12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Kapitola III d) - Návrhy obalu

rozdělená do tří kapitol: před a po nahrávání a před vydáním
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Dotaz: nezdá se mi formát obalu - je to správně v proporcích?
Ivo Cicvárek
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Ok, Kosmo, jasnačka -)

Ještě, tedy jestli můžu, bych se přimlouvala za nějakou fotečku (do toho pásu), kde se nehraje, nýbrž píše, páč o tom to, myslím, taky bylo, ne?...

Např:
album_pic.php?pic_id=184
album_pic.php?pic_id=177
album_pic.php?pic_id=179
album_pic.php?pic_id=273
album_pic.php?pic_id=278 (tahle asi nejvíc, a to vůbec ne proto, že se Arnošt rád staví v Holýšově na oběd)

a taky by mi tam pasovala tahle :wink: album_pic.php?pic_id=57, protože ta je.... a taky mi přijde taková dost symbolická, jak tam ten náš Sláveček, bez kterýho by taky nebylo nic, nad námi tak hezky bdí....

*M*
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

To Cácorka: podívám se :wink:
To Ivoš: však jsem to psal ve vzkazech několikrát :D Změna formatu na 12X12 cm proběhne. Toto byl jen návrh.

Ahoj*
Michal Vaněk
Příspěvky: 134
Registrován: 10. 2. 2004, 22:27
Bydliště: Nový Bor,B.Němcové 652

Příspěvek od Michal Vaněk »

Já jen...ty fotky,jak píšeme...abychom nevypadali moc inteligentně :roll:
Jinak děkuji Kosmovi i vám všem...já jsem nějakej prázdnej,žádný nápad,prostě pusto.
Souhlasím a podepisuji 8)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Napsal jsem to na jiné místo (mezi návrhy názvu), takže opravuji a přepisuji i sem:

O obalu jsem řekl své. Bude tam spousta malých fotek, výsledek bude chaos. Myslel jsem samozřejmě použít více fotek, ale dovnitř obalu.
Ale udělejme to tak, jak se shodla část textové dílny dle Kosmonautova návrhu.
Nedával bych to žádnému grafikovi, nebudeme to tisknout - to by bylo drahé. Jen kopírovat.
Takže bych poprosil Kosmu, aby to dopracoval ve správném formátu a udělal už výsledný návrh (v pokud možno tisknutelné kvalitě - v použitelném rozlišení). Díky. Slávek

P.S. Nevím, jestli si to Kosmonaut přečetl, můžete-li někdo, upozorněte ho, jestli by ten návrh nedopracoval co nejdříve a neuvedl zde. Zbývá pár dní na realizaci.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

....

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj* Už na tom dělám. Mějte se. Kosmo
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Tak tady to je. Ještě musím dodělat styl písma. Je to fakt facha (udělat velké rozlišení, výběr fotek atd.). Toto není definitivní verze. Pište změny a co nechat. Mám jednotlivé fáze uložené, takže změny můžou být rychle, ale ne všechno dokážu:). Ještě dodělávám písmo, ale už jsem to chtěl sem dát, abyste věděli, že na tom intenzivně dělám. Co teda: dýchánek či session nebo večer...? TENTO PŘÍSPĚVEK BUDU AKTUALIZOVAT.

VARIANTY NA VYBRANOU:

A:

Obrázek


B:

Obrázek


TECHNICKÉ

Velikost nezmenšeného originálu, který jsem udělal 1620X1620. Myslím, že to bude stačit. Snažil jsem se to udělat velice precizně a přesně. Jak to mám předat? V čem - jpg, png, tif, bmp? JPG je asi nejvíc ztrátové. Světlá nebo tmavá verze(zhlediska tisku).


OBAL - OSTATNÍ STRANY

Udělal jsem teoret. podklad dalších stran (či zadní strany). Dodal by se tam už jen text. To už nezvládnu a ani nevím, co tam napsat. Mám to taky v dobrém rozlišení. Vybral jsem ty nej fotky na výšku. Už znám celou galerii nazpamět:). Myslím, že se z těch fotek už víc vykouzlit nedá. Uskutečnil jsem Cacorčin návrh a je tam pár píšících textařů:). Na hlavním straně málo žen, vypadá to jako pánská jízda:), bohužel kvalitní fotky jen na výšku (Irena, Lada, Cácorka). Lucka M. na přední straně ve skupince (další dobré nenacházím) Žofka kvalitní fotku z večera nemá.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


FOTO PŘEDNÍ STRANA: Aleš Ostrýt
FOTO OSTATNÍ STRANY: Aleš Ostrýt, Kamadeva, Radek Vaněk

BUDE STAČIT PRO TISK TOTO PŘEDÁNÍ (STÁHNOUT VELKÝ OBR. Z NETU)? POMALU SE TO NAČTE A PAK SE TO JEŠTĚ MUSÍ ROZKLIKNOUT.

Obrázek

PROSÍM VYJÁDŘETE SE. KUPTE PŘIPOMÍNKY. AŽ SE TO UJEDNOTÍ DÁM TO SEM VE VELKÉM ROZLIŠENÍ. MĚJTE SE*KOSMO
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 6. 10. 2007, 12:54, celkem upraveno 16 x.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Žofka, aspoň v pozadí: album_pic.php?pic_id=340 - když by se to ořízlo těsně před tím mikrofonem (Peter, Honzo, promiňte....) - tak máš fotku na výšku
A ještě tu mám nějaký fotky od Lucky z toho večera, který nejsou na webu. Neumím to sem dát, tak Ti je, Kosmo, posílám mailem.

*M*
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, ta fotka se sice dá oříznout, Žofka je tam ale strašně utopená a na malinkém záběru bude sotva patrná. Musí si jí fotografové příště víc všímat:). Můžu to vyzkoušet, ale obávám se, že to asi nepůjde- nebude tam vidět, to je i problém větších skupinek. Zatím*Kosmo

Je otázka jestli tam ty fotečky na výšku opravdu zůstanou. Musíse ostatní vyjádřit. Zvlášt, aby se tam vešel text.

p.s.: Vidím tady Slávka:)*Bude stačit ta velikost 1620X1620? Formát JPG? Ja předat? Styl písmen budu ještě dodělávat. Ahoj*
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Momentálně běžím do studia finalizovat nahrávku, dodělat míchačku a prolínačky jednotlivých písní. Je jich 19. Křestní list a všechny kecy o autorech a účinkujících dodělám po nocích.
Takže, Kosmo. K obalu.
Obal vidím jako 2 přeložené listy + inlay.
Texty uvedeme na webu.

Přední strana obálky: filmové pásky by daleko lépe fungovaly v barvě, protože to chytne mnohem lepší náladu. Takhle je to strašně funerální. Asi by se neměly střídat fota naležato a nastojato v rámci jednoho pásku, ale dodržet ležaté a stojaté (myšleno: fota na výšku a na šířku.
Na obálce by měla být fota hromadná, uvnitř nastojato spíš ty portrétní na výšku.
Ta fotka s Ivem by měla být podstatně větší, možná až od pásku k pásku, všecky ty fotky se děsně ztrácí. Písmo rovněž - nelze použít různé fonty, písmo by mělo být dost velké, aby bylo čitelné, nápis Dýchánek Textové dílny S.J. postavit dolů na zarážku až na ten filmový pás. I nahoře Vytrženo z konTEXTu by mohlo být na horní zarážku, protože by se to opřelo o to V a TEXTU a háček u -ž- by se vešel a nelezl by do film. pásu.

Vnitřek obalu: filmové pásky po bocích na vnějších stranách. Tady může být i černobílá, ušetříme za barevnost vnitřku. Na str. 2 - sleeve-note (pásek vlevo). Na str. 3 - povídání o písních (film. pásek vpravo).
Sleeve-note napíše Kuba nebo Arnošt, ještě chci napsat jednotlivé věty k písním (dodej mi prosím k písni Polární kruhy... - 1 větu, jak vznikla nebo jak souvisí s dílnou atd. Čímž vyzývám všechny autory k témuž!!!!)

Zadní strana obálky: může být opět pásek vlevo - hráli a zpívali, nahráli, mastering, autoři obalu atd.

Inlay: naposled můžeme zopakovat pásek vlevo či vpravo. Nebo jeden nastojato, jeden naležato? Text: Název CD zopakovat + pořadí skladeb a autorů.
Nezapomeň, že inlay musí mít po obou stranách i ty půlcentimetrové boky, které se ohýbají do krabičky - nebudem to perforovat, zbytečné, bude to tak malá série, že to jen naohýbáme. Ale upozorňuji na to, že by neměl přelézt obrázek ..asi, pokud to nebude záměr.

Existuje na to program, který rozměrově udělá celý obal včetně kolečka pro potisk. Aha? Co na potisk?
Nemáš ten program? Nemá někdo?

Vzhledem k tomu, že ty texty budeme mít až koncem týdne pohromadě (možná začátkem příštího), budu to asi stejně muset dotáhnout se Zapletalem. Nebo se toho někdo ujme? Vyrobit 50 obalů?

Kosmo, dodej prosím, ty pásky fotek v co největším rozlišení, naležato, nastojato, černobíle i barevně a my to nějak poslepujeme do kupy na ten obal. Zapletal i já nějaké grafické zkušenosti máme. V podstatě by byly třeba: 2 pásky naležato a 4 nastojato. Ale raději víc kvůli varírování. Lze to udělat i v barvě i černobíle všechny ty pásky? Vybereme pak na místě. Nebo možná se to ještě do konce týdne rozlouskne tady. Co na to ostatní?
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj,

1. Tak mám jen připravit ty filmové pásy v největším rozlišení (viz poslední věta) anebo zapracovat na tvých připomínkách?

2. Můžu to udělat barevné. Sice se mi to teď nezdá jako funerální spíš střídmé, konzistentní, sjednocené, umělečtější atd. Nevím zda kombinovat barevný obal a černobílý vnitřek. To bude opravdu jen působit jako snaha ušetřit. Co ostatní?

3. Písmo jsem měl v úmyslu zvětšit a změnit. Udělám to.

4. Z tvého rozvržení mi tedy vychází, že musím vyrobit ještě jeden pásek. Udělám to, ale nevím zda naleznu dost dalších kvalitních fotek na výšku.

5. Nejsem si úplně jist s tím dýchánkem. Zkoušel jsem si to udělat a vypadalo to nějak zvláštně:). Co ostatní?
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 4. 10. 2007, 19:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Furt o tom přemýšlím, ale tím, že ty fotky na obalu budou barevné tak se docela zničí ta myšlenka vytržení z kontextu(barevná vytržená z černobílích atd.)...už to nebude tak jasné+ se opravdu ztratí ta uměleckost černobílích fotografií. Když to bude barevné tak z toho bude Dysnyeland. V jednoduchosti a přímém tahu na branku je myslím síla. Kosmo
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Doporučuji:
ČB fotky natónovat (buď sepie, nebo lehká modř.) - o stupeň silnější odstín pak použíz pro písmo. Velkou fotku pak v dopňkově výrazné barvě (tj. buď k sepii, nebo k modři). Tím to bude stále střídmé, ale výrazné. A písmo rozhodně neozdobné - buď elegatní patkové, nebo i nějaké moderní.

Ivo C.
Ivo Cicvárek
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Ahojky
Myslím, že zvětšit tu vytrženou fotku, jak říká Slávek, je určitě dobrý nápad. I písmo.

Pokud se nenajde dost fotek na výšku (dovnitř), co dát na jednu stránku VŠECHNY na šířku? Snad by to tolik nevadilo... hlavně, aby v tom jednom pásu na jedný straně byla stejná orientace, co myslíte?

Já si taky nejsem jistá, jak by vypadaly ty barevný fotky na obalu.. I když na druhou stranu budou možná opravdu "čitelnější", zejména ty skupinový... Bylo by pracný hodit vzorek pro porovnání?

A ten DÝCHÁNEK už je schválen?..... mně pořád přijde to obyčejné LIVE nejlepší (v té jednoduchosti bývá kouzlo) nebo LIVE SESSION nebo SESSION....

*M*
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj,

Slavak napsal:Asi by se neměly střídat fota naležato a nastojato v rámci jednoho pásku, ale dodržet ležaté a stojaté (myšleno: fota na výšku a na šířku.

Odpověď: To je, ale ten základní fór na obalu... Je to použito jen jednou, aby se podtrhlo to vytržení z kontextu. Uvnitř a kdekoliv jinde to není.

Slavek napsal: Na obálce by měla být fota hromadná, uvnitř nastojato spíš ty portrétní na výšku.

Odpověď: Právě kvůli připomínkám o tom, žehromadné fotky jsou nevýrazné, jsem pečlivě vybral tuto variantu. Větší skupinky jsou nevýrazné při jakémkoliv použití. Jsou jen tři výjimky... a ty sem použil. Mám PC plný možných variant:) a tahle se zdá nejlepší.

Ivo napsal:... písmo rozhodně neozdobné - buď elegatní patkové, nebo i nějaké moderní...

Odpověď: Teď jsem použil patkové. Slávek řekl, že pro oba nadpisy se má využít stejný font. To je těžké, ale pochopitelné zadání. Fontů není nevyčerpatelně. Vyzkoušel jsem jich cca 20. Vyloučil jsem Tahomu, Impact, Verdenu, Times new roman, Gothic... pak už toho zas tolik nezbývá... Může se ještě použít Comix, ale ten je jak z pouti:). Zkus nějaký vyzkoušený navrhnout.

Ivo napsal: ČB fotky natónovat (buď sepie, nebo lehká modř.)

Odpověď: Zkusím to. Je to kompromis, který by mohl vyjít.

Ivo napsal: ... o stupeň silnější odstín pak použíz pro písmo....

Odpověď: Mám použít o stupeň silnější odstín sépie nebo bílé?

Cácorka napsala: Myslím, že zvětšit tu vytrženou fotku, jak říká Slávek, je určitě dobrý nápad. I písmo.

Odpověď: I tohle jsem zkoušel, ale ten prostor není nafukovací. Čím větší fotka tím menší nadpisy a naopak. Opět je potřeba vymyslet kompromis.

Cácorka napsala: Pokud se nenajde dost fotek na výšku (dovnitř), co dát na jednu stránku VŠECHNY na šířku? Snad by to tolik nevadilo... hlavně, aby v tom jednom pásu na jedný straně byla stejná orientace, co myslíte?

Odpověď: I těch dobrých na šířku je už po čertech málo, pokud tedy chceme, aby ten malý formát byl výrazný a obsah fotek rozeznatelný. Model fotky na šířku fotky na výšku je už využit HLAVNÍ STRANA versus OSTATNÍ STRANY+INLAY. Pokud i na OSTATNÍCH STRANÁCH+INLAY bude střídání (pásy na šířku a na výšku) budeto jak říkal Slávek opravdu chaos. Zkusím ještě vykouzlit pás na výšku nebo by také mohla být zadní strana bookletu bez pásu fotek a vyzbylo by na INLAY.

Cácorka napsala: Já si taky nejsem jistá, jak by vypadaly ty barevný fotky na obalu.. I když na druhou stranu budou možná opravdu "čitelnější", zejména ty skupinový... Bylo by pracný hodit vzorek pro porovnání?

Odpověď: Jo, bylo by to zase hodně pracný, ale co bych pro tebe neudělal:), ale dělal bych to s pocitem, že to zabije čitelnost hlavní myšlenky. Dobrý je ten kompromis co navrhl Ivo (viz sépie atd.). Ono se to nezdá, ale od začátku už na tom pracuju tak cca přes 35 h:) a co teprve Slávek... ten stříhá a mastruje:))).

Slávek napsal: Vnitřek obalu: filmové pásky po bocích na vnějších stranách. Tady může být i černobílá, ušetříme za barevnost vnitřku. Na str. 2 - sleeve-note (pásek vlevo). Na str. 3 - povídání o písních (film. pásek vpravo). Zadní strana obálky: může být opět pásek vlevo - hráli a zpívali, nahráli, mastering, autoři obalu atd.

Odpověď: OK

Slávek napsal: Existuje na to program, který rozměrově udělá celý obal včetně kolečka pro potisk.


Odpovědět: Jo, existuje. Třeba Nero Cover Designer ... má ho každý Nero (funkce NAVRHNI OBAL). Ale neříkám, že s ním umím dělat.:)



Ahoj* To bude ještě hokny:)))))))))
Odpovědět

Zpět na „Příprava CD Textové dílny“