12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Pořádek na dílně

Zajímavé události, které patří minulosti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ano, napsal jsi to správně. Proč doprd..nemám. Já totiž tvým požadavkům, při vší úctě, moc nerozumím. Myslím si, že to s těmi právy nebude problém. Jdu to zkusit sám, popř. požádám Kamadevu. K
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

S těmi kapitolami to byl dobrý nápad. Když jsem psal minulou zprávu, ještě jsem to tam neměl. Tak teď už ti mohu přesně popsat, co mám na mysli: já nemám práva zapsat Název oddílu jako Nástěnka (1.patro), ani Aktuální aktuality (2. patro). Mimochodem dík, že jsi opravil Nástěnka na NÁSTĚNKA.

Pod NÁSTĚNKA bych viděl tyto oddíly:

Aktuality

(přejmenoval bych Aktuální aktuality a přesunul Neaktuální aktuality do spodní části - kam? diskuse?nebo nechat tak?),

Příprava CD Vytrženo z konTEXTU

(zde všechny kapitoly až na tu poslední Ohlasy - tu přesunout pod další oddíl)

CD Vytrženo z konTEXTU - Živá noc Textové dílny Slávka Janouška
Nahrávka ze 6. textové dílny na Bábince 30. 3. 2007

(Zde podtituly: Seznam písní CD (napřed dáme nafocený obal - uděláš ho Aleši?); Hráli, zpívali a nahráli; Texty (potřebuju, aby mi poslali Vaňci a další); Sleeve-note a komentáře autorů písní; Fotografie z natáčení; Ohlasy na CD (přesunuto z přípravy).
Do těchto kolonek ať zatím nikdo nic nepíše, dokud tam nazavěsím patřičné - na to už moje moderátor.práva stačí.)
Asi by tam ještě měla být kolonka MP3, ukázky z CD, možná některá píseň celá.

Už je tomu rozumět?
A dále pokračuju k dalším oddílům dílny:

TEXTY - zde bych viděl zamyslet se nad tím, co říkala Lada, zdali nezrušit kolonku Zhudebněná poezie, jestli není zbytečná (ale šlo by to vůbec někam přesunout?)

Další oddíl ŽIVÉ TEXTOVÉ DÍLNY má kapitoly správně, jen je třeba si to ujasnit a stejně udělat všechny: mělo by tam být zvlášť to, co předcházelo, domluvy atd., pak ohlasy (nebo jakbylo v Kd.) a texty, které by měly být podle jednotlivých úkolů (jak je to tuším v 6. dílně), jinak je v tom zmatek.
Otázkou je, zda fotky dávat už sem nebo jen do Fotogalerie a tam opět přiřazovat k jednotl. dílnám?

Další oddíl SBORNÍK A CD zruš. A Sborník přesuň do posledního (viz dále).

Tudíž čtvrtý oddíl by byl KONCERTY. Tady je opět třeba v tom udělat pořádek, aby tam byly zvlášť všechny akce v Žilově, Novém Boru, Praze, Beřkovicích a Turnově a vždy s datem, řazeno: nahoře poslední. Otázkou je opět to, jak s fotkama.

BAVME SE O TEXTECH bych opět vyrušil a dal to pod oddíl
O TEXTOVÉ DÍLNĚ A O TEXTECH jako podkolonky. Sem bych přesunul i Sborník a otázkou je, jestli sem nedat Neaktuální aktuality nebo je nedat extra. Rozhodně by se mělo z Neaktuálních aktualit popřesunovat, co kam patří, a kdoví, jestli tam pak něco zůstane.

Tak prosím, Kubo, udělej tento nový model, určitě to bude lepší. Díky. A myslím, že bych měl dostat tu možnost admin. práv, abych to případně příště, až zas bude potřeba, mohl udělat i já.

Vůbec nejlepší by bylo, kdybychom měli vícestupňový model (ne jen 3 patra, vlastně 4 patra, ale víc). Jenže to už je otázka systému webu, který užíváme- víc neumožňuje.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Čistka na dílně

Příspěvek od obudin »

Nakouknu a leknu se trochu :o a přemýšlím co s tím. Pokud se budou dělat nějaké zásadní změny (obzvláště lidmi, kteří tak úplně nevědí co dělají) tak bych si dovolil navrhnout zálohu databáze, kterou udělám dneska nebo zítra. Před mazáním jednotlivých fór je potřeba je prvně vyprázdnit. Přesunout příspěvky atd.
:arrow: Co se týká víceúrovňové struktury, ta je možná v novějších verzích ... tato je moc stará. Tím by se daly vlastně přehodit ty Živé dílny do nižší úrovně. Plánuji přechod, ten už jsem zkusil, ale budu muset ještě nějak pořešit fotogalerii a jiné. Musí se také přejít na jiné univerzálnější kódování než je CP1250, což se mi také podařilo na zkušební záloze dílny, ale musí se to celé udělat najednou vše na této ostré. Novější verze už v jiném ani nefunguje. Používá UTF8. Je to na celou noc práce, v momentě až dořeším tu fotogalerii, tak tuto změnu můžeme provést - bude asi potřeba naučit administraci - i když je spíš přehlednější a snazší. Hlavně při hromadných operacích to usnadní práci.
:arrow: Mám také přichystanou změnu vzhledu (tento základní výchozí SubSilver je dost okoukaný). To až s kompletní změnou systému Slávkových stránek.
:arrow: Jinak Slávku jsi už administrátorem. (To se máš, co? Na vlastním fóru :D ) Jak to vypadá s infem kolem CD na kterém jsme se domlouvali na dílně? Doufám, že víš co děláš ... kdyžtak jsem tu já nebo Kuba ... ale také Nápověda.
To je prozatím vše ... ještě se ozvu až to bude odzálohované :!:
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Kamadevo, díky. Už se na to těším, že to konečně dotáhneme do nového tvaru (jak dílnu, tak můj web).
Trochu jsem zatápal s poslední větou. Přiznám se, že mi budeš muset připomenout naši domluvu ohledně CD. Měl jsem ti poslat všechny materiály nebo jak to bylo? To, jak to navrhuji provést (viz můj minulý příspěvek), to je blbě? Ty to máš vymyšleno jinak? Lépe? Je možné, že jsme to v Kdanicích probrali a mně se to z nějakých nepochopitelných a neznámých důvodů vykouřilo z hlavy? No možný to je.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

P.S. Díky za udělení titulu administrátora. Ale ještě asi budu potřebovat lekci pro blbé. Jak se to obsluhuje? Slibuju, že zatím nebudu nic dělat, jen se ptát.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Lekce pro blbé

Příspěvek od obudin »

Napíšu Ti to stručně Slávku do zpráv nebo do mailu. Případně se pokusím najít už hotový návod na netu. Tady ten FAQ je jen pro uživatele - ne administrátory. Ale i tak je dobrý si ho přečíst :wink:
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím Kamadevo. ANO, vzhled SubSilver vzít zahodit, zamačkat a zakopat. Myslím, že si už dílna zaslouží, aby se na ni dalo dívat. Tahle šedá ve mně vyvolává pocit "socrelu" *K
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

No vida, Kubo, krásně jsi to udělal, to členění - hned je to lepší. Ještě nevím, jestli by nestálo za to sdružit to O TEXTOVÉ DÍLNĚ A O TEXTECH. Nebo nechat? Co kdo myslí?
Rozhodně by to chtělo ještě rozstrkat, co kam patří, z Neaktuálních aktualit. Něco přijde do Koncertů, něco do Náměty o funkčnosti dílny atd. Pak tam zůstane pár věcí a nějak to nazveme.
Debordelizaci zdar.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Horáka zastřelit a pověsit za k...e do průvanu

Příspěvek od obudin »

No já bych ho zase tolik nepřechválil (Kubase) :twisted: ... udělal tu pár nenávratných chyb ještě před zálohováním bohužel.
:arrow: Před přechodem na novou verzi fóra si dovolím navrhnout strukturu celkovou novou a nastíním další možnosti, co tam mohou být (nemusí), případně jak to vidím já, jako informatik, optimálně nastaveno a rozčleněno - pobavíme se o tom a po schválení to tak nastavím.
:arrow: V nové verzi jde vše jednodušeji a má mnohem více možností a umožňuje celý web ještě více zpřehlednit. Také by asi bylo fajn celou textovou dílnu "povýšit" na takový jednoduchý redakční systém, kde to nebude jen čistě fórum, ale budou se zobrazovat i další věci - vypíchnou se určité příspěvky, bude chat pro on-line komunikaci lidí, co jsou zrovna na fóru a chtějí si popovídat, případně zobrazení nových fotek na úvodní stránce a jednoduchých oznámení, oznamování narozenin členů dílny, stahování souborů (mp3, dokumenty, atd.)
S tím samozřejmě souvisí změna vzhledu a hlavně školení administrátorů a moderátorů fóra, pokud to má mít vše smysl a nějak fungovat. Práci zdar :P
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Však já se na chválu ani moc necítím-) Ale mám za to, že těch nenávratných chyb (když tak je tu popiš, ať se lidi bojí) si ani nikdo nevšimne. Pokud mluvíš o těch, co jsme rozebírali, tak to je opravdu hrůza-) A pokud jsem něco po***l dnes, tak to nevím, ale snad ne...a říkal jsi, že už to bude ráno zálohované...tak když já blbý, pak ty pomalý, Kamíku :wink:
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Záloha

Příspěvek od obudin »

zálohováno jest včera večer ... dnešní změny jsou v pohodě. Řeším nyní tu fotogalerii. Nahrál jsem tam prvních 8 fotek co mám od Cácorky - většinou foceno vlastní rukou. Další budou následovat. Stejně tak fotky od Míly.
Přesuň prosím tuto debatu tam, kam patří ... díky
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

No jo, ale kam vlastně patří? Funkčnost dílny? Ještě bych to tu chvíli nechal...nebo ne?

p.s. Jsi rychlý, pardon-)
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Náměty k funkčnosti dílny

Příspěvek od obudin »

Samozřejmě to patří do fóra "Náměty k funkčnosti dílny" :roll: nebo někdo myslí, že ne?
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Určitě to tam patří, ale taky mám pocit, že je to velmi aktuální, tudíž bych to viděl přesunout později.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak po hektickém shromažďování dokumentace k CD a debordelizaci fór, témat a příspěvků jsme došli k částečnému zpřehlednění (konečně jsem prošel školením administrátora). Dnes by měl Kamadeva dokončit zavěšení info o CD a budeme pokračovat v čištění témat (nikoli mazáním, ale přesuny příspěvků). Tak prosím sledujte přesněji témata a své příspěvky se pokuste třídit dle obsahu a neuvádět všechno najednou páté přes deváté, jak jsme v poslední době mnozí z nás činili.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“