12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak s těmi lístky: mluvil jsem s Luckou, před pár dny se opravdu domluvili s Juppem, což jsem netušil. Jmenovitě je tedy 6 lístků pro: Milan Kuchynka, Michal Kosmonaut Šimíček, Lada Šimíčková, Martin Mrca Holan, Aleš Ostrýt, Antonín Podlaha - (člen kapely Jirky Svítka - 9.patro). Takže Aleši, ten svůj asi prodej, proč bys sis měl lístek kupovat, když je s tebou počítáno, resp. běž si ten svůj na štáb vyzvednout.
Arnošte, vybral jsi něco z absolutních rýmů? Na Portě jsem pověřil ještě i Mirka Pátka, jestli by neudělal nějaký výběr, protože ses neozval. Slíbil, že jo, byť tam nejede, připraví výcuc toho nejlepšího dle jeho mínění. Tak věřím, že to nějak dopadne. Představuju si, že bys mohl vždycky vtrhnout na jeviště a vypálit nějaký absolutní rým a pryč. Je ale fakt, že u některých by byla třeba i vizualizace a to asi už nezvládáme, co?
Já nevím, jestli jsem u něčeho nechyběl... co to je za píseň: Nechoďte opilí? Nějak si na nic takového nevzpomínám. Kdyžtak prosím o uvedení textu a o připomenutí, o co jde. Dík.
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Opilí v zoo je pod jménem ZOO v kolonce "hry s texty" - psalo nás to víc, myslím si, že to bude dobré. Souhlasím s Honzou - dvě sloky + společný refrén.

Co se týče absolutních rýmů, psali jsme si s Arnoštem, že bychom to dali dohromady...ale jestli se do toho obul i Míra Pátek, pak jen líp. Budu ho kontaktovat a uvidíme. Jinak nějaký svůj výcuc můžu dodat v pátek večer - to jsme měli dohodnuto s Arnoštem, že se na to podíváme a sladíme to. Podle mě maximálně 20 - spíš asi méně.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Stačí i míň než 20, myslím si. Ale některé.. takové ty dlouhé by chtělo napsat na formát, aby to bylo čitelné i zezadu. To asi nezvládnem, co? Tak budem jen číst. Ten text o ZOO sem prosím někdo překopírujte. Díky.
P.S. A máme aspoň jeden text pro Mrtvej žít pro Arnošta? Já to někde najdu.
Slávek Janoušek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Úkoly: na Zahradě jsem od čtvrtku, resp. nejpozději od pátku. Navrhuji v pátek někde sraz s těmi, co už tam budou a probrat úkoly. Já hraju v pátek na Zámku odpoledne, hned po mě Petr Sedláček, takže třeba hned po tom hraní můžeme dát hlavy dohromady.
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Tento refrén bychom měli zpívat (sloky bude zpívat Honza samostatně):

NECHOĎTE OPILÍ DO ZOO

Nechoďte opilí do Zoo
k úrazu přijdete brzoo
Motat se do leva do prava
znamená být něčí potrava


Pokud by chtěl někdo znát všechny sloky, stačí tři kliknutí - obsah fóra - hry s texty - na první straně ZOO

* Souhlasím s časem setkání - po koncertu Tamaralu respektive Ivo Cicvárka (cca 18,00 hod) NA ZÁMKU - pak můžeme přejít do hospody u kapličky, kde jsme měli schůzi minulý rok.
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Petr Sedláček »

Já bohužel musím v pátek hned po koncertě na amfík, mám tam večer nějaké povinnosti. Omlouvám se tedy.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Slávku, a všem ....
Na těch absolutních makám, dohodli jsme se s Kubou, jak píše, Mirek má jistě do toho co mluvit. Pošlete mi svůj výběr, na čem se shodneme, je jasné, na čem se neshodneme, se nakonec shodneme.
napadlo mě, ty dlouhé šílenosti aspoň vytisknout, nějak, něco zkusím udělat.
Tak zatím ...
A.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Skvělé, Arnošte. Já asi taky dorazím v pátek, jen ještě nevím kdy... budu vás nahánět.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od kosmonaut »

OPRAVENO 1.7. 21:00-

DRAMATURGIE NA KONCERT TEXTOVKY - 1. VERZE
Připomínkujte. Bude se ještě upravovat.

ÚVODNÍ SLOVO – 1:00
1. ZHASNI – Maměnka – /spojitost s TD/ - 2:42 + /sbor/
2. ZHASNI – volná píseň – 3:00
3. ZHASNI – volná píseň – 3:00
4. MICHAL VANĚK – nová píseň – 3:00
5. KOSMONAUT – Polární kruhy v obilí – /spojitost s TD// - 3:00
6. KOSMONAUT – nová píseň – 3:00
7. LOS PLEŠOS – Kosmo + Horák - /překvapení/ - 1:00
8. PETR SEDLÁČEK - volná píseň – 3:00
9. PETR SEDLÁČEK - nová píseň – 3:00
HRY S TEXTY – 1:00
10. JIRKA SVÍTEK a 9. PATRO – volná píseň
11. JIRKA SVÍTEK a 9. PATRO – volná píseň
12. JIRKA SVÍTEK a 9. PATRO – nová píseň
HRY S TEXTY – 1:00
13. IVO CICVÁREK – Plevel – /spojitost s TD/ - 2:12 + /sbor/
14. IVO CICVÁREK – Manželské blues – /spojitost s TD/ - 3:21 + /sbor/
15. IVO CICVÁREK – nová píseň – 2:00
16. PEPA STREICHL – volná píseň – 3:00
17. PEPA STREICHL – nová píseň – 3:00
18. LADA ŠIMÍČKOVÁ – Proměna /spojitost s TD/ – 2:49
19. LADA ŠIMÍČKOVÁ – nová píseň – 3:00
20. LADA ŠIMÍČKOVÁ – Indiánský snář – 3:00
HRY S TEXTY – 1:00
21. ARNOŠT FRAUENBERG – nová píseň - zhudebněná z živé dílny – 2:00
22. ARNOŠT FRAUENBERG – nová píseň 3:00
23. ARNOŠT FRAUENBERG – Anděl – 2:25 - /+sbor Bábinka/ + /sbor/
HRY S TEXTY – 1:00
24. LUCIE REDLOVÁ – Pilot –– /spojitost s TD/ - 2:20
25. LUCIE REDLOVÁ – nová píseň – 3:00
26. LUCIE REDLOVÁ – Vrba – /spojitost s TD/ - 2:39
TROJKŘEST – Žamboši, Zhasni, Redlová – 3:00
27. ŽAMBOŠI – Nechoďte opilí do ZOO – 3:00 + /sbor/
28. ŽAMBOŠI – nová píseň – 3:00
29. ŽAMBOŠI – volná píseň – 3:00
HRY S TEXTY – 1:00
30. SLAVEK JANOUŠEK – nová píseň – 3:00
31. SLAVEK JANOUŠEK – Alelujá – 3:56 + /sbor/
32. SPOLEČNÉ PÍSNĚ – Když se lidi napijou – 1:45 + /sbor/
33. SPOLEČNÉ PÍSNĚ – 1+1 – 4:21 + /sbor/
34. SPOLEČNÉ PÍSNĚ – Mrtvej žít – 5:00 + /sbor/


Pozn. Skupina 9. patro přijede jen kvůli tomuto koncertu, proto tedy tři písně. Los Plešos = krátká srandička, obestřená tajemstvím (i někteří aktéři o ní neví:).
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 1. 7. 2009, 21:24, celkem upraveno 4 x.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Takhle nějak by to pořadí mohlo klidně probíhat. Jen bych viděl na úvod něco, kde bude více lidí, ne snad všichni, ale takový otvírák neboli antré. Zarámování. (Co tam dát?)
A druhá věc: Hry s texty musí přijít dřív, už třeba jako druhý či třetí bod. To jsou vesměs srandičky, ale: ne na 5 minut. Jenom větu, že na webu je tato stránka a z ní vybíráme. A dát třeba tři kusy a pryč. V podstatě jako moderátorský vstup, čili celé na minutu. A pak průbežně mezi písněmi, občas, vždycky tam někdo vletí a řekne další a zase pryč. Za ním mlčky projdou dvě krasavice s vizualizací téhož, když bude. (Když budou:))) Tím i odtrhneme pozornost z nějakého šňůrování někoho dalšího. Klidně to může občas přerušit i momentálního moderátora, uvádějícího další bod programu. To vznikne samo. A střídat to samozřejmě s texty vzniklými dopoledne, ale nepravidelně. Je třeba si rozdělit, kdo co bude dělat a o co se starat. Musí to mít přesně tu funkci jako loni Pepa Streichl. Vždy dobu mlčí a pak na správném místě zahlásí trefnou hlášku, po které všichni zařvou smíchy. A pryč. A někdo další. Pak to bude mít pestrost a budou se dvě a půl hodiny zdát jako hodina a zároveň jako celé odpoledne.
Slávek Janoušek
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ty Kosmo, nevím jak s tím Vadí nevadí a Andělem. Ty sbory. Bude skutečně dost lidí, kteří to umí, refrén? nebude to trochu komplikace? Mně je to jedno. Slávku, co myslíš? No a taky, raději bych hrál nové písně :oops: Ale co, stejně si zahraju, co budu chtít :twisted: Ty absolutní, to je peklo, je toho milion, ale prodírám se.
Howgh.
A.
P.S Heslo - Po kalíšku!!!
P.S.S. Co kdyby jsme tam přišli všichni úplně zlitý?! :lol: :mrgreen:
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Já jsem se zatím absolutními verši prodíral málo - asi do strany 5. Skoro všechny, co bych četl, má na svědomí Arnošt. Uvidím, jak budu mít zítra v práci čas. Teď ho moc není a doma net nemám (píšu od rodičů), tak se omlouvám, jestli nebudu s výběrem moci tolik konkurovat a děkuji Arnoštovi a Mirkovi, že se do toho dali. Ještě to ale nebalím.

Jinak za Zhasni - teď jsme dodělali dost hard-corově Maměnku s bicími - to by byl zajímavý otvírák. A mohli bychom to řvát všichni. Pošli mi s rytmickou sekcí bohužel neumíme a tak to asi nedáme - chceme ty tři písně zahrát s klukama. Díky za pochopení. Bylo to minule a hrajeme to často.

Jinak se už moc těším. Díky Kosmo a všichni, co pro koncert děláte.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, opraveny vaše návrhy na další debatu.

Budu v zákulisí kde a na dveřích postupně odškrtnu odehrané písně pro orientaci - budu také informovat kdo by se na place dle domluvy měl objevit. Držte se tedy v blízkosti či přímo v zákulisí nebo na place. Bude to fofr.

1. Vložil jsem kolonky = HRY S TEXTEM - pokuste se pak dodržet tyto místa, protože jsou zařazeny na logická místa (např. balí se kapela atd.). Na začátku to není, protože se pokusíme nahnat čas = dohraje Zhasni a rychle začne hrát Michal Vaněk novou píseň a pak já beru rychle jeho kytaru a v době překvapení LOS PLEŠOS se už může chystat Petr Sedláček atd.

2. Minule jsem prosazoval nějaký "votvírák" na začátek (viz Mrtvej žít I.). Všichni jste se ale shodli, že se na začátek dostatečně neodvážem a nesjednotíme, proto zatím souhlasím s Mamněnkou.

3. Arnoštíčku, přihodil jsem ti tam jeden nový song (jen nová píseň). Vadí nevadí a Anděl je zařazen, protože jej všichni znají či hrají. Vím, že je to nevděčné, ale je jsou to jedny z mála písní, kde se můžeme objevit jako kolektiv. Nemůžu zato, že píšeš takové dobré hity, co se dají zpívat. Samozřejmě je to na tobě, ale bez těch písní to bude více koncert solitéru, který se budeme snažit zachránit společným koncem. Pokud ale opravdu cheš tak vyhodíme Vadí nevadí a zústane ti = zhudebněný text návštěvníka dílny, tvá nová píseň a Anděl. AKTUALIZACE ZPRÁVY: Tak jsem ti vyhodil Vadí nevadí = Arnošt tři písně. Je tojen na tobě, tak napiš rozhodnutí.

4. Jdu si pro kalkulačku a spočítat kolik je to dohromady času + 10 minut na zdržení. Pokud budeme přesahovat tak asi musí vypadnout jedna píseň Zhasni a jeden nový Arnošt = připomínky směřujte Juppovi a jemu geniálnímu tahu = úspěšný program z minulého roku zkrátit o půl hodiny!

5. Nebude možné, jako minulý rok, přímo před svým vystoupením říct, že dáte ještě jednu svou píseň navíc. Pokud někdo máte pocit, že hrajete málo tak napište teď a pokusíme se to vyřešit. Prostě vám naskočí píseň na úkor někohu jiného. Na pozdější reklamace nebude brám zřetel:).

Pište, pište ať to vyřešíme. Kosmi
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 1. 7. 2009, 21:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od kosmonaut »

Tak součet hotov - 2h. Hodně jsem odhady času podceňoval = vaše nové písně jen 3:00, přezvučení 0 minut:)), hry s texty 1:00 atd. Pokud to vezmu opravdu reálně tak jsme na těch 2,5 h. Pokud náhodou zbude čas tak dáme více společných - Když svlékneš nahotu, Mumie , Pionýrský vedoucí atd. = to už bude asi nejvíc záležet na kapel maiestrovi Slávkovi.

ČASOVĚ JE TO TEDY V POŘÁDKU. Teď doladit detaily.

Mrca již ve čtvrtek na Zahradě vylepí barevné plakáty. Pokud to stihnu tak zítra pošlu účinkujícím dílnařům pozvánku na koncert Textovky. Libovolně ji upravte a můžete ji třeba poslat svým kamarádům, kteří budou na Zahradě ... ať je tam kupa obecenstva, když to dalo tolik práce:). Mějte se. Kosmi*
Uživatelský avatar
spunt
Příspěvky: 55
Registrován: 26. 11. 2005, 18:21
Bydliště: Hanácká metropole
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od spunt »

To jsem nestihl. Jak tady předem, tak na Zahradě. Ale dostal jsem se na Arnoštův recitál a moc mě to potěšilo. Vyloženě mi to dobilo baterky. Snad příště...
Od rozbřesku do půlnoci samé štěstí přeji vám!
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“