12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavou

Zajímavé události, které patří minulosti
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Kosmo, ještě než překopeš dramaturgii. Myslím, že i když tam Pepa s námi nebude, nebo bude jen morálně podporovat, tak by jedna jeho píseň v podání Textovky rozhodně měla zaznít!
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od jirka999 »

Pepo, ještě to zkus zvážit. Byla by škoda, kdybys tam s náma nebyl ... bych si jako vůbec nezakvrdlal blues, nebo co jako? :0) Nějaký řešení bysme snad vymysleli. Třeba bys mohl přijet i toho 5tého na otočku. Dojel-li bys vlakem do OL tak tam pro tebe bez problémů zajedu i pak odvezu ...
Jiří Svítek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahojte, všichni, to se nám to koukám nějak všechno komplikuje. Ale to jinak nemůže být. I já mám problém: Sice fyzicky budu, ale moc toho neuhraju, protože řeším zdravotní problém. Na 6 neděl mám dlahu na prsteníčku levé ruky, takže ty písně, co jsem měl dát bohužel půjdou zahrát jedině, když se chopí kytary někdo jiný. To je i důvod, proč jsem se delší dobu neozýval, protože se věci pořád měnily. Nyní jsem dvouprstý kytarista.
O Zahradě upřesňující informace uvádím v nové aktualitě zavedené Kosmou.
Ohledně Náměště nad Oslavou: čtvrtek 29.7., 10-12 workshop, 13:30- 15:15 koncert TD, následuje koncert Žambochů do 16, pak ještě jakýsi krátký výběr bude na Oranžové scéně v parku ve 20:50. Krásný plakát opět udělal Mrca a doufám, že ho zde brzy vyvěsí. Co se týče domluvy s Michalem Schmidtem - dostanu i nějaký nepříliš vysoký peníz (jehož výše zatím není def. stanovena) a tento peníz bude rozdělen jako příspěvek na cestovné. Budou to stovky na jednoho, ale aspoň něco. Další věc je kolem ubytování: protože začínáme už v 10 dopoledne, předpokládám, že někteří budou chtít nocleh už dopředu. Potřebuji zjistit, kdo kdy přijede a jaký typ noclehu si představuje. K dispozici je - kemp přímo za kapličkou, kde si postavíte stan a jste nezávislou samostatnou jednotkou, dále je ubytovna, kde dostanete postel a je třeba mít vlastní spacák (přímo v budově Špitálku, kde je místnost s matracemi určená pro kapely z Open scény) a pro další bude možné zajistit ubytovnu (tj. i s povlečením), ale záleží ovšem na počtu. Proto prosím o upřesnění počtů, do začátku července musím nahlásit ty počty.
A ještě seznam, který je pro Náměšť n. O. odeslán pořadatelům.

ÚČINKUJÍCÍ, kteří 29.7. vystoupí v rámci Textové dílny
Slávek Janoušek
Žamboši (Honza Žamboch, Stáňa Žambochová, Juří Nedavaška)
Ivo Civárek
Arnošt Frauenberg
Lucka Redlová
Zhasni (Jakub Horák, Michal Vaněk, Irena Vaňková)
Pepa Streichl
Lada Šimíčková
Petr Sedláček
Jirka Svítek (Svitky)
Monty Motyčák
Michal Kosmonaut Šimíček
Jarda Síbrt
Láďa Zítka
Aleš Ostrýt
Marek Vojtěch (Voyda)
Milada Kuchařová
Daniela Weber
Peter Šrank
Martin Holan
Jan Eret
Lucka Minaříková
Michal Sojka

Nahlaste prosím příjezdy a požadavek na noclehy. Díky. Slávek
Další podrobnosti průběžně.
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Kuba Horák »

I já jsem pro zařazení jedné Pepovy písně. Jsem ochoten se naučit (v rámci možností) song "Hvězdy na nebi". Je sice mírně vánočně laděná, ale proč ne.

Do Náměšti nad Oslavou jedu asi ze Zhasni jen já. Irča je určitě na táboře v Jizerkách. Michal nevím, jestli zavítá. Kuba
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Cácorka »

Do Náměště nad Oslavou nepřijedu, takže nechci lístek ani nocleh.
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Peter Šrank »

Chystám sa na obidve akcie. Zahrada má pre mňa z ďalekého východu význam len na viac dní, preto si zvyknem kupovať 4-dňovú permanentku. Tohto roku má ale dcéra v piatok promócie a rozmýšľam, že by som na ne šiel, asi by mi doma neprešlo argumentovať folkovým festivalom a tým, že Slávek potrebuje pofúkať prst, aby sa mu čo najskôr vyliečil. Takže som tam na tri dni, vstupenka od Juppa poteší. Ak nebude na všetky dni, musím dokúpiť jednodňovú. Ale hodilo by sa mi vedieť to dopredu, aby som mohol využiť predpredaj.

V druhej Námešti by som asi prišiel o deň skôr a prespal tam, stačí v stane, ale ak by bolo možné priniesť si len spacák a využiť nejakú pričňu, potešilo by ma to.

Robil som v poslednom čase zasa nejaké dielne a potvrdilo sa mi to, čo som už vedel - že účastníci (diváci) sú mimoriadne vďační, ak môžu počuť svoje slová zhudobnené (priam by som povedal "je to na nezaplatenie" :-)). Nielen desať slov z vystúpenia, ale hlavne to, čo sa vymyslí cez obed. Preto by bolo dobre jednoznačnejšie to zaradiť do plánu. Lebo keď sa to nechá na danú chvílu a imrovizáciu, všetko zomelie hektickosť okamihu. Nebude čas, ten sa nebude môcť sústrediť, tamten bude odbiehať, onen sa bude vyhovárať. Nech sa z nás tí najproduktívnejší hitmejkri ponúknu, že si vyberú po jednom texte, zašijú sa niekam na hodinku a my im dáme pokoj (oslobodíme ich od povinností) a oni za to spoľahlivo prinesú pesničku.

Čo sa týka technického a iného zabezpečenia, pomáhajú mi tri veci.
1. Ako prvé (na začiatku) sa musím s ľuďmi vždy dohodnúť na autorských právach. Lebo to býva tak, že keď sa tvorí, je veľká sranda, no keď chce človek hodiť mp3 na net alebo text do nejakého časopisu, každý sa cíti byť veľkým autorom s najväčším príspevkom k piesni (moje záznamy procesu tvorby však často svedčia o opaku). Ale nevadí, takí sme ľudia. Preto na začiatku robíme dohodu, že to čo vytvoríme na dielni, bude možné v tých demo kvalitách textu, audia či nebodaj videa zverejniť za dielňu v médiách. Ak by to samozrejme nabralo vyššie otáčky a došlo by až na komerčné využitie či nové nahrávky na CD a podobne, to už samozrejme platia autorské práva štandardne a treba osloviť autorov pre ten konkrétny prípad.

2. Vždy mám k dispozícii "počítačové pracovisko" (noťas s tlačiarňou) a šarmantnú asistentku. Len čo je pieseň viac-menej hotová, šarmantná asistentka ju rýchlo naťuká do editora čo najväčším fontom a vytlačí v potrebnom počte kusov, takže netreba lúšiť ušmudlané papieriky. Navrhoval by som také niečo zriadiť aj pre nás, šarmantných Cácoriek či Daniel tam bude dosť, priniesť noťas nie je problém a tlačiareň by snáď požičali zo štábu (ak by sme nemali vlastnú).

3. Robím diktafónový alebo mixpultový záznam tvorby a hlavne výsledného veľdiela, takže to potom veľmi rýchlo viem hodiť na net a autori sú hrdí, linkujú to a vlastne robia propagáciu zdarma. Neviem, aké sú pravidlá organizátora čo sa týka nahrávania, ale možno by sa dalo dohodnúť, že by sme si odpichli live demo z mixu a použili podobným spôsobom. Pomôže to okrem iného aj ozvučeniu videozáznamu. Treba sa ale na to technicky pripraviť.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To vůbec není špatný nápad, Peter. Tu šarmantnú asistentku bys doviezť nemohol? :D
Je fakt, že se to loni četlo při tom zpívání textů docela blbě. To by bylo fajn mít to z počítače. Snad by to šlo i ve štábu vytisknout, ale obávám se, že nikdo ze zámku nestačí doběhnout na štáb a zpět o polední pauze.
A to audio nahrát z mixu, to by bylo fajn, pokud někdo máme (já bohužel ne) nějaké technické zařízení, které by to dobře nahrálo, pojďme do toho, ale to rovněž potřebuju vědět, protože tohle má Jupp ošetřeno tak, že musí k tomu nahrávání být od nich svolení.
Slávek Janoušek
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Pepa Streichl »

Peter mám dotaz:
píšeš - noťas s tlačiarnou
to už někdo vymyslel - notový sešit s tiskárnou?
:D
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Textovka je v pondělí moje jediná "povinnost". Tj. hlásím se na zhudebňování.

Ivo
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Daniela »

Nevim, jestli se mi podari dorazit do Namesti n.O. Pokud ano, tak kazdopadne az ve ctvrtek. Spacak a popr. i stan mam.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od LU »

Ahoj všem,
jedu jen do N. nad Oslavou a prosila bych Slávku to ubytování na ubytovně se spacákem - na noc před a po akci.
Jinak píšu všema deseti, takže se klidně hlásím na pozici té asistentky (obleču si něco velmi šarmantního :-) ) - jen doufám, že to nebude blokovat mou případnou účast na pódiu? A mohl by někdo, kdo pojede autem, vzít notebook? Já mám jen starý těžký a pojedu zřejmě vlakem...
Začínám se těšit!
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Ahojka!
Jedu nad Oslavu, moc se těším, a pokud ještě není pozdě, prosím o ubytovnu se spacákem noc před a po dílně.

Jedu kdykoli ve středu z Prahy - pokud se někdo chcete přidat do vlaku (Lucko?) anebo máte místo v autě, tak, prosím, napište.

Strašně se těším!

Lenka
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od voyda »

Zdravím všechny. S Náměští n. O. počítám. Prosím proto o místo na ubytovně ze středy na čtvrtek a ze čtvrtka na pátek. (Spacák beru.)
Pojedu z Prahy autem. Bude-li potřeba, mohu naložit až 7 lidí, tak dejte když tak vědět.
Budu se těšit, Marek V.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od jirka999 »

Ahoj, nad Oslavu též jedu, též z Prahy, též můžu někoho nabrat, též tam nejsíš přespím, spíš nenáročně. J.
Jiří Svítek
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Návrhy dramaturgie akcí v Náměštích na Hané a nad Oslavo

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Jak už jsem hlásil Slávkovi, v Náměšti potřebuji nocleh na 3 noci od středy (neb od středy večera hraju každý den s někým:).
Ivo Cicvárek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“