13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Zajímavé události, které patří minulosti
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Cácorka »

Ahoj. Protože vím, co to je jet někam s dětma a bez nich, tak jsem od Karlovic zas tak moc neočekávala. Nakonec se mi (díky Jardo) moc líbila část, kdy se textovalo, ale jinak byla atmosféra pro mě roztříštěná, některé jsem skoro ani nepotkala, takže kdybych si mohla vybrat, zůstala bych u textovek bezdětných. Je to jako sedět na dvou židlích, člověk si neužije ani jedno.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lada »

Ahoj, my jsme dopředu říkali, že nechceme Emu brát na každou dílnu, že to bude spíš výjimka. Já jsem se té dílny v Karlovicích de facto ani neúčastnila (od začátku to tak bylo vlastně i myšleno), ale nemyslím si, že atmosféra byla taková, jaká byla, především díky dětem. Vždyť ono jich tam zase tak moc nebylo, ne? Pokud si dobře pamatuju, tak jen Ema, o kterou jsem se starala hlavně já, pak Violka, o kterou se starala hlavně Klára (která by stejně asi netextovala) a pak Svítčata, o které se starala především Helena (a ta taky nejspíš netextuje)... Prostě atmosféru si musíme udělat sami.

Jinak ale obecně si myslím, že děti nejsou určeny k odkládání, spíš by se věci měly vymyslet tak, aby to šlo i s nimi, brzo se to bude týkat i těch, kterých se to zatím netýká -))) Ale v pohodě - budeme samozřejmě respektovat a děti brát nebudeme, není to zase tak velký problém, jde to tak i tak. Za dílnu jednou ročně na jihu, východě či jihovýchodě se přimlouvám -)

Ahoj, L.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od jirka999 »

Musím podpořit dětnou část textovky a to co napsala Lada, ale chápu samozřejmě i protidětské hlasy a dohodu budu respektovat.
Nevím co bude na jaře, ale své děti vídám tak málo, že volné víkendy (a neni jich moc) chci trávit s nimi. Jsou ve věku, kdy o mě ještě trochu občas stojí :0) Pro mě by to možná mohl být i důvod k neúčasti. Jinak se mi (zřejmě také kvůli výše napsanému) v Karlovicích velmi líbilo :0)
Jiří Svítek
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Moje ideální vize by byla: jednou do Čech a jednou Morava, turistická základna nevadí. Vlastně nevadí mi nic kromě DÁLKY.Tu moravskou verzi bych viděl jen tak do 150 km ode mně (čili z OVA). Děcka mi nevadí vůbec, pokud se o ně nemusím starat já sám. Ale je pravda, nedělejme z TD rodinné výlety.
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, tak koukam, jeste, ze jsme s Tomaskem do tech Karlovic nakonec nedojeli... fakt netusim, jaky to tam bylo, ale vazne tam ty deti tak rusily? To je skoda. Me teda osobne vadi, kdyz na dilnu prijede zkratka az moc lidi - delaj se skupinky a tak.. me se nejvic libily ty prvni dilny, kdy nas bylo min, melo to skvelou atmosferu. Chapu, ze se nemuze dilna uzavrit a novacci jsou potreba, jen uz me prijde, ze to neni tim padem tak super jako na zacatku - treba je to ale jenom muj problem... ale porad je to jeste dost dobry :-) Mimochodem ten Honza z Honzikovy cesty, co me v sobotu vecer vezl domu rikal, ze ho taky trochu vydesil pocet tech lidi... neni to treba spis timhle nez detma? Treba ne, jen uvazuju...Pardon, ze pisu bez diakritiky, nejak mi dneska nefunguje.
Lucka
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Jeste jsem chtela rict, ze me se libilo i na Babince (krome teda toho prvniho roku, kdy jsme meli v pokoji v noci asi -10) :D
Lucka
Pavel Jonák
Příspěvky: 26
Registrován: 19. 4. 2010, 21:17
antispam: Ne

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Pavel Jonák »

Jestli teda někdy něco napíšu (což se může snadno stát), tak určitě uvedu věci jako: "Bylo mi ctí, možná jsem se málo snažil, jsem už takovej - introvert, co se rád směje a když ho mrzí svět, zaleze, aby se nikdo nenakazil splínem. Chatu bych vystih několika slovy: inspirace, nové obzory, zkušenost, plno zajímavejch lidí a nepromarněnej čas. Já jsem byl naopak možná rád, že se netextovalo natolik, jak bývalo (dle vašich připomínek) v minulosti zvykem. Do roka napíšu povinně cca 20 písní (ach ta škola), nepovinně dalších cca 20-30 básní/písní/či jiných textů... Pro mě je psaní básně (písně) něco, co nemůže vzniknout mezi hordou lidí. To mně prostě musí sklouznout z mysli, roztrhat střeva a prolézt žaludkem až do ruky, kde z toho vypdne něco, o čemž nemám ani tušení, kde se to (kurva) ve mně vzalo. Tyhle texty má teprve cenu rozebírat, popřípadě diskutovat o formě, ale psát úkoly v časovém presu... Dá to člověku dost, ale taky mu to může hodně vzít (viz Pepa Streichl, který nemohl jednu dobu údajně po Textovce tři měsíce psát). Je to zkrátka risk, ale mně se to děje ve škole denně, takže jsem zaujatej a tudíž jsem byl rád hlavně za to, že jste mně (alespoň doufám) přijali mezi vás..." To bych asi napsal, kdybych se rozhod něco napsat.

Kuba Horák mě přivedl k jedné zajímavé myšlence. Letos končím na Ježkárně a jako diplomovou práci mám za úkol napsat, zhudebnit (nechat zhudebnit) a natočit 12 písní. Musím dát dohromady texty, které by za to stály (další napsat) a vyvěsím je tady na forum. Pokud vás cokoli osloví a budete mít tu sílu investovat své zkušenosti, znalosti, sílu a talent k takové věci, jako je zhudebnění textu, narození písně a dopomoci tím k diplomové práci jednomu nejmenovanému, tichému vousáči... Pak budu asi šťastný. Díky za chatu, snad to nebylo naposledy :)
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

No, poprvé jsem z dílny ujel v sobotu. To proto, že jsem byl na cestách už od úterka a zkrátka, chtěl jsem za dětmi.
Stárnu, senilním ...
Mám tři děti, to asi tušíte, mám je už docela dlouho a znám Emičku i Violku ... a vidím to takhle.
Děti, ani ty moje, na dílnu zkrátka nepatří!
Nejde o to, kdo se o ně stará, či nestará, ale o to, kdo je kde duchem. Chápu, že pro některé je problém hlídání. To, že nechtějí své ratolesti opouštět a chtějí být při tom. Jenže, to je ten život, právě.
Měl bych návrh. Fotrové a maminy. Pojďme si udělat někdy v létě víkend s caparty. Bez dětí vstup zakázán. Horáku :wink: Deny :wink: Šedý Vlku :wink:
Ano, je to drsný. Stejně jako textovka bez dětí.
Nedvěd si taky nebral děti na střídačku, asi by se nesoustředil. Ale pak si nejspíš vyrazil s ostaníma Juventusátkama na víkend.
A.
S tím víkendem, to myslím vážně. A Horáka s Dennym i Janem bych vzal taky. Bo voni ty děcka, voni jsem vo dost tolerantnější, než mi dospělý.
A Karlovice? Rozhodně není problém s turisty!! N Bábince býbali taky cizí lidi a bylo to v pohodě. Možná najít nějaké místo pro textovací odpoledne, ale stačilo by zalézt do salónku. V tom to nebylo, myslím. Prostě byla slabá, to už se tak někdy přihodí. A dětmi, byť jsem proti, to myslím taky nebylo.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Cácorka »

Myslím, Arnošte, že jsi to vystihl i za mě.
*Các*
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lada »

Arnošte, napsal jsi to pěkně, ale pro mě je právě tohle už trochu zastaralý názor -)
Ale děti ne, souhlasím a jak jsem napsala, budeme to určitě respektovat, prostě na dílnu se teď několik let nepodívám -)))
Uznávám zároveň, že kdybych dítě neměla, asi by mě netrápilo, že si ho tam někdo jiný nemůže vzít, tak to prostě chodí.
Ještě tu Lucka psala, že jí zase trochu vadí, že už jezdí moc lidí... tomu se asi nedá vyhnout, myslím, že lidí bude stále víc, pokud dílna zůstane otevřená, což by asi měla... a nechci se teď nikoho dotknout osobně, ale na dílnu jezdí i řada lidí, kteří zde nejsou registrovaní, nic nepíšou, nic nekritizují atd. - prostě někdo je (ať už jsou to manželé, milenci, kamarádi, sousedé, to je jedno) nechce nechat doma (jako my jsme nechtěli nechat doma děti, chápu) - zkuste jen prosím třeba víc zvažovat i v této oblasti, jestli stále brát další lidi. Ale opravdu to není namířeno proti nikomu konkrétnímu, berte to jako obecnou připomínku k zamyšlení.
L.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Lado, ale já jsem tak trochu .... zastaralý :?
Já se nebavím o zákazech, jen si to musí každý srovnat, jestli si chce na dílnu zajet na výlet, nebo co.
Máš stoprocentní PRAVDU s ostatními netextaři. Nikoho to tu nenapadlo a je to tak. Nic proti nikomu, ničemu, ale fakt, že tu prudíme děti a lidi, kteří "rozptylují" daleko víc nikomu nevadí. Máš recht.
Dal bych tohle obecně k diskusi.
Striktně účast jen textujících, nebo účast volná. Manželky, děti, strýčkové.
Já jsem pro účast VOLNOU.
Že je Kosmík duchem u Emičky, když je vedle v chalupě je jasné, byl bych taky. Ale to je každýho věc, myslím.
A komu vadí moc lidí, ať je doma.
Já děti na dílny brát nebudu. Chci je mít normální :wink:
Lucka Mašatová
Příspěvky: 12
Registrován: 5. 3. 2009, 20:58
antispam: Ne
Bydliště: Horní Bříza
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lucka Mašatová »

Zdravím všechny, vidím, že je tu docela vážné a živé téma ..

každý tady má trochu pravdu, tu svou a to je možná i ono, každý to cítí jinak a když se nějakým nařízením vyhoví jednomu, odradí to jiného .. byla bych proto, aby účast na dílnách byla volná a na zvážení každého účastníka, ať už s ohledem na to, jestli přijede s dětmi nebo s partnerem .. je ale pravda, že brát s sebou do auta pár kamarádů jen proto, aby se jelo veseleji a aby se jim mohlo ukázat co se dá na dílně zažít, není asi úplně to, co by té společnosti mělo prospívat, nicméně, já jsem s Vámi bývala téměř od počátku a jsem od počátku do konce stále netextující .. Je to těžké a vždycky relativní. Jinak bych nerada mluvila o tom, který názor je zastaralý nebo novodobý, důležité je, že je to názor a ten by měl být upřímný, podle toho by se ten který účastník měl rozhodovat .. a snad není právě tady na místě, aby jeden z těch názorů byl prohlášen za vítězný a vše se podle toho proměnilo. Pokud neunesu, že musím nechat dítě (děti) doma v péči jiných, vezmu ho s sebou, pokud mám pocit, že když nechám dítě (děti) doma, bude to tak lepší, nechám je doma. Já sama patřím k druhé skupině, pokud nemám jasný pocit, že dětem nějaká akce dospělých vysloveně má co nabídnout, neberu je s sebou, spíš mě stresuje, když musím přemýšlet nad tím, jestli jim dokážu zajistit klidné spaní a běžné věci, které v případě textové dílny určitě mají víc doma. Zcela rozumím Arnoštovi, když říká, že záleží na tom, kde je účastník duchem. Mít s sebou na dílně děti, byla bych jak na trní a asi bych se nedokázala odpoutat .. a třeba přestava jak na místě bloudíme brzy ráno, když se většina osazenstva ukládá ke spánku, je pro mě spíš odrazující. Jinak nápad setkání nás všech tak trochu jinak s rodinami, ta je lákavá :-)

Tak se všichni mějte hezky .. a zůstaňme svobodní!

Lucka
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od jirka999 »

Za dětský víkend su. Jinak si myslím, že směřování TD je jasné, a pokud se děti budou dělat i na dílnách, bude mít besídka TD za pár let zcela jiný náboj :)

http://www.youtube.com/watch?v=632wp4qb6NQ
Jiří Svítek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Kuba Horák »

Beru to na sebe. Neměl jsem dával Hiclovou a Šimíčka dohromady :-) Já se na svoje děti už taky moc těším, ale myslím si, že s nimi není nutné být 365 dní v roce. Nebo jo? Jestli jo, řekněte mi to, prosim vás, radši dřív :-) A teď vážně, třeba se to všechno dá skloubit a bylo to právě tou místností pro textování nebo nevím čím. Lubor je dobrý hostitel. Já jsem tam jel taky ve slušné depce, tak to nemohu hodnotit zcela objektivně. Takže zatím asi vítězí - děti jak kdo uváží, Beskydy + bonus "Dětský víkend" - organizuje a sponzoruje Arnošt.

p.s. to, že se dílna rozšiřuje, je přirozený. Chtít aby jezdilo pořád stejných deset lidí, se mi zdá přirozený míň. Taky jsem nostalgik, ale...i takhle je to většinou výborný.
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Děti se dělají na TD? Něco jsem zaspal? Kurňa, tak kdo s kým atd?
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“