12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Prezentace Textové dílny

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Prezentace Textové dílny

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Všem PF 2008!
Juppovi do Folk a country jsem ještě v minulém roce poslal několik CD Vytrženo z konTEXTU, dále Milanovi Tesařovi do Proglasu, Jirkovi Brabcovi atd. Ve FaC slíbili recenzi a zařazení do tabulky hodnocených CD.
Dále jsem mluvil s Juppem o možnosti předvést Textovou dílnu na Zahradě např. na zámku. Pravil, že tam má docela těsno, protože jsou tam i další žánry a že to zatím vidí leda na kratší seznamovací program. Ale nabídl větší prostor na Růži v Jindřichově Hradci.
Co jsme zatím probírali - několik možností:
1) vystoupení TD, každý chvilku, závěr dohromady (to možná pro tu Zahradu)
2) celé odpoledne zaštítěné TD: jednotlivé recitály (Žamboši, Cicvárek, Sedláček, Frauenberg, Zhasni, já atd. a v průběhu by moderátoři: Brabec?, duo Horák-Frauenberg např. vyhlásili, aby si diváci zvolili téma a pro diváky i dílnu by se zadávala cvičení, jak děláme na živé dílně, během recitálů by se psalo, pak by se přečetlo, případně zhudebnilo na místě, pokud by to šlo atd. (a tedy závěr opět dohromady + písně z CD). Nebo i živá dílna zvlášť pro zájemce třeba předchozí den (seminář, cvičení) a výsledky by se během koncertu četly.
Jupp pravil, že by ho to zajímalo i jako akce ve FaC už během jara, že by udělal i takovou rubričku v časopisu, kde by se čtenářům zadaly úkoly, na koncertě by se vyhodnotily. Např.
Zatím jsme si dali čas na přemýšlení. Takže chci vyzvat i vás, jednak:
1) s vyslovením souhlasu zejména výše jmenovaných, jestli by jim nevadilo vystupovat pod hlavičkou tohoto projektu, protože třeba má někdo jinou osobní domluvu s Juppem
2) pokusit se zamyslet se nad tímto projektem/projekty a zkusit pustit fantazii na špacír - co by se všechno dalo...

Tak se těším na reakce. Do živé dílny by se to muselo všechno vyprecizovat.
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Jo, na Růži se mi vždycky líbilo...
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. To je dobrý nápad na propagaci. Teď nevím, jestli se přiklonit k variantě 1) nebo 2) - oboje je něčím zajímavé. Rubrika v FaC by být mohla. Nejlepší nápady by mohly být pak představeny i jako zhudebněná díla - to by bylo pro dotyčného asi příjemné překvapení (lidí na to máme dost).

Zároveň to vidím jako dobrou šanci připomenout CD.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

x

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Jo, taková folkshow, říkejte slova, my napíšem básničku, proč ne ...
Moderátor ... prosil bych raději JMB ...
Rubrika ve FaC určitě. Kdyby to prošlo, to by bylo fajn.
Trochu spěchám.
Tak zatím.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Co se týče moderování, taky bych byl radši za JmB, i když: Arnošte, nejdřív jsme se nechali vyhnat z molla a teď i ze zahrady???
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...ohledvá

Příspěvek od Honza Žamboch »

Agoj všeci. Tož zní mi to jako dobrý nápad. Prezentace na veřejnosti, propagace na koncertech. Co se týká Zahrady, jsme na hraní tam už dohodlí, takže samozřejmě, uvítáme další možnost jak si tam ještě brnknout, bylo by ovšem prekérní, kdybychom dostali tím pádem míň prostoru na našem recitálu. Možná by bylo dobré zahrát si na té křižovatce, loni tam bylo prostoru hodně, pro některé dvakrát a je to sice divoké a průchozí, ale možná by to bylo fajn. Nebo taky možná nebylo. Těžko odhadovat. Jako úplně skvělá varianta se mi jeví Folková Růže, neboť tam přeci textové dílny byly vždycky a kdybychom před hlavním koncertem mohli udělat jako textovka popolední čtyřhodinovou šů, v čele se Slávkem, JmB, na nádvoří...to by sa ně lůbilo...:-))) Dalo by se na tom propagačně hodně popracovat ve F&C. Juppova vstřícnost je strašně fajn. Tož tag.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

...

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, dobré nápady. Mám taky jeden v záloze, ale ten si ještě musím trochu promyslet a teď do 28.1. mám naprostý fofr. Myslím na to už od minulého roku a je to vlastně něco podobného. Možná by se to dalo využít i pro tuto věc. Tak pak to sem navrhnu.

Než se budou vymýšlet mega show a kolonky v FC bylo by dobré, aby se na webech účastníků nahrávání a přátel, objevila alespoň zmínka o Vytrženo z konTEXTU. Zatím je všude mrtvo (jen Slávek a Karel Markytán o něm na svém webu napsali). Psát hromadný text nemá cenu, stačí když každý sám osloví své lidi na stránkách a dá odkaz sem na Křestní list (či na cokoliv jiného jako info. a upoutávku). Tím bych myslím začal.

Tak se mějte hezky*Kosmo
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj! Mě by se to docela líbilo. Bohužel, v té době budu mít jiné, zajímavé starosti, takže se na mě nedá spolehnout, ale třeba by se mi nakonec podaří se zúčastnit. Na Zahradě si to dokážu představit spíš na Zámku, neboť tam se dá docílit dobrého, blízkého až intimního kontaktu s divákem, což si myslím, že je potřeba. Ale zrovna tak si to dokážu představit i na nádvoří zámku, záleží na tom, jak se to udělá. Průchozímu místu bych se spíš vyhnul, myslím, že pro takovou věc je lepší místo, kde lidi mají možnost nerušeni setrvat.

Samozřejmě záleží na tom, jak se to udělá. Pokud to má být čtyřhodinové, tak by to mělo mít nějaký jasný, pevný, předem promyšlený rámec a citlivého moderátora (J.m.B. by byl, myslím, skutečně nejvhodnější) a pak už bych tomu nechal volný průběh, ať je to spontánní.

No a na Růži nevím, tam jsem nikdy nebyl a už léta bych se tam rád podíval...
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Příspěvek od Petr Sedláček »

Ahoj všichni, já jsem spíš pro Růži než pro Zahradu. Růže je taková komornější, vnímavější. Odpoledne TD by mi přišlo super.

K mému vystoupení - velmi, velmi rád bych vystoupil s Tamaralem než sám, šlo-li by.

K časopisu - to mi přijde úplně super. Možná by stálo za to nabídnout čtenářům něco v tom smyslu, že bychom každý měsíc vybrali 5-10 textů a napsali na ně svůj názor. Co vy na to?

PeS
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“