Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavou

Zajímavé události, které patří minulosti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavou

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Čekají nás dva společné koncerty a bylo by dobré tomu dát řád, než vstoupíme na jeviště. Kromě toho, že si musíme dát pozor na soustředěnost a na soudržnost (minule to bylo trochu roztěkané, různě se odjíždělo a odcházelo, netáhlo se na sto procent pospolu), bychom mohli pomalu dávat dohromady co nejpřesnější dramaturgii.

Tady je můj první nástřel návrhů, jak mi přišly do hlavy:

1)Já navrhuji začlenit třemi písněmi Voydu alias Píďalku alias Marka Vojtěcha, který má písně volající po sboru a doprovází se dobře harmonikou, což v minulých ročnících nebylo.

2Vyhnul bych se samostatným blokům a takové té presentaci jednotlivců.

3)Všechny písně bych dělal nějak pohromadě (sbory, co nejvíc nástrojů - jádro tradiční: Cicvoš, Jura Nedavaška, Honza Žamboch, Jirka Svítek klarinet + na sólo kytaru Monty, + další muzikantsky vybavení)

4)Ze společných byl dal jistě "Nechoďte opilí do ZOO", přeci jen bych udělal toho "Mašinfíru", Arnošt snad dotáhne - a možná i nahraje a poskytne ve formě mp3 zde na dílně novou píseň o slevách + dobré a snadno naučitelné /pro sbor/ písně má Pepa Streichl - Na nebi jsou hvězdy, Nakreslím si atd...+ naše staré více méně známé (Mrtvej žít, 1+1, atd)

5)Bylo by dobré, aby tam byla i nějaká recitace - hezké bylo okénko Jardy Síbrta na Poctě Pepovi Streichlovi

6)Arnošt by mohl vytáhnout něco z HBO přestavení

7)Jistě by to chtělo zhudebnit něco z toho, co se dopoledne povedlo..a nemusela by to být jen jedna píseň a nemusí to udělat jenom Slávek. Zajímavé by bylo slyšet jeden text zhudebněný třeba třikrát - pokaždé jiným autorem.

8 )Citace nejzdařilejších kusů z dopolední dílny byla minule dobrá.

9)Mohli bychom udělat to, co dělá Jiří Schmitzer - vzít od diváků deset slov a v průběhu koncertu je použít v písni (museli by se na to vyčlenit dva až tři lidé, ale mohla by to být prdel a zajímavost)

10)Jsem zastáncem názoru, který vyslovil Arnošt - pojďme to udělat maximálně dvě hodiny dlouhé. Pak už je to podle mě nuda pro jakkoli otrlé diváky. Když to bude pestré a kolem hodiny a půl, bude to krásný koncert a lidi budou chtít třeba i nějaký ten přídavek.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Cácorka »

Né že bych měla něco proti Arnoštovi (on ví, že ne), ale ještě mě napadlo, co kdyby se v těch delších společných písních typu "Mrtvej žít" střídalo víc sólových hlasů (dva, tři) a refrén normálně sbor?
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Mluví mi to z duše, jsem pro všech 10 návrhů Kuby (i když např. 5 - recitace - jsem konkrétně neviděl, ale jsem pro, protože vím, že to jednotliví aktéři zvládají výborně). Jsem i pro návrh Cácorky - rozdělit sloky mezi víc lidí. To všechno bude tím důležitým posunem a hlavně to zadává předpoklad, že tam musí rozhození po jevišti a kolem vlastně být všichni, že mohou odbíhat pouze jednotlivci (když mají nějaký úkol, zhudebnit, otextovat, musí na WC nebo na panáka). Aby to bylo takové textepealové až divadelně kabaretní představení skečů a společných písní a nikoli koncert jednotlivců. Prostě večírek, jak ho umíme s tím, že se rychleji střídají aktéři v sólových výstupech podporovaní celkem. Nicméně o to víc se vytkne před závorku, když se dá i prostor jednomu či dvěma sólovým blokům (z nějakého důvodu: narozeniny, nová deska, Anděl, kmetství, neopakovatelná nutnost, pocta, zajímavý nový člen atd.). A zde se může aspoň jednou za představení: všichni vypadnout z jeviště.
Dvě hodiny max.
A provedeme naživo scénku: textová dílna při předávání Anděla (tedy když to Žamboši dovezou). K tomu jsou nutné pracovní rukavice, aspoň někteří by je mohli mít. Ale podle zásad Divadla Na Provázku, které si pamatuju ještě z dávné externí spolupráce, takovou rekvizitu je třeba použít třikrát v různých souvislostech. Tak si lámu hlavu jak. Pomozte mi.... Rekvizita hraje.
Jupp je pro -5.7., zkouška bude 4.7., na Náměšti n. Oslavou mi to snad potvrdí na čtvrtek 29.7., zatím neuzavřeno (jejich původní návrh byl st 28.), ale budou určitě obě.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Slávek Janoušek »

A Jupp chtěl hned teď seznam účinkujících, zejména pro to, aby se nestalo, že se zdvojí časy vystoupení: takže jsem mu poslal tento seznam s tím, že to případně ještě zaktualizuji. Tak mi prosím dejte vědět, jestli jsem na někoho zapomněl nebo mi doplňte příjmení, nebo pokud někdo nakonec nepojede a nevystoupí. Zjišťuji, že z 23 jmen je poměr mužů a žen 17:6. Není těch žen nějak málo?

ÚČINKUJÍCÍ, kteří 5.7. vystoupí v rámci Textové dílny
Slávek Janoušek
Žamboši (Honza Žamboch, Stáňa Žambochová, Juří Nedavaška)
Ivo Civárek
Arnošt Frauenberg
Zhasni (Jakub Horák, Michal Vaněk, Irena Vaňková)
Pepa Streichl
Lada Šimíčková
Michal Kosmonaut Šimíček
Jarda Síbrt
Láďa Zítka
Aleš Ostrýt
Petr Sedláček (není jisté, bude-li)
Lucka Minaříková + Michal (příjmení jsem zapomněl)
Jirka Svítek
Marek Vojtěch (Voyda)
Monty Motyčák
Milada Kuchařová
Daniela z Frankfurtu n. M. (příjmení nevím)
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 89
Registrován: 5. 10. 2009, 21:39
antispam: Ne
Bydliště: Starý Plzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Janek »

I já bych jel - Jan Eret - Janek
Pavel Jonák
Příspěvky: 26
Registrován: 19. 4. 2010, 21:17
antispam: Ne

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pavel Jonák »

Přijedu se na Zahradu rád seznámit, Pavel.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Souhlasím víceméně se vším navrhovaným.

ad bod 5) Rád něco zarecituji, ale nejsem si jist, zda to nekoliduje s bodem 2. Klidně se začlením i jinak, zazpívám „své sloky“ společných písní, nebo můžu zahrát i nějakou svojí, (i když, na druhou stranu, nemám žádný hit, který bychom si zapěli všichni).

ad bod 7) Co zkusit zhudebnit toho Nerudu, od kterého máme mnoho osobních variant textu? Nebo ho tam jen každý, kdo ho napsal, přečíst, aby bylo vidět, co se třeba dá s takovým textem dělat, kolika variantami se dá vyjádřit stejný obsah?

Počítám s oběma termíny.
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pepa Streichl »

Zdravím! No, já na Zahradu můžu zatím slíbit jen účast na 95% protože 12. května nastupuji do IKEMu na vyšetření a když budou výsledky dobré tak asi bude hned následovat operace. Věřím úspěšnosti na 95% a kdyby to vyšlo na Zahradu bych přijel v plné síle ale v tom případě budu zase velká hvězda a v případě předávání Anděla si rezervuji konec - aby skončil u mě (jak se sluší na hvězdu). K tomu mám dotaz, kdyby to tak bylo, musel bych ho Žambochům vrátit?
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

Dobrá. Jsem rád, že se docela shodneme. Jardu Síbrta bych jistě recitovat nechal. Je to právě to, co bude nové a přijde mi, že je to spestření. Arnošt se zatím nevyjádřil, ale už je to zkušený bavič, tak by s tím snad neměl být problém.

Doufáme (doufáme), že to Pepovi vyjde a bude na Zahradě s námi. A rovnou ho prosím, aby zvolil některou píseň, co bych se naučili. Asi nějakou "opakovací".

S tím Nerudou to není špatný nápad. Já jsem sice např. svoji verzi ztratil, ale byly tam daleko lepší, co by se dali použít.

Hlásím se do dua až tria pro vymýšlení písně z deseti slov hozených od diváků. Kdo by do toho šel se mnou?
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

p.s. s těmi jmény, které dostanou vstupenku to asi nebude tak jednoduché. Asi nelze předpokládat, že by Jupp dal vstupenku každému, kdo se kdy zúčastnil dílny, ale třeba to tak nějak optimisticky dopadne. Janek je aktivní a jistě se zúčastní, tak to snad vyjde. Případně ti, co nebudou, přenechají lupen dalším, ne? K
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pepa Streichl »

Slávku (a Kubo), tu opakovací píseň na textovce navrhoval Kuba, takže by to mohl i přeposlat Všem vMp3 takže i kdybych tam nebyl tak by to zahrál Kuba (nebo Zhasni). Není to nic složitého, jen bohužel to je píseň Vánoční. No a co! Tak to oslavíme v předstihu. A já si přeji aby mi to vyšlo. Ahoj všem.
Pavel Jonák
Příspěvky: 26
Registrován: 19. 4. 2010, 21:17
antispam: Ne

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pavel Jonák »

Kubo, co se týká vymýšlení písně/písní na deset slov, tak by mě to celkem lákalo. Enem je to zatim tak nějak rande naslepo, když to bude moje první "účast". Pavel.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, přemýšlím, pročítám. Brzy snad napíšu. Jen bych možná řekl Juppovi 2,5 hodiny, s tím, že program naplánujeme na 2h. Kdybychom přetáhli ať tam už nestepuje další účinkující a není pres. Prakticky se tím váš plán nezmění = zkrácení času oproti minule. Pokud tam zase budu fungovat jako takový koncpicient, budu rád, když se díky tomu nebudu muset furt koukat na hodinky. Díky.

Jinak skvělé nápady! Dokonce května by bylo fajn dát to do kupy a pak jen dolaďovat detaily. Nejdůležitější, ale teď je, aby se napevno přihlásili ti, co se toho chtějí zúčastnít. Jakmile budou "stavební kameny" dá se začít stavět. Mějte se a hlašte se. Kosmi
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Daniela »

Se Zahradou pocitam, tu druhou Namest zatim nevim - bude-li ve ctvrtek, tak bych to teoreticky mohla nejak zvladnout.

Dvouhodinovy program do 2,5h okenka mi prijde akorat, at neni nakonci stres protoze se na zacatku zvucilo atd.

Skvely napad, nechat Jardu recitovat, jsem pro vsemi deseti.
Vanocni pisen je taky dobry napad. Daji se mimo sezonu sehnat prskavky?

Nevim, kolik sem na stranky chodi lidi zvenci - nebylo by lepsi navrhy na dalsi pouziti rekvizity posilat Slavkovi do posty, aby to pak pro divaky bylo prekvapenim?

Jo a prijde mi skoda vyclenovat lidi na psani pisne na dana slova - neslo by to udelat tak, ze by se na to v zakulisi vrhli vsichni zbyli ve chvili, kdy nastanou ty solove bloky? Sice by pisen pak asi nebyla tak jednolita a vypointovana, ale zase vpravde dilenska... a sbor na spolecne pisne by nebyl oslaben. I tak je ale potreba nekdo kdo to bude mit pod palcem, to je jasne.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Pavle, jistě se můžeš přidat, není problém-) Daniela má trochu pravdu, ale já bych měl rád dva až tři lidi jisté - nerad bych, aby to roztříštilo pozornost. Přidat se bude moci každý, kdo bude chtít, ale to hlavní by měl být pro většinu samotný koncert (alespoň pro ty, co budou hrát a zpívat ve sborech).

Stále doufám, že Pepa pojede, ale kdyby ne, dáme tedy jeho píseň sami. Stejně jsem ji chtěl prosadit na některé vánoční Zhasínání.

Tu délku chápu, ale opravdu bych to rád směřoval spíš k té hodině a půl než ke dvěma. Ale můžeme to tak nahlásit, to nejsem proti. Jen mám prostě radši větu: je škoda, že už to končí..než tu: bylo to dobrý, ale moc dlouhý...
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“