13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Zajímavé události, které patří minulosti
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lada »

Propočítala jsem všechny děti narozené za existence dílny a myslím, že časově to nevychází, takže Pepa může být klidný -) A myslím, že Kuba taky.

Ono to teď vypadá, že chci být s dítětem na každé dílně, ale najděte si prosím někdo ten příspěvek než se jelo do Beskyd, kde jsem už tehdy jasnozřivě -) psala, že chceme brát dítě spíš jen výjimečně... Krásné a ideální by sice bylo brát ho pořád, ale na tom jsem netrvala, ono jde taky o to - třeba pro Lucku - že v Beskydech to bylo pro děti jak stvořené, byl tam samostatný penzion, prakticky se nevyskytovaly tam, kde se pařilo, bylo tam hřiště, houpačky atd. a my jsme to dopředu věděli, protože jsme tam už byli, znali jsme to tam. A proto mě taky zarazilo, že by tam tu atmosféru pokazily děti, tomu fakt nevěřím, hlavně proto jsem se ozvala, chudáci děti za to podle mě totiž vůbec nemohly.

Dílna se rozšiřovat musí, o deseti lidech nebyla řeč, otázka je, jakým směrem. Pokud budou přibývat jen kamarádi z auta, časem se to někde projeví, stanou se z toho jen pařby.

Souhlasím s Luckou - ať si každý sám podle okolností dobře zváží, koho na dílnu přivede a jestli vůbec - ať už jde o dítě nebo nedítě. Nic víc -) A ještě dodávám - současní netextaři už jsou prostě kamarádi, nemířila jsem to proti nim, zdůrazňovala jsem, že to beru obecně, spíš do budoucna.

A Lucko, to nebylo nic osobního s tím zastaráváním -) myslím, že to nikomu právo na názor neubralo, to je jen normální debata, ve které jsem se na Arnoštův názor podívala ze svého pohledu, navíc tam byl smajlík a byl to i trochu odkaz na to, že Arnošt začal o sobě prohlašovat, že stárne a senilní (s čímž ale rozhodně nesouhlasím).

L.
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Denny »

Tady to jede :) O.K. uděláme víkend z dětma, svěřte je strýčkovi Dennymu a ono vás to příště přejde :))))
Lucka Mašatová
Příspěvky: 12
Registrován: 5. 3. 2009, 20:58
antispam: Ne
Bydliště: Horní Bříza
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lucka Mašatová »

Laduško, nic jsem nebrala osobně! Vše v pořádku :-) Opatrujte se*
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, je pravda, že já taky myslela hlavně ty kamarády kamarádů, kteří netextujou, nováčků textařů se mi zdá, zas tak moc nepřibývá, ale podle mě každý ať uváží podle sebe, koho vezme s sebou. A ještě k těm dětem pro Kubu: nejde o to, že by někdo třeba chtěl nutně být s dítětem 365 dní v roce, ale jednak maminka textařka, která chce jet na dílnu a kojí dítě ho prostě musí vzít s sebou nebo ho uložit spolu s tatínkem nebo nějakým jiným "hlídačem" třeba ve vedlejším penzionu, ale těžko ho bude jezdit nakojit domů - jsou maminky, které dítě kojí 2 roky, nejmíň se doporučuje asi rok - takže takhle by nejmíň dvě, spíš 4 dílny musely vynechat. Ale třeba myslím, že pro děti to určitě není vhodný v Kdanicích - my jsme to třeba kdysi s Tomáškem vyřešili tak, že jsme s ním byli u toho Mrcova bratrance cca 100 m od "budovy hlavního dění" a bylo to docela v pohodě.. ale tatínek hlídal, vozil ho na procházky a s ostatníma jsme v plným počtu byli vždycky jenom maximálně na chvilku. A druhá věc: občas se stane, že třeba onemocní hlídací babička nebo má jiný plány a dítě není jaksi kam dát a když se to sejde, třeba jako u Lady a Kosmonauta, že jsou textující členové dílny oba, tak prostě může na textovku jenom jeden z nich, protože druhej musí hlídat. To jenom na vysvětlenou.
Lucka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Kuba Horák »

Vzal jsem si dovolenou, všechno jsem si tu přečetl a všemu rozumím. Takže na jaře ahoj :-)))
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Musím říci, že v této diskusi je mi bližší postoj Arnoštův a Cácorky, tedy spíše bez dětí, už kvůli nim. Žádné striktní zákazy bych však nezaváděl (maximálně doporučení pro nováčky, kteří zatím nemají představu), nikoho neomezoval ve svobodném rozhodnutí, ať si to každý přebere sám.
Co se týče míst, kde Textovka probíhala, tak všechny měly (mají) své výhody a nevýhody, ale na to, zda a jak byla která Textovka kvalitní to myslím mělo vliv vždy minimální.
Textování a diskusi kolem něj bych nepodceňoval, je to to jediné skutečně společné, a vůbec nejde o to, zda se na místě vytvoří něco "kvalitního". Naopak, o smysluplnost úkolů myslím jde, o chuť se do nich vrhnout též.
Přítomnost duchem je myslím kvalitě akce úměrná.
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Cácorka »

Jardo, přesně tak. Zákazy a příkazy by, obávám se, Textovku nejspíš rozbily....
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: 13.ŽIVÁ TEXTOVÁ DÍLNA 1.-3.10.2010 v Kdanicích

Příspěvek od Daniela »

Ja jsem kojila az tri roky, a odtrhavat nasilim dite od mamy mi prijde stejne nelidske jako odtrhavat mamu (resp. tatu) od dilny ;-) Decka svoje jsem teda ssebou od narozeni tahala vsude kde to aspon trochu slo (a kde to neslo, tam jsem nejela), ted jsou vetsi, a rada si od nich na chvilku odpocinu ;-) Ale uplne chapu ze kdyz je nekdo pres tyden a mnohe vikendy nevidi, tak si pak vazi kazde hodiny. A taky je rozdil, kdyz je nekde jedno dite a kdyz je jich tam vic.

Je to slozity, no, kazdy ma sve moznosti a priority, a svoboda jednoho jak znamo konci tam, kde zacina svoboda druheho... Souhlasim s Cacorkou, ze prikazy a zakazy by nadelaly vic skody nez uzitku; coz ovsem nic nemeni na tom, ze cim vic se lidi muzou soustredit na svou (jakoukoliv) cinnost, tim lepsi je potom atmosfera i vysledky. Myslim, ze vsichni tu jsou celkem soudni a dohody schopni... tak ja bych teda osobne sazela na to, ze kazdy zvazi, nakolik je pritomnost jeho deti nutna a zadouci, a zaroven ze zkusime vymyslet a zaridit podminky (mistni i organizacni) priznive pro rodice, deti i (alespon docasne) bezdetne. Aby kojici matky, spici batolata ci tvorici poeti meli nekde svuj klid, aby se vecerni program bezdetne casti nemusel omezovat ohledy na uz spici deti a ranni rejdy deti ohledy na jeste spici strycky a teticky... Myslim, ze by bylo dobre taky jasne vyhlasit (a dodrzet) casovy usek na psani ukolu, aby se s tim dalo pocitat a naplanovat odjezdy, prijezdy, vylety a nutne aktivity kolem deti (nakolik to pujde) na nekdy jindy, atd. atd., a TD, no proste myslim, ze kdyz budeme chtit, tak to bez vetsich problemu dame i s par detma. Jen je to holt narocnejsi na organizaci a toleranci, nez kdyz ma kazdy na starost jen sam sebe.

Jinac jsem rada, ze se ujala myslenka samostatne rodinne akce, urcite mi dejte vedet az to zacne byt aktualni :-)
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“