Vystoupení TD na letošních festivalech

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Vystoupení TD na letošních festivalech

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Zde budou návrhy členů TD na obsah a formu vystoupení na Zahradě, popř. na Folkové růži
Naposledy upravil(a) Slávek Janoušek dne 26. 4. 2008, 20:29, celkem upraveno 1 x.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Připojuji text, který jsem odeslal Juppovi, neboť hrozí prodlení. Pokud máte připomínky či další nápady, napište je sem, abych to při dolaďování použil.

Návrh na vystoupení Textové dílny
(termínově v úvahu připadá 3.7. na Zahradě v Náměšti, 11.7. v Jindřichově Hradci)

1) Živá textová dílna (workshop): 2-3 hodiny (začít po poledni), zahrada, venkovní prostor, členové dílny, zájemci o textování a čtenáři z řad FaC, příchozí diváci – i netextující (neboť je zajímavé i jen přihlížet, jak jsme zjistili během 8 živých textových dílen).

2) Koncert Textové dílny: 1,5-2 hodiny, navazoval by na workshop, venkovní pódium nebo sál, aparát, písně v Textové dílně vzniklé (z CD Vytrženo z konTEXTU a další) + písně vzniklé z textů během workshopu,
účinkující: Slávek Janoušek, Žamboši, Ivo Cicvárek (Oko), Arnošt Frauenberg, Karel Markytán, skupina Zhasni (Michal Vaněk, Kuba Horák a spol.), Lucie Redlová, Láďa Zítka, Lucie Minaříková, možná i Petr Sedláček, Pepa Streichl a další (šlo by o komponované vystoupení, kdy se účinkující všelijak prostřídají a mnohé písně interpretují společně – kytary, klávesy, djembe, foukací harmonika, sbor)

Program workshopu:
a) krátká přednáška na téma text – 10 minut (stručné srovnání s básní, nutnost dodržet určitá pravidla v textu, metrum a rým atd., zadání 1. úkolu)
b) praktické psaní podle zadaných textových úkolů (na jeden je třeba tak půlhodina, takže by se daly zvládnout tak 4 úkoly, po každém úkolu autorské čtení) – na ukázky je možno se podívat na www.forum.slavekjanousek.cz, v tématu Živé textové dílny 1.-8.
c) poskládání útržků různých textů do celku nebo doleštění vybraného textu a jeho zhudebňování,
potřeby: papír, tužka, kytara.
Možná by se připojil i Jirka moravský Brabec, který na živých dílnách už také byl, a víme, že v minulosti rovněž textové dílny na festivalu dělal.

Pro červnové číslo FaC bychom mohli udělat krátké povídání o Textové dílně + zadat textový úkol.
Namlsávka: Chcete si napsat svůj text a záhy si ho zhudebněný poslechnout?

Toto jsem poslal jako naši nabídku. Tak se vyjádřete.
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdá se mi to dobré. Pro krátkou přednášku na téma text bych využil naší teoretické kolonky, kde jsem kdysi umístil pohledy Merty, Redla, Brabce a dalších...Byly to rady, které mě osobně (snad) pomohly. Kuba

p.s. měli bychom hrát se Zhasni na Růži také jedenáctého - doufám, že se nebude náš program křížit.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

odpověď

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím,

na poslední dílně se vedla debata o možnosti programu na festivalech Zahrada a Folková růže. Měl jsem hotovou dramaturgii možného brněnského a přažského křestu našeho CD Vytrženo z konTEXTU. Zjistil jsem, že se tento plán dá využít i pro možnou dramaturgii na festivalu. Za těchto podmínek:

1. Plán vychází z playlistu CD Vytrženo z konTEXTU. Jednotlivé písně z CD jsou doplněny dalšími písněmi interpreta, proto aby nevážil cestu na koncert jen kvůli jedné písni a možnému „džemování“.

2. Z playlistu alba jsou, kvůli snadnějšímu koncertnímu provedení, vyjmuty písně: Andante aledeto (protože to není píseň související s dílnou);Óda na radost (protože nutit Petera jezdit na koncert ze Slovenska by bylo nezvládnutelné a Žofka na Textovce nefiguruje);píseň Fragmenty (protože si myslím, že je ta píseň, s patřičným efektem, neproveditelná).

3. Do následující dramaturgie nejsou začleněni ti, kteří nebyli na nahrávání a také ti, kteří se sice nahrávání zúčastnili, ale na CD nezpívají. Toho to bodu je mi líto, ale ač jsem se pokoušel to nějak vymyslet, vycházelo mi to na samostatný festivalový den (případně jeden den křestu CD).

Vše, co zde následně popíšu je jen návrh, jak lze debatu o prezentaci „textovky“, na Zahradě a Folkové růži, zkonkrétnit. Krátce jsem se o tom bavil se Slávkem a dlouze s Ivošem. Ivo navrhoval i možný název „JAM SESSION TEXTOVÉ DÍLNY SLÁVKA JANOUŠKA“. Bohužel tento návrh asi nevychází z předchozího Slávkova návrhu, protože jsem i tento dopis napsal dřív (cca před 6 hodina a to ještě Slávkův návrh nebyl zveřejněn). Všichni máme CD Vytrženo z konTEXTU, takže každý ví, co se přesně bude hrát.

Pokud se jedná o možnou zkoušku celého programu: navrhuji brněnský křest v měsící červnu, kterých bych snad dokázal dát do kupy. Tam by se za včasu ukázalo zda dramaturgie, výběr písniček, účinkujících a moderátorů, byl dobrý. Eventuální pražský křest by byl také zajímavý. To je ovšem otevřené a křty jsou spíš nástavbou. Modře jsou zvýrazněni písně z CD.

FESTIVALOVÁ DRAMATURGIE

Moderátorský vstup: Slávek /úvodní slovo - všichni zúčastnění na place – začíná první píseň z alba)

1. Mrtvej žít I - délka 4:14

Moderátorský vstup: Kuba Horák /samostatný mod. vstup - sbor odchází – zadání textového úkolu pro diváky - Arnošt se chystá na recitál – Kuba představuje Arnošta /

2. Zatmění - Arnošt - délka 2:49 = Arnošt (kytara+zpěv)
3. Arnošt = volná píseň (kytara+zpěv) 4:00
4. Arnošt = volná píseň (kytara+zpěv) 4:00
5. píseň Anděl: Arnošt = píseň s Ivo Cicvárkem (klavír) /ať tam nejsou po sobě dva samostatní písničkáři a žádný další muzikant- Arnošt představí Kosmonauta jako následujícího vystupujícího/

6. Polární kruhy v obilí - Kosmonaut - délka 4:00 = Kosmonaut(kytara+zpěv) + Ivo Cicvárek(klavír)
7. Kosmonaut = Něco ve mně zlomilo se (kytara+zpěv) -

Moderátorský vstup: Arnošt /samostatný mod. vstup – Zhasni se chystá na recitál/

8. Vlaštovky - Zhasni - délka 3:14
9. Zhasni – volná píseň
10. Zhasni - volná píseň
11. Maměnka - délka 2:48

Moderátorský vstup: Arnošt /samostatný mod. vstup – odevzdání textového úkolu od diváků – v zakulisí začnou probíhat práce na zhudebnění - Zhasni odchází a balí – uvedení Ivoše/

12. Plevel - Ivo Cicvárek (klavír+zpěv)
13. Ivo Cicvárek = volná píseň (klavír+zpěv)
14. Ivo Cicvárek = volná píseň (klavír+zpěv) /např. Oděsa - zpěv Lada Hiclová/
15. Manželské blues - délka 3:21 - Ivo Cicvárek(klavír) + Kosmonaut (druhý hlas) + Žamboch (kytara)

16. Žamboši = volná píseň 4:00
17. Žamboši = volná píseň 4:00
18. Žamboši = volná píseň 4:00
19. Žamboši = volná píseň 4:00

Moderátorský vstup: Arnošt + Kuba Horák /uvedení Slávka/

20. 1+1 - délka 4:21 – Slávek (zpěv a kytara) + Ivo Cicvárek (klavír)
21. Mezičas - délka 2:39 – Slávek (zpěv a kytara) + Ivo Cicvárek (klavír) + Lada Hiclová (zpěv)
22. Slávek Janoušek– volná píseň 4:00 – Slávek (zpěv a kytara) (např. Mumie = + Ivo Cicvárek (klavír) + eventuálně sbor+další muzikanti
23. Když svlékneš nahotu - délka 3:12 - Slávek (zpěv a kytara)
24. Slávek Janoušek – volná píseň 4:00 – Slávek (zpěv a kytara)
25. Počítání oveček - délka 5:05 – Slávek (sitár a zpěv)
26. Ufoni nad Bábinkou - délka 3:07 – Slávek (kytara)+sólo zpěv Arnošt+sbor+ Ivo Cicvárek(klavír)

27. Moderátorský vstup: Slávek, Arnošt, Kuba - vyhodnocení textového úkolu a předvedení zhudebnělého textu od diváka.

28. Alelujá - délka 3:56 (sbor hromadně)+ Slávek (zpěv a kytara)+ Ivo Cicvárek(klavír) + Juří Nedavaška (djembe)
29. Když se lidi napijou - délka 1:45 (sbor hromadně)+ Slávek (zpěv a kytara)+ Ivo Cicvárek(klavír) + Juří Nedavaška (djembe)
30. Pionýrský vedoucí - délka 4:20 (sbor hromadně)+ Slávek (zpěv a kytara)+ Ivo Cicvárek(klavír) + Juří Nedavaška (djembe)
31. Mrtvej žít II - délka 4:10 - (sbor hromadně)+sólo zpěv Arnošt+ Honza Žamboch (kytara) +Ivo Cicvárek(klavír) + Juří Nedavaška (djembe)

Přídavek: Imaginární hospoda - sbor hromadně + Slávek (zpěv a kytara)+ Ivo Cicvárek(klavír)


ÚČINKUJÍCI
Slávek Janoušek, Žamboši (Honza Žamboch, Stáňa Brahová, Juří Nedavaška), Ivo Civárek, Arnošt Frauenberg, Zhasni (Kuba Horák, Michal Vaněk, Irena Vaňková a další), Lada Hiclová, Kosmonaut (účinkující se zúčastňují i ostatních hudebních vstupů)



TERMÍNY
Brněnský křest CD - ?. červen - (zde si můžeme vyzkoušet plynulost programu)
Pražský křest CD - ?. červen - (zde si můžeme vyzkoušet plynulost programu)
Zahrada - ?. července
Folková růže - ?. červen


DÉLKA VYSTOUPENÍ
Pokud počítáme průměrnou délku písně 4 minuty (většina je kratší) + 3 minuty na moderátorský vstup, tak to včetně předvedení zhudebnělé písně od diváka a možného přídavku, vychází na únosných 146 minut.. Radši jsem to nadsadil. Do času písně jsou započítány, myslím dostatečně, přesuny i krátké průvodní slovo účinkujícího. V případě zájmu to pošlu v excelu i s konkrétními časy a písněmi (viz výše).

MODERÁTORSKÝ VSTUP - 3 min.
ÚVODNÍ PÍSEŇ - 4 min.
MODERÁTORSKÝ VSTUP - 3 min.
ARNOŠT FRAUENBERG - 4 min.
ARNOŠT FRAUENBERG - 4 min.
ARNOŠT FRAUENBERG - 4 min.
ARNOŠT FRAUENBERG - 4 min.
KOSMONAUT - 4 min.
KOSMONAUT - 4 min.
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 3 min.
ZHASNI - 4 min.
ZHASNI - 4 min.
ZHASNI - 4 min.
ZHASNI - 4 min.
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 3 min.
IVO CIVÁREK - 4 min.
IVO CIVÁREK - 4 min.
IVO CIVÁREK - 4 min.
IVO CIVÁREK - 4 min.
ŽAMBOŠI - 4 min.
ŽAMBOŠI - 4 min.
ŽAMBOŠI - 4 min.
ŽAMBOŠI - 4 min.
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 3 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
SLÁVEK JANOUŠEK - 4 min.
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 3 min.
ZHUDEBNĚNÁ PÍSEŇ OD DIVÁKA - 4 min.
HROMADNÁ PÍSEŇ - 4 min.
HROMADNÁ PÍSEŇ - 4 min.
HROMADNÁ PÍSEŇ - 4 min.
HROMADNÁ PÍSEŇ - 4 min.
PŘÍDAVEK - 4 min.
NEVÝHODY
Nezahrají si všichni dílnaři, ale to by byl opravdu mega 8 hodinový koncert. Tohle vychází z desky. Samozřejmě jsem ochotný přenechat místo svých dvou písniček+druhý hlas v Manželském blues+sbory, nějakému jinému hrajícímu dílnaři (Laďa Zítka, Petr Sedláček, Lucka Minaříková, Lucka Redlová, Jarda Síbrt atd.). Tohle je jen návrh, ale tlačí nás čas.
TEXTOVÝ WORKSHOP
Z návrhu na dílně by šel třeba použít tento: 2 hodinová dílna, někde v dějišti festivalu (pod širým nebem);lidem se zadávají nejúspěnější textové úkoly z našich „živých“ dílen;
Mějte se hezky*Kosmi
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 23. 4. 2008, 08:28, celkem upraveno 1 x.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Kosmonaute-Strážníku, a nebude to dlouhý jak kráva? + je mi trochu líto těch, co na cd nejsou, a tudíž "se nechytají"...Ale až přijde s jiným konkrétním návrhem, berte mě vážněji.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Zdar, dlouhý to nebude, pokud si vezmeš, že třeba KDYŽ SE LIDI NAPIJOU má 1:45 - já jsem tomu přisoudil 4 minuty. Čas půjde ještě hodně dolů. Pokud se nebude vyžvaňovat moderátor:)a účinkující. Přesuny jsou myslím rychlé a promyšlené. Ovšem je nutné, aby někdo dával pozor, která píseň právě běží a kdo má hrát:). Taky jsem napsal, že je mi líto, že tam nemůžou hrát všichni z dílny, ale pokud si na to sedneš a přemýšlíš o tom, tak je to opravdu jedno z mála řešení - přehrát společné písně z alba a ke každému účinkujícímu přihodit pár písní. Přece jenom je album "výkladní skříň Textovky":). Postavit to na "kuřimské kolečku" nebo na třiceti účinkujících či na nevyzkoušených improvizací na texty od diváku, bohužel nejde. Připadám si Kubo proti tobě jako necita, že tam nejsou lidé, kteří nezpívají na CD, ale realita je taková, že dramaturgicky je to opravdu těžký ořech. Zkus popsat svůj návrh. Já už asi nic lepšího nevymyslím, protože tohle je tak třetí varianta. Mějte se.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Podporuji Kosmonauta - myslím, že to má hodně dobře rozmyšlené. Ke Slávkovu návrhu:

a) Vyžádaný čas od Juppa se mi zdá hodně krátký - resp. měl by Slávek trvat na těch 2 hodinách. V případě hodiny a půl se musí hodně uzpůsobit dramaturgie, aby to mělo spád.

b) Odpolední čas na workshop je na festivalech nevhodný, protože odpoledne už lidi zajímá muzika. Workshopy se na festivalech dělají tak od 11 do 13. To je šance, že přijde nejvíc lidí. Na textovce jsem to asi třikrát říkal, ale mám pocit, že to nikdo neposlouchal:)))

c) Koncert se všemi, kdo jezdí na Textovku: podle mě jedině ve stylu, kdy podstatná část zúčastněných nebude nazvučená a jen se volně přidá z davu. Protože se to nedá nazvučit všechno dopředu - a pokud by se to mělo přezvučovat, tak polovinu času zabere jen přezvučování...

Každopádně za sebe: rád se s Vámi uvidím, na Zahradě ai budu tak jako tak a klidně budu dělat jen přicmrndávače nebo publikum. Ale na Růži bych asi jel jedině v případě, že tam dostanu prostor pro zahrání víc než 2 písní. Přeci jen ten benzín něco stojí a pochybuji, že by nám Jupp platil cestu...:(
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Mirek Pátek
Příspěvky: 181
Registrován: 15. 3. 2004, 23:12
antispam: Ne
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek Pátek »

Ad workshop:

Navrhuji jeden textový úkol zadat již v materiálech oznamujících akci (v časopisu F&C, na internetu atd.). Úkol krátký (jedno X-verší), formálně přesně definovaný.

Lidem by to napovědělo, o čem tak asi workshop bude, a několik vypracovaných X-verší by se mohlo na začátku přečíst, případně z nich během workshopu vyrobit píseň.

(Nemám t.č. tip na zadání, popřemýšlím).

Mirek
Uživatelský avatar
Mirek Pátek
Příspěvky: 181
Registrován: 15. 3. 2004, 23:12
antispam: Ne
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek Pátek »

Jo a chtěl jsem za sebe moc poděkovat Ivošovi za vedení dílny na Bábince.

Mirek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Ještě tedy dodám - podkud by měl koncert trvat 1,5 hodiny, pak by mohl vypadat takto:

Nazvučí se základní nástroje, což by asi byly:

2 kytary (Slávek, Honza Ž.)
Klavír

Nazvučí se jednoduchá rytmika - tj. jeden mikrák na nějaké djembe apod.

Nachystají se tak 4 mikrofony na zpěv.

Možná jedna linka ještě pro něco navíc.

Hrají se písně z Textovky, tak jak je jammujeme na živých srazech, tj. žádné kapelní (nacvičené) aranže. Mikrofon obsadí sólista + ty další na dobarvení sborů a foukačky. Bude to anarchie, ale taky by to mohlo fungovat - nicméně je potřeba, aby se zúčastnění vzdali ambicí zpívat i svůj normální repertoár...

Jen furt za sebe nevím, co s tou Růží... Ale není potřeba v tuhle chvíli asi vědět vše, že...
Ivo Cicvárek
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

festival

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Myslím, že ten Kosmonautův návrh je dramaturgicky správnej. Jen mě mrzí, že si tam takhle nemůžu zahrát, ale to je jen můj osobní problém, chápu, že čas není nafukovací a někdo holt musí z kola ven. Tak si to tam užijte, budu vám držet palce, ať to vyjde
Lucka
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

....

Příspěvek od kosmonaut »

Tak na Kubovu připomínku o tom, že je program dlouhý, jsem doplnil konkrétní časy písní a oddělal 1 "Volnou píseň" z bloku Žambochů a 1 "Volnou píseň" z bloku Slávka Janouška. A jsme rázem na ideálních 110 min. i se 4 minutový přídavkem:). Škrtat se může dál.


FESTIVALOVÁ DRAMATURGIE

MODERÁTORSKÝ VSTUP - 1:00 - (úvodní slovo o dílně+koncertě a vyzvání k přípravě na textový úkol pro diváky: Slávek Janoušek)
ÚVODNÍ PÍSEŇ - Mrtvej žít I. - 4:14
MODERÁTORSKÝ VSTUP - 3:00 - (zadání textové úkolu pro diváky a představení Arnošta Frauenberga:Slávek Janoušek+Jakub Horák)
ARNOŠT FRAUENBERG - Zatmění - 2:49
ARNOŠT FRAUENBERG - Volná píseň - 3:00
ARNOŠT FRAUENBERG - Volná píseň - 3:00
ARNOŠT FRAUENBERG - Můj anděl strážný - 2:25
KOSMONAUT - Polární kruhy v obilí - 4:00
KOSMONAUT - Něco ve mně zlomilo se - 2:29
MODERÁTORSKÝ VSTUP - 1:00 - (představení a příprava Zhasni:Arnošt Frauenberg)
ZHASNI - Vlaštovky - 3:14
ZHASNI - Volná píseň - 3:00
ZHASNI - Volná píseň - 3:00
ZHASNI - Mamněnka - 2:48
MODERÁTORSKÝ VSTUP - 3:00 - (ukončení vybírání textového úkolu od diváků:Arnošt Frauenberg+Jakub Horák)
IVO CIVÁREK - Plevel - 2:12
IVO CIVÁREK - Volná píseň - 3:00
IVO CIVÁREK - Oděsa - 3:00
IVO CIVÁREK - Manželské blues - 3:21
ŽAMBOŠI - Volná píseň - 4:00
ŽAMBOŠI - Volná píseň - 4:00
ŽAMBOŠI - Volná píseň - 4:00
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 1:00 - (uvedení Slávka Janouška a info. jak probíhá zhudebňování vybraného diváckého textu:Frauenberg+Horák)
SLÁVEK JANOUŠEK - 1+1 - 4:21
SLÁVEK JANOUŠEK - Mezičas - 2:39
SLÁVEK JANOUŠEK - Volná píseň - 4:00
SLÁVEK JANOUŠEK - Když svlékneš nahotu - 3:12
SLÁVEK JANOUŠEK - Počítání oveček - 5:05
SLÁVEK JANOUŠEK - Ufoni nad Bábinkou - 3:07
MODERÁTORSKÝ VSTUP- 3:00 (vyhodnocení diváckých textů:Jakub Horák+Arnošt Frauenberg+Slávek Janoušek)
ZHUDEBNĚNÁ PÍSEŇ OD DIVÁKA - 4:00
HROMADNÁ PÍSEŇ - Alejujá - 3:56
HROMADNÁ PÍSEŇ - Když se lidi napijou - 1:45
HROMADNÁ PÍSEŇ - Pionýrský vedoucí - 4:20
HROMADNÁ PÍSEŇ - Mrtvej žít II. - 4:10
PŘÍDAVEK - Mumie nebo Imaginární hospoda - 4:00
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 23. 4. 2008, 10:29, celkem upraveno 1 x.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Měl bych drobnou připomínku: MUMIE nám jde jammovat lépe než Imaginární hospoda...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

nazvučení

Příspěvek od kosmonaut »

NAZVUČENÍ?

2 x kytarová linka (prvních 7 písní na Arnoštovu kytaru?)
1 x linka na klávesy (jedny zapojené klávesy pro Ivo Cicvárka+Zhasni?)
3 x sólový mikrofon (1x pro kytaristu+1x pro stojícího zpěváka+1x pro klavíristu)
2 x sborový mikrofon (na boku připraveno pro zpívání ve sboru)
1 x mikrofon (pro djembe /Juří Nedavaška/)
1x linka (violloncello? /Zhasni/)
Michal Vaněk
Příspěvky: 134
Registrován: 10. 2. 2004, 22:27
Bydliště: Nový Bor,B.Němcové 652

Příspěvek od Michal Vaněk »

Já myslím,že Zhasni by mohli dát jen tři písně...a hned ušetříme 3 minuty. :roll:
Píseň Mrtvej žít se mi na začátek zdá být...jak to říci...no viděl bych jí spíš ke konci, ale nechci nabourávat dramatiku.Třeba to bude přesně ono.
Díky všem.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“