KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010

Zajímavé události, které patří minulosti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Kuba Horák »

To se ti, Slávku, nedivim. Asi se budeme opravdu muset nějak zamyslet nad tím, co navrhovala Lucie Redlová už kdysi. Já s Juppem vycházím dobře, ale tohle už mě taky nebaví. Je to JEDINÝ festival, kde se tohle může dít. Hráli jsme se Zhasni letos asi dvacetkrát a aspoň na benzin dali všude. K
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj, no, to nejsou dobré zprávy. Tady Kubo nejde o benzín nebo jakýkoliv honorář (o kterém v našem případě nemůže být řeč, neboť většina z nás do toho vkládá nejen svůj um a volný čas, ale i nezanedbatelné náklady.) Tady jde především o přístup, který je nejen nekorektní, ale doslova vyčůraný, a to tak, že neskrývaně.

Pokud by mělo jít pouze o mne, tak bych se řídil dle hesla: „Néni ruma, néni šturma“, tedy nejsou vstupenky, není program. Ale chápu, že ostatní by to asi mohlo zamrzet, takže se případně budu snažit nedělat na místě větší problémy. (Obávám se ale, že to je právě to, s čím Jupp ve své taktice počítá, že když už tam všichni přijedou, že to nějak proběhne.) Můj dlouhodobý názor na věc však většina z vás asi zná...
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, s těma lístkama je to dost průser.Píšu teď Juppovi ohledně Nevermore. Zeptám se i na lístky Textovky a přiložím dramaturgii, plakát atd. Ten program je křehká věc a pokud tam z něho bude chybět 8 lidí tak se to zhroutí. Je nutné, aby tam všichni byli déle než jen na akci, protože musí dojít k řadě domluv o koncertě... přes net se vše domluvit nedá.Pokud by náhodou byl další ročník, tak souhlasím s tím, že za těchto podmínek prostě z naší strany neproběhne. Je přece tolik krásných festivalů.

To Jarda: Psaní textu ze slov od diváků, dle mého názoru, ztrácí kouzlo, když vybereme slova, pak budeme jako dělat, že o tom nepřemýšlíme, pak jako začneme, a pak se to někdy přehraje. Je to hra. Musí to mít spád. Za hodinu by to napsala i řada diváků. Nejde přece o to napsat Mikymazoleum. Je to textová exhibice.Musí to mít kouzlo tady a teď. Jinak to bohužel nebude pro diváky zajímavé spíše nudné.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

No, mě spíš zaráží, že po předchozích zkušenostech to nezaznělo jako naše základní podmínka hned na začátku jakéhokoliv jednání. (Nikomu nic nevyčítám, jen se ptám. Třeba zaznělo?) Nevím tak totiž, co mohu požadovat, když přijdu jako účinkující na štáb.

2x úchylné mi to přijde i z toho důvodu, že já pro festival dělám na vlastní náklady program, stejně jako všichni ostatní. Z důvodu, že tam má nějakou práci, tam se mnou jede rodina, která si kvůli tomu koupí lístky, a já se pak na ně jako účinkující budu koukat přes plot?

To Kosmo: to je právě to couvnutí, se kterým se vždycky počítá. Že už je to hotové, a že se to jinak zhroutí, tak lidi přistoupí na kompromisy. Mimochodem, Kosmo, tys byl první, kdo prohlásil, že za takovéto situace nepojede... Ne nechci Tě nasrat, vím, kolik jsi do toho vložil energie. Jen myslím, že takhle to bude vždy stejné. Kdybychom prostě byli schopni jednotně prohlásit, že za takové situace program nebude, tak jsou podmínky jasně nastaveny. A nemyslím, že by to byla škoda. Naopak. O to více bychom si to užili nad Oslavou.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

To Slávek: S vystoupením v Náměšti nad Oslavou počítám. Nocleh bych prosil na noc před i po, spacák si vezmu, tudíž postel s povlečením nepotřebuji (stan naopak nemám).
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Jardo, nemusíš odkazovat na moje tvrzení, jsem si ho vědom. Jen to ještě nevzdávám. Napsal jsem teď Juppovi, přátelsky, ale otevřeně. Hned jak dostanu odpověď napíšu sem. Bez těch 8 prostě program, jak jsme ho vymysleli, nebude. Naprosto nečekaně jsem dostal lístky na celou Zahradu,protože tam hraju s kapelou (poctivě jsme si prošli konkursem). Těžko jde svalovat pozvání kapely na hraní, jen díky tomu, že se vědělo o mém tvrzení, že nebudu dělat program textovky, když nebude volný lístek. I když mě pozval Jupp teprve před 14 dny. Jen je to krapet podezřelé. Myslel jsem, že o to snaží bude získat další lístky, když jeden nárok odpadne. Poté jsem začal pracovat na dramaturgii, aby bylo čím argumentovat. Absolutně nic bych neudělal kdybych nevěděl, že mám lístek. Tak to prostě je. Nechci a nemusím se obhajovat. Dál bojuju za to, aby to vše proběhlo v pořádku. Nekažme si náladu.

Jinak se vším souhlasím.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Kosmo, neber to osobně. Nechci Ti kazit náladu. Jen tu zastávám názor korektního jednání, jasně domluvených a dodržených podmínek (oboustranně) a důslednosti. S někým se zkrátka jednou domluvíš a vše platí (a ještě ti nakonec poskytne lepší servis, než slíbil), s jiným můžeš mít třeba smlouvu a stejně vše stojí za prd. Vážím si toho, že to nevzdáváš a že se v tom angažuješ za všechny asi zdaleka nejvíc.
Nemyslel jsem to tak, že bys za těchto podmínek neměl vůbec jezdit na Zahradu. Jakákoliv vystoupení kohokoliv jsou přece něco jiného. Jde o jiný program, který s programem Textovky (tedy workshopem a společným vystoupením) přece nesouvisí. Z pohledu Juppa samozřejmě ano, výhodou je pro něj více programu s minimálními náklady, nevýhodou, že musí uzpůsobit dramaturgii tak, aby se to účinkujícím vzájemně nekrylo.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Zastávám stejné hodnoty.

P.S.: Ivo, Arnošt a Mrca, už jsou na Zahradě. Jen nevím zda Mrca kolíkuje plac. Pokusím se vytisknout texty alespoň několika společných písní, které se rozdají dílnařům a divákům (cca 40 kusů každé písně a to oboustraně).
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Kuba Horák »

Pokud to bylo jednou z podmínek a bylo na ní poukázáno, při jejím nedodržením bych program nedělal. Kuba

p.s. výborná myšlenka - je přece tolik krásných festivalů. Třeba by o to stál Bárny na "Okolo Třeboně" nebo Medvěd v Telči apod. Není žádné dogma, že to musíme dělat na Zahradě.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Kubo, přesně ve smyslu tvé první věty jsem to napsal Juppovi. Přesněji, že koncert Textovky nemůže proběhnout bez lítků pro těch 8 lidí. Akci nelze bez nich udělat (+ napsal jsem důvody). V tom je myslím vše. Dal jsem tam trochu hru vabank. Nicméně je to extrémní situace.

Už mi psala Cácorka, že jsou na cestě a jestli vůbec mají spěchat či jet. Sakra situace. Nicméně pořád věřím, že to dopadně dobře. Zatím bych to nechal podle plánu. Jeďte. Tím, že Jupp Slávkovi nevyjádřil, nemusí nutně znamenat, že ty lístky tam už nejsou na jména, ne? Nicméně se to musí říct jasně. Počítám, že odpověď dostanu (pokud vůbec) tak až za tři hodiny.

Z této situace pramení jediné, že Telč a Třeboň jsou do příštích let velmi velmi lákavé.
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Ahoj!
důvody proč "nehrát" jsou jasný - TD neni banda trotlů, co někam pojede za svý náklady dělat někomu program a eště si na to kupovat lístek.
{teda já jo, páč sem ze seznamu vypadla,ale ostatní - jde o princip}

Mám ráda Telč, Třeboň i Náměšť (na H. - tu druhou skoro neznám) :D Balím batoh, ráda Vás uvidím, ať už tam budem dělat (nedělat) cokoli.


Zatím.......

Lenka
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Daniela »

Lenko, zrovna jsem dorazila, jak jedes? ja to vidim na vlak v 17:11 a z Olomouce vlakem 20:30
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, aktuální informace, dostal jsem odpověď přímo od Juppa nejprve mailem a pak mi volal. Mám svolení sem část z mailu uvést:

"Všech osm je zapsáno s tím, že přijedou 4/7 a dostanou volný vstup na 4. a 5.7., přesně tak, jak to Slávek dohodl.
Holan už je tu a má vše vybavené ode dneška (POZN. za plakáty).
Místo na zkoušení 4/7 večer je připraveno, jen jsem zdůrazňoval, že si musíte přivézt delší prodlužku."

Pak mi zavolal. Ještě není přímo na festivalu. Důležité, že mu záleží na koncertě textovky. Myslí si, že byl někde komunikační problém. Pečlivě jsem mu vyložil situaci i to, že dva (Cácorka a Jan Erat) jsou už skoro na festivalu. Věc je o to složitější, že případné lístky na celou Zahradu jsou už teď věcí produkce. Uzavřeli jsme dlouhý telefonát tím, že to nějak zkusí, že to nějak dopadne.

Co z toho plyne? Ti co přijedou v sobotu od rána budou mít přichystány lístky až do konce festivalu. Vyzvedněte si osobně na štábu (?). Ti co se chystají přijet již dnes či v sobotu, tak se zkuste zeptat zda je problém vyřešen s produkcí. Dle mého to je tak 50:50. Stanovat se dá zdarma přímo v campu.

Rozhodnutí je tedy opravdu na každém z těch sedmi lidí. Volám Cácorce a vyložím situaci. Každopádně prosím o vyjádření těch, kterých se to týká. Zvláště pak pokud za těchto podmínek nepřijedou, protože ten osobní přístup (telefonát) mne přesvědčil, že koncert Textovky je pro organizátory důležitý, vítaný. Z výše napsaného plyne, že osobně bych ten koncert textovky udělal. Přípravy už jsou ukonce. Napište (Jarda, Peter, Láďa, Vojda, Daniela atd.).

Jinak Mrca už rozvěsil plakáty a vykolíkoval textové tábořiště v campu (cca na 8 stanů). Je to nejdál od pivního stanu, ale bohužel už stinná místa byla zabraná jinými návštěvníky.

Přátelé, já už se musím odmlčet. Je toho moc. Musím teď vyřešit rodinné věci (převoz, hlídání, kapelu atd.). Snad napíšu až večer. Pokud někdo nepřijede, dejte mi vědět a bude se muset škrtat program, což je ta nejhorší varianta.

Vezmete někdo tu dlouhou prodlužku na generálku??

Teď se prosím soustřeďte na samotnou akci. Organizačních záležitostí už bylo dost. Mějte se krásně. Kosmi*
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od Daniela »

Jedu. ale ten komunikacni problem se mi vubec nelibi. Dohodneme se na miste. Nemam problem si koupit permanentku jako divak (jen ta prirazka za to, ze jsem nevyuzila predprodej, me bude trochu mrzet), ale pak se taky budu chovat jako divak. Kdybych to cukrovi nezvladla snist sama, jiste najdu nejake dobrovolniky co mi pomuzou.
Jen co dorazim na Namest, spojim se s ostatnima.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - ZAHRADA 5.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj Danielo, on neděle si plnohodnotný účinkující se všemi vstupy zdarma. Sobota se teď řeší. Max je tam koupení lístku na pátek večer a na sobotu, ale věřím, že se to nějak s produkcí vyřeší. Možná už dnes. Zeptejte se. víc už nemůžu opravdu teď udělat.

Opakuji těch sedum lidí mají zadarmo vstup na všechny scény 100% neděle - pondělí. Ostatní se řeší u Juppa.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“