12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Kapitola II-od Nahrávání na Bábince po mix a úpravy v Brně

rozdělená do tří kapitol: před a po nahrávání a před vydáním
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Kapitola II-od Nahrávání na Bábince po mix a úpravy v Brně

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Omlouvám se, že jsem se stále neozval - byl jsem od dalšího dne po setkání na Bábince pořád na cestě.
Nesmíchanou tříhodinovou nahrávku z dílny dostanu od Páji Jindráka na CD teď 12.4. v Praze na Novodvorské, kde hrajeme se Samsonem a Redlem (zvu). Takže ještě nevím, jak ta nahrávka dopadla. Ale dle vyjádření Páji, který je zatím jediný, kdo to slyšel, prý to nevypadá špatně. Uvidíme. Ozvu se po šňůře, jak si to přeposlechnu.
Cílem je: VYBRAT POVEDENÉ PÍSNĚ, PROSTŘÍHAT, SMÍCHAT A UDĚLAT Z TOHO CD.
Pokud má někdo zájem, zkuste návrh na obal, vymyslete název atd. Vidím to tak na stovkovou pálenou sérii, přičemž kdo by si objednal, rozpočítáme nákladovou cenu. Řekněme, že si objedná tak 30 - 40 lidí, kteří by ty náklady vlastně zaplatili - takže by to bylo takové dražší cédéčko. Náklady zatím těžko odhadnout, ale muselo by jít o ty nejnižší možné nákladové ceny. Zbytek CD by byl k dispozici na dílně pro prezentaci nebo na objednávku pro další možné zájemce (s ukázkami MP3 na webu dílny). Takto případně utržený peníz by se mohl stát základem pro eventuální další pokus natáčení, pokud by se přišlo na to, že jinak a lépe.
Tak prosím o připomínky k tomuto plánu.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, jsem velice zvědavý jak to vyjde. Podávám první návrh na název alba: "TEXTOVKA LIVE" . Není to sice úplně originální, ale naprosto výstižné:). Mějte se hezky. Kosmonaut
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Až bude třeba, rád pomůžu u mixu apod.
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ještě mě napadalo (po poradě:) titul: TEXTOVKA LIVE název alba: VEČÍREK Mějte se hezky. Kosmonaut
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahojte!
Tak jsem dostal nesmíchanou syrovou nahrávku od Páji Jindráka. Myslím, že to bude bezvadné. Skvělý dokument. Sice tam nepůjde všechno spravit, zejména u písní, které jsem hrál já a dali jsme mikrofon ke kytaře a zároveň bral buben djembe, takže s tím asi moc zvukově nepůjde udělat, ale mnohé písně znějí dobře už v této nemíchané verzi. Jsou to 3 hodiny, myslím, že z toho přes hodinu zůstane. Jsou tam i pěkné hlášky, které samozřejmě necháme. Lepší bylo, když jsme pak dávali píseň i několikrát, protože pak se dají zvukové problémy střihem lépe opravovat. Hit Mrtvej žít s hlínou za nehtama bude rozhodně závěrečnou písní, protože to má opravdu koule. Bohužel je tam jenom jedna verze, ta pozdější, byť si pamatuju, že jsme písní začínali a už se přece nahrávalo. I zde by totiž některá místa stála za opravu, ale třeba to půjde. Záznam nahrávky však začíná až písní 1+1 na text Kuby Horáka. Zvukově se záznam zlepšuje s průběhem večera, takže to vidím trochu dramaturgicky přeházet. Zatím jsem si několikrát poslechl, zapsal časy jednotlivých míst, které by stálo za to brát. A teď bude záležet na tom, kdy se domluvíme na stříhání a míchání. Já se k tomu nedostanu dřív jak v půlce května, pak na to s Pájou Jindrákem vletíme. Přidáš se, Ivo?
Zatím pracujte někdo na obalu. Myslím, že fotek je spousta, takže nějakou vhodnou vybrat na hlavní stránku, nějaké dovnitř. Název Textovka live dejme spíš jako podtitul, chce to něco štěpnějšího. To přece vymyslíme, ne? Vždyť jsme Textová dílna... Obal by měl být udělaný tak, aby se dal rozmnožit jen v kopírce. Skládanka? Ujměte se toho někdo!
P.S. Název Večírek jsem shodou okolností použil na své DVD, na kterém zároveň taky pracuju, tak bych v tom měl nerad zmatky. Zkusme ještě jinak.
P.P.S. A ještě jeden nápad - píseň Mrtvej žít má přes 6 minut - my bychom to mohli rozdělit na dvě části a začít jí i skončit, akorát by ta píseň měla jinej text - to by byla docela frajeřina a střihem se to dá udělat bez problémů.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Paráda. Tak to zní jako dobré zprávy. Budu se snažit hodit do debaty ještě nějaké názvy alba. A co ostatní? Těším sa a pokud vyjde hodina záznamu tak to už fakt bude reprezentativní otisk Textové dílny. Mějte se.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Mrtvej žít ...

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Mrtvej žít ... to je přeci docela hezkej název pro CD ne?
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

K mixu se přidám, jak jsem slíbil, od půlky května jsem celkem O.K. S obalem bych ještě chvilku počkal - až podle charakteru výsledné nahrávky. Název navrhuji buď:
Mrtvej žít
nebo
PF (míněno punk folk:)
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

No, "Hovno za nehtama" mi asi neprojde"...tak nevim. Nahrávku si samozřejmě koupím, asi by mi opak nikdo neodpustil, na mixu se podílet nebudu :wink: , s grafickou úpravou bych počkal podobně jako Ivo. K
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

No, každopádně by mělo být někde v bookletu stručně popsáno, jak ta nahrávka vlastně vznikla, protože jak už na Bábince říkal Ivoš, pokud z toho vyleze něco kloudnýho, tak to bude "výsměch" - ne každému se poštěstí vydat CD z opileckého večírku, notabene i s písněma, které vznikly před chvílí na místě... :))
Zeno Václavík
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 4. 2005, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Návrhy na názvy

Příspěvek od Zeno Václavík »

Návrhy na názvy:

Mobil na Anděla

Bábinčino nadělení

Písně nahrané/Písně na hraně (dvojsmysl by musel vyznít v grafickém pojetí názvu)

Kdo dál? (to není název - to je výzva)
Zeno Václavík
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 4. 2005, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeno Václavík »

Já sám osobně ovšem hlasuju pro Horákovic Hovno za nehtama, přičemž zhmotnění obalu ve smyslu grafiky, použitých materiálů i zápachu bych nechal čistě na něm... 8)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Děkuji za uznání. Bez jakékoli souvislosti s výzvou TZV bych se zde rád podělil námětem pro grafickou stránku desky "Hovno za nehtama". Na obalu bych si představoval svou ruku s dobře pěstěnými nehty, přes něž by prosvítaly hlavy Tomáše Zena Václavíka. Je někdo proti?
Zeno Václavík
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 4. 2005, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeno Václavík »

Jakub Horák píše:...bych si představoval svou ruku s dobře pěstěnými nehty...
Jak se dá taková fotomontáž vyrobit? :shock:
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

x

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Jednoduše: Horákova hlava (z té strany co není obličej) a moje ruce ...
Odpovědět

Zpět na „Příprava CD Textové dílny“