KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, moc děkuji Peterovi za zpěvník! Mám problém s "Wordem" a neoteřu, takže tiskonou nemůžu. Tvůj zpěvník přišel jako záchrana. Texty pro diváky okopíruji v copy centru.**** Michal vaněk psal, že nakonec nedojeda.*** Láďo díky, že zahraješ.***Mějte se.
Mrca
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 5. 2004, 11:38
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Mrca »

Jen si tu tak čtu o příprávách a tiše závidím ... Dramaturgie už tradičně dokonalá, Kosmo nezklamal. Tak Vám jen chci popřát ať vše dopadne alespoň tak dobře jako na Zahradě. Budu držet palce.
Mrca
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Kuba Horák »

Akce dopadla výborně. Díky Kosmovi a všem ostatním. Myslím si, že jsme zanechali dobrý dojem. Škoda jen, že na workshop nepřišlo větší množství lidí, ale to se při té konkurenci dílen a menší velikosti festivalu tak nějak čekalo.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Imho nejlepší hraní s Textovkou. Děkuji všem...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Daniela »

Mozna nam par pripadnych zajemcu odcerpala taky dilna tvurciho psani, co ve stejnou dobu bezela uz od pondeli. Ale vzhledem k odpolednimu a vecernimu koncertu jsme ani jindy nez dopoledne byt nemohli, tak s tim se nic delat neda, je skvele ze to vubec vyslo takhle v jednom dni. Taky me napadlo, ze mozna par lidi dalo prednost necemu, kde se mohli zapojit i s detmi - tak jestli budeme jeste nekdy delat verejnou dilnu, mohli bychom popremyslet, jestli a jak zapojit deti.

Jinac souhlasim s tim, ze se akce vydarila. A myslenka kabaretu me celkem zaujala, nicmene nevim, nevim jestli se mi bude chtit viset hlavou dolu ;-)

Kamo Devo, udelal bys prosim zase kolonky na ukoly a galerii?
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Pepa Streichl »

Tak jsem se ráno, den před Textovkou v Náměšti nad Oslavou probudil ve velmi dobré náladě a pohodě s rozhodnutím že tam jedu. Sbalím věci a mířím k autu. A bacha, všechno padá, auto vykradené a hlavně rozbité, přelomený volant, rozbitá okna, absolutně zničená celá palubní deska i ten sloupek kde je umístěno zapalování a startování. A najednou z Náměště nebylo nic. Policie, snaha rychlé opravy nevyšla a tak jsem auto ještě ten den prodal na součástky za 1000,- Kč a i s batohem, spacákem a kytarou zamířil zpátky domů. Fakt mi to bylo moc líto že jsem nemohl přijet ale nejen líto, hlavně jsem byl nasraný. Asi Indočechové (podobnost s Afroameričany). Tož tak. Díky za cukroví od Daniely, Jirka Svítek mi ho nakonec nedovezl, ze zdravotních důvodů které se týkaly mladého Svítka. Ale nakonec poslal alespoň fotky jak to cukroví vypadalo. Že bylo velmi dobré jsem zjistil z fotek kde mladá Svítkovic naděje se nádherně culí když ho jí. Takže díky všem. Jó a auto už mám nové, teda novější z autobazaru. Ahojte Pepa
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Možná pár slov pro ty, co nebyli.

Na dopolední dílnu přišlo krom přítomných členů Textovky asi 8 lidí, což není mnoho, ale nebylo to ani špatné, neboť konkurence ostatních dílen ve stejný čas byla velká (a tradiční). Propadák to nebyl, něco se napsalo a použilo i na vystoupeních.

Odpolední koncert v komorním prostředí (odsvěcené) kaple začínal asi pro deset lidí, ale během pár minut se kaple zcela zaplnila a po druhou půli stáli lidi i venku. Hrálo se tedy asi pro 50 lidí. I přes důkladnou přípravu a organizaci (díky Kosmonaute) myslím převládal pocit spontánnosti a toho, že už víme co a jak i bez složitého domlouvání.

Noční koncert oranžové scéně (tedy venku pod stanem), od kterého se předem moc neočekávalo ze dvou důvodů. Jednak se na té scéně hraje, když se na hlavní scéně zvučí a není tam pevně stanoven čas vystoupení. No a především začal odpoledne vytrvalý slejvák, takže tato vedlejší scéna byla trochu z ruky, neboť hlavní scéna se přesunula pod střechu do vzdálenější jízdárny. Vybrali jsme tedy spíš hitovky, řeči mezi písněmi omezili na minimum a doufali, že to bude fungovat.

Nakonec velmi příjemné překvapení. I přesto, že bylo třeba projít silným deštěm si koncert nenechalo ujít asi 150 lidí, takže se hrálo pro příjemně naplněno scénu a ohlas byl dobrý, byla to myslím docela svižná a nabitá půlhodinka.

Hromada dalších hodnotných zážitků jako pozdně noční sledování koncertu Dizu Plaatijese na různé africké nástroje z kůru kaple. (O následné noční pařbě s ním v čajovně musí poreferovat někdo, kdo tam byl), vzájemné citování úryvků svých juvenilií při svíčkách, za popíjení medoviny schování pod stánkem před deštěm, upřímná servírka v zámecké restauraci rozmlouvající s Ivošem o kvalitě jejich vína apod.

Příjemné prostředí festivalu, dobrý servis pro účinkující, pohoda.

Zvuk na obou scénách Karel Dřínek.

Horák vykouřil asi 7 krabiček cigaret.
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od LU »

Ahoj všem,
díky za super 2 dny (večůrek začal už ve středu večer), myslím, že jsme byli dostatečně spontánní a zábavní a přitom stále dost profesionální! A hlavně bych chtěla poukázat na ten velký rozdíl oproti Zahradě (ačkoli jsem tam nebyla) v přístupu organizátorů k nám...tady jsme nebyly socky, které se chtějí dostat na festival a pomalu si za možnost vystoupení ještě zaplatí, tady každý dostal automaticky pásek na ruku na večerní (hodně kvalitní!!) koncert a když tam byl 3 dny, tak na 3...nemluvě o finanční odměně, která byla myslím opravdu odměna a ne almužna...tak prosím propříště zvažte, jestli má cenu dělat někomu program, když to vůbec neocení, ju?
Já už mám jasno, v době konání Zahrady bývá v německém Rudolstadtu festival, který mě inspiruje a posunuje někam dál, což se o Zahradě tedy opravdu říct nedá...takže tak.
Všem pěkný zbytek léta,
vaše Lucie
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Daniela »

Kamo Devo, dík za forum a galerii. Přidala jsem zadání úkolů a svá řešení, a všechny čtyři použitelné fotky. Kdo dá víc? :-)
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od obudin »

No není zač :D - rád se také podívám co se dělo, když už jsem se tam nedostal. Snad příště.
Tož jistě ještě někdo něčím přispěje...
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Pár pěkných fotek z vystoupení Textovky v Náměšti nad Oslavou najdete díky fotografu Marku Kamínkovi na serveru Oblibeny.cz.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“