12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na TD

Zajímavé události, které patří minulosti
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Daniela píše:Nojo, na zhudebneni jsem zapomnela... nemohl by rovnou vyskocit zivy interpret a zahrat mi to?
Nesnaz se mi, Kamo, namluvit, ze by to pro ten Tvuj redakcni system byl problem :lol:
No tak jistě, že ne - mohla bys u toho mít MP3 přehrávač nebo přímo spojení na skype či mobil autora - ten by Ti to rád přehrál. :D
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Mně osobně by se líbil Almanach textové dílny. Ale jedině, kdyby byl tištěný a pečlivě připravený. Tisk a vazba se vyplatí až od určitého počtu stran a určitého množství výtisků. Pokud by se sešlo třeba dvacet autorů, tak už by to mohlo být zajímavé. Nikdo z nás by si asi sám nenechal vydal dvacet kousků svých vázaných textů, aby za každý z nich dal třeba tři, čtyři stovky. Ale kdyby každý dostal 50 kousků almanachu, kde má třeba deset svých nejlepších textů + dalších řekněme 200 textů svých kamarádů a spolubojovníků, a měl dát za každý třeba 50 Kč, tak já osobně bych do toho asi šel.

Těch 50 kousků by jistě každý časem prodal na koncertech, rozdal jako dárky apod. Jistě by se tomu dala udělat dobrá propagace, třeba nějaká autogramiáda apod. Napadá mě spousta věcí. Nehledě na to, že by to byl skutečně zajímavý materiál odpovídající jiným literárním almanachům, dokumentující to, že se sešli určití lidé, kteří byli něčím spřízněni, v určité době spolu komunikovali a psali takhle. Takže by to mělo i nějakou dokumentární hodnotu.

Klíč pro výběr by se jistě našel také. A s výběrem by mohla být docela legrace. Každý by třeba nominoval některé své texty, mohlo by se hlasovat o jejich oblibě a časem by vyplynuly zajímavé poznatky...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak to dohodneme a rozdělíme si práci na tom na příští živé dílně? Zatím se můžeme porozhlédnout po tom, co tady je a každý si může ten výběr podle svého vkusu udělat. I když třeba máme tu vizi v tištěné podobě jen my dva, Jardo. K
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Pokud se prosadí tištěná podoba, tak je jasné, že to bude neprodejné a nikdo si nekoupí (mimo Jardy) 50ks. A zase to usne! Já si nedovedu představit co bych dělal byť s jedním :D . Neznám nikoho, kdo si čte knihy textů. Možná ještě tak ve formě zpěvníků. To by mi přišlo smysluplnější - dát dohromady tištěný Zpěvník písní, které vznikly na dílně - s akordy a notami. Nemusí jich tam být mnoho. Tento by se pak mohl nabízet i na společných akcích dílny, případně autoři sami. A ani by nemusel být s deskama v kůži. :D

Myslím, že zhudebnění textu a jeho hraní na koncertech je dobré kriterium pro výběr těch nejkvalitnějších. Texty jsou pro písně a dobrá píseň žije, hraje se, je mezi lidmi...
další dobré texty (nezhudebněné) třeba v dalším kole - až budou zhudebněny.

V globále:
PDF formát nebo redakční systém má spoustu výhod (vyhledávání, třídění, propojení, přenositelnost...) a je zdarma - byl by to takový stále dostupný soubor toho, co vzniklo na dílně - a bylo by to pro všechny (i nedílenské - koho to zajímá). Otázka je jaký by to mělo praktický smysl a jestli si autoři (až příliš) necení své práce, když by takto snadno dali vše v plén...
  ...ale to už vlastně dělají tak jako tak ... zde na fóru dílny  
To je tak nějak můj skromný (doufám, že realistický) názor.
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Daniela »

Kamo, ty me neznas? Ja jen ze posledni sbirky textu (Nohavicu a Navarovou) jsem si koupila ted v zari, a to fakt ne na vypodlozeni kratsi nohy od stolu. A predpokladam, ze se i k nim budu vracet stejne rada jako ke vsem ostatnim sbirkam/almanachum co uz mam dyl.

Zpevniky samozrejme taky nepohrdam. Jen tipuju, ze sazeni not taky zabere nejaky cas, a nedelala bych si iluze ze je vsichni zucastneni jen tak vysypou z rukavu.

(Pobavila me ta predstava zpevniku pisni na dilne vzniklych "s akordy a notami. Nemusí jich tam být mnoho." - chapu to spravne, ze pouzit na pisen vic nez dva akordy a pet not by uz bylo plytvani? :P )
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Daniela píše: (Pobavila me ta predstava zpevniku pisni na dilne vzniklych "s akordy a notami. Nemusí jich tam být mnoho." - chapu to spravne, ze pouzit na pisen vic nez dva akordy a pet not by uz bylo plytvani? :P )
I Ty šťouro ... :D no já čekal kdo se toho chytne (a měl jsem tip ... který vyšel) :lol:
Ohledně "sázení": ono to přeci nespěchá... i když mně by stačily i akordy - a ty snad známé jsou. :wink:
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Pepa Streichl »

Možná že mám blbý nápad ale přece jen:
Co to tak vydávat na způsob mého Nočníčku http://streichlmusic.sweb.cz/ . Na starost by to měli lidi co dělají pořad Na slovech záleží. Vycházelo by to 1x za měsíc, nebo 1x za čtvrt roku a každé číslo by obsahovalo např. 5 textů z webu TD co stojí za to, doporučila by redakce, i starší skoro pozapomenuty, dále jeden až dva texty cizích lidí které by nám redakce
doporučila za zajímavé. Pár slov o autorech a pak třeba názor redakce a komentář k odvysílaným dílům pořadu Na slovech záleží. A dále třeba o Almanachu z Beřkovic a o soutěži co dělal Kuba s Miladou atd, atd. Ono kdyby to bylo v tom formátu jako ten můj Nočníček tak by si to mohl každý vytisknout – vím že ty moje Nočníčky si tisklo hodně lidí.
Ale třeba to není zase tak blbý nápad. Tak co?
Je blbý? Není blbý?
Pepa
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od jirka999 »

Dobrý nápad, Pepo, i když tištěná sbírka se mi líbí o něco víc, kniha je trvalá hodnota. Jsem v zásadě pro každý nápad tohoto druhu, leč řekl bych, že pes je zakopán v tom, kdo si udělá na něco takového čas, zorganizuje či zrealizuje a vůbec do toho investuje svoji energii ...
Jiří Svítek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Ještě mě napadlo, že ať už bude výstup jakýkoliv (nebo jich bude několik), tak by dost práce ušetřil systém, kdy by autoři navrhovali vlastní texty, které by si každý sám probral a zvážil, jaké tam chce mít - u každého by bylo založeno hlasování.
Ty s nejvíce hlasy by postoupily.
Takto by se snadno mohl zapojit každý člen dílny.

Pokud se tomu někdo nevěnuje, a ani ten krátký čas tomu nechce dát, tak tam holt své práce mít nebude a uvolní tak místo pro jiné. Možná také zjistíme, že o to až takový zájem není jak by se některým mohlo zdát. Myslím, že to tak je fér a plně se využije možností tohoto fóra. Odpadne tak i prostředník, který by to musel pracně vybírat a hodnotit - ten se jistě nezavděčí všem a těžko takového najdeme. Doposud se nikdo nenašel a mluví se o tom již několik let.
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Daniela »

Ta autonominace je fajn napad, jeste vic nez usetreny cas cenim ty usetrene emoce zucastnenych.
Ted me ovsem napada, ze jestli ma byt jako kriterium vyberu zhudebneni a hrani, tak vam do toho nemam co mluvit.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Daniela píše:Ta autonominace je fajn napad, jeste vic nez usetreny cas cenim ty usetrene emoce zucastnenych.
Ted me ovsem napada, ze jestli ma byt jako kriterium vyberu zhudebneni a hrani, tak vam do toho nemam co mluvit.
No ve výsledku je to samozřejmě celkově náročnější, protože každý musí přečíst vše. :D - tedy nemusí - je to na něm jak volí. Většinou textů ale už všichni znají, takže jistě dají svůj hlas bez předchozího dlouhého čtení a rozmýšlení. V tomto případě by samozřejmě zhudebnění nebylo třeba - bys sama navrhla vhodné texty - každý má snad soudnost.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“