12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Volal mi Jupp, že Textovou dílnu by chtěl dát v sobotu 4.7. Tak se chci zeptat: kdo všechno pojede a něčím přispěje?
Akceptována výstava fotografií Aleše Ostrýta - fotky na téma písní TD, ale stěny Zámku budou plně obsazeny výstavou fotografů z MF Dnes (velká výroční výstava o historii Zahrady), takže to budeme řešit leda paravány, prádelními šňůrami atd. Aleš měl nápad - malířské stojany. Jenže kolik by jich muselo být a jak je tam dopravit?
Co se týče programu: asi napřed zjistěměž, kdo všechno bude, a pak to sestavíme (Kosmo?).
Je třeba ten seznam účinkujících mít dopředu, aby s těmi vstupenkami nebyly takové trapasy jako loni. Předpoklad, že by Jupp dal i nějaké peníze na cestovné, to se obávám podobně jako loni, nehrozí. Takže očekávám i nějaké náměty, jak se k věci postavit, co požadovat, co nabízet.
Vím zatím pouze to, že tam hrají Žamboši a já s Vondrákem (ale obávám se, že ani Jupp ještě neví kdy přesně a za kolik to nakonec bude), takže my alespoň na to cestovné dostanem. Jak je to s dalšími?
Zdravím všechny.

P.S. Mám nějakou chřipku, ale doufám, že tu naši milou, českou, tu naši normální. Věřím, že inkubační doba je vždycky kratší než měsíc. Před měsícem jsme se totiž po živé textové dílně na křtu CD Zhasni v Kamenickém Šenově s Horákem fotili a objímali s dvěma Mexičankami. Atmosféra koncertu byla legrační, Kubovo dvojjazyčné uvádění písní skvělé (nikoli španělsky, ale anglicky), Mexičanů asi 30 až 40, vypadali, že rozumějí, jejich šéf doprovodu (tuším Alvarez) křtil a pak si odvezli 5 CD Zhasni do Mexika. Kuba se už těší, jak tam pojedou na šňůru. Taková krásná spolupráce to mohla být!!!! Nesouhlasím s KSČ, že by se prasečí chřipka měla jmenovat mexická. Jsou to milí lidé.
Slávek Janoušek
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Já bohužel nemůžu hraju na HarmonicaFestu v Radotíně.
Láďa
Láďa
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Kosmo to dal minule dohromady výborně, tak - pokud se mu do toho bude znovu chtít (o čemž po minulé "aféře" trochu pochybuji) - bych z něj opět udělal ředitele Textové dílny pro Zahradu 09. Nechci se ale zříkat zodpovědnosti a jistě chci být nápomocen pro dramaturgii i lepení plakátů apod. Za Zhasni můžu říct, že tam budeme, protože tam máme mít recitál a soutěžíme o toho krtka... a nevadí nám (ono se tedy stejně nic jiného nedá dělat) hrát zdarma. Ideální by bylo ty společné písně ještě projet, ale věřím, že to zvládneme. Jinak se můj postoj od minula nezměnil: 1) Textová dílna je tu pro to, aby se říkalo, že text je v písni důležitý 2) Ať je to jak chce, je to i trochu reklama - minule se o té akci dost psalo v FaC 3) Společné koncerty TD byly zatím vždycky dobré a byla prdel, tak proč do toho nejít, když už tam budem

Chtělo by to podchytit základní osu - Jura (eventuelně by mohl rytmicky doplnit Míra - kajon - z Never more) - Cicvoš - Honza Žamboch - Jirka Svítek. Harmonika je pryč, nedá se nic dělat.

Stojany pro fotografie - to nevím. Dala by se udělat živá výstava fotografií, ale tak na hodinu - stojany by byli lidé (my). Mohli bychom být rozprostřeni podél cesty v parku a tak...ale ta spojitost s písněmi a koncertem by asi zanikla. Musíme sehnat nějaké držáky.

p.s. kéž by měla hudba Zhasni v Mexiku ozdravovací moc...Je pravda, že dnes už bych se bohužel asi tolik neobjímal (viz. Slávkův příspěvek)
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od LU »

Jestli se na žamboším (hihi, žambomyším) křtu osvědčím jako basák a vemou mě s sebou na zahradu, tak tam budu taky :-) V tom případě nemám s hraním problém a budu se těšit! Ještě dám vědět.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od jirka999 »

Ahoj. Na Zahradu se chystám a rád si zaJAMuji a bude-li to třeba a v mých silách, vypomohu s čímkoli. Zdá se, že bude přítomen i fragment našeho Patra, tak pokud bude skulina v časoprostoru a zájem, rádi i zahudem.
Jiří Svítek
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Cácorka »

Nazdárek umělci,
já bych ráda letos tedy snad už dorazila, samozřejmě jako nezlomný fanoušek a podpůrná cihla textové dílny, ovšem být držákem fotografií Aleše Ostrýta...... to je tedy motivace!! :) Takový živý stojan dokáže plynule vyprávět o Alešovi, o textech, někteří o jeho fotoaparátech (já tedy ne!)... ale ukázat prstem "támhle je mistr osobně" bych jistě zvládla i já.
O propagaci, odborných či pomocných pracech nic nevím, což mi ovšem nezabrání je v případě potřeby provádět. Tak hrňte informace.
Objímání zdar!
*Các*
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Předpokládám, že na Zahradě budu tak jako tak. Rád se připojím...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, s největší pravděpodobností do té organizace půjdu. Jen mám podmínku: chci se vyhnout organizačním chybám z Juppovi strany= minulé ponižující získávání volných vstupenek (to byla "kafkárna" - za 30 min koncert a já šel na třikrát do štábu, protože mě na akci nechtěli pustit) - kdy jsem si na vlastní koncert Textovky málem musel koupit lístek. Tak pokud budou lístky na CELOU Zahradu pro všechny účinkující a organizátory tak do toho jdu. Nic víc osobně nepotřebuji.

Teď jen vymyslet jak koncert ozvláštnit, aby nebyl identický se Zahradou 2008. Nějaké nápady se rýsují. Brzy se ozvu.

Mějte se hezky. Kosmi
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Asi je zbytečné psát, že by bylo co nejlepší co nejdříve sestavit playlist. Pak se dají dovymyslet ty zvláštnosti. Už jsme něco chystali s Dennym.

Byl bych za sebe rád, kdyby se zpívali písně (pokud to bude možné) s propojením textařské a skladatelské stránky: např. Michal Vaněk a jeho zhudebnění textu Jiřího Svítka "Nasněžilo" apod. Ale nemusí to stát jen na tom...
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Lada »

Ahojte. Pokud to půjde, ráda bych se taky zúčastnila. Zopakovat loňský rok asi nelze, ale může to být ještě lepší -) Základ zůstane stejný, to je jasné, ale nějakými novinkami bych to oživila. Něco mě už napadá, pokusím se to Kosmonautovi vnutit do dramaturgie.
Pokud jde o "cenu" za koncert, tak jsem taky pro lístky - navíc stejně tam hodně lidí (Slávek, Žamboši, Zhasňáci, Ivoš, Jirka Svítek atd., určitě jich bude víc) bude mít vstupenku už i díky jinému vystupování na Zahradě, takže by šlo jen o pár lístků. Přistoupit znovu na loňský trapas by už bylo hodně divné...........
L.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Já myslím, že ty vstupenky jsou samozřejmostí, opakovat minulý rok nepřipadá v úvahu - napřed velké ofuky, pak mi Jupp dal lístečky pro Zámek a nakonec donesl lístky povracené jinými účinkujícími. Většina lidí z dílny stejně bude mít vstupenky vzhledem ke svému dalšímu účinkování, takže musíme spočítat kolik bude těch bez vstupenek, tedy těch, kteří budou vystupovat jen s TD, nejlépe asi jmenný seznam, který pak dám Juppovi a dotyční se dostaví do štábu si to vyzvednout tak jako ostatní účinkující nebo to někdo pro TD vyzvedne. Já myslím, že to loni nakonec bylo trapné i samotnému Juppovi, že nás Hanka Juppka takhle odmítla, a proto posbíral ty návratky a donesl je, byť tehdy už vlastně pozdě. Ale ono to bylo i proto, že nevěděli, jestli nejsme pouze nějaká nespočitatelná anarchie, které jde jen o vstupenky pro své známé. Na to jsou hákliví velmi. Myslím, že pochopili, že tomu tak není, a že budou letos akceptovat Textovou dílnu co se týče účinkujících jako ostatní kapely, jen jaksi početnější.
Nových návrhů ohledně scénáře jest zapotřebí, protože všichni správně cítíme, že bychom tam měli mít zase pár fórů a vychytávek navíc, neřku-li písní, samozřejmě.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Honza Žamboch »

LU píše:Jestli se na žamboším (hihi, žambomyším) křtu osvědčím jako basák a vemou mě s sebou na zahradu, tak tam budu taky :-) V tom případě nemám s hraním problém a budu se těšit! Ještě dám vědět.
Hele, nestavíš to na nějakým moc rychlým angažmá...:-)?
To jako teď záleží na mě, jestli jako budeš na Zahradě jo?...
Teda, taková zodpovědnost...:-)

Žabomyš John
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Honza Žamboch »

Slávek Janoušek píše:Já myslím, že ty vstupenky jsou samozřejmostí, opakovat minulý rok nepřipadá v úvahu - napřed velké ofuky, pak mi Jupp dal lístečky pro Zámek a nakonec donesl lístky povracené jinými účinkujícími. Většina lidí z dílny stejně bude mít vstupenky vzhledem ke svému dalšímu účinkování, takže musíme spočítat kolik bude těch bez vstupenek, tedy těch, kteří budou vystupovat jen s TD, nejlépe asi jmenný seznam, který pak dám Juppovi a dotyční se dostaví do štábu si to vyzvednout tak jako ostatní účinkující nebo to někdo pro TD vyzvedne. Já myslím, že to loni nakonec bylo trapné i samotnému Juppovi, že nás Hanka Juppka takhle odmítla, a proto posbíral ty návratky a donesl je, byť tehdy už vlastně pozdě. Ale ono to bylo i proto, že nevěděli, jestli nejsme pouze nějaká nespočitatelná anarchie, které jde jen o vstupenky pro své známé. Na to jsou hákliví velmi. Myslím, že pochopili, že tomu tak není, a že budou letos akceptovat Textovou dílnu co se týče účinkujících jako ostatní kapely, jen jaksi početnější.
Nových návrhů ohledně scénáře jest zapotřebí, protože všichni správně cítíme, že bychom tam měli mít zase pár fórů a vychytávek navíc, neřku-li písní, samozřejmě.
Slávku, Kubo, Kosmi a další, Žamboši na Zahradě budou napříč i skrz, takže se někteří z nás rádi dílny zúčastní. Jen se mi zdá trošku divné, kdybychom měli hrát ten samý program jako minule. Nové společné písně se za jedno dopoledne nesehrají, takže to může být fajn, anebo taky pěkný průser. Ale jak tak nad tím přemýšlím, moc lidí tam loni vlastně nebylo, třeba nepřijdou ti samí... Tak jo, já bych to zopakoval...:-))) Mrtvej žííííít.... Už se těším!
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Když už se ozval Honza, jsem pro oživení mrtvých v ZOO. Sloky by zpíval sám a refrén, kterým bych to prokládal, bychom zpívali společně. Jak to vidíte? Já jen, že je to jedna z písní, co nebyla na playlistu minulý rok a je písní společnou.
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Petr Sedláček »

Já se bohužel nezúčastním. Hrajeme s Tamaralem 3.7., ale ještě v noci musím odjet - maminka mojí ženy slaví šedesátiny a asi bych nevysvtělil, že jsem ji vyměnil za Slávka a kolektiv... Budu na vás tůze myslet.

Petr
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“