12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Všem babám a chlapům z Textovky

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Pepa Streichl »

Chtěl jsem být tvrdý chlap, snažím se přece zpívat blues. Realita je drsná ale pravdivá. Takže textová naivita stylu popmusic ať jde do p.....! I když, někdy ….! Tím chci jen popsat to aby jste pochopili moji snahu a odvahu být dneska něžnější, slušnější a Vám všem, kolem Textovky a v Textovce, poděkovat. Měl jsem zdravotně dost krutý rok ale vždycky mě z blbé nálady vytáhlo, setkání nebo mailování s Vámi, nebo jen návštěva tohoto textovkového webu. V této chvíli, na chviličku, odkládám svoji hranou chlapskou tvrdost a drsnost a upřímně Vám všem děkuji za společnost. V loňském roce mi nejkrásněji bylo s Vámi. A já si to přeji i v tomto roce. Takže i Vám všem přeji v Novém roce vše krásné co si přejete, a štěstí, a lásku, atd. atd. Textovkáři, děkuji za společnost.
Pepa Streichl
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Kuba Horák »

Na tohle se špatně reaguje, Pepo. Bylo mi 12 let, když jsem na desce Folklórum pospolu vždycky čekal na moji oblíbenou píseň...a když se ozvalo "Až jednou dohraju a zrezaví mi struny...", upřímně jsem se těšil, až si ji budu moci pustit znova. Nevěděl jsem, kdo to zpívá. Kamadeva, můj soused a kamarád mi tenkrát říkal: "To je Pepa Streichl, ty ho neznáš? Je to vynikající kytarista a..." No, díky. I vzhledem k tomu, že jsi i dnes schopen napsat tak dobrý text, jaký jsi dal na dílnu právě v tomto čase, doufám, že nepustíš tužku z ruky ještě hodně dlouho a když, pak proto, že v ní budeš mít kytaru. Díky, Pepo!
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Pepa Streichl »

Teď mě napadla oprava v mé předposlední větě: ... a štěstí, a lásku, atd. a TD.
TD jako textová dílna. Dobrý né? :-)
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Daniela »

...dóst dobrý... :-)
dílna začíná konkurovat univerzálnímu zvířeti pod, co o něm psal Frynta :-)

(jinak taky moc nevím, co napsat... mám nějak rozmazanou obrazovku...)
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Těším se na Tebe, Pepo... Víc nechci psát. Neumím...
Ivo Cicvárek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Lada »

Četla jsem si tenhle vzkaz a znovu si vzpomněla na tvůj recitál na letošní Zahradě, Pepo. Nádhera. Do nového roku přeji hodně zdraví a hodně takových koncertů!
Lada
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Cácorka »

...
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Bez komentáře ...
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Pepo, mně je s Tvými písničkami dobře už 20 let.

(Bylo mi sice už 15, když jsem byl na své první Portě v Plzni, takže Horáka asi netrumfnu, ale dodnes si pamatuju: "Co tě dnes učili ve škole, mně to můžeš hochu říct, co tě dnes učili ve škole, mně to můžeš říct...)

O rok později vyšla Samota, samota, z té jsem dlouho žil a svým způsoben žiju dodnes.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Jarda Síbrt »

A nemůžu nepřidat perličku, zejména nyní, když se tu pod hub-inovým textem diskutuje o významech textů a o tom, co komu dochází až po letech.

Jak se tady tak rozplývám a vzpomínám, jak jsem Tvé písně odposlouchával z kazety a učil se je hrát na kytaru, bezděky jsem vygoogloval text:

Samota samota je tvrdý klín


To je divé, říkám si, tady něco nehraje!

Googluji dál, hledám ten text v dalších zpěvnících, všude je stejný.

Takže já 20 let zpívám

Samota samota větrný mlýn

a nejenže mi to nepřijde divné, ale ještě ke všemu to má pro mě srozumitelný a jasný význam :shock: :?: :D :lol:
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Pepa Streichl »

Ó ... díky!
Vznik písně Samota, samota ...
U našich společných známých (rodina V.) v Branicích u Milevska, Jarek Nohavica vytáhl nedodělaný text, necelé dvě sloky. Já, (protože jsem lepší kytarista :D ) jsem se toho chopil a napsal muziku, pak jsme společně dopsali text, jednu sloku. Za hodinu bylo vše hotovo. Čili textově mám asi podíl na druhé sloce a jistě je moje poslední sloka. A muzika celá. A správně je samozřejmě: Samota samota větrný mlýn. Tož tak. Toto neberu jako chlubení ale jen jako info.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Příspěvek jsem psal v noci. Samozřejmě mi to nedalo a ráno jsem si Samotu pustil a ten větrný mlýn tam je. Takže hluchej nejsem.

To je holt nevýhoda Internetu. Všichni to od sebe opisují a rychle se to šíří, včetně chyb. Na českém Internetu je 5 zpěvníků, kde ten text je, a ve všech je špatně.

Ve velkém zpěvníku na Folktimu je však možnost navrhnout opravu. Už jsem to udělal, otázkou je, za jak dlouho ji schválí.
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Díky!

Já mám z těch živejch textovek a Tebou velký zážitky. A úplně největší z tý poslední podzimní, takže děkuji a moc se těším na další!!!
Splněná přání, štěstí, lásku, atd a TD!
Lenka
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Pepa Streichl »

Včera večer jsem chtěl závěrečně reagovat na tuto diskuzi, kterou jsem způsobil napsáním "Všem babám a chlapům z Textovky". V noci jsem kvůli toho nespal a třikrát jsem znovu vstával a zapínal počítač abych vám poděkoval za reakce. A potom jsem text upravoval a upravoval, protože, přiznám se, vždycky mi dělalo problém reagovat na chválu. Pořád to neumím. Ten můj článek měl být chápán jen jako trochu jiná forma PF. Vy jste se rozepsali moc pochvalně a já se ještě dneska červenám. Ale přesto to je milé a příjemné. Takže děkuji všem.
7:30 am. 20.1.2010
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Všem babám a chlapům z Textovky

Příspěvek od Peter Šrank »

Pepo, to vieš, kým ten internet dorazí až k nám na Slovensko... takže chvíľku to trvalo, kým reagujem. Ale teším sa na ďašiu TD s tebou a s vami. A to je naozaj ako taká malá PéeF-ka.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“