plody ohýbajů.
Šak na podzim sa stromem třase,
aby na další rok bylo zase.

Sice košík rynglý plný,
súdek len do poloviny.
Vedle trocha mirabelek,
z teho bude další kbelek.

Ref.: Šak na podzim …
Zdenka
Příspěvky: 13
Registrován: 2. 10. 2004, 20:39
Bydliště: Brno Řečkovice

Příspěvek od Zdenka »

Jo joj, ještě tak umět anglicky ... jsem to horko těžko přeložila, ale s anglinou je to u mě doost špatný. Měla bych s tím něco udělat, nějaký kurzík anglického jazyka by se mi hodil.
A já si i myslela, že někdo doplní nějakou sloku, nebo s tím mým výtvorem něco provede ... tak snad příště ... co? ty anonymní?
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Zdenko,
bohužel tě co se týče anonymního moc nepotěším. Je to nějaký mírně odjetý tvor, co dává tuto větu prakticky do všech kategorií a občas jakoby náhodou přidá odkaz na lehce peprnější stránky typu - teens, anal, lesbian...Ten má pravděpodobně do umění poněkud dále-)

Co se textu týče, mohla by z toho možná být pěkná skočná a veselá, ale aby to z mého pohledu bylo "ono", chtělo by to vybrousit ty konce veršů. Refrén bych nechal. Na košík plný x poloviny (to není úplně ono) a obíral x naohýbal + třetí x těší by jakž takž šlo, ale kdyby to bylo zvukově lepší, zvedla by se i celá píseň. K
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

dík za reakci ... nešlo by ho odsud tedy nějak vyloučit? vyhodit? takového nějakého spama jsme tu chytli, co?
A s textem toho asi moc nesvedu, nejsem zas tak dobrá, abych to vybrousila ... ale jako námět pro někoho by to mohlo být dobré ...
Díky.
Zdenka
Příspěvky: 13
Registrován: 2. 10. 2004, 20:39
Bydliště: Brno Řečkovice

Příspěvek od Zdenka »

jsem nějak vypadla z netu, tak jsem nebyla znovu přihlášená ... ale to předchozí je ode mě ... Zdenky.
Odpovědět

Zpět na „Hry s texty“