12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


2. Živá textová dílna - před, během , po akci

Opět spolu a znovu živě!
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. živá

Příspěvek od Lenka Tichotová »

No dobře - tak já si tu dám třetí zprávu za sebou - když se doposud nikdo jiný neozval.

Děkuju Vám!
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Děkuji, bylo to krááásnééé, děkuji...:-)

Příspěvek od Honza Žamboch »

Tož, rád jsem vás poznal, byl to pohodový višňový víkend s příchutí pařených ovcí. Vůbec se mi od vás nechtělo. Teď jsem šokován návratem do práce a marně se dožaduji v podnikové kantýně betonu a projekce PinkFloydů. Co se to karamba děje?
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Rádi jsme Vás zase alespoň na chvíli viděli a už se na Vás těšíme na podzim v Kdanicích. Scháníme teď recept na guláš, když si Vás v Bábince tak rozmlsali... Koncert se myslím organizátorům vydařil, ještě jednou díky Kubovi a spol.
Jinak jsem si v nedělním Namolu všiml datumu narození Jirky m.Brabce a jestli jsem se nepřehlédl, tak bude mít v červnu půlstoletiny, takže navrhuju do placu, Vám všem, mladým a neklidným textařům, že by bylo pěkné zveršovat za textovou dílnu gratulaci, každý člen jednu sloku, což je tuším kolem stovky. Někdo kompetentní (třeba Kuba) by měl určit druh rýmu, aby to k něčemu vypadalo a někdo, kdo má nejlepší paměť (po sobotním koncertu tuším, že to bude Slávek) by se tu společnou gratulaci naučil zpaměti a Jirkovi by ji za celou dílnu přednesl, nejlépe pod nějakou rozkvetlou, caramba, višní.
To je ale jen takový trhlý nápad, navíc jsem asi ten poslední, kdo Vám může do Vaší činnosti kecat. Já jsem jen přes nakládání hermelínů a utopenců... No tak to teda Kubo rozsekni.
Mějte se krásně a užijte si jaro.
Mrca
Mrca
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

:(

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Je mi líto, že jsem nedorazil - ale teprve v neděli ve tři hodiny odpoledne jsem se vrátil z výpravy do Mexika. Tak snad na podzim...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Ehm...:-)

Příspěvek od Honza Žamboch »

Jó, holt jak néjni bazének, Cicvárek si lítá v Kaktusově...:-) Nuž nic. Ale, koukej napsat o té expedici pořádnou píseň ano? Ať z teho taky něco máme.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Jsem rád, že jsem mohl ten typicky višňový příchod jara oslavit s lidmi, kteří (ač byli mnohdy v "Riskuj" poprvé) jsou mi tak blízko (apeluji na děvčata, že tato blízkost se dá na příštích dílnách určitými způsoby stále ještě "zdokonalit"). Za fantoma našeho setkání jsem si sám pro sebe zvolil Petra Sedláčka, který s námi strávil pátek, sobotu i neděli, aniž by ho někdo viděl déle než dvě minuty, mezi hesly akce potom v mysli uvízla tzv. jakákoli trojslabičná višeň, potom Zenovo zajásání "Ale Buckhingham jsem dostal" - bohužel není možno na veřejnosti vysvětlit...a v neposlední řadě návod Jiřího moravského Brabce (to je ten muž bez přezdívky) týkající se způsobu praní prádla - "...pračku nemám, mám valchu, ale ono aní není špatné pustit si nějakou veselou hudbu a skákat na prádlo ve vaně, jen musí člověk dát bacha, aby prášek nebyl agresivní, dřív se taky bušilo prádlem do kamenů..." Když už jsem uvedl místa, která mě nejvíc rozesmála (a to jsem ještě nezmínil, že Dennymu volal kamarád ze Sydney, jestli mu má do jeho sbírky střešních tašek urvat jednu z místní opery, aby se po Dennyho souhlasu po hodině znovu ozval, že to bohužel nejde strhnout...), připomenu i čas dojetí - tím pro mne byl sobotní nečekaný popůlnoční koncert nejmenovaného písničkáře.
Ke zvláštnostem dílny musíme zařadit i založení sdružení "Koule", jehož přecetchyní se po slušném lobingu stala Lenka Tichotová.
Asi bych mohl psát ještě dlouho a vracet se tu k tomu, jak rádi jsme naslouchali rozpravám JmB, tu ke vzpomínkám na Kdanice, tu k poměrně zdařilému koncertu, tu k tomu jak dobře se chytly nové tváře Lucky G a R, Libor, Radek..., ale času je málo, přibývá stínů a tak už jen připomenu, že:

Poděkování směrem k proběhnuté akci tentokrát směrujte k rodině Vaňkových! Díky!

Mrco, nápad s básní pro Jirku se mi zdá velmi dobrý!

Ivoši, doufám, že jsi si v tom Mexiku alespoň pořádně spálil chřtán, když už jsi vynechal:)

Nikdo nezapomeňte, že 4. června se v Žilově u Plzně odehraje další slezina - tentokrát už půjde čistě o dobrovolné setkání folkových beznadějí bez nadějí na složení textu - Koncert textové dílny II. (tentokrát i s Ivo Cicvárkem)
Podrobnosti dodám později já nebo Lucka Gritzová!

Beee
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 4. 4. 2005, 22:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

gratulace

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Já si na ten přednes troufám!
Zeno Václavík
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 4. 2005, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeno Václavík »

Dobrý večer...

Tak jsem se tedy taky zaregistroval, když jsem si vás osobně obhlídl... :lol:
Jelikož jsem ale před chvíli souhlasil s tím, že nebudu posílat žádné hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné materiály, popřeju vám pouze dobrou noc! :D

A děkuju za příjemný víkend s vámi!

Zeno
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

To Lenka: O nikom jiném jsme ostatně ani nepřemýšleli
To Zeno: Dobrou noc
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

No pěkné to bylo v Bábince v Lísce. Kuba popsal téměř všechny důležité momenty víkendu. Já bych jen ještě kupř. doplnil několik dalších: skvělý guláš s láskou vařený, mohutný sbor béééé z chodby v sobotu po půlnoci či krásně slunečné a slastně líné počasí po oba dny - ta idylická siesta vždy po poledni před Bábinkou byla ozdravující.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Já se trochu omlouvám za zdržení...prý když trajdám, nemám u internetu co dělat a v práci to včera bylo docela jako v blázinci. Takže. Díky všem. Bylo to super. Včera jsem při žehlení poslouchala všechny písničky, které jsem od vás měla po ruce....mám hodně prádla a bylo mi blaze, i když žehlení, jak někteří víte k smrti nenávidím. Jinak s tou básničkou pro Jirku je to super nápad. Takže přeji všem hodně jarního slüníčka, pohody a nápadů.
hrochoušek
Lucka Gritzová
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 4. 2005, 14:53
antispam: Ne

Příspěvek od Lucka Gritzová »

Ahoj všem,

můj připečený obličej pomalu bledne, ale potěcha mysli a srdce neutuchá. Děkuji všem za vřelé přijetí a těším se na brzké shledání v Žilově. Pro zdárný průběh večera (který se podle všeho protáhne do nedělního dne) slibuji vynaložení všech sil a zkušeností, v případě dobrého výsledku nám bude potěšením, vytvořit z tohoto pokusu tradiční koncertní sekci textové dílny, pevně věřím, že tuto slibně bující višeň hned tak netrefí šlak.
Všichni účinkující dostanou v odpovídajícím čase avízo o podrobnostech, pro obecenstvo platí datum 4. 6. 2005 od 18:00 hodin.

Vaše vděčná ovce Lucka
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Fantom????

Příspěvek od Petr Sedláček »

Ahoj všichni, bylo pěkné vás všechny zase vidět. Důrazně se však musím ohradit proti nařčení, že mne nikdo neviděl déle než dvě minuty. Byl jsem tam pořád. Jen jsem si myslel, že ten triviální převlek za mývala prokouknete... ;-) Mějte se bájo!
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Pozdravení

Příspěvek od LU »

Ahoj všem,
bylo to parádní!! Předčilo to všechna má očekávání, ačkoli je (prý) mívam docela vysoká...

Už se těším na příště a s pozdravem "valašská menšina forever!" se loučím - vaše Lucie.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

abcd

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Blbéééé je, že jsem nedávno ztratil brýle na počteníčko a psaníčko.
Dobré je, že jsem si dnes konečně vyzvedl nové, tak si tu hezky čtu a konečně mohu též něco napsat. Ale vše už bylo řečeno, takže ..... takže telegraficky : dívky krásné, jídlo dobré, hoši vtipní, koncert zdařilý, Vaňkovi milí, slunce hřálo, Koleso založeno, třešeň vyřešena (Caramba), stojánek na kytaru mám u Petra Sedláčka (snad mi ho vrátí), Valaši, Olomoučané, Brňané, Kuřimáci,Ústeckoorličané, Pražáci, Plzeňáci, Mělníkáči, Novoborci a jeden Žebrák ..... příjemná sestavička. Možná jsem na někoho zapo, tak to SORRRRRY.
Odpovědět

Zpět na „2. živá textová dílna - Bábinka, 1. - 3. 4. 2005“