Lucka Redlová na iDnes

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Lucka Redlová na iDnes

6.6.2009 vyšel na iDnes článek popisující nové album Lucky Redlové včetně zmínky o spoluautorech textů Kubovi Horákovi a Ladě Hiclové:
http://kultura.idnes.cz/dalsi-kooperace ... 0_hudba_ob
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od Kuba Horák »

No, tu zmínku o autorech textů si mohl Ondřej Bezr snad schovat. Napsal jen jména a info o tom, že si autoři neodpustili folková klišé, která Lucie zachránila... Nevím, jakých folkových klišé se dopustila Lada Hiclová, která - text Vrba mi nepřijde jako folkové klišé a myslím si, že je lepší nepsat nic, než shodit všechno najednou bez velkého rozmýšlení...Já jsem se jich asi dopustil, ale taky bych rád jako autor věděl, kde to autor článku tak cítí. Jinak mi to přijde velmi neprofesionální.
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od Denny »

Taky jsem to četl, ale z důvodů, které napsal Kuba jsem to tady ani nezmiňoval, tyhle kecy bez podkladu bohužel autoři recenzí občas používají.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od Kuba Horák »

Já jsem Ondřejovi Bezrovi psal. Odepsal rychle a slušně. Není to žádný velký chválič, což okusil i Honza Žamboch. Ale myslím si, že i tací jsou potřeba. Jen mi vadila ta paušálnost. To bych opravdu nedělal. Např. chudák Lada - opravdu si nemyslím, že by zrovna ona měla co do činění s klišé. K
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Bezr je profík a jako takový musí ve své recenzi ukázat, co všechno o dotyčné věci ví. Něco pochválit, něco vytknout. Čekal jsem až do konce Lucčiny recenze, kdy se objeví ta zmínka o Vlastovi... A zatímco souvislost Valmez - Irsko, Irglová - Hansard vypálí hned v úvodu, hele, Vlastu až v úplném závěru ... přes geny to vzal. Nezklamal. Textaře nezná, není mezi nimi žádné renomované jméno, tak tam se ta výtka hodí. Folková klišé. Třeba. Protože tam zaslechl nějaká dvě slova za sebou, jak je už někdo použil. A ještě ho napadne, že když bude hrán koncert bez Irů Wallových, o kterých si všechno na internetu našel (protože je profík), že bude koncert trochu prázdnější. Ale Lucka je přímočarý běs, tak jí dá naději.
A jede se dál. Na stole je ještě nezpracovaný komínek dalších cédéček k recenzi.

A teď mu nějaký Horák píše, aby hledal ta klišé. Co ti lidi pořád chtějí? Proč zdržují?

Chápu Vaše rozhořčení, ale hoďte to za hlavu. Tím nemá cenu se zabývat.
Ani folková klišé nemohou za to, že si je někdo půjčí jako bič.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucka Redlová na iDnes

Příspěvek od LU »

Přesně... Já tou infozprávou o vyšlé desce (protože recenze to prostě není) zklamaná určitě nejsem (no, je fakt, do mně neryje...), Bezr sám odpověděl Kubovi, že kdyby ve mně necítil příslib do budoucna, tak by se tou deskou vůbec nezabýval...Takže jsem prostě ráda, že si na ni aspoň těch pár minut našel, že to tam vyšlo, iDnes čte spousta lidí, přijďte všeci na koncert, kupte si desku a nazdar. :-D
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“