12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Zajímavé události, které patří minulosti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Kuba Horák »

Já tušil, že to nedopadne dobře. A podle mě docela zbytečně. Na začátku jsme chtěli, a je to pro mě i dnes hlavní smysl dílny, aby sem lidi dávali texty a ostatní jim je kritizovali, doporučovali, co mají změnit a vyhodit, navrhovali nová spojení, verše apod. To je práce, která je závislá na tom, kolik energie a času jsou členové fóra ochotni rozborům ostatních věnovat. Je pravdou, že jsem byl v určitých fázích, co se tohoto týče, zklamaný. Ale jinak bych dílnu nehodnotil tak negativně, protože přinesla spoustu věcí, o kterých se na začátku ani nezdálo. A pokud některé nepřinesla, tak tu asi být nemusí nebo je nikdo zas až tak nechce, protože kdyby ano, věřím, že by se dohromady daly.

Dost to tu ovládly emoce. Mně se např. nelíbí, že jsem tu byl v jedné z posledních vět spojen s pomlouváním. Ale třeba si to špatně vysvětluju :wink:

Kamadeva tu jistě udělal kus práce, kterou mnohdy laik přes pc ani nemůže vidět, ale jestli je z dílny unavený a nevím co, co se dá dělat...Není tu moc lidí, co by pro dílnu udělali tolik, za normálních okolností placených, věcí.

Pokud je to kvůli "kauze" s melodiemi PB, pak je to dost smutné, protože si i dnes myslím, že to smysl tohoto fóra nijak neporušilo, ba naopak. Je totiž uplně jedno, jakou technikou se dospěje k závěru. Důležité je, že šanci dostali všichni členové dílny a že všichni mohou dostat do svých rukou propozice (hudbu) k domácí práci. Samozřejmě by bylo ideální sem nástřely textů dávat a zkoušet je dobrušovat. Je to jen jedna z mnoha kapitol, mnoha činností TD.
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Daniela »

Sakra, to jsou boure...

Mi to ponekud pripomina praci, tam jsem uz leta na hranici mezi "lidma od pocitacu" a "normalnimi smrtelniky". A tak bych rada podotkla, ze kdyz se dohaduji technici a lidi, kterym ma ta technika slouzit, tak maji rozdilny pohled na vec casto uz z principu veci - ti jedni vidi, co je a co neni mozne a jak slozite nejake reseni je, ti druzi zase vedi, co potrebuji/chteji a co ne (v idealnim pripade, ovsem... v realite se clovek uci cely zivot). A je to normalni a je to proste tak, navic clovek je zvire zvykove a obvykle mysli ve svych zabehnutych cestickach. A pak je snadne vyvodit, ze kdyz "ja VIM, ze je to takhle - a pro me to takhle odjakziva bylo - tak to je spravne, a kdo to vidi jinak, ten se myli". Nicmene takhle se clovek dal nedostane, protoze se to pak obvykle zvrhne v boj o "jedinou pravdu" a moc atd.. Zato kdyz se podari, ze si obe strany vzajemne sve nazory vysvetli a rozsiri, tak to muze dost podstatne byt ku prospechu spolecne veci.

Jasne, v praci to je jednodussi, pac jsou za to lidi placeni (a tudiz je opravnene na nich vymahat nejaky vysledek) a jeste je tam obvykle nejaka vyssi instance (sef, zakaznik atd.), ktery to prinejhorsim muze proste rozhodnout. Ale zas tady mame tu vyhodu, bych rekla, ze to vpodstate vsichni chceme delat a bavi nas to. Tim padem je ovsem u toho taky vic emoci, coz je na internetu vzdycky problem, natoz ve sporech. Presne jak psala Lada, nevidime na sebe, nevime, jakou ma ten druhy naladu.

Myslim, ze reseni by bylo, u podobnych veci, pokud jsou tedy dulezite, si zkusit v nejake klidnejsi chvili sepsat racionalne vsechny mozne okolnosti a dulezite body, pohledy vsech stran, vyhody a nevyhody jednotlivych moznosti, a pak se snazit vymyslet nejake reseni s kterym by mohli zit vsichni zucastneni - at uz tady, nebo jeste lepe nazivo.

A k tehle konkretni otazce - vzhledem k tomu, ze dilna uz bezi sedm let, tak si myslim ze by fakt nebylo od veci se trochu vic zamyslet nad technickou a organizacni strankou veci. Ono je fajn, ze "vse bezi", ale vedet jak a proc a co jeste jde a co nejde by urcite nikomu neuskodilo. A treba bychom prisli na nejake vylepseni nebo zjednoduseni, a treba bychom zjistili, ze jinak to nejde (at uz kvuli technice nebo OSE nebo nedostatku casu zucastnenych) - ale aspon bychom vedeli, proc jsou veci jak jsou, a nemysleli si, ze si tim jen nekdo masti ego, je linej to udelat lip, nevi, ktera bije atd.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To mě mrzí, číst si tu tyhle zprávy. A že jsem navíc stál někde na jejich začátku. Jestli jsem opravdu neměl celou tu věc projednat jen s těmi, o kterých jsem si myslel, že se jim bude do textového úkolu chtít a budou na něj stačit. Ve výsledku se mi ozvalo 10 lidí - přesně ti, o kterých jsem to předpokládal. Ale já to chtěl vážně jen nabídnout i třeba nějakým dalším, které zatím znám jen méně či okrajově. Z takových se neozval nikdo. Ale zároveň jsem chtěl mít rozhodnutí o tom, komu pošlu odkaz na demonahrávky, pod kontrolou, protože to jsem slíbil autorovi. Snad na tom v době, kdy se mnohým stalo, že se objeví na internetu nahrávky ze studia dřív, než vyšly, není nic tak divného.
No dobrá.
Nevím, proč se Tě to, Kamadevo, tak dotklo - jestli jsi měl pocit, že Tě nějak vynechávám a nežádám o technickou podporu... Já vím, že bys to uměl vyřešit dobře a se zabezpečením - akorát by to chvíli trvalo a já to potřeboval vyřešit hned, aby si to textování na muziku mnozí vyzkoušeli ještě před tím, než budou mít příležitost potkat autora muziky na dílně osobně, což mi přijde důležité. Takže ten model, který jsem zvolil, jsem považoval za rychlý a zcela dostačující. Šlo jen o odpověď žadateli a připojení přílohy s adresou odkazu. (To umím!) :D
Přiznám se, že jsem absolutně netušil, že zrovna Tobě to bude tolik vadit!!!
Měl jsi pocit, že si tu řeším nějaké osobní věci, které sem nepatří? Nedomnívám se, že bych něco takového dělal. To by tak mohlo vypadat např., kdybych si tam pověsil inzerát, že prodávám kytaru.
Vadí Ti nedemokratičnost postupu? Nebo dokonce tajnost? Nebo nějak něčím já? Nebo Bende?
Přiznám se, že jsem nepřišel na to, co asi nejvíc za tím bylo. A smáznul bych to.

Ale mrzí mě to celé. Dál se tu seběhlo už jen špičkování, to se tak stává.
Takže zvaž, co a jak, to je na Tobě.
Vždycky existují poslední kapky, po kterých něco přeteče. Opravdu jen Ty musíš zvážit, jestli Tě celá tahle parta natolik zklamala, že už nemá cenu se jí zabývat. Jak píše Daniela o technické stránce věci a konfrontaci těch, co těm střevům počítačů a jejich programům rozumějí, a těch na hlavu padlých uživatelů, co jenom říkají: já chci tohle a tohle. Nechci se Tě nijak dotknout, ale možná opravdu jen víc poslouchej, co ti oslové chtějí (vždyť si vzpomínám na naše debaty, které po pěti letech konečně před rokem vyústily ke spuštění mého nového webu - jak jsem pořád chtěl něco, na co jsem slyšel: To nejde, to ten systém neumožňuje, ale já použiju něco daleko lepšího a budeš moci dělat to a to. Nakonec je to pro mě tak složité, že stejně umím s problémy leda zapsat koncert a článek a pořád u toho nadávám, proč je to tak komplikované, když chci udělat něco tak jednoduchého. Ale nějak se s tím peru. Zato mám pak možnost zjistit, kolikrát jsem od roku 2003 hrál v Havlíčkově Brodě nebo v kolika sokolovnách. Ale o tom jsem mluvit nechtěl.)
Je mi opravdu líto té naší debaty v tomto tématu a následně toho, co vzniklo z těch poznámek, které se tu vyměňovaly. A přijde mi líto, když pak Petr Bende volá, že tohle způsobit nechtěl a že se tedy z dílny zase odhlásí.
Nemám pocit, že Ti někdo nějak ublížil, rozhodni se, jak chceš. (Mám chuť k tomu zazpívat: Žiješ přece ve svobodné zemi.).
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od jirka999 »

Tak nějak mám potřebu ventilovat svůj údiv nad tím, jak takováto jednoznačně pozitivní a motivující příležitost může vyvolat nevoli. Hlava mi to vskutku nebere :(
Jiří Svítek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od obudin »

Já nevím co se stále řeší - myslím, že jsem to vysvětlil dostatečně. V podstatě vůbec nejde o nějaký zásadní spor. Odcházím, protože mi to už nic nepřináší - a být tu jen z jakési nostalgie je blbost. Lidé, kvůli kterým jsem tu byl, tak už sem nechodí. V podstatě nikdo tu stejně se mnou nekomunikuje, dokonce ani administrátoři a moderátoři (kteří nefungují vůbec), na živé dílny už 2 roky nejezdím, takže logicky ani nikomu nemůžu chybět. Jistě se někdo najde, kdo to tu bude spravovat, a nebude po nikom nic chtít a možná to tu bude vypadat o mnoho lépe. Nevím, ale jistě si poradíte.
Problém slávkových stránek a jeho přístupu k nim bych tu raději ani nevytahoval. :roll:
Co se týče textů pro Petra Bende, tak mně vadí jen jediné, že nikdo nepochopil, že jsem jen dal návrh (další z mnohých předtím), jak to udělat lépe - na kterém jsem nikdy nelpěl a ani jsem si nemyslel, že by mohl mít úspěch, ale bez odezvy. Já z toho nemám nic - texty nepíšu, Petra Bende neznám a ani peníze za dílnu nepobírám. Jen jsem měl přání to udělat trochu lépe než minule (viz texty pro V. Martinovou), kdy se sem vlepily už hotové texty až po výběru paní Martinové, což mi přišlo vcelku zbytečné a ani jsem je celé nepřečetl.
Nastavit dílnu pro mé řešení by trvalo 5 minut - pokud bych si název vymýšlel sám - jinak 3 minuty. Ale hned jsem byl přesvědčován, že to takto nejde a co si vůbec dovoluju něco navrhovat, a hledají se argumenty přes mé věcné výhrady proč ne - ani jeden nepřesvědčil a nehledá se proč jo - proč nevyužít dílny, když tu je a když Petr Bende požádal dílnu (i když trochu nešťastně přes prostředníka), tudíž asi má k lidem tady důvěru. Nikdo se nezeptá jak dlouho by to trvalo a co je zapotřebí a jak moc by to bylo bezpečné = rovná se běžná diskuze bez emocí, které jsem byl otevřený. Rovnou všichni vědí, že to nejde. Nechce se mi ani věřit, že by se nikdo nad tím ani nezamyslel. A píšu to sem vlastně jen proto, aby to měl můj nástupce snazší a pochopil jak se tu dnes věci mají a že to nebude mít lehké s prosazením čehokoliv. Konstruktivním výsledkem těchto záležitostí je 0. Bohužel pro dílnu samotnou - viz např. "sborník", který se "řeší" leta.
A věřím, že můj inzerát na prodej kytary tu nikoho nepobouřil - jelikož to nemělo ani sebemenší odezvu. :lol:
Oznámení nahoře jsou samozřejmě stále přístupné pro kohokoliv ke sdělením pro všechny - už to tu bylo navrhováno - reklamy na akce, upozornění na zajímavé téma, inzeráty, bannery,... jak je libo, pokud to nepřesáhne určitou objemovou mez. Stejně tak je možno používat hromadný e-mail - samozřejmě ne ke spamování. :wink:
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Kamadevo. Byl jsem rád, že mě se svým prvním příspěvkem do této diskuse předběhl Arnošt, který vyjádřil stručně, jasně a výstižně to, co bych k tématu podotknul i já (asi však komplikovanějším způsobem). O to více mě pak překvapila Tvá reakce na jeho příspěvek. Docela dlouho jsem přemýšlel, jestli mám poté ještě reagovat a jakou pro to zvolit formu. Nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl ze dvou důvodů. Podle mého názoru ses reakcí na Arnoštův příspěvek z této diskuse diskvalifikoval, takže jsem chtěl trochu zlehčit situaci a vrátit Tě opět do hry. Současně jsem tím ale nechtěl zlehčovat Tvé příspěvky, naopak Tě trochu popíchnout k opětovnému zamyšlení nad předchozí diskusí. V životě by mě nenapadlo, že tu formu (zhulenej) vezmeš vážně (natož, že by to tak mohl pochopit kdokoliv jiný v této diskusi), a už vůbec ne, že bys to mohl vzít osobně. Mrzí mě, že jsem se Tě tím dotknul, ale možná ještě více mě mrzí onen nedostatek nadhledu, který jsem od Tebe nějak automaticky očekával. Ale i to se může stát. Nemám to za zlé ani Tobě, ani sobě, je to holt součástí svobody projevu. Na druhou stanu, pokud jsem se tím, nechtěně, stal katalyzátorem reakce, která by dříve či později musela proběhnout, a přinese to vyjasnění názorů, pročištění atmosféry a případnou úlevu, tak to taky nepovažuji za špatný výsledek, i když to momentálně může být nepříjemné.
Z našich občasných soukromých diskusí víš, že jsem asi blíže než většina zde přítomných k pochopení toho, na jaké problémy naráží administrátor a tvůrce webu, pokud má nedostatečné podklady, nebo s ním nikdo nekomunikuje. Ani tak ale nepovažuji za šťastný tento způsob prezentace a řešení problému, byť je jistě myšlen dobře. A mrzí mě, že tak malicherně boří něco konstruktivního, co se tu odehrává. Líto je mi pak Petra Bendeho, pokud si tohle čte, a doufám jen, že z toho pochopí, že se to vlastně jeho vůbec netýká (přestože název diskuse nese jeho jméno), neodhlásí se, naopak přijde do Beskyd a uvidí, že vůbec o nic nejde, a že Dílna stojí za to přes veškeré technické či komunikační nedostatky v očích kohokoliv z nás.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od obudin »

Jarda Síbrt píše:...Ani tak ale nepovažuji za šťastný tento způsob prezentace a řešení problému, byť je jistě myšlen dobře. A mrzí mě, že tak malicherně boří něco konstruktivního, co se tu odehrává...
Já v odchodu administrátora nevidím nic bořícího (dá se snadno vyměnit za kohokoliv z IT oblasti, kdo na to bude mít chuť - hůře se mění ti, co tu něco tvoří a pomáhají) ... každopádně nic konstruktivního tu nevidím. Vlastně se tu nic neodehrává, i když by mohlo a mohlo by to být zajímavé. A to je jediná věc na kterou jsem poukázal. Naopak obcházení dílny a jejího principu moc přínosu pro dílnu mít jistě nebude. Což není má volba, ale o tom si jistě popovídáte v Beskydech. A zrovna u Tebe (Jardo) mě překvapuje, že to nechápeš, nebo možná chápeš, ale bojíš se ozvat. (Ať tak či onak to moc konstruktivní není.) Mluví se o řešení problému, ale tady se žádný neřeší - dokonce se ani o něm nediskutuje - obyčejně se řeší až po diskuzi, kdy se dojde k nějakému závěru.
Petr Bende se nemusel na dílnu hlásit, pokud sem nechce přispívat. Jen tak rozšiřuje stovky dalších zaregistrovaných s 0 příspěvky, co se za ta leta nastřádali. Registrace není nutná pro vstup na živá setkání - jezdí tam spousta lidí, co tu zaregistrováni nejsou a nic se neděje. Věřím a doufám, že z toho něco zajímavého vznikne a on si vybere nějaký zajímavý text - je to spousta šikovných lidí. Jakkoliv je komunikace komplikovaná a toto fórum technicky i jinak nedokonalé, tak je to myslím hlavně o těch lidech. A jestli bude mít někdo zajímavý nápad a sám to dotáhne do "vítězného" konce, proč ne. Mě by více potěšilo, kdyby to vzniklo kolektivně - jistě každého zajímá názor těch druhých. A jak je vidět po letech - myšlenka to byla dobrá (dílna stále existuje a texty přibývají). Často se stane, že se nějaký text posune dál a je použitelný až po intervenci zkušenějších. Nebo se rovnou řekne, že to je blbost a začne se znovu nebo jde dál.
Možná jsem naivní, když chci do takové bandy vnést trochu týmového ducha a trochu nadhledu, ale za pokus to myslím stálo a možná si někdo něco i z těchto reakcí uvědomí - stejně tak jako já. :roll:
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Tome, jak si vůbec můžeš dovolit řešit, kdo se sem přihlásí a co tu chce, nebo nechce dělat? Chováš se jako nějakej Svazák!
Uvědomuješ si, nakolik jsi právě poškodil mnohaleté úsilí tolika lidí?
Na co si asi tak myslíš, že tu do prdele mnozí čekají?
V podstatě jsi celou dílnu ztrapnil.
Ještě jednou opakuji, že jsi pro ní MOC udělal. Smekám. Ale proč tohle??
Až se někdo toho Petra zeptá, jak pochodil na dílně, může mu tak maximálně říct, že jsme banda blbců.
Je mi na hovno z toho, že to sem vůbec píšu, ale můžu si to dovolit, sory.
Tento krát bez smajlíků.
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od obudin »

Arnošt Frauenberg píše:Tome, jak si vůbec můžeš dovolit řešit, kdo se sem přihlásí a co tu chce, nebo nechce dělat? Chováš se jako nějakej Svazák!
Mohu si to dovolit, jelikož jsem administrátor - v podstatě jediný. A dělám to skoro denně. Co ty víš koho sem pouštím a koho ne? Administrátor vždy schvaluje registrace a vytváří určitá pravidla...
Jestli je mnohaleté úsilí psát texty pro Bendeho, tak to je opravdu smutné a asi jsem tu neměl být už dlouho...
Na zbytek nehodlám reagovat... jistě si každý odpoví sám.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Slávek Janoušek »

UŽ DOST!!!!
Kamadevo, udělej si na to jiné téma, prosím (např. Administrátorská pravidla?), sám jsi vždy napomínal, že v tom děláme binec, když se řeší něco jiného, než jak je téma nazváno.
Tady už dál pište jen, má-li někdo něco konkrétního k tématu dle názvu. Děkuji.
Slávek Janoušek
obudin
Site Admin
Příspěvky: 196
Registrován: 27. 10. 2006, 08:59
antispam: Ne
Bydliště: Praha

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od obudin »

Slávek Janoušek píše:UŽ DOST!!!!
Kamadevo, udělej si na to jiné téma, prosím (např. Administrátorská pravidla?), sám jsi vždy napomínal, že v tom děláme binec, když se řeší něco jiného, než jak je téma nazváno.
Tady už dál pište jen, má-li někdo něco konkrétního k tématu dle názvu. Děkuji.
Témata snad, Slávku, může odjakživa zakládat na této dílně každý. Stejně tak i ty. Já už každopádně nemám potřebu něco zakládat a řešit, tak jestli máš, tak založ... a můžete to rozebírat donekonečna.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ano, každý. A zakládá takové téma ten, kdo má k němu co říci. Já už jsem řekl všechno. Dokonce díky této hloupé debatě mnohem víc (a úplně o něčem jiném), než jsem chtěl.
Slávek Janoušek
jan-matěj rak
Příspěvky: 147
Registrován: 23. 10. 2008, 10:35
Bydliště: mater urbium
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od jan-matěj rak »

Ahoj Slavku, nemel jsem nejak silu tohle cele precist, snad jsem o nic duleziteho neprisel. Taky se o ty texty rad pokusim, mam sice malo casu na premysleni, ale rozhodne mne to zajima. Budu rad, kdyz mi ten odkaz posles, diky. Nevim nahonem, mam-li majl v profilu, paklize ne, je zde: janmatejrak@janmatejrak.cz
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Kuba Horák »

Kdybychom radši všichni ten čas, co jsme tu trávili touto negativní debatou (díky, Jirko Svítku, napsal jsi to přesně), věnovali pravému účelu dílny - reflexím a kritice začínajících textařů! Sorry, ale mně je uplně u prdele, jaké to má technické vymoženosti, mě zajímá, jestli se jistý nově příchozí xy dočká kritiky, jestli ho to po ní začne víc bavit a bude se zlepšovat, případně si moc rád přečtu nový text osvědčených a snad i díky dílně (díky kritikám a reakcím ostatních z minula) pokročilých textařů.

Vystavit to, co jsem měl v šuplíku - mít pocit, že to někoho zajímá a čte to - dostat reakci - psát dál. To je pro mě fórum textové dílny. To je to, čím má podle mě dílna žít.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TEXTY NA MELODIE PETRA BENDEHO

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ano, Matěji, poslal jsem.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“