12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Zajímavé události, které patří minulosti
Odpovědět
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj přátelé,
v tomhle roce jsem na dílnu chodil bohužel asi nejmíň z těch, kterými si už toto fórum tak říkajíc prošlo. Za sebe si přeju, aby dílna zase ožila, co se týče rozborů textů a jejich vybrušování, a aby se nám stále chtělo jezdit na dílny živé.

To přeju textovému fóru-) A vám všem vinšuju hodně zdraví, rovnováhy a radosti při psaní i jiných činnostech.

Kubas
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Slávek Janoušek »

I já se musím připojit - s přáním i s povzdechnutím, že jsem sem taky chodil velmi málo. Jako tradičně bych mohl vyvěsit nápis: Nestíhám.
Neměl jsem zrovna dobrý rok - přetržená šlacha prstu a další zdravotní a jiné problémy mě trochu vedly jinam.
Ale mnozí z těch, co do téhle party patří, se opět o kus (a někteří značně) posunuli na své cestě, jak textově, tak i hudebně (Zhasni, Lucie Redlová, Žamboši) a jsem rád, že vzniklo i několik projektů, u nichž dílna stojí v pozadí - např. iniciativy Kosmonautovy s klubem Práh v Brně, + vystupování Ivoše Cicvárka a Lady Šimíčkové nebo skvělý počin sdružení Spolu - kdy na jevišti opravdu spolu byli Honza Žamboch, Arnošt Frauenberg, Monty s basistou Petrem (a příjmení mi teď vypadlo - omlouvám se), krásné představení jak hudebně, tak humorem, postavené na obdobném modelu naší Trojice (s Lenkem a Redlem), kdy se aktéři všelijak střídají, prolínají, hrají ve dvojici či všichni, kdy se nezapomíná ani na jevištní ztvárnění písní, přičemž většina věcí je paradoxně domluvena po telefonu nebo vznikne samočinně při představení či přesunech na šňůře a povedené se nechá i příště. V tom všem jsem spatřoval i náš rukopis, ale jejich představení, které jsem před vánoci viděl v Brně, bylo naprosto svébytné, milé, vtipné, a přitom nepostrádající i vážné polohy. Rozhodně k doporučení těm, co to neviděli. Myslím, že by chlapci v projektu Spolu měli příští rok pokračovat.
Povedly se i obě živé textové dílny (jako ostatně vždy!) v Beskydech na jaře i v Kdanicích na podzim. Povedla se i obě vystoupení na festivalech v Náměšti na Hané a Náměšti nad Oslavou nebo i Besídka v Turnově.
Takže ten rok nebyl po této stránce vůbec špatný.

Co dál? Vedli jsme různé debaty (např. v Náměšti nad Oslavou) o vystupování na festivalech, nebo na webu o podstránce autora atd. Prostě - chuť pokračovat v existenci dílny nepominula, takže vzhůru do roku 2011.
V těch praktických činnostech to vidím opět na dvě živé dílny, dvě vystoupení na festivalech a Besídku v Turnově. Co se týče festivalů: shodli jsme se, že Zahradu příště vynechat, ponechat Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou na konci července, pokud budou mít opět zájem (jako že bezprostředně po byl) a nově zařadit Lodenicu v Piešťanech na konci srpna, kde zájem je značný.
Co se týče živých textových dílen: podzimní v Kdanicích je jasná (spojena s Besídkou). Jarní je otevřena. Možnosti: opět Beskydy (k čemuž se i přikláním - skvělé ubytování, skvělí lidé, na podobnou Besídku měl plán i šéf penzionu Lubor), dále nevím, jaká je situace na Bábince (nebo tam už nee? - taky škoda...) a nebo ještě někdo (Monty?) měl námět - někde u Brna nějaká další chata, protože by to bylo blíž než Beskydy i pro vzdálenější.
To je určitě nejbližší, co by nás čekalo, pojďme tedy udělat rychlou vánočně-novoroční diskusi na toto téma a během měsíce vybrat MÍSTO A TERMÍN 14. ŽIVÉ TEXTOVÉ DÍLNY, abychom si to mohli zanést do diářů, později je pozdě.
A takže:
VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A UŠLECHTILÝ ROK 2011 přeje Slávek
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Denny »

PF 2011 Denny (P).jpg
Uživatelský avatar
Aleš Ostrýt
Příspěvky: 426
Registrován: 19. 5. 2006, 21:24
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Aleš Ostrýt »

Obrázek
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Pepa Streichl »

Taky Vám všem vinšuju k Vánocům i k Novému roku a těším se na Vás v roce 2011. Se zájmem jsem si přečetl ohlédnutí za rokem 2010 od Slávka J. A podotýkám že už v září mi doktoři upavili režim léků a kupodivu je mi líp a líp, takže těm mladým a nadějným, kteří se kvalitně rozjeli, o kterých píše Slávek, takže jim vzkazuji: Moc nejásejte, ještě Vám natrhnu prdel. Žiju! Ahojte! Pepa :-DDDDD
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Kuba Horák »

Jsem rád, že se Pepa projevil jako pravý bluesman a je natolik otevřený, že se tady přiznal ke své bisexualitě. Jak si jinak vysvětlit, že se těší na to, až nám natrhne...:-)
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Daniela »

Toz, decka (stare gardy samozrejme nevyjimajic)...
Diky za tenhle rok a tesim se na ten dalsi.
Preji vsem pevne zdravi a silu a radost ze zivota, a dalsi pekna setkani.
Mejte se dobre a radi!
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Hezké Vánoce a dobrý rok 2011

Příspěvek od Cácorka »

Ahojte všichni,
i já děkuji za všechno, co bylo, a těším se na další taškařice s vámi.
*Các*
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“