Pořádek na dílně

Zajímavé události, které patří minulosti
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Pořádek na dílně

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj, myslím, že je toho na titulní straně moc a stálo by za to trochu to zjednodušit a zpřehlednit. Pro začátek navrhuju:
- udělat pouze jeden odkaz Živé textové dílny a až pod tímto odkazem mít dílnu č. 1, č. 2, č. 3, atd.
- Neaktuální aktuality dát až někam nakonec.

Dále bych byl pro to, aby se na stránce Fotoalba řadily příspěvky shora od aktuálních a ne naopak, jak je to teď.

Díky
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Kuba je huba

Příspěvek od obudin »

Dobrý nápad - už jsem o tom mluvil v Kdanicích s Kubou - nejsi sám, kdo si toho všiml. Fotogalerii přeházím já dneska ... nahoře by měly být aktuální věci. Příspěvky k živým dílnám si přehází a probere Kuba.
Brzy se snad podaří i vyčištění celkové dílny a přechod na novější verzi, kódování UTF8 a změnu designu.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Prima. Díky za rychlou reakci. Na dílně jsem se o tom bavil třeba s Arnoštem. Pro pročištění je nás tedy určitě víc...
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Určitě - i já.
Lada
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Včera jsem i já poslal Kubovi mail následujícího znění (nechce se mi to psát znovu, tak to kopíruju kvůli tomu řešení věcí.) - Jo a ta první věta je o tom, že už si někdo objednal CD Vytrženo z kontextu - zajímavé, co?

Ahoj Kubo,
první zájemce zvenčí (jak se ti lidi dozví tak přesné info?). Pošli jí to prosím.
Koukal jsem se na TD - máme v tom děsnej bordel. Chtělo by to zase popřesunovat a stejným modelem jako bylo prvních 6 dílen udělat i tu 7. Zvlášt ty kecy kolem domluvy termínu a to organizační atd. Zvlášť napsané texty atd. A to stejné u toho CD. My už tam máme kolonky sborník a CD. Tak to o tom CD by taky mělo zůstat zachováno jako celá příprava CD, ale mělo by to vše být pod Příprava CD (aby se v tom dalo číst, jak to vznikalo) a zvlášť CD Vytrženo z kon-.... , kde budou texty, fotky, ty věty autorů, sleeve-note - prostě vítězná práce. Zde je nutná kolonka Ohlasy nebo Diskuse o CD nebo tak nějak.
Plus do kolonky Koncerty textové dílny by to taky chtělo dodělat ty věci, co už zatím proběhly (včetně Turnova). Mohl bys v tom udělat pořádek a popřesunovat? Díky. Slávek
Slávek Janoušek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrca »

S tím úklidem souhlasím, taky jsem musel ve Kdanicích uklízet :-)
Ale musím Vás všechny pochválit, že toho na uklízení zase tolik nebylo, ani se nic nerozbilo (nepočítám vyrvané zdivo od Horáka, když sundaval zarámovaný plakát Redla (faktura za opravu přijde do domova důchodců). Jinak ohlasy na Besídku od diváků všechny pozitivní, jen na jednu půlku dotazovaných to bylo moc dlouhý, ale druhá půlka by naopak ještě poslouchala. Ale nejdůležitější je, že se Besídka Textové dílny líbila V.Feštrovi a to natolik, že mně nabídl pořádání této akce každoročně, dokonce by to v příštím roce mohlo být už i v novém KD Střelnice, na malém sále. Jediné co mně vytkl (na čemž jsme se ostatně shodli), byl velký počet účinkujících. Takže pokud by se tato akce konala každoročně, tak by si holt jeden rok někdo zahrál a příště zase někdo jiný. Tento model, kdy musí hrát všichni členové dílny bych s Vaším souhlasem opustil. Další dobrá zpráva je, že je celý turnovský koncert nahrán včetně bravurního výkonu obou moderátorů. Jakmile bude mít V.Feštr více času, vše mně dá na CD. Takže se mně ozvěte, co s tímto vzácným "materiálem" dál? Poslat Slávkovi, jestli by měl čas z toho udělat výběr pro členy dílny a hlavně účinkující na památku? Nebo to namnožit pro všechny v tomto surovém stavu? Jen u Horáka bych možná předaboval ty sikavky...
Tak tož se mějte všichni fajn.
PS: co se týká souseda, tak údajně někdo hrál v 0,30 na terase na kytaru. Kdo o tom něco víte, ozvěte se mně. Osobně si myslím, že si to vymýšlí, přeci jen bylo kolem 0°C ... Jinak odpoledne jsem se s ním pohádal a večer v telefonu (dozvuky odpolední hádky) dokonce padl návrh, zda to nechceme koupit celé. Co se tak na to složit celá textovka a mít z toho domovskou základnu :-) V tomto případě bych Vám samozřejmě odpustil slíbenou sbírku na dolby ozvučení společenské místnosti :-)
Mrca
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...hraní na terase

Příspěvek od Honza Žamboch »

Když jsem šel ven se nadýchat čerstvého vzduchu, slyšel jsem zcela zřetelně, jak někdo na terase kurví ragtime. Kdo to byl, rozhodně nevím...:-) Co se týká hraní na besídce, souhlasím s navrhovanými řešeními a dovoluji si přihlásit Žamboší muziku na další ročník. Přijedeme do Turnova už ráno a ty tři hodinky moc rádi zahrajeme.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Kdyby se všichni drželi těch kolonek, co mají, byl by pořádek o něco větší. Tím, že každý cítil potřebu vytvořit si ještě něco vlastního, vzniknul mrdník (obal nově apod.) Asi některé kolonky, které mi teď přijdou už zbytečné, smažu. Neaktuální aktuality můžu dát úplně dolů.

Vrhnu se na ten bordel až budu v pohodě. Teď jsem trochu v prdeli, tak se mi nechce-)
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, no zrovna kolonku OBAL NOVÉ bych nemzal prtože tam je finále obalu ke zpracování :D A neaktuální aktuality jsou zase dokladem, že to prostě tady žije a pro ty co mají krátkou paměť (mě) je to takový deník i s daty. :D
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Taky myslím - mazání prosím opatrně, opravdu jen zbytečné kraviny, nikoli záznam vývoje nějaké záležitosti, textu, obalu, problému atd. Jen to všechno sesadit k sobě podle témat.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Mazáníčko

Příspěvek od obudin »

Mazat kategorie (Nástěnka), fóra (Aktuální aktuality), témata (Pořádek na dílně) ještě neznamená, že zmizí úplně příspěvky v nich - dělá se to tak, že se to někam uklidí, přetřídí a nějaká zbytečná fóra (např. Rozhovory se členy...; Srazy... ) se smažou, až budou prázdná.
Nemá moc smysl mít na úvodní stránce fórum s 1 příspěvkem, aby se pokaždé nahrávalo a znepřehledňovalo celé fórum. (Ať už je důvod jeho "prázdnoty" jakýkoliv :D )
Ostatně toto téma patří spíš do fóra "Náměty k funkčnosti dílny" čili prosím Jakube přesuň :)
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Prosím! Nechme toto téma ještě chvíli v aktualitách, když se nám tu konečně rozvíjí plodná diskuse ke zpřehlednění.
Náměty k funkčnosti dílny jsou úplně dole a tam si jich nikdo nevšímá.
Díky!

Ostatně, nešlo by to nastavit tak, že téma s posledním příspěvkem bude úplně nahoře?
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Smažme vše dole

Příspěvek od obudin »

Takže smažme vše dole a nechme jen to nahoře :D - ideálně jedno fórum a v něm bude vše nové automaticky nahoře ...
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Poslední příspěvek nahoře se mi moc nezdá.
Uspořádání bych nechala stejné, jen bych snížila počet kolonek tak na polovinu. Teď je jich opravdu zbytečně moc. Přiznám se, že mi nejsou úplně jasné ani takové kolonky, jako např. "Zhudebněná poezie"...
L.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Kubo, prosím ještě několik úprav:
1) slovo Nástěnka by mělo být napsáno velkými písmeny.
2) pokud nemáme dost pater a nemůžeme udělat jen název CD Vytrž... a v podoknech pak Příprava CD a Dokumentace CD Vytr.. a pak teprve podokna existující u přípravy a to další s texty (které teprve zavěsíme), pak navrhuji: rozdělit to rovnou na Příprava CD a CD Vytrž.. i s podtitulem a dále místem a datem nahrávky malým písmem
3) do Příprava CD dát vše až na Ohlasy.. - to přesunout do kolonky CD Vytr...,
bacha - opakují se některé kolonky - vyčistit
4) kolonka Vytr... by tím pádem měla podkolonky: Seznam písní CD, Hráli, zpívali a vytvořili, Texty, Sleeve-note, Komentáře autorů písní, Ohlasy na CD

Proč doprdelelelele nemám admin. práva a nemůžu to udělat rovnou, než to takhle složitě vysvětlovat?

P.S. Prosím autory textů, aby mi je poslali, abych jednotně upravil grafiku a případně interpunkci či pravopis: slavek.jan@volny.cz
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“