NUTNOST ZMĚNY U REGISTRACE NOVÝCH PŘISPĚVATELŮ

Zajímavé události, které patří minulosti
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

NUTNOST ZMĚNY U REGISTRACE NOVÝCH PŘISPĚVATELŮ

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahoj všichni! Množí se útoky na TD a zase se dějí věci. Hackeři, spamy, roboti.
Musíme něco podniknout. Co jsem mohl, to jsem odmazal, ale v některých oddílech nemám možnost mazat. Podobně se tomu denně věnuje Kuba, který už málem maže víc než píše:)))
Psal jsem i Rudovi, ať ještě udělá zásah, jestli se nedají dohledat Aktuality.

Takže chci vyvolat diskusi na téma: Vyžadovat registraci jako podmínku možnosti přispívat?
Kuba měl názor, že se příliš uzavřeme. Toť otázka.

Možnost řešení: přistoupit na registraci všech. Stejně je registrovaných většina, pouze pár přispěvatelů ne. A myslím, že je to proto, že se dotyčnému jen nechce, nebo neví jak, nebo zapomene. To je nejčastější. Někdo by dostal administrátorská práva a bude se mu muset ohlásit každý nový přispěvatel. Tudíž pro někoho to bude stále odrážet útoky robotů, ale jako admin je nepustí. Takový filtr. Můžeme se kdyžtak v této činnosti střídat víc lidí, pokud toho bude hodně.

Domluvili jsme se s Kamadevou i na drobné změně grafiky dílny, vpodstatě se zvolí jen novější verze toho programu, trochu barevně upravená, tak, aby vizuální změny nebyly velké. Snad je to i předpoklad většího zabezpečení.
Přes Anonymní by se tam prostě už nikdo nedostal. Jinak nás sežerou.

Jaký je Váš názor či zkušenost odjinud?
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Asi jsem se té registrace zbytečně bál. Když mi to onehdá popisoval budoucí webmaster Kamadeva, přišlo mi to jako uzamčení, ale o to se jednat nebude. Mám toto fórum docela rád a věřím, že už nějakou tu práci odvedlo, ale když nebudu muset půl hodiny denně mazat, budu to tu mít ještě radši :wink:
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 26. 10. 2006, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Próka »

Ahoj,

chtěla bych také napsat, že to tu mám moc ráda, a proto mi samozřejmě invaze nežádoucích přispěvatelů v poslední době vadí. Technicky bohužel neumím být nápomocná, ale určitě bych se na nápravě chtěla podílet, třeba finančním přispěním na provoz těchto stránek (jak navrhoval Kuba na jiném místě). Můžete sem napsat číslo účtu, kam bych mohla příspěvek poslat?
Jinak děkuji Slávkovi i Kubovi za tyto stránky, které tak ráda navštěvuji a které mě pravidelně zásobují dávkou humoru (o vážné tvorbě ani nemluvě), na níž pomalu a jistě začínám být závislá :lol:

Zdravím
Próka
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Kubo, prosím Tě, to číslo účtu vymaž, já to nemůžu udělat.
Nesouhlasím s tím takhle. To se raději nechám pozvat na panáka. To by muselo být jinak. Pokud by bylo třeba vybrat nějakou částku, je třeba vymyslet jiný model.
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Jakmile se začnou vybírat společné peníze, tak to začne zavánět "organizací", ale pro náklady spojené s udržováním a provozem webu asi nic jiného nezbývá. Nechci nikomu přidělovat úkoly, ale co kdyby třeba Kuba založil zvláštní účet, jednak aby se do toho nemíchal Slávkův osobní a také kvůli přehlednosti a každý člen by každý rok poslal na účet min. cca 20,-Kč. Je tady registrováno 150 členů, z toho asi 50 aktivních, takže by se mohlo vybrat ročně cca 1000,-Kč, což by pokrylo výše uvedené náklady. Pokud by někdo poslal více peněz, použili by se tyto peníze na lepší zabezpečení stránek proti spamům apod., což asi taky něco stojí. Jen nevím, jak právně ošetřit, že nějaká skupina lidí někomu posílá peníze na účet, i když by šlo pouze o tak malé částky. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Mrca
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ano, ano, ano. Volám po tom už delší dobu. Každodení spamy mě tu štvou a znechucují. Nevidím žádný problém v tom se registrovat pro toho, koho toto fórum skutečně zajímá a chce něčím přispět. Názory anonymů mě beztak nezajímají a prohlížet si fórum a číst příspěvky bude moct beztak kdokoliv.
Osobně jsem samozřejmě ochoten i přispět nějakou tou částkou, ale asi by bylo dobré vědět jak a na co se ty peníze použijí a kdo za to bude zodpovědný. Myslím, že to je vždy dobré říci, než se nějaké peníze začnou vybírat.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Dobrá. Účet jsem smazal. Ani mě moc nenapadlo, že by si někdo mohl myslet něco trochu negativního...ale asi to tak bude lepší. Samozřejmě, že ten nápad s podílením se na finančních nákladech chodu dílny (webmaster+hosting) měl mít za svůj cíl něco jako jako zvýšení pocitu sounáležitosti či jak to nazvat. Na druhou stranu jsem rád, že tady slovo peníze opravdu nikdy nezaznělo...Kuba Spam Horák

p.s. Próko, díky
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Próka »

Kubo, opravdu neni zač. Budu jen rada, kdyz se najde reseni, ktere bude vsem vyhovovat a zajisti neruseny beh techto stranek. Ke kazdemu takovemu se rada pripojim. Ted me napada, ze jednoduchou formou posilání "příspěvků" jsou placené SMS, ale nevim, jak se to dá zařídit. Vi to někdo?
Zdravím
Próka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Šlo opravdu spíš o symboliku. Necháme to na ty panáky, i když pro mě to bude zlé, protože jsem před rokem s alkoholem nadobro skončil a nechci v tom podporovat ani ostatní, ani Slávka ne :wink:
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

cenzura minulého příspěvku

Příspěvek od Kuba Horák »

Průpovídky Martina Mrci Holana, autora řady problémů a bývalého kamaráda, budou průběžně mazány...zejména potom ty, které mě označují za pijana :!:
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

A je to

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak webmaster se na to, koukám, vrhnul docela rychle, a ovoce je tu - druhý břeh spamů existuje. Pro mě je to docela jednoduché, protože mi prostě přijde email, že se někdo pokouší vloupat nebo že někdo ťuká na dveře s tím, že by rád přispěl...a já posoudím jeho charakter, a buď ho vyleju nebo naopak. Tento pocit moci jsem ostatně stejně delší dobu potřeboval do své ego stavebnice.
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

Pro pravdu se člověk (z)maže!!! Jestli ovšem teď zobrazení mého příspěvku závisí na Horákovi, tak se s Vámi ostatními bohužel loučím a přeju Vám všem veselé Vánoce, šťastný Nový rok, Veselé Velikonoce ... tedy všem kromě Horáka!!!
Mrca
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Stalo se to nejhorší, co se mohlo stát - moc byla soustředěna do rukou tyrana. Odcházím za Mrcou do ilegality a vyzývám k tomuto kroku i ostatní příčetné členy. Cožpak si nedokážete vybavit tu záští znetvořenou tvář? Cožpak vám chybí potupné poznámky bez úrovně? Zapomněli jste snad na podlé prosazovaní vlastních písní na úkor ostatních? My osvícení (zatím jen Mrca a já) se stavíme na stranu světla a nehodláme snášet Horákův útlak! Záminka mazání spamu je tak průhledná! Jak jinak by Horák dokázal soustředit do svých pařátů takový vliv, než lstí a podvodem? Věřím, že většinu spamu posílal celou tu dobu sám, aby k téhle situaci došla. To, že máme nového webmastera, který Horáka ještě nezná a neodhalil dosud jeho ďábelskou tvář mu jen hraje do karet! Viva Resistance!
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Horák je známý všude

Příspěvek od obudin »

Denny píše:Stalo se to nejhorší, co se mohlo stát - moc byla soustředěna do rukou tyrana. Odcházím za Mrcou do ilegality a vyzývám k tomuto kroku i ostatní příčetné členy. Cožpak si nedokážete vybavit tu záští znetvořenou tvář? Cožpak vám chybí potupné poznámky bez úrovně? Zapomněli jste snad na podlé prosazovaní vlastních písní na úkor ostatních? My osvícení (zatím jen Mrca a já) se stavíme na stranu světla a nehodláme snášet Horákův útlak! Záminka mazání spamu je tak průhledná! Jak jinak by Horák dokázal soustředit do svých pařátů takový vliv, než lstí a podvodem? Věřím, že většinu spamu posílal celou tu dobu sám, aby k téhle situaci došla. To, že máme nového webmastera, který Horáka ještě nezná a neodhalil dosud jeho ďábelskou tvář mu jen hraje do karet! Viva Resistance!
Zdravím všechny šikovné textaře a lidičky co z tohoto fóra čerpají inspiraci a energii. Horáka bohudík (či bohužel? :roll: ) znám z vás nejdéle. Ale nemusíte se bát, jeho práce ohledně nových autorizací spočívá pouze v aktivování nových členů, případně mazání nových registrací. (ale to neznamená, že nemůže smazat či jinak měnit vše (včetně příspěvků těch stávajících) :lol: ) Autorizaci (moderování) příspěvků před vydáním zatím nikdo nedělá.
A kurnik, teď mě napadlo, že já vlastně můžu být nastrčený horákův agent, případně i Horák sám! :shock: Viva la Schiza!
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Horáku, já jsem tě poznal! Odlož falešnou identitu správce webu, nebo ještě něco pokazíš!
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“