BESÍDKA TEXTOVÉ DÍLNY

Živá textová dílna uvádí sama sebe koncertně

BESÍDKA TEXTOVÉ DÍLNY

Příspěvekod Mrca » 22. 9. 2009, 22:34

Besídka Textové dílny Slávka Janouška potřetí v Turnově
Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, aby tu, jak se stává příjemným zvykem, představili své nové i známější písně. To vše v rámci již 11. živé textové dílny, jejímž patronem a tahounem je písničkářský „dinosaurus“ Slávek Janoušek. Písničkářské legendy, ale i ti, kteří se mezi ně možná zařadí v letech budoucích, si můžete poslechnout v pátek 2.10.2009 od 19,00 hodin v městském divadle v Turnově během pořadu, který nese název „Besídka textové dílny“ a který se do Turnova vrací potřetí.
Můžete se opět těšit na skladby, které vznikly v souvislosti s textařským internetovým fórem, nebo přímo na některé živé „textovce“, jak je setkání textařů přezdíváno. Zaznějí zde jednak songy pocházející z alba „Vytrženo z KonTextu“ - samozřejmě v podání jejich autorů či ostatních členů Textové dílny – a jednak ty, co by se mohly objevit na druhém společném nosiči fóra či na samostatných deskách jeho členů. K dojetí, útěše a naději zahraje člen skupiny Zhasni, herec a písničkář Michal Vaněk. Chybět nebudou brilantní klavírní improvizace Ivo Cicvárka, kterého tentokrát uvidíte především jako člena sdružení JAMAJZ, jehož leaderem je bluesová legenda a v době konání Besídky čerstvý „šedesátník“ Pepa Streichl. Toho kromě Cicvárka doplňuje také klarinetista Jirka Svítek (duo Svitky a Deváté patro) a textařka a zpěvačka Lada Šimíčková (dříve Hiclová), která se ale letošní Besídky pro své milé mateřské povinnosti nezúčastní. Něžné pohlaví na Besídce i přes tuto absenci zastupoupeno bude - a to hned dvojnásobně. Postarají se o to písničkářky Žofie Kabelková a Lucie Redlová, která mj. představí svoji novou desku „První poslední“ natočenou napůl v Irsku a napůl u nás.
Ani těmito dvěma dámami výčet účinkujících nekončí. Z dalekého Zlína přijede do Turnova zakládající člen legendárních AG Fleků Karel Markytán, kterého doprovodí na el.kytaru Roland Kašper (vyhledávaný hudebník, který mimo jiné absolvoval americké turné s Richardem Müllerem). Je asi zbytečné zmiňovat, že na akci, které tak trochu dal své jméno, nebude chybět „náčelník“ a zakladatel textové dílny Slávek Janoušek. On a členové tohoto fóra – za mnohé můžeme jmenovat např. Arnošta Frauenberga, Honzu Žambocha, Irenu Vaňkovou, Kubu Horáka nebo Michala „Kosmonauta“ Šimíčka se potom zhostí interpretace písní, které vznikly v různých dobách dílny vzájemnou spoluprací jednotlivých členů. Posledně jmenovaní Michal Šimíček a Kuba Horák Vás budou téměř 3 hodinovým večerem provázet.

Mrca s přispěním Kuby
Mrca
Mrca
 
Příspěvky: 153
Registrován: 14. 5. 2004, 12:38
Bydliště: Turnov

Zpět na Koncerty živé textové dílny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron