12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Velky koncert "Textovky" konecne v Brne:) 25.2.06

Živá textová dílna uvádí sama sebe koncertně
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

CK

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Teda člověk si odskočí na 5 dnů na hory a cestovky mu zatim vyprodaj všechny předjarní zájezdy!!! No aspoň nemusim váhat a pojedu uš f pátek. Gdo si se mnou dá v Brně v pátek pifo????
Uživatelský avatar
deepnote
Příspěvky: 40
Registrován: 15. 12. 2005, 19:24

Příspěvek od deepnote »

Já bych si dal. :shock: Ale to asi nebylo na mě, že? :oops: :lol:
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

To: Arnošt

Příspěvek od Cácorka »

... že tedy děkuji mnohokrát. Vypadá to, že skutečně jedu, takže už se na vás všechny těšíííííím!!!
Cácorka M.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Jsem rád, že se nenaplnila očekávání některých skeptiků, mezi které řadím sebe (mimo Brno), Cicvoše a spol (Brno)..., a že do Divadla 7 a půl přeci jen lidi došli. Sluší se ještě jednou poděkovat Kosmovi a kol. za pořádný kus práce kolem minifestu (to, že prodělal a pár tisíc dojel ze svého snad ani na fóru připomínat nebudu) Další velký dík si zaslouží Jiří moravský Brabec, jenž nejen že moderoval celý večer zdarma, zajistil nocleh zdarma (na zámku v Kuřimi), ale jako "samozřejmý" bonus přidal cca 20 lahví jakostního vína všelijakých chutí, ročníků a barev. Dík.
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...Brno

Příspěvek od Honza Žamboch »

Moc mne mrzí, že jsem žádné z těch víneček nemohl ochutnat, ale věřím, že se to povede jindy. Za Žambochy děkuji všem, bylo to opravdu po dlouhé době úchvatné setkání! Těšíme se do Prahy!
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Skeptik jsem tedy byl - o to větší bylo mé nadšení. Ani jsem netušil, že v Brně existuje tolik lidí, kteří mají rádi písničkáře:)) Ovšem, Kubo: označit ty přívlastkové skvosty, které vytáhl Jirka, jako jakostní vína - to se nedělá, pivaři jeden:))))))

Zkrátka vydařená akce jak v 7 a půl, tak v Kuřimi... Smekám před Kosmonautovými organizačními schopnostmi.
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

OMLUVA

Příspěvek od Kuba Horák »

Přiznávám, že když víno tak s colou... :oops:
Vína byla opravdu skvostná a ještě ke všemu to byly lahve darované od mnoha zvučných jmen - o to víc se divím, proč nám je dobroděj Jiří m.B. nechal vypít.
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Pro kosmonauta

Příspěvek od Petr Sedláček »

Kosmonaute, už to tu všichni napsali, takže jen - klobouk dolů. Díky, díky, díky.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU »

Díky všem a těším se do Prahy, potažmo na Bábinku!
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Velmi, ale velmi povedený koncert. Už se těším do Bohnic. To si Gregor Sedláček zase jednou smlsne. :wink:
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Chtěl bych poděkovat Kosmonautovi za organizaci a všem účinkujícím (opět včetně Kosmonauta a skvělého moderátora) za bezvadný večer. Stálo to za to!
hub in
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Dokud to šlo, držel jsem se v těsném okolí Arnoštovi dodávky, což na dálnici občas vyvolávalo komické situace (jedna Škoda 120 mě předjížděla asi 15x, ke konci už si řidič ťukal na čelo), ale zhruba u Zruče jsem to už nemohl dále snášet, zařadil jsem trojku a zmizel v dálce směrem ku Brnu. Jaké bylo opětovné shledání na čerpačce AGip radostné snad ani nebudu popisovat, někteří plakali dojetím. Já si všechno fotil a natáčel, plačící Arnošt, Jarda Síbrt tančí rituáoní tance, Cácorka se objímá s obsluhou, než se vysvětlilo, že ti k nám nepatří... V samotném Brně jsme se orientovali zcela profesionálně díky GPS navigaci, bez ní bych tu bloudit nechtěl. Náčelník se ani moc nebál o své auto, i když je tak drahé, a moc mě do řízení nemluvil. Oxana nemluvila vůbec, protože většinou ničemu nerozuměla a Andrejka se ke mě jen milke a něžně lísala, takže atmosféra přímo příhodná a hodná nějakého kvalitníhoi pokračovaní. To se dostavilo vzápětí - návštěva místní knajpy, pod vedením Jardy Síbrta se podařila. Arnošt se rozvzpoměl, že asi někdy už jednou pil, pravděpodobně se Zenem. Budhismus lze našroubovat kamkoliv. Obsluha byla příjemná, jídlo chutné, takže jsem se rozjařeni vydali hledat divadlo 7 a půl. Náčelník se ujal vedení eclé skupiny a zamířil k severu. Nedůvěřoval jsem mu, protože GPS zůstala v automobilu a tak jsem se optal v místním stánku s květinami. Ta milá žena ukazovala k jihu. Dohnal jsem skupinu a zvoilil se jejím vedoucím. Zabloudili jsme. Naše divadlo nikdo nezná, všichni hovoří o Zleném trhu, či o čem. Táhneme městem. Chce se mi čůrat. Divadlo nikde. Moc se mi chce čůrat. Divadlo Husa na provázku na obzoru. Naše divadlo nikde. Chce se mě čůrat tak moc, že se asi už vážně počůrám. Jdeme k východu. Prožívám muka. Konečně, Marta v dálce zahlédla naše divadlo! Mám asi tak minutu do zhroucení, rozrážím dveře přilehlého baru, cosi říkám Lucce Redlů u chodu a mizím na toaletě. Je to sklad. Umírám. Nevím, jak sjem se pak dostal na skutečné WC, co jsem tam dělal, ale pak mě bylo krásně. Jdu do sálu. Kdosi se všiml, že nemám vstupenku a říká, že jsem vyčuranej. Je to na mě asi hodně vidět, šťastně se usmívám jako debil. V sále se zvučí. Horák sedí na židli a dělá, že hraje. Je tu spousta lidí. Skoro všechny znám, cítím se cool. Někteří mi i odpovídají na pozdrav a je vidět,m že něpřemýšlí odkud. Většinu sálu zabírá JMB, zbytek aparatura. Moc se těším na koncert, obzvláště na Lucku Redlovou a Žambochy. Kdyby měli nějaký plakát, už mě visí nad postelí. Tak prý nevisí, Andreejka je proti, prý až si koupím svoji postel, ať si tam věším, co chci. Koncert začíná. Ivo Cicvárek nasazuje vysokou laťku, zejména pak hlasovým projevem a neuvěřitelnou hrou na klávesy. Sice padá ze stoličky, ale to nikdo nevnímá. Kromě toho člověka za mnou, ten na to neustále upozorňuje svoji partnerku. Asi mu jí fláknu, aby byl zticha. Hraje Arnošt, tleskám jako o život, mám k Arnoštovi silný citový vztah (Horák ne, ten tvrdí, že je to latentní rom. Co tvrdí Arnošt o Horákovi snad ani nebudu zmiňovat, ale většinou se jedná o rozmnožovací orgány). Arnošt sklízí ovace a je přinucet k přídavku. Petr Sedláček si přivedl posilu, slovenského hráče na kytaru a klarinet. Je to tuze pěkné. Slovenský spoluhráč dělá humor. Je to vtipné, ale zase ne tak, aby mě ten člověk za mnou musel plácat po ramenou. Asi mu jednu fláknu, aby toho nechal. Kosmonaut je uveden JMB vcelku netaktně, jsem trochu v rozpacích, že muž formátu JMB si neodpustí lehce zesměšňovat svého oblíbence. Kosmonaut však mužně tuto invektivu přechází a vypaluje svoje osvědčené evergreeny i jednu novinku. Jsou to melodie, kterých se teď zase dlouho nezbavím, hlavně verlyb v příborníku. Konečně Lucka Redlů, strůjce hudby, která je téměř mým fetišem. Mastí do mandolíny a do kytary a já si tiše broukám s ní. Ten člověk za mnou ne, ten si brouká celkem nahlas. Asi mu jednu fláknu, aby se ztišil. Žamboši. Tetelím se radostí. Ten člověk za mnou se taky tetelí radostí, třese mi židlí. Asi už mu jí vážně fláknu, začíná mě to otravovat. Na pódium přichází Ivo a Lucka a doplňují Žambochy. Tetelím se ještě víc. Ten blbec za mnou taky, shazuje mě ze židle. Fláknul jsme mu jí. Byl to Náčelník. Na konec programu vystupují Zhasni s frontmanem Horákem. Tradičně rozdává vajíčka a rajčata, doufám, že už je po něm konečně někdo hodí. Pak má telefonát. Originální, vtipné, úderné. Nikdo jiný by si takovou pitomost nevymyslel. Tlemím se na lidi okolo mě jako degen. Naštěstí je to všeobecné, takže můj škleb zaniká. Baskytarista ze Zhasni se nějak divně potácí a snaží se dělat humor. Nejde mu to. Konec koncertu, mihl se tui Slávek, ale asi to byla halucinace, řekl jse mu jen ahoj a pak už ho nikdo neviděl. Soukáme se do aut. Parkují ledva pár metrů od divadla, při hledání jsme opsali městem elegantní kruh, příáště bereme GPS, je vyndávací. Lada jede s námi, stavíme se u ní doma pro spacák. V Kuřimi je plno, hodně se jí, nakonec i hraje, příjemná atmosféta. JMB odchází a vrací se se spoustou lahví vína. Škoda, že víno nepiju. Ostatní víno pijí. Hlaně basák od Zhasni. Chce se se mnou prát. Naštěstí na to hned zapomíná. Mám štěstí, já se neperu, každý mě hned zmlátí. Lucka Redlů mě mučí svoji horu na mandolínu. Taky mám doma mandolínu, ale že se s ní dá dělat i tohle jsem nevěděl. Asi si nechám přišít ještě nějaké prsty a odoperovat os metacarpalis, což jsou ty kostičky v prstech. Sněží, sněží hodně. Svoláváme kmenovou radu. Náčelník, Oxana i Andrejka se mnou souhlasí, že pojedem domů ještě v noci, než toho sněhu napadne víc. Loučíme se a vyměňujeme si dárky - my Horákovi video, on nám nic. Kuba ještě cosi vykřikuje do noci, ale pak už Vaňkových Felicia mizí v temné Kuřimi. Cesta domů je peklo, jedem v průměru 80 km/h, náš luxusní vůz to musí urážet. Řídím, ostatní spí. Andrejka se ke mě občas tulí. Už se těším domů. Do postele. Vidíš, mlj milý Dennýčku, tohle byl pořádně dlouhej zápis, ale musel jsem to ze sebe dostat, písmenek a hudby totiž bylo víc, než umím unést. Já se na tu Bábinku tak TĚŠÍM!!!
Lucka Gritzová
Příspěvky: 37
Registrován: 4. 4. 2005, 14:53
antispam: Ne

Příspěvek od Lucka Gritzová »

Svědecky potvrzuji, že Dennyho Dennýček obsahuje pouze pravdu a nic než pravdu. Obdiv a dík vysílám směrem ke Kosmíkovi a děkuji VŠEM, bylo mi s Vámi krásně. L.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

...co eště Denny nenapsal:

Příspěvek od Cácorka »

…co eště Denny nenapsal:

- že při své oblíbené narcistické etudě (po níž většina mých přátel už nechce Dennyho nikdy v životě vidět) směřované na naši nicnetušící brněnskou kamarádku Evu, jmenovanou natolik dezorientoval, že při děkovných SMS-kách ohledně hlubokého folkového zážitku, které nám od ní docházely ještě do pozdních nočních hodin, nás dokonce požádala, abychom Dennymu vyřídili, že se mu za své chování omlouvá…
- že Slávek nebyl přelud, protože jeho výskyt v divadle v 7 a půl potvrdilo dalších 12 nezávislých svědků…
- že Arnošt se ukázal jako nadmíru spolehlivý a trpělivý řidič (… jsem málem napsala rodič, ale to asi taky…) a že odsouhlasil-li, že je ochoten nás ještě někdy vpustit do svého vozu, vysvětluji si to jako jasnou cestu ke svatozáři…
- že jsme při projíždění městem Brnem přistihli opravdického ropáka při sosání výfukových plynů z aut vzorně zastavivších u semaforů s červenou…
- že Jarda Síbrt pod pohrůžkou užnevímčeho slíbil, že na Bábince zahraje minimálně 2 (slovy dvě) své vlastní písně – a já dodávám – každému, kdo si na tento slib vzpomene (chichichi)
- že Kosmonautův nápad, že mi zahraje na dobrou noc, nakonec skončil tím, že v průběhu hraní málem usnusl sám...
- že kromě výše jmenovaných a oprávněně chválených organizátorů (Kosmonaut, jeho spol, JmB,…) si zaslouží uznání i Lucka G., která kromě toho, že mi zachránila život, probděla poctivě celou noc, aby její zážitky, které bude předávat budoucím generacím, byly autentické a úplné…
- že moje radost, když jsem se ráno na zámku probudila se zjištěním, že jsem spala se třema chlapama najednou, neznala mezí… (no řekněte, kdy se vám to povede ;o))
- a že to prostě byla skvělá akce od A až do Z… ale vlastně to už tu řekli mnozí… takže díky, díky, díky všem!
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

To: Danny. Doufám, že Ti nevadí, když jsem Tvůj report z akce převzal na stránky OKA? Prosím aspoň dodatečně o souhlas:)
Ivo Cicvárek
Odpovědět

Zpět na „Koncerty živé textové dílny“