12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


PEPA STREICHL OSLOVUJE TD KE SPOLUPRÁCI!

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

PEPA STREICHL OSLOVUJE TD KE SPOLUPRÁCI!

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj všem. Legendární bluesman a dnes již také čestný člen Textové dílny Pepa Streichl mi dnes zaslal email (viz níže), ve kterém nabízí spolupráci s lidmi z dílny. Souhlasil s tím, že tu zanechám pro úplný obrázek vše, co mi zaslal:

Milý chlape Kubo,
Obracím se na tebe s tímto:
Po mrtvičce a následném ochrnutí na pravé půlce mého nevzhledného těla jsem věnoval veškerou svoji energii k tomu, abych se naučil znovu hrát na kytaru.A tak celých dlouhých sedm let jsem se věnoval jen kytaře a k mé chybě jsem napsal snad jen 5 textů. Po těch sedmi letech jsem se už cítil na koncertování ale nových písní bylo velmi málo. Problém byl v tom že tu rutinu v textování jsem asi po těch sedmi letech zapomněl. A znovu ji teprve získávám. No a teď jsem byl na Textovce s vámi a moc se mi tam líbilo a až teď mě napadlo že v rámci nadšení lidiček co jsou zapojeni do té internetové Textovky by jste mi mohli pomoci. A to tím že by se někteří z vás (ten kdo má zájem) pokusili napsat pár věcí pro mne.
Hraju a zpívám blues ale není to podmínkou protože poslední píseň co jsem napsal je folková a v poslední době zkouším dávat svým písním i rockbluesový kabátek. Jde hlavně o to že zpívám (čili do své huby beru) jen slova a slovíčka které prezentuji mou osobu a to jaký (snad) jsem. Prostě i když se mi některé výrazy u jiných líbí tak já bych to třeba takhle nenapsal a nezpíval. A o to jde. Čili prosím dej ve známost svým Texťákům vědět, třeba někdo bude mít zájem napsat něco pro mne. Kdyby se našel nějaký zájemce dej mu můj mail a já mu pošlu pár vzorů mých textů i těch od jiných které se mi líbí a které zpívám aby pochopil moji mluvu v textech. Případně i nějaké moje nové hudební tvary které bych chtěl otextovat.
Já totiž udělám novou melodii a napadne-li mne přitom k tomu text nebo věta tak to obvykle dodělám ale je pár melodií nazpívaných svahilštinou kde zůstává jen ta svahilština.
A v poslední době jsem dělal hudbu i na text, viz. Jarda Wykrent který ty dva texty napsal pro mě. Původně mi napsal 4 texty ale jen dva se mi se mi strefily do huby, do mého slovníku atd.
Ale když je něco na tom textu co se mi líbí (námět, vyjádření, slova atd.) tak je přece možné to po konzultaci dodělat přesně tak jak to děláte v Textovce.
Takže tak.
Napiš mi svůj názor.
Díky
Pepa
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“