12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


4 členové textové dílny na nové desce skupiny NAČAS :-)

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

4 členové textové dílny na nové desce skupiny NAČAS :-)

Příspěvek od Kuba Horák »

Pražská folk-rocková kapela Načas vydala desku Tmavana. Kromě desky samotné je zajímavé, že se na ní textařsky podíleli dokonce čtyři! členové fóra - konkrétně potom Jarda Síbrt, Daniela Sedláčková, moje maličenstvo a třemi texty dříve tajemný hub in... :wink:
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 30. 11. 2007, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Daniela Sedláčková
Příspěvky: 27
Registrován: 19. 11. 2007, 06:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniela Sedláčková »

No, ono je to s tím mým autorstvím tak trochu na levačku. Honza totiž měl nějaký základ textu (nevím od koho) a poprosil mě o částečné přetextování a dotextování dalších slok... Takže původní invence není moje, ta řemeslná práce pak už jooo. Ale i tak jsem ráda, že to tam je. Honzovy melodie mám moc ráda a jsem vděčná za naši spolupráci, Kámen úrazu totiž hraje asi 5 písní, kde Honza stvořil hudbu na mé texty, za což mu patří vééélikej díkes. A na novou desku Načasu se moc těším.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Byl jsem na křtu a album jsem slyšel už asi 5x. Musím říct, že všechny písně vzniklé spoluprací Honzy Komína s lidmi s Textovky považuji za zdařilé, nejvíce pak ty s hub inem. Mým osobním vrcholem alba je Noční let ke hvězdám (H. Komín - hub in).

Autorům textů složím poklonu ještě soukromě :)
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

No ale samozřejmě se sluší říct, že podstatnou zásluhu na tom má Honza Komín, kterej je talentovanej melodik a dobré texty nemá ve zvyku zazdít ;)
Malej Honza
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 11. 2005, 09:23
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Texty textařů textové dílny na desce Načasu

Příspěvek od Malej Honza »

Zdravím Vás, chtěl bych moc poděkovat Kubovi Horákovi, Hub-inovi, Jardovi Síbrtovi a Danče Sedláčkové, že jsem mohl zhudebnit jejich texty, respektive spolupracovat na vzniku společných písní, které jsme dotáhli do konce a s naší kapelou nahráli a vydali. Věřím, že si písničky k lidem cestu najdou. Pokud by byla možnost, rád bych všechny písně, které vznikly díky textové dílně zde zveřejnil, aby si je mohli poslechnout i další z Vas. Rád bych tímto oslovil ke spolupráci i další textaře, které naše hudba zaujala. Filosofie mé tvorby je takováto: Na texty (které mě nějakým způsobem osloví) se snažím napsat melodii, pokud možno zdařilou :-) a pokud zaujme ještě kapelu, doděláme písni aranži a zařadíme do repertoáru či na desku. Psaní písní beru jako radost z tvorby. Vše co se společně napíše může použít autor textu pro sebe, svou kapelu či úplně někoho jiného a i já jako autor melodie obdobně pro naši kapelu. Rád spolupracuji s lidmi, kterým je tato filosofie blízká. Přeji všem krásný den, ukázky naší tvorby jsou na naší stránce: www.nacas.cz, kde je možné najít i píseň Zasílám dík, jejíž text napsal Kuba Horák.
Honza Komín z kapely Načas
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“