Arnošt v Balbínce

Hrají i jiní a jinde...

Arnošt v Balbínce

Příspěvekod Arnošt Frauenberg » 20. 8. 2006, 18:08

Ahoj všichni, se skromností sobě vlastní, dovoluji si vás pozvat na svůj jedinečný koncert, který se uskuteční v úterý 22.8.06 v Balbínově poetické hopůdce v Praze a to ve 20.00 hod.. Koncert to bude jedinečný v tom, že se nebude vybírat vstupné, tudíž mohu v jeho průběhu kdykoli odejít.
Mějte se fajn,
Arnošt.
Arnošt Frauenberg
 
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 17:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák

podpoření Arnošta:)

Příspěvekod kosmonaut* » 22. 8. 2006, 13:33

No nevím jak vy, ale mi jedem... a to si pište, že toho Arnošta vodejít nenecháme:). Report z koncertu bude zde. Najdete v něm seznam všech chybek, které Arnošt udělá... ale radši přijeďte taky a budem je počítat spolu 8) :P
kosmonaut*
 

Report z koncertu 22. srpen 06

Příspěvekod michal k. kosmonaut » 28. 8. 2006, 23:03

REPORT Z KONCERTU A.F.

Obrázek

První samostatný koncert písničkáře ze Žebráku v pražské Balbínově poetické hospůdce proběhl 22. srpna 2006. Na začátek musím říct, že se Arnošt na koncert dobře připravil a nejenže předtím absolvoval letní kytarovou školu, ale pořídil si i stojánek na housle, kde pečlivě rozestavil všechny své texty jako tahák. S malou trémou a po vytleskání přímo z WC, začal, přesně v 20:10, svůj koncert. Večer byl ve znamení promyšlené dramaturgie. Na diváky čekaly dvě části. V první polovině hrál své starší písničky, které potvrzovaly to, že byl v počátcích své folkové plavby označován jako „písničkář zpívající o hmyzu“ (Berušky, Mraveniště, Škvor, Klíště atd.). Druhá část byla vážnější, protože písničky byly dospělejší. Vnímavější posluchači si mohli vychutnat spoustu drobných hříček se slovy. Nejvíce jsem ocenil jednu lahůdku v písni Fotograf :). Neprozradím ji však, protože když na ni přijdete sami, velice Vás potěší. Zazněla i píseň Tak trochu jiné životy, která je o „velikém domě, kam běžně každý nechodí“, věnováno psychiatrické léčebně, a též zasněná Bílá místa. Mě osobně potěšil i Kominík a Děvčátko v drdůlku (dřív než se z toho stane bulvární senzace musím uvést, že oboje jsou Arnoštova díla:). Hudba byla prokládaná jeho klasickými absolutními verši, kterých vysypal z rukávu přinejmenším dvacet. Vrcholem zábavy bylo přečtení dvou povídek „O jídle“ a „O hudebních nástrojích“, které obsahovaly příběh s využitím stejně znějících slov s odlišným významem (homonym), např. v příběhu o hudebních nástrojích bylo: „…sejdeme se na rohu lesa…nebo spíš na lesním rohu…“ Prostě paráda, tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Koncert měl příjemnou atmosféru i díky početnému publiku a Balbínka praskala ve švech. Arnošt dodržel to, že jeho koncert byl zadarmo, naštěstí však neuskutečnil svůj avizovaný odchod z jeviště, který by demonstroval jeho svobodu odůvodněnou právě nulovým vstupným:). Musím říct, že za takovou porci zábavy a dobrého písničkářství bych si i připlatil, snad bude brzy příležitost si koupit Arnoštovo debutové album. To poslední byla malá skrytá reklama, ale hlavně přání, ať se vše podaří.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Text k fotkám: 1. Arnošt hrající 2. Arnošt odcházející 3. Jarda Síbrt, s výrazem respektu k vystoupení :), na povedeném Ladině snímku 4. Kosmonaut přistižen, na koncertu, po 10 letech oholen :) 5. V čele stolku, který zásoboval drobnými mincemi talířek umělce, sedí další člen textové dílny Mrca (ten malý:) ) 6. Poslední snímek Arnošta a baterka mobilu zamávala bílou vlajkou, potom se mobil-foťák odporoučel :)

Stránky Arnošta Frauenberga: www.arnost.zde.cz


Text: Kosmonaut Foto: Lada
michal k. kosmonaut
 

Příspěvekod Lada » 29. 8. 2006, 17:03

Koncert byl skvělý! Report je skvělý. No a když už jsem v těch pochvalách, tak si pochválím i fotky: na to, že nejsem za Zenitem, jsou skvělé.
Ahoj, Lada
Lada
 
Příspěvky: 562
Registrován: 8. 6. 2004, 15:16

pochvala

Příspěvekod michal k. kosmonaut » 29. 8. 2006, 22:37

Tak já též chválím fotky:). Kosmonaut*
michal k. kosmonaut
 

Příspěvekod Návštěvník » 30. 8. 2006, 07:13

Tak já také chválím a to dvojnásob, protože i za Petulu, a to skvělý koncert jednoho skvělého a jednou hodně známého písníčkáře, skvělý report od jednoho známého brněnského reportéra (aspoň já ho tedy znám) a v neposlední řadě fotky od první dámy textové dílny a jak koukám za čas i od první brněnnské fotoreportérky... a co bych si tak pochválil já sám? Snad jen, že jsem dal Arnoštovi do talířku všechny své drobné, co jsem měl na druhý den na svačinu!!!
Mrca
Návštěvník
 

Příspěvekod Návštěvník » 30. 8. 2006, 07:15

samozřejmě brněnské, ty 2 n jsou překlep!
Mrca
Návštěvník
 

a teď zase chvíli...

Příspěvekod Kuba Horák » 30. 8. 2006, 12:34

Chtěl jsem být zase vtipný (např. fotky rozmazané, reakce očekávané atd.), ale napíšu něco jiného...třeba to, že povídka plná hudebních nástrojů je jednou z nejvtipnějších takto laděných věcí, co jsem slyšel (myslim, že by i pan Plíhal přisvědčil...) a tak dále. Ale už k věci: fotky rozmazané, reakce očekávané, návštěva WC před koncertem v pořádku (kdo by nebyl nervózní, když nemá co nabídnout a nalákal plnou Balbínku)...Prostě Long life for A.F. :D

p.s. nemohl jsem, přijel bych, jistě Vás to mrzelo
Kuba Horák
 
Příspěvky: 1902
Registrován: 12. 12. 2003, 21:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01


Zpět na Pozvánky na různé koncerty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron