Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od LU »

Vážení a milí,
máme tady pro vás s Honzou Ž. jeden takový návrh...Už to padlo parkrát ústně, že by možná nebylo marné, kdyby se textovka JEDNOU konala v Čechách a JEDNOU na Moravě. A když už ne takto pravidelně na střídačku, tak aspoň JEDNOU na Moravě. No a my jsme se včera spolu s našimi polovičkami byli podívat na jednom místě, které je tak parádní, že vás tam všechny prostě musíme dostat!
Je to penzion "Pod pralesem" (http://www.podpralesem.cz) našeho kamaráda Lubora ve Velkých Karlovicích, až na samém konci této předlúhé obce, tam, kde když ujdete ještě pár kilometrů, tak už jste na Slovensku (nehledě na to, že ujdete pár desítek metrů a jste v pralese! Ten název není ze srandy!). Sám penzion Pod pralesem disponuje společenskou místností, terasou se stoly a lavičkami a - a teď pozor - čtyřmi čtyřlůžkovými pokoji, KAŽDÝ S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM A SPRCHOU! Horák by již nemusel sbíhat o patro níž - již žádné další poblité stěny! :lol:
Ještě je tam taková půdička s ubytováním pro další 4 lidi, tedy celková kapacita tohoto zařízení 20 míst. Hned vedle, asi 20m, stojí na kopečku další penzion, jmenuje se Na kopečku (http://www.nakopecku.cz), kde je dalších 16 míst (opět pokoje s vlastními sociálkami, to snad ani nemusím říkat) a dokonce i společná jídelna s krbem (!) a kuchyňka. To už jsme na 36 místech a kdyby to stále ještě nestačilo...ano, tak ještě kousek vedle má Lubor třetí budovu s apartmány, opět s kapacitou asi 20 míst. První a třetí budova jsou od sebe vzdáleny max 40 metrů - ale 60 nás myslím ještě nikdy nebylo?
Toto báječné komfortní ubytování přijde každého na noc na 200 Kč, což je tedy více než hodně pod cenou, a hlavně - s Luborem je bezvadná domluva a v podstatě nám splní cokoli kolem ubytování a jídla, co bude v jeho silách. Určitě se nestane, že by bylo málo guláše atd...Víte, já mám tu Bábinku ráda, na začátku mi přišla hodně útulná, ale musím to napsat na rovinu, že úroveň služeb má v posledních letech dost klesající tendenci (Kdanic a Mrči se toto netýká!) a že i to je důvod, proč bychom rádi (aspoň tedy my 4, "Valašská klika") zkusili něco jiného. Nehledě na to, že nám to opravdu přijde spravedlivější, aby se to trochu střídalo, protože např. z Ostravy je to tam na sever fakt štreka. Doteď jsme pro to nic neudělali, dobře nám tak, ale to se teď prostě změnilo.
A je tam fakt krásně, výhledy na údolíčka, u penzionu dětské hřiště, to by se někteří vyblbli, destinací k výletům až moc, dostupnost vlakem (do VK) a autobusem až na místo...co děcka?? Přijedete k nám na Valachy??? Aby to byla plodná debata, máme zrovna na výběr ze dvou volných termínů pana hoteliéra - buď 23. - 25. dubna nebo 14. - 16. května (dříve to nemá smysl, byl by ještě sníh, a o těch svátkových víkendech, přestože je státní svátek v sobotu, by to Lubor raději nedělal).

S heslem "Moraváci, co nejezdíte na Dílnu, protože je daleko, ozvěte se!!" se loučím a věřím, že vás tento nápad taky nadchne tak jako nás a začnete již utvářet skupinky po čtyřech na pokojíčky (my ju již máme :) ).
Vaša rozvracečka (ale momentálně velice konstruktivní) LU.

PS: mrkněte na ty stránky na fotky, všechno, co na nich uvidíte, je v reálu ještě krásnější!
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Honza Žamboch »

Ano, Lu to napsala moc hezky, naprostý a bezvýhradný souhlas doplním ještě o nápad, že by konečně mohlo dojít k propojení s textovkou ze Slovače, které šéfuje Peter Šrank. Na hranice se Slovenskem je to fakticky co by cédéčkem Jetotaknutný dohodil a zbytek s cédéčkem Prvníposlední došel. K Bábince bych chtěl jen poznamenat, že jsem ji měl taky moc rád, ale přeci jen holt asi stárnu a tak bych si raději zahrál hru Na teplou vodou kdykoli je jí potřeba, případně také třeba hru Spacák mi nesmrdí kouřem ani plísní, než hru na John hledá volný pokoj pro Pepu Streichla či Párky došly. Nechci aby to vypadalo, že proti Bábince brojím, zážitky z té chaty ve mě zůstaly, myslím ty dobré. Ale dokážu si představit, že by nám mohlo být jednou za rok v Beskydech taky fajn, tak proč to nevyzkúšat. Co se týká koncertu, který by mohl akci otevírat, prozatím je to ve fázi, kdy přemýšlíme nad tím, kde to udělat. Tak napište lidi, co si o tom myslíte a jestli byste vůbec třeba změnu chtěli. Díky moc!
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdravím. Ačkoli patřím mezi ty, co s kvalitou služeb na Bábince neměli problém, jsem pro moravskou dílnu (třeba zatím tu jednu), protože by to bylo tak nějak spravedlivé (Slávek, Pepa S., Žamboši, Radek z Olomouce, Peter... by to měli blíž). K

p.s. jednu hru už v záloze mám - močení na přesnost (vezmete do ruky cd Přituhuje a trefujete se do dírky uprostřed - koho nosič je nejméně pochcaný, vyhrává desku s podpisy, možno hrát také s tituly - První, poslední, Za dveřmi, V kruzích, V letadle, popř. Rozednívání)
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Denny »

Ahoj, vždycky jsem se chtěl znovu podívat do Beskyd, kde jsem jako osmileté dítě trávil jedny prázdniny (kdesi pod Radhoštěm). Co se týká her na Bábince, mě na té poslední hodně bavila "Když si chci dát v noci pivo, majitelka se mě mračí a nenaleje". Bývaly tam lepší hry a taky pocit, že z nás mají radost, ne, že je to prudí (mužské poloviny majitelů se to netýká, ta se tváří stále stejně roztomile) - napadla mě jedna citace z Cimrmana: "Otevřel si hospodu na cestě do Prešpurku, ale chodili mu do ní lidi."

Beskydy určitě ANO! Pak Kdanice, pak Beskydy, pak Kdanice, pak Beskydy...
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Cácorka »

Ahoj, taky jsem pro střídání s Moravou. Je to spravedlivější.
*Các*
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Kuba Horák »

Je mi líto, že se strhla taková vlna negace na Bábinku. Přeci jen jsme tam něco prožili a uvědomte si, že Radek může ve stejný čas pronajímat lůžka za 350,- na osobu. Krom toho si myslím, že se obsluha (myslím komplet) snažila vyhovět co nejvíc. Je jasné, že když chce někdo v pět ráno pivo a číšník ví, že bude chtít někdo jiný v osm po něm snídani, že se (pokud je to člověk, který je i upřímný - krom toho, že je profesionál) na něj nebude tvářit jak měsíček. Mám prostě potřebu se zastat. K
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Cácorka »

Ano, i já bych nerada, aby moje poznámka byla brána jako negace proti Bábince. Já to skutečně myslela jako spravedlivé pro Ty, kteří jezdí celé ty roky z ještě mnohem větší dálky než třeba my. O vzniklém napětí samozřejmě vím, ale chápu obě strany. Pořád si myslím, že když je dobrá vůle, dá se domluvit všechno. A skutečně jsme tam zažili spoustu hezkého, takže když odejít, tak jistě s díky a vděčností. Jinak já si myslím, že jsem vcelku nenáročný člověk a jsem schopná se sejít kdekoliv, pokud mi za to stojí samotné setkání.
Jinak bych chtěla ještě naznačit (po nedávném rozhovoru s Mrcou), že se může klidně stát, že Kdanice budou prodány jinému majiteli (i kdyby Mrca o naše účtočistě bojoval jako lev) a ještě rádi budem střídat Moravu s Bábinkou. Pokud nás tam tedy nadále uvítají a nabídnou všechno to dobré, co se mohlo za jedním nepříjemným (nebo třeba jen unaveným) pohledem schovat.
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Peter Šrank »

Ja sa pripájam, určite už by prišla aj početnejšia slovenská úderka. A čo sa týka navrhnutých hier - budeme trénovať. Nie že by som navrhoval niečo ako CZ-SK derby... ale nakoniec to tak určite dopadne. (pozn.: močostrel s CD už máme zvládnutý, prechádzame na LP)
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od LU »

Jééé, tak to mám radost, vypadá to, že jste zatím všeci pro, tak už se začínám těšit!
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Já jsem pro. 2 textovky za rok v Čechách už na mě byly moc (daleko). Nicméně nevím, jak to letos v Bábince proběhlo, ale mně se tam vždycky hodně líbilo. Všechno!

Za sebe akorát tuším už teď možnou termínovou kolizi. V obou navrhovaných termínech mívám na jaře dvě jiné tradiční akce, které by měly před Textovkou přenost. Je to smutné, ale je to tak:) Ale to je teď předčasné řešit. Třeba ty akce budou jindy.
Ivo Cicvárek
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Mrca »

Něco málo k Bábince: byl jsem tam vždy jen na otočku, ale myslím si, že Bábinka má své neopakovatelné kouzlo a Radek s manželkou se snažili co mohli. Pokud někdy nad ránem působili otráveně docela chápu, protože to co já absolvuju pouze několikrát v roce, oni absolvují týdně, ne-li denně. A vydržet co nejdéle do rána se "sovama" a brzy zase vstávat se "skřivanama" a fungovat je někdy šichta. Ale já se na to a na Vás vždy moc těším. Možná také proto, že je to u nás jen jednou za rok.
No a Textovka v Beskydech je skvělý nápad!!! Když mně doma pustěj, tak bych rád přijel taky, pokud tedy můžu jako netvořící a nepíšící člen. Že bych třeba ráno chodil pro rohlíky, nebo pomáhal odnášet špinavé nádobí a tak...
Mrca
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Lada »

Proti Bábince taky nic nemám, ale pokud jde o Beskydy, jsem určitě pro, je to totiž přece jen blíž -) a navíc to tam znám a mám ráda a dokonce znám i ten penzion......
L.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od obudin »

Mrca píše:Něco málo k Bábince: byl jsem tam vždy jen na otočku, ale myslím si, že Bábinka má své neopakovatelné kouzlo a Radek s manželkou se snažili co mohli. Pokud někdy nad ránem působili otráveně docela chápu, protože to co já absolvuju pouze několikrát v roce, oni absolvují týdně, ne-li denně. A vydržet co nejdéle do rána se "sovama" a brzy zase vstávat se "skřivanama" a fungovat je někdy šichta. Ale já se na to a na Vás vždy moc těším. Možná také proto, že je to u nás jen jednou za rok...
To je slovo chlapa :) Já si také myslím, že rozhodně Bábinka má své těžko opakovatelné kouzlo a obsluha je vzorná a snaží se. Pokud má někdo nějaké problémy s obsluhou, je fajn si to vyříkat na místě s nima a ne na někoho házet špínu na stránkách dílny. Alespoň, že to není anonymně...
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

No, jsem uirčitě pro TD v Beskydech.
1. Je to spravedlivé a láká mě účast slováků a podívad se do Beskyd
2. Na Bábinku už stejně nemůžeme :evil: Ale. Honzo, pokud budu jezdit na textovku já a Kosmo, asi Ti spacák bude vonět tabákem vždycky :shock:
3. Teplá voda, sprchy a tak, to jo, to je fakt
4. Myslím, že Radek je v poho, že jsou připraveni v rámci svých možností a na Bábince bylo vždy fajn.
5. Nemyslím si, že v době TD by na Bábince bylo plno á 350.-Kč/os
6. Nejezdil bych už ani do Kdanic :D :D :D Voda v bazénu studená. Voda ve sprše chvíli horká, chvíli vlažná, hostinský v pět ráno už většinou neví jestli obsluhuje, nebo je obsluhován :wink: :wink: Vodka teplá :roll:
7. Horákův názor na kvalitu služeb bych nebral moc vážně, neví, co to je :D :)
8. Ať žije Bábinka.
9. Ať žijí Bekydy
10. No a Mrca a Kdanice ... , ale tak jo :wink:
11. Howgh.
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní textovka 2010 v Beskydech?!

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Připojuji se k ostatním a hlasuji také kladně pro Beskydy. Jinak ještě dávám svou trošku do mlýna a navrhuji další možnou nenáročnou hru s názvem "Fero, kde si bol?"

Hráči: libovolně
Délka hry: 5 min. a víc
Rozdělení: všichni
Věk: libovolný
Záměr: uvolnění, protažení

Vlastní hra:
Hráči si stoupnou do kruhu a postupně se rozeběhne tato diskuze: "Fero, kde si bol?" "V Žilině." "A čo si kúpil?" "Takú zubnú kefku." a hráč začne předvádět čištění zubů. Takto postupuje tento rozhovor dokolečka, až si "čistí zuby" všichni. Po té pokračujeme dalšími koly, rozhovor je v podstatě stejný, jen poslední odpověď se liší (předchozí pohyby zůstávají, jen se přidávají další):

"Taký pekný klobúk." - předvádíme zdvihání klobouku (druhou rukou než tou, kterou si čistíme zuby)

"Také pekné topánky." - kroutíme kotníkem

"Taký pekný opasok." - kroutíme se v pase

"Takú peknú batožinu." - třepeme rameny

To je vše. Stejně nevěřím, že někdo dokáže vykonávat všech těch pět pohybů současně ...
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“