12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLNĚ

Zajímavé události, které patří minulosti
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, už jsem psala, že pojedem, na tom se zatím nic nezměnilo i přes můj zánět středního ucha. (ale už se to lepší a ve čtvrtek budu jako rybička :) Pojedem asi jen ve čtvrtek ráno do Náměště a večer zpátky, nejspíš se nám nepodaří udat na hlídání Tomáška, takže dorazíme všichni, Kosmo, jak to budete mít s Emičkou při koncertu textovky? Takže si připomenu CD textovky, kdyby šla udělat malinká zkoušečka ve čtvrtek, bylo by to fajn, jestli ne, nějak to půjde...akorát, že hlásej, že má celej čtvrtek pršet, ale třeba to do tý doby bude ještě jinak, přinejhorším trošku zmoknem...
Lucka
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Honza Žamboch »

Zdar všem, ve středu rozhodně z mé strany žádná generálka nehrozí, dojedeme všichni až ve čtvrtek, pomakám na tom ale zkraje týdne doma. Dramaturgie se mi líbí, nemám v tomto směru ale čas a energii vyvijet nějaké tvůrčí aktivity, máte se vším můj pasivní souhlas. Mám vás rád, ahoj ve čtvrtek.
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od voyda »

Ahoj.

- Plánuji jet autem ve středu odpoledne z Prahy. Hodinu příjezdu jsem schopen přizpůsobit případné zkoušce či "dramaturgické poradě" (bude-li). Dejte vědět (marek-konmo@seznam.cz), pokud byste měl někdo zájem svézt. Vracet se pak plánuji v pátek dopoledne.

- S dramaturgií souhlasím a počítám, případné drobné posuny určitě dořešíme na místě. Texty na "Cirkus" připravím a přivezu. Pokud by si to chtěl někdo připomenout, tak demo nahrávka je na http://bandzone.cz/marekvojtech
Odpoledne bych pak zahrál vedle "Prodejny" písničku "Náš plot je živý". K poslechu je tamtéž, přidání se je rovněž možné.
Jinak jsem schopen přizvukovat zhruba v zahradním rozsahu.

- Těším se na brzkou. Marek V.
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Ahoj všichni.
Přijedu ve středu na večer. Zkoušku bych uvítal alespoň krátkou informativní.
Do dramaturgie mluvit nechcu. Kosmonaut má u mě plnou důvěru.
Láďa
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od jirka999 »

U mě zatím též platí co jsem psal a se vším souhlasím :)

Plánuji jet ve st po práci, což se pravděpodobně protáhne i do tvého času, Danielo :)
Zkrátka chce-li někdo svést , též napište. ( svitekj@seznam.cz )

Jirka
Jiří Svítek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Lada »

A nemohla by ta info-zkouška být až ve čtvrtek před koncertem? Já taky budu až ve čtvrtek a hodilo by se mi, kdyby i Kosmo mohl dorazit až ve čtvrtek (pojedeme vlakem i s kočárem a to bych potřebovala pomoct....)
Lucko, Emu bereme s sebou a pravděpodobně s náma pojede má sestřenka, která ji bude hlídat po dobu koncertu... jinak to zatím vymyšlené nemáme.
L.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Ve středu přijíždím do Náměště asi až kolem osmé vlakem (dřív to bohužel nemusí vyjít a nezáleží to na mě, tj. zhruba na 50% dojedu dřív, ale slíbit se to nedá). V 9 hraju s Mošnami na Oranžové scéně. Tu zkoušku moc reálnou ve středu večer nevidím - resp. k dispozici budu tak před půlnocí. Jestli má být jen informativní, bez hraní, , možná by se to opravdu dalo zvládnout mezi vlastní dílnou a koncertem.

Dramaturgie odpoledne O.K.

Dramaturgie večera - bral bych to rámcově - a doladil podle toho, jak se vyvine odpolední koncert. Tj. večerní program přizpůsobéme dle nálady a formy na samotném místě .
Ivo Cicvárek
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Peter Šrank »

Keďže precestujem kus sveta, chcem tam prísť s rezervou, čiže už v stredu popoludní. Preto ma zaujíma otázka, či bude možné dostať sa v ten deň aj na program, kde sa hlásiť a hlavne - kto tam už vtedy bude, aby sme mohli začať budovať kolektív. Na spanie si beriem iba spacák, ak som dobre pochopil, karimatku netreba. Keby bolo zle, niečo mäkké si pod seba zoženiem.

Úkol mám pripravený, ale nejako nepočítam s tým, že naň zostane čas. Beriem ho akosi "do rezervy".

Urobil som spevník pre zbory, teda sú tam len piesne aspoň trochu spoločné. Aby sa to zmestilo na dvojstránky bez listovania, nejakú tú slohu som musel vypustiť. Písmo je veľké (16 až 20), refrény sú zvýraznené, formát A5 akurát do ruky. Pripájam na pripomienkovanie, skontrolujte, či som sa niekde nepomýlil (ja alebo Copy/Paste). A či som na nejakú pieseň nezabudol. Pridám obal a do Náměšte prinesiem 10 ks, čo by mohlo stačiť.
Přílohy
TDSJ spevník.doc
(90.77 KiB) Staženo 284 x
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Daniela »

Ja tedy dorazim bud s Jirkou nebo kolem pulnoci vlakem, takze to na tu stredecni zkousku taky nevidim.
Kde se mame hlasit kvuli prenocovani?

Ty jednoduche ukoly na rozjezd co me napadly - obe jsou to koledy (takze tematicky Vanoce + ritual koledovani):
a) Pujdem spolu do Betlema - pridat sloku do te casti, kde se vypocitava kdo ma na co hrat - tzn. do dvou radek po ctyrech slabikach zrymovat jmeno a hudebni nastroj, a pak jeste na 7 slabik nejake citoslovce hrani. (v originale napr. "A ty Janku / na pistalku / dudli, dudli, dudli da"; doma pridavame napr. "A ty, Nelly, na cinely").
vyhoda: Je to ukol tak na pet minut, a kazdy bude mit radost, ze mu to slo. Rym je tam jenom jeden a v orginale ani ten ne vzdycky :-)) (leda ze by mi nekdo vysvetlil, jak se rymuje "Vavro" a "basu". Ale na to bych predem prilis neupozornovala.)
nevyhoda: kdyz by se zachovala puvodni struktura s refrenem po kazde sloce, na prehravani by to bylo dost dlouhe, a zase bez refrenu by to mozna znelo divne.

b) Jak jsi krasne, nevinatko - tam je zase vycet daru, co kdo Jeziskovi nese. Byla bych pro, aby se kazdy zkusil zamyslet, co by opravdu on sobne dle svych moznosti a zajmu (prace, hobby,...) rad dal jako darek, kdyz by tehda v Betleme byl. V jedne sloce je bud jen jeden darek (Ja ti nesu veseleho / beranka ze stada sveho / s nim si muzes hrati / libe zertovati) nebo i dva (Ja ti nesu dve kozicky / by zahraly tve nozicky / ja zas trochu mlicka / by vzkvetla tva licka)
vyhoda: vysledna koleda by byla vypravnejsi a peknejsi, navic davani vanocnich darku je taky pekny ritual a tady jsme primo u zrodu
nevyhoda: o neco delsi cas na zpracovani (ale myslim, ze ne o moc)
Uživatelský avatar
LU
Příspěvky: 87
Registrován: 11. 2. 2004, 14:08
antispam: Ne
Bydliště: Valmez!
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od LU »

Ahoj všem,
tady to vře, už se fakt těším! :-) Dramaturgie super, díky Kosmo, že si můžu "vrznout" sama Vrbu :-) Myslím, že můžu mluvit i za Kubu, když řeknu, že si na Mraky troufáme (a snad stihnem i nějak smysluplně nacvičit) - mandolínu beru, kytaru na Vrbu mi doufám někdo půjčí.
Ve středu přijedu asi ve 20h vlakem, leda by mě chtěl někdo nabrat v Brně, kam dojedu z Valmezu v 19h? Ale pochopila jsem, že Cicvoš jede asi tím samým a že autem z té strany asi nikdo není?
Doufám, že se večer nějak všichni slezem, taky nevím, kde se hlásit na nocleh atd, snad se nějak se zbytkem najdu.
Ahoj ve středu/čtvrtek! Lucie - tel 608 831 827 kdyby něco
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahojte všichni, tak jsem právě mluvil s Tomášem Pasterným, který nás má na starosti a je to takhle: Všechny potřebné věci a informace dostanete (pásku, místo na ubytovně s vlastním spacákem) NA RECEPCI UBYTOVNY NA ŠPITÁLKU. Je to tam, co bude většina spát, a kousek od kapličky, kde budeme ve čtvrtek působit. Když např. Peter Šrank dojede už dříve ve středu, dojde si na recepci Špitálku a tam dostane pásek na středu, ubytuje se a vyrazí za programem. Pro neznalé: kaplička a Špitálek je na konci náměstí. Na zámek, kde je hlavní scéna (a v parku i ta Oranžová), to je kus, ale existují zkratky. Hlavní program končí kolem 23 hod. a pak je nocturno v kapličce ve 23:30, takže bych to viděl na sraz těch, kteří dojedou už ve středu (jen informativní schůzka), tak na 23:15 za kapličkou, kde je i bufet a kde se dá posedět.
Danielo, něco z toho vyberem, to bude fajn. Pokud by někoho ještě napadlo něco dalšího na téma: obřady, oslavy, rituály - sem s tím. Tak zatím.
P.S. To Ivo, Lucka: Jedu autem večer kolem sedmé - osmé po dálnici kolem Brna, můžu vzít, kdyžtak někde, abych nemusel moc zajíždět do města. Museli bychom se operativně domluvit 608/888330.
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Lada »

Co to předávání Anděla v rukavicích jako obřad / rituál, to by nešlo? Nevím, jestli to budete vůbec chtít opakovat, jen mě to tak napadlo...
Budou se zpívat sbory do písně Mikuláš, tak kdo chce, tady je písnička v takové rychlé nahrávce k poslechnutí: http://www.bandzone.cz/ladasimickova (poslední píseň).
Mezičas je na cd VzKtxt.
L.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

DRAMATURGIE A INFO. - DNEŠNÍ AKTUALIZACE

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, už je spousta věcí jasným. Paráda.

TELEGRAFICKY:
Středa jako generálka všech, je dle reakcí passé, i když někdo se sejde. To je dobré. Hromadně bych viděl setkání (projet si slovně program) tedy někdy mezi živou dílnou a koncertem. To bude opravdu ideální.**** Pepa psal, že neví jestli přijede a pokud, tak jen jako fandící divák. Škoda, moc jsem se těšil na jeho písně i s Jamajz. Zdraví je jen jedno. Pepovi písnička určitě zazní a přidal bych ještě jedno blues s harmonikou jak na Zahradě(Co ty Láďo?)****Přijede Michal Vaněk. Kuba vyřizoval, že by bylo fajn, když jede z té dálky, aby byla jedna píseň od Zhasni.****Po dohodě s Kubou dáme asi dětskou píseň Morčata místo Psích kusů, ta je prý víc vtipná:), jen nevím co bude dělat při písni sbor:). To štěkání na Zahradě tam bylo dané, aby se sbor zapojil. Morčata myslím nic takového nenabízí, ale asi má Kuba pravdu, že je to vtipnější a i rychlejší - 1:20.****Co se týče večerní scény, přehodit body 5. a 7. se určitě dají, jen nevím zda přidávat stejnou píseň jak v Kapli - Aleluja. To už mi připadá jako opakovaný závěrečný vtip. Jak říká Ivo: "uvidíme po odpoledním koncertě".****I Kuba psal, že duet s Luckou dá rád.****Slávku, moc díky, že si to všechno domluvil a vyjednal s organizátory. Už se moc těším na Náměšť. ****

kosmonaut píše:
II. VERZE - DRAMATURGIE 28.7. 2010 - FOLKOVÉ PRÁZDNINY (cca 85-90 min)

1. „ÚVODNÍ SLOVO“– JANOUŠEK /o Textovce/ + HORÁK A KOSMO /o koncertě/ - 1:00
2. NOVÁČEK DÍLNY – MONTY – Tlustý pán - 2:00
3. HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE – MONTY + ŽAMBOCH – Volná píseň – 3:00 (nová improvizace, cover Stánků se podařil, čím nás opět překvapí)
4. SPOLEČNÁ PÍSEŇ – SBOR + CIVÁREK + ŽAMBOCH – Manželské blues – 3:00
5. DĚTSKÝ BLOK – DUET - SBOR + CICVÁREK+ŠIMÍČKOVÁ – Mikuláši – 3:00
6. DĚTSKÝ BLOK – SBOR + LOS PLEŠOS /HORÁK+KOSMO/ - Morčata – 2:00
7. DĚTSKÝ BLOK – SBOR + ŽAMBOCH – Nechoďte opilí do ZOO – 4:00
8. POEZIE – SÍBRT – 3:00 (poetická chvilka mezi písněmi)
9. PEPOVI PÍSNIČKA – SBOR – Hvězdy na nebi – 4:00
10. PEPOVI BLUES – L. ZÍTKA – Volná píseň – 4:00 (Něco řízlého blues a s harmonikou.)
11. TEXTOVÁ EXHIBICE – VÝBĚR 6 SLOV OD DIVÁKŮ - HORÁK + SÍBRT + DANIELA WEBER – 3:00
12. PŘEČTENÍ TEXTŮ Z ŽIVÉ DÍLNY – JANOUŠEK – 10:00
13. TEXTOVÁ EXHIBICE – PŘEDVEDENÍ ZHUDEBNĚNÉHO TEXTU Z ŽIVÉ DÍLNY – JANOUŠEK + CICVÁREK + MONTY – 5:00 (před koncertem zhudebněný text od nejrychlejších skladatelů z řad Textovky)
14. TEXTOVÁ EXHIBICE – PŘEČTENÍ TEXTU Z 6 SLOV OD DIVÁKŮ - HORÁK + SÍBRT + DANIELA WEBER – 3:00
15. DÍLNAŘSKÁ SPOLUPRÁCE - ŽENSKÝ ELEMENT - LUCKA REDLOVÁ - Vrba - 3:00 (spolupráce na dílně)
16. NOVÁČEK DÍLNY – VOJDA – Náš plot je živý – 3:00
17. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR + VOJDA – Prodejna pojízdná – 3:00
18. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – 1+1 – 3:00
19. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR + DUET (MINAŘÍKOVÁ + JANOUŠEK) - Když svlékneš nahotu – 3:00
20. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR – Když se lidi napijou - 2:00
21. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR + LADA ŠIMÍČKOVÁ - DÍLNAŘSKÁ SPOLUPRÁCE - Mezičas - 3:00 (hudba Slávek a text Lada)
22. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR - DÍLNAŘSKÁ SPOLUPRÁCE - DUET (REDLOVÁ+ HORÁK) – Otevřte se mraky – 3:00 (textař a skladatelka by se setkali ve společném duetu a sbor doplní)
23. HUDEBNÍ HAPPENING – SBOR + ZÍTKA + SÍBRT + KOSMO (rap) – Mrtvej žít - 5:00
24. HUDEBNÍ HAPPENING (přídavek) – SBOR – Áleluja – 4:00 (speciální závěrečná píseň pro prostor kaple)
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 27. 7. 2010, 23:16, celkem upraveno 3 x.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Jarda Síbrt »

1) Na úkol týkající se nějak rituálu si troufám. Jinými slovy: věřím, že určitě něco vymyslím, popř to vhodně odůvodním.

2) Přijedu ve středu, rád bych se přidal k Voydovi, popř. k Jirkovi.
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: KONCERT TEXTOVKY - FOLKOVÉ PRÁZDNINY 29.7.2010 - AKTUÁLN

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Jasně Kosmo :mrgreen: něco zahraju
Láďa
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“