Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na TD

Zajímavé události, které patří minulosti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na TD

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Dílna už funguje dlouho a jsou tu autoři, kteří vytvořili desítky textů. Možná by teď, když máme možnost připínat k našim příspěvkům soubory, stálo za to, aby si lidé jako Lada, Jarda Síbrt, Arnošt, Michal V a všichni ostatní. udělali svůj soubor s texty, které tu mají, tak aby měli ti, kterým se jejich texty obzvláště líbí, možnost si je pročíst bez dlouhého hledání. Je to jen návrh, ale myslím si, že by to stálo za to. I s tím, že by v takovém souboru byla u textu vždy poznámka, jestli je text volný nebo zhudebněný (když ano, tak kým atd) Vím, že mnozí nemáte čas a energii, ale za přemýšlení to možná stojí. A možná to nemáte ani sami pro sebe a hodilo by se vám to mít po kupě-) K
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

Asi by se pak na to udělala zvláštní kolonka. Třeba by se to mohlo jmenovat "Knihovna" nebo tak něco. K
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Daniela »

To by bylo pro ctenare pekne, ale obavam se, ze i kdyby nakrasne tyhle knihovny vznikly, tak uz by je v zivote nikdo neaktualizoval. Navic myslim, ze hledani tady funguje fakt dobre - takze kdyz uz, prislo by mi lepsi misto vyroby extra seznamu vyuzit moznosti co uz tu jsou, treba preddefinovat standardni hledani "hledej XX jako autora prvniho prispevku tematu ve forech "pisnove texty" a "basne", a to pak pripojit k profilu uzivatele. Takze kdyz by se ti libil neci text, mrknul by ses mu do profilu, zmackl tlacitko "najdi jeho dalsi texty" a mel bys to vzdycky aktualni.

To, jestli je text zhudebneny nebo ne, by se asi mohlo zadavat jako vlastnost pisnoveho textu (napr. do tematu ve foru "pisnove texty" pridat radiovy cudlik, ktery by autor mohl kdykoli prepnout) - Kamo Devo, bylo by to slozity? Nicmene nedokazu odhadnout, nakolik by to lidi pouzivali, a zastarala informace je horsi nez zadna. Navic myslim, ze kdyz se nekomu text libi, tak mi ruka neupadne kdyz to autorovi napise a zepta se ho ;-)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

V pohodě. Jen nápad, který se mi zdál docela jednoduchý a přínosný i pro ty, co sami nemají svoje texty v jednom souboru pohromadě.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

No "čudlík" by asi šel, ale nemyslím, že by to mělo velký smysl. Lidé se obyčejně k těmto textům nevrací a nebudou měnit (po zhudebnění) čudlíkostatus, takže to zase bude jenom maglajs :roll:
Jinak je samozřejmě vícero možností jak něco takového připravit - je to vcelku jednoduché, ale nemyslím, že to bude mít valného smyslu - cokoliv jsem přinesl nového, tak se využití nenašlo - za dobu, co máme možnost přidávat přílohy k tématům (s nástupem nové verze systému), tak jich máme 30, což je žalostně málo.

Něco podobného jsem už ostatně navrhoval dříve - a to integraci s redakčním systémem, kde každý dostane možnost publikovat článek na stránkách, tudíž si vytvořit jakousi knihovničku. Na tu bude odkaz v jeho profilu. Přihlašování zůstává stejné. Takto to běžně funguje a je hojně nasazováno.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od jirka999 »

Čudlík pro vyjetí všech textů konkrétního autora by byl dobrý. Nejlíp v profilu. Teď to asi taky nějak jde vyfiltrovat, ale lid si žádá jednoduché MMI :0)

U knihoven si taky nejsem jist byly-li by aktualizovány. Ale co oprášit Kubuv starší nápad s tištěnou sbírkou TD - texty a hrátky s texty? To by byla pěkná památka pro naše vnuky :0) .... nojo ja vím, snadno se napíše, leč energie a času to zrealizovat u každého pomálu ...
Jiří Svítek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

Ono to s tou sbírkou není tak jednoduché, protože by si někdo musel asi říct, že to vezme na sebe (myslím vkusově, ne organizačně) a vybere ta díla, která uznává z vhodná. Jinak by se to asi organizačně dalo nějak dořešit. Neslibuju, že bych to vzal já. Ale knížka by byla dobrá, to ano. Možná bych i věděl, koho zkusit oslovit pro vydání takové sbírky. K
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

No já myslím, že bychom to mohli udělat vlastně všichni - vybrat si svá díla a navrhnout je k vložení - někdo by je sebral a seznam dal k připomínkám sem na dílnu - s tím, že Slávek by měl poslední slovo. Je to ostatně jeho dílna a je pod tím podepsán. Ale spíš jde o to co nejvíce ušetřit tu práci. Jde jen o to nastavit si nějaká pravidla - kolik max od jednoho a jak velké to má být - takže nějaký limit počtu stran (počtu textů nebo normostran), atd.
Další věcí je samozřejmě financování.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

Zkusim bych oslovit nakladatelství Galén. Šéf tohoto nakladatelství je Slávkův fanda. Už si objednal několik jeho cd. Je to dost renomovaná firma. Třeba by do toho šli. Akorát se mi zdá, že nebude lehké vybírat lidi, kteří by tam měli mít svůj text a těm ostatním říct "sorry".
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

A je vůbec třeba něco takového v dnešní době čteček a PC vydávat knižně? Nestačilo by z toho udělat třeba nějaké PDFko v hezké grafické úpravě? Hlavně, že to bude pohromadě. Potom bychom nebyli omezováni nějakým počtem stran. Postupně by se i mohly přidávat do tohoto souboru další ukončené texty a aktuální verze by byla ke stažení vždy tady na dílně.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Kuba Horák »

Těžko říct. Nedokážu odhadnout, kolik lidí jako já ještě chodí po světě-) Já v tomhle pokrok moc nemusim. Básnické sbírky vydávat v počítačové podobně, to je něco, z čeho se mi ježí srst - a že se mi má co ježit-)
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Daniela »

Tak ja jsem v tomhle ohledu asi schizofrenik, nejradeji bych mela v ruce papir/knihu kde by byl zachyceny urcity okamzik, a k tomu moznost si kdykoliv vyjet aktualni stav :-) Ono to ma kazde sve vyhody i nevyhody, takze moralne podporuji oba navrhy, jak Kubovu oficialne vydanou sbirku tak i Kamadevuv elektronicky soubor.

Jasne ze kdyz by byla sbirka elektronicky, tak si ji taky muzu vytisknout, ale knizka je knizka, da se s ni pomazlit, vypada lip a tak rychle se nerozdrbe... stejne tak miluju CD a jejich booklety, co je proti tomu nejaka mp3? Navic, kdyz by si nejaky fanda nechal vsechny autory podepsat na monitor ctecky, tak uz si toho na ni moc neprecte ;-) A kdyz by byla cela sbirka TD jeden velky, prubezne aktualizovany soubor, tak by si clovek casem musel dohledavat a dotiskavat po strankach co pribylo, pak by zas nevychazelo cislovani stranek... leda ze
  by sbirka byla ve forme databaze, kde by kazda pisnicka byla opatrena jmenem autora, poradovym cislem v ramci tohoto autora a datem zaveseni na TD, takze bych si treba po pul roce absence dala do vyhledavani sve oblibene autory a cas minuleho vytisku, vyjelo by mi treba "Lada 14, Jirka Svitek 13-15, Kuba Horak 10,11, a (novy objev) Frantiska Novakova 1-4" a tyhle "dodatky" a pokud mozno jeste novy obsah (opet jen vybrane autory) bych si pak vytiskla a zaradila na patricna mista sve "sbirky na miru".  
Naposledy upravil(a) Daniela dne 10. 11. 2010, 21:11, celkem upraveno 1 x.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

No já mám také raději ručně psané a ručně malované knihy na starém papíře s vázanou vazbou v kůži :D a s věnováním a podpisem. Ale vše je třeba mít adekvátní účelu. Kdykoliv se přeci taková knížečka z toho PDF může udělat - až na to budou prostředky, vůle, atd... Případně si to kdokoliv může vytisknout.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od obudin »

Daniela píše: ... sbirka byla ve forme databaze, kde by kazda pisnicka byla opatrena jmenem autora, poradovym cislem v ramci tohoto autora a datem zaveseni na TD, takze bych si treba po pul roce absence dala do vyhledavani sve oblibene autory a cas minuleho vytisku, vyjelo by mi treba "Lada 14, Jirka Svitek 13-15, Kuba Horak 10,11, a (novy objev) Frantiska Novakova 1-4" a tyhle "dodatky" a pokud mozno jeste novy obsah (opet jen vybrane autory) bych si pak vytiskla a zaradila na patricna mista sve "sbirky na miru".
Takže vlastně taková textová kartotéka :D No chtěl bych vidět, kdo by něco takového dělal :shock:
  Ještě by sis mohla ke každému zhudebněnému textu přikládat CD na kterém je tato píseň nahraná!  
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Nápad - soubory zahrnující texty jednotlivých autorů na

Příspěvek od Daniela »

Nojo, na zhudebneni jsem zapomnela... nemohl by rovnou vyskocit zivy interpret a zahrat mi to?
Nesnaz se mi, Kamo, namluvit, ze by to pro ten Tvuj redakcni system byl problem :lol:
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“