12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


3. ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA - KDANICE 7.- 9. 10. 2005

Potřetí a opět naživo...
Lucka Gritzová
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 4. 2005, 14:53
antispam: Ne

Příspěvek od Lucka Gritzová »

Souhlasím s Mrcou ... fakt to bylo trapné ... 8) Ovšem jinak byla celá akce famózní, dnem i nocí na Vás všechny vzpomínám, třídím zážitky ... a tak posílám na všechny strany velký DÍK!
L.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj, všechny zdravím, bylo to fakt dobrý, holt není nad to, když všichni se znaj, znaj, znaj a blázněj a zpííííívaj......... :)
Lada
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Jo, jo. Když se lidi napijou, tak si leccos řeknou... ;o)))
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

A s večerkou v 5:30, kterou navrhuje Mrca, souhlasím!
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

budíček

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Rezolutně odmítám chodit tak brzy spát!!!!! Navrhuji věc vyřešit vytvořením zásoby na "pozdní večer" která již nebude navyžadovat obsluhu barmanů.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Byl jsem tento týden na Gerontologických dnech v Ostravě, tak se omlouvám, že až teď...

Cože? On tam byl barman? Já si ale celou tu dobu nalejval sám...Aby se ale nejlepší hostitel ve střední Evropě nepolekal - poctivě jsem svoji konzumaci rozepisoval do úhledných kolonek s rozličnými jmény, a tak jsem si jist, že bylo všechno řádně zaplaceno (nejvíc jsem využíval nicku Kosmonaut, protože se mi zdálo, že je to pak všecko pito od srdíčka a že pak zpívám tak nějak vejš)

Víkend to byl, i přesto že mnozí velikáni polehávali na úplně jiných místech ČR, opět velmi dobrý. Z nejdůležitějších bodů bych vyzdvihl (podle podstatnosti): rekord v bazénovém pinkání s plážovým balónem(...Slávek vylezl zabalený v osušce celý vykulený a s vážnou tváří povídá:"udělali jsme stovku" načeš zmizel kdesi v patře...-pochopil jsem až později, co že se událo...a rozplakal se), koncert Jan Nedvěd revival s valchou a vozembouchem, dále pak text, hudba a aranže hitovky J. Síbrta, S. Janouška a zbytku textové dílny nazvané pro ten večer: "Když se lidi napijou" - v budoucnu možno pořídit na dvd (clip se již údajně lisuje kdesi na turnovsku), pak snad nějaké to textování - mnohdy i infikované vtipem (viz. jednotlivé ukázky), plánování dalších hromadných koncertů v Brně (Kosmonaut a jeho sto očekávaných diváků), Bohnicích (Jarmila Týnková - strach o peníze není na místě Hrochoušku, my si vyděláme na jiném turné) a Žilově (Lucka Gritzová žije jen pro nás), autogramiáda S. Janouška na cd se special slevou udělenou z údajné náklonosti atd. atd. atd.

Kdo dílnu prosral: je to trapné, ale byl to náš obvyklý profesor Jiří moravský Brabec, jehož kulaté narozeniny oslavíme napříště

Kdo dílnu propotil: Cicvárek Ivo ((kdyby nechtěl dobít svět televize, svět hudby a svět školní (bože, kolik času máš vlastně na manželku?) a nechal si něco sil, mohl tu chřipku hravě udolat, ale kdo chce kam...))

Kdo dílnu promarodil už víme, ale kdo že to doma rodil: Arnošt Frauenberg - důkaz už sosá z matčina prsu, schvalujeme a sousedovi gratulujeme!!

Kdo dílnu proklábosil: Sedláček Petr - není to žádný sedlák, je to bohužel velmi vážený člověk, čehož důkazem byla i víkendová služební cesta do zahraničí

Kdo dílnu proslavil: ano, jistě mnohé z vás napadají jména S.J. či JmB, ale byli to právě Žamboši, kteří se toho času topili v narozeninových dortech a vínech z moravských strání - důkazem je občanský průkaz H.Ž.
O akci - šedivý ve třiceti? co to? se dočtete pravděpodobně i jinde

Kdo dílnu prostudoval: naše basistka L. Redlová se rozhodla prorazit se svými texty v Portugalsku. Údajně odjížděla se slovy:"tady mi pšenka nepokvete, i když vím, že na to mám" Na místě zjistila, že nerozumí, s čímž doma nepočítala, a tak se teď místy zaobírá myšlenkami na návrat, které ovšem vždy hbitě popře (říkáme jí tu "Pavel Nedvěd")

Kdo se na dílnu bohapustě nedojel: zdánlivý všeumělec T. Zeno V. - mynulou dílnu ještě zamlčel že má, problémy s, češtinou, ale cýtil, že teď už bi určité věci neprošli a, tak radějy vinechal

Kdo se narozdíl od relativního nováčka Síbrta J. na akci nedostavil z jiných, dosud nepoznaných příčin: no přece všichni ostatní

P.S. Bylo dobře. „4. živá textová dílna u Slávka Janouška“ se uskuteční s největší pravděpodobností na konci dubna nebo začátkem května 2006 na Bábince v Lužických horách. V jednání je nadhozený návrh na prodloužení dílny na třídenní akci…Hoj hoj. Kubík
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak jsem taky nějak nestíhal a řešil jiné věci, proto se svou reakcí přicházím až po týdnu. Byl ten minulý víkend skvělý a vidím to na čtvrté pokračování. Nejvíc oceňuji to, že jsme o sobotní pozdní noci dopracovali až k vítěznému konci tu píseň a sborově si ji několikrát zapěli. Je to výsostná umělecká práce zvlášť vzhledem k hodině vzniku, přímo ukrutná řachanda. Komu jsem ji zatím představil, byl nadšen. Ta píseň si bezesporu své místo k životu už brzy najde (její text jdu dát do sekce Písně v text.dílně vzniklé). Všem děkuji.
Takže i 3. živá textová dílna byla velice příjemná a plodná, ať žije čtvrtá. Už teď však vím, že to nemohou být první dva víkendy v květnu, ty už mám zadané. Tak nejspíš v tom dubnu na konci. Všechny zdravím.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Z jiznich kraju

Příspěvek od LU »

Ahoj vsem,

Kuba s tim jazykem neni uplne daleko od pravdy - uz sice s pomoci slovniku tvorim jednoduche vety a dovedu se jiz na ledacos zeptat, nicmene pak stejne nerozumim odpovedi, takze... :?

Vypada to, ze jste si to letos naramne uzili, toz snad se budu priste nachazet na priznivejsich souradnicich - priznivejsich pro dojezd, jinak to ale zas tak neprijemne neni, spalit si 5. rijna u more zada, co rikate?

Mejte se vsichni krasne a nezoufejte ze zimy, brzo uz bude zase jaro, nebojte.
Vase LU.
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Ohledvá dortů a vín...

Příspěvek od Honza Žamboch »

Tiše závidím tu psinu, kterou jste si sami zavinili na textovce. Abych vám přiblížil, kterak si můj miláček představuje narozeninovou oslavu mých třícátin, uvedu zde malý vzorek teho, co sa ně stalo...

V sobotu mi bylo oznámeno, abych si připravil sportovní oblečení a obuv, že se vyjíždí po obědě. Jistě chápete mou paniku, neb si coby sportovec šachového typu, pravidelně dávám pořádně do těla v nepohodlí lenošky v mém skvělém smokingu a papučkách. V šatní skříni byste adidasky s neoprénovou soupravou či jinou pohybem smrdící šusťákovku hledali marně. Planě vyzněly mé výmluvy, že nemám peníze a čas na nákupy, bylo mi navrženo..."pujč si kopačky a tepláky od taty". Nuž, oprášil jsem staré botasky od zaschlé malty a mé tělo sportovně křičelo košilí a džínsy. "No jak myslíš" pronesla Staňka a její potutelný úsměv mě začal mrazit. V mé hlavě jsem byl každou chvíli rozdupán koňmi. I nasedli jsme na auto a vyjeli. Zdárně jsem pilotoval směr Olomouc a jel čím dál pomaleji. Po dramatické navigaci se před námi objevil ráj orangutanů, ráj chápanů a poletuch, ráj milovníků spíňání a adrenalinových nerozvážností typu pohybu ve velkých výškách s hnědou záležitostí v gaťách - LANOVÉ CENTRUM PROUD. Tož co vám budu povídat, slavil jsem, ano, lozil jsem, ano, neskočil jsem Tarzaní skok, ano, mám statečnou a vynalézavou ženu, ano, ona skočila!, ano, nebojí se ničeho, ano, ani porodu, ano!!! Prostě fajn oslava. Všechny smsky, za něž vám děkuji, jsem si četl vysílen a šťasten, že jsem přežil... :-) No a pak se někdo může divit, z čeho že su to grey...

Následující dílnu si nenechám ujít, už jen proto, že tam bude Horáček!
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Ohledvá dortů a vín...

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Gratuluji, už mám též za sebou zážitek z lanového centra PROUD. Gratuluji též Staňce k Tarzanímu skoku a Tobě se vůbec nedivím. Taky bych neskočil, asi bych se spíš po...

...a porodu se bojím.

Počkej, Horáček, Horáček,... ten z Macha a Šebestový?
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Když se lidi napijou...

Příspěvek od Cácorka »

Milí všichni - přítomní i nepřítomní,
ve srovnání s vašimi promptními reakcemi to skoro vypadá, jako že jsem umřela, ale opak je pravdou. Žiji si svých několik životů (manželka, matka, podnikatelka, studentka, rejpalka....atd. - znáte to) a internet si občas stávkuje... tož konečně už i já potvrzuji, že zábavně plodný víkend v Kdanicích opět stál za to a těším se na další.
Pro Iva C. a Petra S. mám důležitou informaci, že přestože jsme v bazénu udělali stovku, moc nám tam chyběli...
Pro Honzu Ž. mám soucitný pohled s dodatkem, že mě můj drahý choť na něco podobného už taky lákal, ale zatím se mu to nepovedlo...
A pro všechny pány: vaše obavy z porodu chápu, jsou zcela na místě - viď, Arnošte...?!? .... Arnošte?!?... tak jak?? :o)

Mějte se písmenkově!
Cácorka
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Dílna

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

To mě fakt mrzí, že se mi to zase do Kdanic nepovedlo, tak snad do třetice za rok. Jo vymyslel jsem básničku Kdanice - Tradice ... :) , nebo už jsem jí někde slyšel. Na pčíští sraz vám dovezu prima štrůdl, zeptejte se Mrcy, moc muchutnal. :)
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

RECEPT NA ARNOŠTŮV ŠTRŮDL:
1 dcl jablíček (Jelzin, Berenzen apod.)
0,25 dcl rum (nejlépe Božkov)
skořice mletá (dle chuti)
to celé zamíchat lžičkou (po pár "štrůdlech" i prstem), podáváme chlazené. Doporučuje se pro rodinné oslavy, nejlépe zapíjení přírustku do rodiny. Pokud není druhý den víkend, doporučuji si vzít dovolenou.
Vedlejší účinky: druhý den bolestivost hlavy (ale to mohlo být, Arnošte, také z toho jídla...)
Takže pokud na příští dílně bude vařit Arnošt, máte se opravdu na co těšit :lol:
Mrca
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

fotky

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Tak už sem dejte konečně ty fotky z dílny.. :) a nejaky to videjíčko, prosím, prosím...
Lucka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

to jo, já buzeruju Rudu (webmastera), aby udělal prostor pro galerii a pak nic...hanba všem fotografům, vyměníme vás :wink:

to Mrca: v tom případě bych si také na příští akci jeden pekáč objednal :lol:
Odpovědět

Zpět na „3. živá textová dílna - Kdanice, 7. - 9. 10. 2005“