TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. ANO! PLATÍ!

Zajímavé události, které patří minulosti
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Lada »

A o Vaňkových to platí i pokud jde o tu účast v Náměšti? L.
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Honza Žamboch »

Ahoj všem. Z mé strany je to tak, že se letos v létě žádné z akcí TD účastnit nebudu. Měli jsme hrát v neděli v Bohunicích ale byl to šum, hrajeme tam v sobotu a musíme odjet na další festival 300 km, kde hrajeme ve 20:00, takže zpátky už se vracet nebudeme. Zdravím ze Vsetína a držím akcím palce!
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Lada »

Tak zatím průběžný stav, pokud najdete chyby, opravujte, aktualizujte.

AKTUALIZOVÁNO (Monty, Láďo, Šárko - díky):

22/7 Stupava (pátek)
Slávek
Ivo
Voyda
Lada Š.
Kosmonaut
Pepa Streichl (na 95%)
Janek
Monty
Láďa Zítka
a možná: Jarda Síbrt – zatím neví, ale nevyloučil -)


28/7 Náměšť nad Oslavou (čtvrtek)
Slávek
Kuba Horák (pokusí se)
Ivo
Voyda
Lada Š.
Kosmonaut
Pepa Streichl (na 95%)
Jarda Síbrt
Janek
Lucie Redlová
Monty
Arnošt
Láďa Zítka
Šárka Pexová
a možná: Jirka Svítek


31/7 Jaslovské Bohunice (neděle)
Slávek
Kosmonaut
Láďa Zítka
Lenka Tichotová
Pepa Streichl (na 95%)
Monty


Kdo se z výše uvedených nevyjádřil jasně ke všem třem (vyjádřil se třeba jen k jednomu termínu a jiný nezmínil):

Lenka Tichotová

Kdo se zatím nevyjádřil vůbec (nebo se mi to nepodařilo dohledat):
Daniela
Kefo
Denny
Cácorka
Lucka M.

Oslovovala jsem hlavně ty, kteří už v rámci koncertu v minulosti někdy vystupovali, tak na koho jsem zapomněla, ať se ozve. A co nějací nováčci? L.
Naposledy upravil(a) Lada dne 11. 5. 2011, 10:39, celkem upraveno 3 x.
Monty
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 9. 2009, 09:38
antispam: Ne
Bydliště: kousek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Monty »

Nazdar všichni....sorry, nestíhám sledovat všechny ty fora, fejcbuky, mejly, stránky, já chcu agenta :-)
Všechny termíny kupodivu mohu a rád pojedu.
30 hraju na Anfolkfestu pak se stáhnu na Slovensko, čili kdyby se někomu chtělo jet večer z této lokality jsem k dispozici.
Arnoštovi zavolám, je věčně v prdeli...
Zdar.
Monty
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 9. 2009, 09:38
antispam: Ne
Bydliště: kousek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Monty »

Tak doplňující info ohledvá Arnošta. Může jenom 28.7.

Monty
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak se zdá, že to asi do těch Bohunic nedáme dohromady. Žamboši, na které jsem sázel jako na základ, odjíždějí odtud ještě v sobotu a s těmi, co mohou, nedáme dohromady téměř nic z tradičního repertoáru TD, takže nevím, co s tím... jestli to odpísknout rovnou? Jestliže nebude ani Honza Ž., Ivo C., Arnošt F., Kuba H., Lucka R., Voyda je to na pováženou, kdo bude hrát. Co asi tak dáme s Montym a Kosmonautem a Láďou.. to moc kombinací a písní k věci neskýtá. Určitě bychom něco dali, to jo, ale udržet lať na hodinu a čtvrt? Musela by do toho vstoupit i třeba Lenka T. Možná bude Pepa? A Daniela na rychlotexty? Myslíš Kosmo, že máme šanci z toho poskládat něco se ctí?
Uvidíme ještě, jestli se to podaří Ivošovi (podle toho, co budou mít v sobotu). Začíná se mi to jevit, že přítomnost Ivošova by to řešila. Tak Ivo, kdy to tak budeš vědět?
P.S. Lado, díky za přehled dat a jmen.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od kosmonaut »

Ahoj, Stupavu a Náměšť dáme s přehledem a bude to snad vylepšeno řadou nový věcí (návrhy dám postupně). Bohunice jde provést jen s podmínkou, že se rozloučíme s danou formou, která je nastavena např. Zahradou. Musela by tam být řada věcí jinak a mělo by to být spíše o improvizaci.

V žádném případě se s následujícími návrhy nevnucuji ani nemám patent na ideální pořad, ale jen před usnutím píšu, co mě aktuálně napadá.

Už šest měsíců (jednou za měsíc) dělám v Brně improvizační pořad Vesmírné večery. Minule s námi vystoupil i Arnošt, ale základ tvořím já a multiinstrumentalista (improvizuje na klávesy+kytaru+perkuse)+ pohotový textař + improvizátor - Aleš Vosáhlo. Ve třech utáhneme celý 2 hodinový pořad. Aleš už před časem říkal, že se hodlá na dílnu přihlásit, lákáho to a pojede i do Kdanic. Děláme řadu i textových improvizaci. Pokud by se to smysluplně propojilo (což půjde) s ostatními písněmi a pokud budou třeba další ochotni se do té adrenalinové improvizace pustit - tak bych ty Bohunice udělal. Aleš už zjišťuje jestli by to teoreticky šlo vychytat s jeho prací a hraním. Konečné slovo má samozřejmě většina.

Následuje pár věcí, které děláme na VV a dalo by se využít v Bohunicích + další nápady na Bohunice v menším počtu lidí:
1. pět slov od diváka - klasika, která zábírá, může se jí zúčastnit - Slávek, Monty, Aleš, Kosmo

2. rýmovací souboj - hraje se na kytaru a dva (i více lidí) na sebe reagují veršováním (Slávek, Monty, Aleš, Kosmo)
VIDEOUKÁZKA Z VV (Arnošt, Alěš, Kosmo): http://www.youtube.com/watch?v=utIoE-z0AkI

3. příběh doprovázený improvizovanou hudbou vyprávěný na slova od diváka - lepší představu si uděláte kliknutím na video (Kosmo, Aleš, další)
VIDEOUKÁZKA Z VV : http://www.youtube.com/watch?v=9gvl77NGQSA

4. Blok pro děti - vtipné dětské písně - Monty (Koník), Slávek (Ovce), Kosmo (Morčata, Psí kusy) atd.

5. Montyho lekce hry na kytaru pro diváky - viz Náměšt s Franky Dlouhánem, Stánky:)

6. Pantomima zpívaného textu - oblíbená disciplína na VV, nejlíp se mi to dělá na Nedvědovy písně (Podvod atd.), ale dokážu si představit převést i Kometu:)
- bývá to (obvykle) zábavné. Prostě se hraje píseň a slova se představují v pantomimě. Video můžu dodat.

A tak dále. Víc už se mi nechce zatím psát:). Když se to proloží vážnějšími písněmi (Pepa, Slávek, Monty) a na závěr dáme společné věci (1+1, Halelůja a Mrtvej žít - hiphop), tak si dokážu představit, že 1,5h dáme s přehledem a ani to tam vše nenarveme. Dobré by bylo kdyby všichni účinkující byly trvale na place a nikam neodcházeli. Ovládneme tak lépe prostor a bude to kompaktnější.
Přiznám se, že (je jen) pro mně, co se týče této představy vystoupení na Bohunice festu, klíčové, jestli bude moct Aleš Vosáhlo, protože by byl opravdu velká posila a má s tím stylem zkušenosti.

Přinejmenším jsem se pokusil rozjet konkrétnější debatu na téma: Co udělat nového? :)

Dobrou noc. Kosmi
Monty
Příspěvky: 17
Registrován: 28. 9. 2009, 09:38
antispam: Ne
Bydliště: kousek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Monty »

Co se týče těch Bohunic, tak je to doopravdy o tom jak se postaví program.
Je fakt, že šest lidí je docela málo, na druhé straně by se to dalo dramaturgicky postavit tak, aby nebyly žádné zbytečné tichopauzy a a zároveň abychom byli co nejvíce na pódium "SPOLU" :-) (trocha reklamy neuškodí), myslím, že by to nebylo od věci. Také se dá hodně komunikovat s lidmi a zapojit je nejen do procesu textů, ale rovněž do samotného vystoupení. naučit je refrén čehokoliv - vybrat 5 nebo 10 lidí z davu a šup s nimi na pódium. Jednoduché a účinné a zabije to 15 minut. V takto malém počtu to není ani až tak o přehlídce, jako spíše o co nejširší interaktivitě. Rýmovačky do muziky jsou dobrá věc, hodně to se SPOLU používáme jako přídavek, nic méně bych to necpal do hlavního programu, občas se to nemusí povést a v programu to vypadá trapně. Vesmírné večery pořádané Kosmou jsou improvizační večery. Tady bych se toho trochu bál a spíše bych preferoval jasný koncept s troškou improvizace vně a nakonec.
S Danielou se spojím srze Skype....

Monty
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Pepa Streichl »

Ahojte, před spaním (včera) asi stejný čas jak píše Kosmo, mě napadlo udělat něco pro veřejnou (koncertní) Textovou dílnu abych byl in a pomohl s časem, když budu moci, čili budu-li přítomen, toto: Vzal bych si pro sebe 15 minut které budou vázany jen na moji osobu, čili dovolí-li mi zdraví a přijedu bude 15 minut, nedovolí-li mi zdraví nepřijedu a mých patnáct minut nebude ale nebudu nikoho vázat na sebe. Čili bude klídek. A těch mých 15 minut by obsahovalo 2 nebo 3 písně a komentář k textování ve stylu těch dvou dopisů co jsem posílal Kubovi Horákovi a Jardovi Síbrtovi do pořadu Na slovech záleží. Pro začátek než něco vymyslím speciálně pro veřejnou TD bych mohl právě ty dopisy přečíst. Oba dva Horák a Síbrt to mohou posoudit zda-li to je vhodné či nikoli a doufám že se za mně postaví a snad to pro ostatní svým názorem doporučí. Co myslíte, JÓ?
Ladislav Zítka
Příspěvky: 159
Registrován: 22. 2. 2007, 13:03
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Ladislav Zítka »

Já můžu všechny tři akce.
Láďa
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od kosmonaut »

Improvizace by byly samozřejmě jen třešničky v programu. Byl by to stále pořad textovky s písničkami, ale jen by tam byla ta společná improvizace. Samozřejmě, že by to bylo postavené na písních zúčastněných interpretů. Pepův návrh je skvělý. Jsem taky rád, že přibyl Láďa. K
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Daniela »

Mail mi dosel, jen nejak nestiham... jeste ze funguji tamtamy.

Skoda ze ta Stupava neni o tyden pozdeji, takhle to je na me moc roztahane. Ale Namest n.O. a Bohunice bych mela zvladnout - takze piste si me na 28.+31.7.
V Namesti by byl taky dopoledne workshop? Potrebuju to vedet kvuli doprave a nejak to tu neumim najit. Prazaci, jak jedete?

Vymyslim par ukolu do workshopu pro verejnost, a kdyz by bylo treba, mohu prispet i nejakou pisnickou, recitaci nebo veselou historkou z nataceni.

Bude nejake tema? Folkove prazdniny maji letos tema "Cesty - oslava houzevnatosti". Tak s tim mame myslim zkusenosti vsichni ;-)
Uživatelský avatar
Lenka Tichotová
Příspěvky: 116
Registrován: 22. 6. 2004, 09:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Lenka Tichotová »

Mohu všechny tři.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Tak mě přesvědčujete, že to asi půjde dát i v těch Bohunicích - půjdu to zavolat pořadateli.
Návrhy Kosmovy jsou zajímavé... ty (pro mě) noví lidi v ukázkách jsou fajn. Je to improvizace a ta samozřejmě vyjít i nemusí, ale o té "pantomimě" jsme už mluvili, to bych viděl zkusit. Jednoduchá rekvizita - bílé rukavice, a hraje to.
Pepo, 15 minut nebude třeba, navíc myslím, že to je proti smyslu představení (nikdo by neměl být na jevišti sólo víc jak 5 minut), to by se muselo porozdělovat, ale i to je možné. Ale začíná to vypadat, že nás nakonec bude dost a že bude stačit jen část toho, co nabízíš. Dovolí-li zdraví, určitě to bude fajn, dojeď.
Monty - s obrácením se na lidi... zkusíme, akorát to musí být vymyšlené a vlídné, aby nevznikl dojem manipulace s divákem (což mi kdysi někdo např. u Pochodového cvičení občas předhazoval).
Takže i Láďa a asi i Lenka by měli vymyslet, jakou píseň by mohli dát, do které by ostatní měli šanci něco dalšího přidat, aby to bylo pestré.
Danielo, to je výborné, že můžeš. Workshopy by byly všude, takže úkoly potřeba budou. Do rychlobásní ale se mnou nepočítejte, to já neumím.
Během krátké doby už bych se měl dozvědět definitivní rozhodnutí ze všech tří míst, zatím se to jeví, že by mohly být všechny tři akce, ale závisí to na def. potvrzení ze strany pořadatelů, takže pak začneme dolaďovat.
Takže prosím sledujte toto téma, zprávy uvedu sem.
Slávek Janoušek
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TD na Fest Dobré Bohunice, neděle 31.7. MŮŽEME?

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, na Slovensko to se mnou moc nevypada - z Drazdan to bude priserne daleko, ale ta Namest by snad sla, uvidime. Rada bych.
Lucka
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“