12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: DRAMATURGIE KONCERTU - POZOR AKTUALIZACE

Příspěvek od kosmonaut »

Jsem rád, že jste někteří upozornili na zásadní problém a to 115 min programu a volného prostoru 150 min. Už na dílně v Beskydech, když Slávek+Kuba+Arnošt navrhli zrušení bloků a hraní "jen" společných písní, jsem upozornil, že to zabere strašně málo času. Minulý rok jsem se v odhadech trefil skoro přesně (190 min. byl program a odhad 180 min.). Musí padnout rozhodnutí (asi Slávek a Kuba?) - DOPLNIT JEŠTĚ NĚJAKÝMI SÓLO VÝSTUPY NEBO SE SMÍŘIT S TÍM, ŽE PROGRAM BUDE JEN MAX 120 MIN.

Mám ještě nápady na rozšíření programu.

Od bodu 23. až 34. ještě pořadí upřesníme. Taky záleží jestli uděláme lépe Mašinfíru či Konzum z Beskyd (co půjde na finále).

Doplnil jsem trochu program o vaše podněty a nápady z diskuze. Díky za to.
kosmonaut píše: 3. VERZE - NOVÉ!- ČAS: 110 min

1. „ÚVODNÍ SLOVO“– JANOUŠEK /o Textovce/ + HORÁK A KOSMO /o koncertě/ - 1:00
2. NOVÁČEK DÍLNY – MONTY – Tlustý pán - 2:00
3. HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE – MONTY + ŽAMBOCH – Volná píseň – 3:00
4. SPOLEČNÁ PÍSEŇ – SBOR + CIVÁREK + ŽAMBOCH – Manželské blues – 3:00
5. SPOLEČNÁ PÍSEŇ – SBOR + CIVÁREK + ŽAMBOCH – Plevel – 3:00
6. DĚTSKÝ BLOK – SBOR + LOS PLEŠOS /HORÁK+KOSMO/ - Psí kusy – 2:00
7. DĚTSKÝ BLOK – SBOR + CICVÁREK – Mikuláši – 3:00
8. DĚTSKÝ BLOK – SBOR + ŽAMBOCH – Nechoďte opilí do ZOO – 4:00
9. NA STOJÁKA – FRAUENBERG – 3:00 (scénka z HBO)
10. PEPOVI POCTA – SBOR – Hvězdy na nebi nebo Nakreslím si – 4:00
11. PEPOVI BLUES – LÁĎA ZÍTKA + MUZIKANTI – Volná píseň /blues/ - 4:00 (něco s kytarou a harmonikou)
12. PEPOVI BLUES – PETR SEDLÁČEK + MUZIKANTI – Píseň pro Pepu – 4:00
13. POEZIE – SÍBRT – 3:00 (poetická chvilka mezi písněmi)
14. TEXTOVÁ SPOLUPRÁCE – CICVÁREK – Zběh – 3:00 (text Daniela Weber)
15. TEXTOVÁ EXHIBICE – VÝBĚR 10 SLOV OD DIVÁKŮ - HORÁK + SEDLÁČEK + SÍBRT + DANIELA WEBER – 3:00 (spolupracují na jedné písni a odchází do zákulisí textovat a zhudebnit)
16. PŘEČTENÍ TEXTŮ Z ŽIVÉ DÍLNY – JANOUŠEK – 10:00
17. TEXTOVÁ EXHIBICE – PŘEDVEDENÍ ZHUDEBNĚNÉHO TEXTU Z ŽIVÉ DÍLNY – FRAUENBERG + MONTY – 5:00 (před koncertem zhudebněný text od nejrychlejších skladatelů z řad Textovky)
18. NOVÁČEK DÍLNY – ŽENSKÝ ELEMENT – Jitka Glosová – Volná píseň – 3:00
19. NOVÁČEK DÍLNY – VOJDA – Já jsem utek´ dneska ráno od cirkusu – 3:00
20. NOVÁČEK DÍLNY – SBOR + VOJDA – Prodejna pojízdná – 3:00
21. TEXTOVÁ EXHIBICE – PŘEHRÁNÍ PÍSNĚ Z 10 SLOV OD DIVÁKŮ - HORÁK + SEDLÁČEK + SÍBRT + DANIELA WEBER – 3:00
22. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Háleluja – 3:00
23. HUDEBNÍ HAPPENING – SPOLUPRÁCE - SBOR+HORÁK – Otevřte se mraky – 3:00 (bylo by fajn kdyby zakladatel také zapěl; demonstroval spolupráci s Luckou bohužel bez Lucky, ale za naší vydatné pomoci:)
24. HUDEBNÍ HAPPENING – BEZRUKY JANOUŠEK ZPÍVÁ A TANČÍ:) – Když svlékneš nahotu – 3:00
25. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Když se lidi napijou - 2:00
26. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR + FRAUENBERG – Schizofrenie – 3:00
27. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Pionýrský vedoucí - 4:00
28. ŽENSKÝ ELEMENT - SBOR + IRENA VAŇKOVÁ – Maměnka – 2:00 (z CD Vytrženo z konTEXTU)
29. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Mrtvej žít - 5:00 (více interpretů)
30. HROMADNÉ PŘEDÁNÍ ANDĚLA ŽAMBOCHŮM – (s sebou vezměte rukavice)
31. DOTEK ANDĚLA – SBOR + HONZA ŽAMBOCH – Joe z Ikárie – 4:00 ( alias společná „halekačka“ Slyšíš ten tón:) - 4:00
32. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Mašinfíra – 4:00
33. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – 1+1 – 4:00
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 1. 7. 2010, 19:37, celkem upraveno 3 x.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Kuba Horák »

Vzhledem k tomu, že v rozpisu není počítáno ani s jednou minutou průvodního slova mezi písněmi, jsem zastáncem názoru, že už takhle budeme mít co dělat. Já bych nepřidával.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

No s jednou minutou průvodního slova tam počítáno je a to hned na začátku:). Ale vážně, jednotlivé vstupy jsou počítány i s časem na mluvení. I když se moc člověk snaží tak nenacvičené průvodní slovo dá tak max 40 sec (viz minulá textovka). Takže otázka fakt stojí na tom jestli není málo 120 min max 130 min. Díky za názor. Teď ještě Slávek.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak to jo, pardon. Myslel jsem, že tam jsou čisté časy písní. Ani tak bych program o další body nenavyšoval. Mě jako diváka nejvíc potěší koncert do hodiny a půl s případnými přídavky. Ale nemám a nechci mít právo veta. K
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Cácorka »

Dala jsem na Facebook událost: Textová dílna u Slávka Janouška na festivalu Zahrada: http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 3966613322.
Các.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Cácorko, super! Díky! Rozeslal jsem to dál a doplnil tvůj odkaz i na začátek diskuze (do přichystané kolonky). Jen mě prosím oprav na Kosmonauta. Těším se*
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Cácorka »

Ok.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Pár dní jsem nebyl u Internetu, a tady se to sakra hnulo. Poslední šance do toho nějak zasáhnout:

Připomínky:

Čas na text o 10 slovech mi i ve finální verzi připadá velmi velmi krátký, zvláště, má-li být zhudebněn (nebo to jen chápu špatně?). Obávám se, zda se v takové šibenici dá zvládnout cokoliv, natož aby to mělo jakž takž hlavu a patu. Navíc souhlasím s Danielou, že v takovém případě je textování ve 4 spíš mínus než plus.

Informace:

Úkoly - jeden je vymyšlen, vezmu nějaký málo známý text či báseň a trochu ho promažu, tu řádek, tu slovo, zájemci ho pak mohou dopsat. Verze se pak dají porovnávat mezi sebou, ale i s originálem. Navíc mám zkušenost, že mnozí (jak začátečníci, tak pokročilí) často promrhají velkou část omezeného času na hledání nějakého tématu, sloganu či záchytného bodu, což u tohoto úkolu odpadá. S Cácorkou jsem domluven, že to vytiskne a přiveze.

Pokud by se chtěl někdo svézt, pojedeme v neděli ráno (cca v 9 hodin) z Prahy a můžeme naložit jednu osobu s rozumně velkým zavazadlem. Pojedeme ovšem s malým dítětem, takže nebudeme spěchat, někde po cestě si uděláme nějakou přestávku či dvě, nejspíš na koupání. Případný zájemce, nechť mi pošle e-mail či soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Jardo, díky za reakci. S tím časem na složení textu je to složité. Vem si, že pět lidí s Textovky na hodinu zmizí někam do zákulisí a bude psát text. To ten program hodně poznamená. Zvlášť Kuba by třeba chyběl na píseň pro Pepu a jako moderátor. Ty recituješ. Daniela rozdává cukroví a zpívá ve sboru. Petr hraje píseň. Prostě nemůžete zmizet na dlouho. Bylo dost složité vymyslet čas kdy nebudete chybět. Pokusím se něco udělat, ale cca 25 minut není krátká doba. Rozhodně by bylo fajn kdyby někdo z vás měl už složenou melodii a do ní jste hodili ten napsaný text. Představte si pořad Lábuse a Kaisra Ruská ruleta, ti dokázali vymyslet za pár minut celou scénku a přehrát ji. Není to nejvhodnější příklad, ale jako motivace by to stačit mohlo:).
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Teď jsem telefonoval s Arnoštem. Společná píseň Konzum bohužel nebude. Nezdá se mu to jako dobrá píseň. Škoda. Těšil jsem se jak si do toho zarapuju ceny potravin:). Vymazávám tedy a zkusím tam nasadit Mašinfíru. Uvidíme jak se podaří. Nechtěl bych končit klasikou mrtvej žít, protože už to tím vyvrcholilo dvakrát.
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Ahojka!

Cukroví - pokusím se vnutit ho u pořadatelů do ledničky

čepici - budu mít

:-)
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Cácorka »

Přátelé, já se fakt těším ;)
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Daniela »

Lenko, super!
Myslim, ze Masinfira bude pekny konec, je novy a od podlahy, a aspon na dramaturgicky vyznacnem miste zase trochu zviditelni country ;-)

Hlasim, ze do Prahy vyrazim az zitra rano, takze podle toho, jaky pak odtama chytnu odpoledni spoj, dorazim na Zahradu asi az k veceru - Cacorko, Mrco, sorry.

Jeste jedna drobnost me napadla, co se mi vloni osvedcilo - mit ssebou vlastni pribor.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Kosmo,
možná, když se oprostíš od představy, že při vymýšlení textu musíme všichni hromadně odejít někam do zákulisí, tak Ti to pomůže v lepší organizaci dramaturgie.
Dokážu si snadno představit, že se slova vyberou někdy relativně na začátku (např. po prvních třech písních). My si o textu budeme moci přemýšlet už během programu, když zrovna nebudeme vystupovat. (Přitom můžeme být po ruce a program po očku sledovat). Když se pak odebéřeme někam společně tvořit, můžeme už mít v hlavě různé nápady, nikoliv začínat od nuly. Cítím v tom velký rozdíl, minimálně ten, že už budeme vědět, o jaká slova jde, a vyhneme se jistému stresu.
Je už pak samozřejmě na nás, jakou metodu spolupráce si v neděli večer domluvíme, aby to fungovalo. Konečný počet slov, které se budou vybírat od diváků bych domluvil až v neděli, podle konečné dramaturgie a celkového času na tvorbu (popř. i zhudebnění), aby to bylo reálné.
Na diváky to pak opticky může působit stejně, neboť až skutečně půjdeme do zákulisí, lze vyhlásit, že jdeme tvořit. většina diváků bude jistě vnímat jen ten kratší čas, nikoliv to, že už o textu třeba půl hodinky někdo přemýšlí, zvláště, budeme-li na scéně vidět.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Byl jsem pryč a teď už je na všechny reakce pozdě. Všechno až v neděli. Atakoval jsem Juppa celý týden, poté, co mi před tím odpověděl už několikrát, že věci kolem vstupenek budeme řešit až na závěr. Co jsem po něm chtěl jsem psal už před tím. Dnes mi odpověděl pouze na jedinou otázku z položených (to je prostě záměr): zkouška bude na stadióně, vemte si dlouhou prodlužovačku. O vstupenkách nic. Takže očekávám: velké rozčarování těch několika lidí, kteří přijdou na štáb a dozvědí se, že dostanou vstupenku až na poslední den, nikoli na 4. atd. Pokud by to bylo jinak, velmi bych se divil. Už mě to nebaví. V roli prosebníka o vstupenky jsem naposled.
Možná i v jiných rolích.
Díky za nadšení. Ať vám vydrží!
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“