12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Píďalka
Příspěvky: 64
Registrován: 29. 10. 2008, 21:37

.

Příspěvek od Píďalka »

.
Naposledy upravil(a) Píďalka dne 19. 11. 2017, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Honza Žamboch »

Píďalka píše:OK, koncert proběhl. Dle někoho se povedl více, dle jiného méně. (Já neviděl, dal jsem přednost Litoměřickému kořeni...)

Čtení diskuze mě nicméně svádí k jiné (možná hříšné) myšlence: Byl to opravdu koncert textové dílny? A co je to vlastně ta textová dílna?

Je to tento server, kde si různí lidé vyměňují zkušenosti s psaním textů? Nebo je to partička, co spolu jezdí dvakrát do roka na chalupu?

Nebo jsou teda dílny dvě? A souvisejí spolu ještě nějak?

Díval jsem se pro zajímavost, jak "fungují" hlavní hvězdy "Živé textové dílny" v rámci webové dílny:

S. Janoušek - poslední komentář textu: 25.11.08, poslední vlastní text: 8.1.2008
J. Žamboch - poslední komentář textu: nenalezen, poslední vlastní text: 27.6.2008
A. Frauenberg - poslední komentář textu: 27.11.08, poslední vlastní text: 26.8.2008
L. Redlová - poslední komentář textu: 14.2.09, poslední vlastní text: nenalezen

Co vy na to?
Píďalkátore, co se týká koncertu, propotil jsem na něm hladový své oblečení a bylo mi tam dobře, odevzdané energie nelituji. Osobně se přikláním k názoru, že je fajn hrát na koncertě TD hlavně společné věci, vzniklé zde, případně na živých TD. Co se týká mého fungování, jelikož se jednak nepovažuji za textaře, který by měl někomu radit, jak a co dělat, když sám to nevím a druhak, když už něco napíšu, stojím si za tím a nechci v tom dál přesouvat kvádry. Věšet sem své texty jen kvůli tomu, aby mi je někdo chválil, nebo spíše cupoval na kusy mě prostě nebaví. Bavíme-li se o textech písňových, myslím si, že teprve zazpívané a zahrané, jsou připraveny k pořádné pitvě. Z tohotu důvodu zde své výtvory nevěším a nekritizuji texty jiným. Píšu tak 3 písničky za rok, nechci si do nich nechat kecat a špatně snáším kritiku. Baví mne ale společné tvůrčí textování, ledacos jsem se tam naučil a fascinuje mne pohotovost většiny učastníků dílen. V dřívější době jsem se zúčastňoval diskusí na netu, stejně jako i zde jsem párkrát napsal nějaký svůj názor na text, pak jsem se ale s kýmsi nesmyslně pohádal a zjistil, že budu raději hrát a tvořit, než argumentovat v bitvách o poslední slovo. Možná bych tedy zasloužil vyškrtnout ze seznamu, co já vím. Ale urvi se někdy na živou TD a pochopíš, že je to poněkud návyková záležitost.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Zdar všem ...
Koncert, no, jsem příště pro více společných, více na místě zhudebněných, možná bychom mohli koncert zkrátit a vydržet celou dobu na podiu všichni, různě se zapojovat odpojovat.
Ale nebylo to myslím zlé.
Píďalko, cítím z tvého příspěvku trošku křivdu. Jaké dvě dílny, jaká partička. Cožpak tu s Horákem dvakrát za rok nevyzýváme všechny virtuální textaře, aby přijeli? Vždycky to tu hecujem, ale nových "živých" moc nepřibývá. A bylo by to potřeba a všichni by to přivítali. Známe se? Viděli jsme se už na některé dílně snad??
A co se týká mých příspěvků. Nikdy jsem nebyl příliš aktivní, co se hodnocení jiných týká, neumím to. Jsou tu ale jiné "hvězdy" TD, kteří to dělají dost často a dobře. Kuba Horák, jarda Síbrt, Slávek atd.
Ještě o jednu statistiku bych tě požádal. Kolik tu mám celkem pověšených textů?
Ale máš pravdu, už jsem dlouho nepřispěl. Dám sem text písně, kterou jsme měli za úkol zahrát premiérově na Zahradě. Napsal jsem ji týden před. Zároveň bych o to poprosil ostatní (Pepa , Slávek, Ivoš, Kosmo, atd. ...). Myslím, že to bude docela zajímavé, když sem všichni dáme ty své nové "zahradní".

Opatrujte se bardi ...
A.
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Petr Sedláček »

Píďalka: Od Tebe to fakt sedí... Kdyby nic jiného, ti, do kterých se obouváš, tady aspoň píší pod stejným jménem jak komentáře, tak své texty. A nejen pod stejným - pod svým vlastním.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Zkusím na otázky od Píďalky odpovědět bez emocí:

Čtení diskuze mě nicméně svádí k jiné (možná hříšné) myšlence: Byl to opravdu koncert textové dílny?

IMHO ano. Většina účinkujících má vazbu na dílnu jasnou a silnou (vazba ovšem neznamená počet diskusních příspěvků), zhruba polovina písní by bez Textové dílny nevznikla (společné psaní, setkání dnes spolupracujících autorů na dílně apod.), bez textové dílny by nevznikly i některé hudební spolupráce (za sebe: na dílně jsem se seznámil s Ladou a defacto i s Arnoštem - sice jsme na sebe narazili už dřív, ale moc jsme se neznali).

A co je to vlastně ta textová dílna? Textová dílna je původně internetové fórum určené k diskusím nad hotovými texty či k práci na textech nehotových (pokud o to má autor zájem). Jako každé internetové fórum s relativně stabilním jádrem došlo velmi rychle k potřebě občasných živých setkání, která mají charakter work-shopu.

Je to tento server, kde si různí lidé vyměňují zkušenosti s psaním textů? Nebo je to partička, co spolu jezdí dvakrát do roka na chalupu? Viz minulá odpověď. Je to oboje, pro někoho neoddělitelné, jiní zase využívají více jednoho či druhého způsobu (např. Slávek nikdy nad texty moc nediskutoval po netu, ale žádná živá dílna nebyla bez něj, za sebe: rád si texty čtu, ale málokdy o nich diskutuji na webu. Vyhovuje mi work-shop). Jako čistou partičku bych to tak moc neviděl, kdyby se na živé dílně nepsalo, pouze pařit bych nepřijel - ale to je jen můj pohled na věc. Z hlediska malé sociální skupiny je to partička tak napůl - setkávání je značně řídké a navíc nikdy nejsou úplně stejní lidé, tj. nepsané sociální struktury zde sice existují, ale jsou poměrně dynamické. Nicméně role některých častějších účastníků jsou již dopředu odhadnutelné, to ano.

Nebo jsou teda dílny dvě? A souvisejí spolu ještě nějak? A proč by nesouvisely? Souvisejí pro toho, kdo chce, aby pro něj souvisely. Tj. pro toho, kdo svou virtuální přítomnost prolne do fyzické. Živé setkání je z virtuální dílny jasně odvozené. Většina kontaktů s Dílnou probíhá po ose:
wwwstránky (jádro) - živé setkání (pro toho, kdo chce) - jamování (na dílnách) - účast na společných koncertech (odvozena od jamů a společných setkání - a to není znakem partičky - proč by měl na živých hraních hrát někdo, s kým se na živo nikdo nezná?). Výjimky jsou: např. Pepa Streichl se nejprve přijel podívat na živo a dnes občas diskutuje, Karel Markytán či Vlasta Redl zavítají občas na živou dílnu, ale na web nepíšou.
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Hm, vzniklo to tady, aby se lidi zlepšovali v psaní. Za sebe píšu, že energii na kritiky mám kolísavou, když jí mám, projedu texty, které zůstaly bez reakcí a ke kterým mě něco napadá. Je pravdou, že se moc lidem radit a kritizovat nechce, což je škoda. Taky je tu pár těch, co už rady nepotřebují. Na začátku jsem to viděl optimističtěji s četností reakcí, ale není to tak zlé a faktem zůstává, že mladí autoři mají šanci nepsat jen do šuplíku. Co jsem za to před šesti lety dal, že někdo můj text četl...

A s tou živou dílnou - přijeď a uvidíš. Na hvězdy možná nenarazíš, ale můžeš si vyzkoušet něco napsat, pokecat a když se akce obzvláště povede, třeba poblít stěnu (jen prosím o vynechání prostor, kde už mám svůj obraz já). Jak psal Arnošt - píšeme to sem pořád. Nikdy se nestalo, že by se někdo nestal součástí. I když se to tak z počátku nejeví, po pár hodinách se zjistí, že všichni se znaj!
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Mrca »

Píďalko, taky Tě rád poznám a přivítám v Kdanicích. Jen mám strach, aby bazén nebyl moc studenej, utopenec moc kyselej, guláš moc ostrej, kafe moc slabý, postel moc tvrdá, ...
Mrca
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od obudin »

Mrca píše:... Jen mám strach, aby bazén nebyl moc studenej, utopenec moc kyselej, guláš moc ostrej, kafe moc slabý, postel moc tvrdá, ...
A tohle všechno už nebude? Není to škoda? Aby tě nevyměnili. :D
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Kuba Horák »

Dva body pro Kamadevu! -)
Michal Vaněk
Příspěvky: 134
Registrován: 10. 2. 2004, 22:27
Bydliště: Nový Bor,B.Němcové 652

Re: TEXTOVÁ DÍLNA NA ZAHRADĚ 4.7., SCÉNA ZÁMEK

Příspěvek od Michal Vaněk »

Zvolme předsednictvo,dozorčí radu,zaveďme placení příspěvků,složme hymnu,sepišme stanovy...ať už je ta dílna, doprdele, průhledná! :lol: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“