NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Zajímavé události, které patří minulosti
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Z programu Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou jsem se dočetl, že se s námi počítá na čtvrtek 28.7. ve stejném rozsahu jako loni, tedy:
1. Dílna se zájemci ve farské zahradě 10–12 h
2. Vystoupení na Open scéně v kapli od 13:30 h
3. Vystoupení na Oranžové scéně o přestávce scény hlavní, odpoledne či večer

Slávku? Máš nějaké další info?
Kdo jede?
Zkusíme tu ještě rozvinout nebo konkretizovat myšlenky programu z Beskyd?
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Sypu si hlavu popelem, jestli tedy není dávno všem jasné z toho, co jsme psali v debatách o Bohunicích (ve vedlejším tématu), že jsme letos opět v Náměšti nad Oslavou ve čtvrtek 28. 7., vše stejně jako loni.
Včera mi upřesnil Tomáš Pasterný, že se změnil čas na Oranžové scéně, která původně měla být zase ve 21 hodin.
Jak to tedy bude? Spí se na Špitálku a provozuje se vše na stejných místech jako loni. Najíždět se může už ve středu 27.7. večer, vidím to zase na sraz u bufetu za kapličkou asi tak v 19? Aby se eventuálně dalo stihnout něco z programu?
Naše akce: 10 - 12 workshop farská zahrada, vystoupení kaplička 13:30, až 120 minut, záleží na nás. Oranžová scéna - došlo ke změně, píše: TD přesunuta kvůli divadlu již do první přestávky v hlavním programu, tedy kolem 18:45, upřesnění na místě. Délka přibližně 30 minut. Může to být výhodné pro někoho, kdo potřebuje z Náměště ještě ten den odjet.
I finance jako loni, takže to vyjde zas asi pětikilo na hlavu.
Z vedlejšího tématu kopíruju, kdo se vše zúčastní, případně to aktualizujte:
28/7 Náměšť nad Oslavou (čtvrtek)
Slávek
Ivo
Voyda
Lada Š.
Kosmonaut
Pepa Streichl (na 95%)
Jarda Síbrt
Janek
Lucie Redlová
Monty
Arnošt
Láďa Zítka
Šárka Pexová
a možná: Jirka Svítek
Daniela

A rozhodně můžeme ještě hodit diskusi o programových věcech a zakomponovat nápady z Beskyd (např. tu vizualizaci písní, dětské písně atd.)
A hlavně doufám, že se po zkušenostech ozve s nápady a rozpisem Kosmonaut. Tak vzhůru do toho.
(To se týká i těch Bohunic!! sic!!)

A ještě uvádím text pro plakátky Mrcovi. Pokud uvidíte nějakou chybu (např. v účasti), rychle prosím nahlásit.

Folkové prázdniny, Náměšť nad Oslavou, čtvrtek 28. 7 2011, workshop: farská zahrada 10:00 - 12:00, vystoupení Textové dílny SJ: Kaple sv. Anny ve Špitálku od 13:30, vystoupení v hlavním programu: Oranžová scéna, zámecký park 18:45
Vystoupí: Slávek Janoušek, Arnošt Frauenberg, Ivo Cicvárek a Lada Šimíčková, Monty, Lucie Redlová, Kosmonaut, Voyda, Pepa Streichl, Daniela Weber, Láďa Zítka, Jarda Síbrt, Janek Eret, Šárka Pexová, Jirka Svítek a možná mnozí další a VY

Fest Dobré Bohunice, Jaslovské Bohunice, neděle 31. 7. 2011, workshop: Scéna v parku 10:00 - 12:00, vystoupení Textové dílny SJ: Scéna v parku od 13:00
Vystoupí: Slávek Janoušek, Láďa Zítka, Pepa Streichl, Monty, Kosmonaut, Daniela Weber, Lenka Tichotová a další a VY
Slávek Janoušek
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Lada »

K tomu seznamu účinkujících - tady nedošlo zatím k potvrzování účasti, myslím, že tento seznam byl nějaký mírně předběžný... A třeba Kuba už psal, že nakonec do Náměště nepojede...
(A k těm plakátům - já nebudu v Bohunicích, psala jsem to do samostatného tématu, ale pro jistotu i zde).
L.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Dobrá, co se dá dělat. Škoda. Dal jsem Mrcovi zprávu, že pokud plakátky ještě nemá hotové, ať Vás vynechá.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 89
Registrován: 5. 10. 2009, 21:39
antispam: Ne
Bydliště: Starý Plzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Janek »

Byly by nějaké nabídky dopravy ve směru od Plzně, Berouna, Prahy? Janek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Daniela »

Slavku myslim ze jsi to opisoval z nejake neaktualni verze, pac ma prihlaska na Namest n.O. i Bohunice uz byla kdysi v seznamech zohlednena. Pokud teda jste me nevyskrtli zamerne, v tom pripade mi prosim dejte vedet a ja si najdu nejaky nahradni program, kdyz uz mam jednou zaopatrene deti.
Pokud to ovsem bylo jen nedopatreni, tak ta doprava z Prahy nekdy ve stredu vecer by me taky zajimala.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Danielo, sorry. Ano, je to neaktualizovaná verze... právě proto jsem to sem raději napsal, aby se to vše uladilo. Nebyl to záměr, samozřejmě:))) Doplňuju.
Slávek Janoušek
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, já bych se taky moc ráda zúčastnila, myslím, že jsem to na stránky před časem taky psala... jenže jsem si nějak nevšimla, že to není sobota, ale čtvrtek... No, ale chci tam fakt jet, tak se to pokusím vymyslet, jestli je to nějak reálný.. Jak na to tak koukám, tak bych za ten den strávila ve vlaku asi 12 hodin. což už se mi moc nechce, ale z Drážďan do Prahy to je celkem v pohodě.. není tady tedy někdo, kdo jede autem z Prahy do Náměšti ve čtvrtek ráno a měl by jedno volné místo? A večer zase zpět? Autem to totiž vychází z Prahy až do Náměšti na 1 a 3/4 hodiny. Škoda, že nemám řidičák.. Ještě zkusím překecat Michala, abychom jeli všichni... Moc ráda bych vás všechny po dlouhý době zas viděla
Lucka
Lucka
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Nebo ještě líp, kdyby někdo třeba jel kolem Ústí nad Labem, Litoměřic, Děčína apod,......ve středu večer nebo ve čtvrtek ráno.. :-)
Lucka
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, omluva, že se ozývám až teď, dělám teď každou středu open air fest v Café Práh a to mi dost časo odčerpalo. O dramaturgii TD už přemýšlím. Ještě teď je ideální čas, jestli se do toho chce vrhnout někdo jiný? Velmi rád se na to vrhnu, ale nechci se cpát a rád přistoupím na jinou koncepci.

Mám představu, že pokud do toho půjdeme tak to udělat nově a pestřeji. A asi více improvizačně. Nicméně i improvizace by měla být zasazena do pevné dramarugie. První návrh předložím k diskuzi cca v úterý 19.7. Program večerní půlhodinky bude asi vyplývat z podařených věcí z odpoledne. Mějte se hezky. Kosmi

P.S.: Škoda Kuby, že se neúčastní:(, ale dáme to!
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Za sebe: bude-li Kosmi dělat dramatrurgii, budu hned klidnější...! Už se těším, pokusím se zařídit účast už na dopoledne (ale bez záruky, vzít úplné volno si z práce nemohu, ale třeba to půjde, abych si vzal práci s sebou), na odpolene do Kaple budu určitě včas...
Ivo Cicvárek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Daniela »

Tak jsem ten seznam ucastniku nasla na tematu "TD na Fest Dobre Bohunice", kopiruju sem:
28/7 Náměšť nad Oslavou (čtvrtek)
Slávek
Kuba Horák (pokusí se)
Ivo
Voyda
Lada Š.
Kosmonaut
Pepa Streichl (na 95%)
Jarda Síbrt
Janek
Lucie Redlová
Monty
Arnošt
Láďa Zítka
Šárka Pexová
Daniela
Lenka Tichotová
a možná: Jirka Svítek a Lucka M., Peter Šrank


31/7 Jaslovské Bohunice (neděle)
Slávek
Kosmonaut
Láďa Zítka
Lenka Tichotová
Pepa Streichl (na 95%)
Monty
Daniela
a možná: Peter Šrank
Naposledy upravil Lada dne 13. 5. 2011, 14:24, celkově upraveno 2
a dal v diskusi byla jeste douska ze Ales Vosahlo muze na obe akce.
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od jirka999 »

Za mě stále platí ono možná (nestojí na mě žádné číslo, tak si snad mohu tuto neurčitost dovolit). Mám tou dobou plánované aktivity na jihu Čech, ale když mi to svědomí dovolí, rád přijedu :)
Jiří Svítek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím,
tady je první návrh dramaturgie koncertu Textovky 28.7. Mým hlavním cílem bylo vymyslet program tak, aby byl co nejvíc jiný než minule. Každý bod má své opodstatnění, vše by mělo logicky navazovat. Celé jsem si to přehrál a myslím, že to funguje a to včetně příchodů a odchodů. Snažil jsem se využít potenciál všech účinkujících + tak aby to fungovalo v celku.

CO JE NOVÉ?
Je to o proti minule pestřejší a více improvizační. Rozdíl oproti minule je třeba v tom, že vše začne Slávek samostatnou písní (většinou hrál až na konci) a kruh v závěru uzavře rovněž on. Textovka velkolepě nastupuje (každého jako moderátor představím) u druhé Slávkovi písně. Písní Aleluja jsme minule končili teď využijeme její souvislosti s uvedením v kapli pro působivý začátek po příchodu. Zvýšil jsem lehce o proti minule úlohu Pepi (přidání jedné písně + vtipné bodové hodnocení vzniklých textů z pěti slov od diváků). Ivo s Ladou též mohou dát ještě jeho píseň "Muži jsou muži" (jiný šanson tam nemáme)(?).Začlenil jsem dvě Slávkovi starší písně - Mumie (= protože se do toho dá udělat skvěle ten pantomimický prvek+je to společná píseň, kterou všichni umíme) a Imaginární hospodu /nebo/Mane nobiscum domine (Jednodenní květ) (= protože to bude příjemná katarze na závěr jako minule Aleluja).Záleží to však jen na Slávkovi. Lucie Redlová ma tři písně, aby posílila ženský element v programu plném borců+jsou to všechno písně , které vznikly díky Textovce. Pepa také tři písně, ale u obou lze možná (díky délce) jednu škrtnout. Začlenil jsem i nováčky na dílně (viz Aleš Vosáhlo). Uvažuji ještě o zařazení nějaké samostatné písně Ivoše, jen ještě nevím kam:). Zatím vypadla Ivošova píseň Manželské blues, protože Ivo říkal, že bez Žambocha to hudebně nedá. Pokud přijede LucKa Minaříková tak ještě může dát se Slávkem "Když svlékneš nahotu". Pokud přijede Jirka Svítek tak může opět velmi přínosně doprovodit na klarinet Pepu. Uvažuji také o začlenění HBO scénky Arnošta, ale záleží to hlavně na něm a na délce programu. V dětském bloku by teoreticky mohli také zaznít Ovce od Slávka (?). Vojda by měl své dvě písně jako minule jen rozložené do celého programu.Tučně jsou vyznačeny písně kdy je na place všichni členové Textovky. Víc společných písní (v této sestavě) myslím nemáme. U bodů (v následném přehledu dramaturgie)s otazníkem si nejsem jistý zda to zařadit. Hlavní snahou bylo tedy udělat program jiný než minule. Časy doplním. Každý bod můžeme ještě upřesnit či doladit na základě připomínek, ale věřím, že nové prvky budou fungovat s těmi osvědčenými z minulých let.

AKTUALIZACE 19.7. V 11:00


1. Úvod – Slávek + Kosmo (sami na scéně – Slávek představí smysl Textové dílny a Kosmo představí program koncertu)
2. Volná píseň – Slávek
3. Aleluja – Slávek + sbor (před písní velký příchod všech členů Textovky)
4. Mumie – Slávek + sbor (po písní sbor odchází + od druhé sloky Kosmo pantomima textu)
5. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Barová – Slávek + Lada +Ivo
6. Volná píseň - Ivo + Lada
7. DĚTSKÝ BLOK – Volná píseň - Vojda
8. DĚTSKÝ BLOK – Mama ja chem koně - Peter Šrank
9. DĚTSKÝ BLOK – Koník /Šnek – Monty
10. Volná píseň - Monty (+ instruktáž jak se drží Krtek :) a lekce hry na kytaru pro diváky jako minule - dle Montyho nálady)
11. VÝBĚR 5 SLOV OD DIVÁKA – Slávek + Daniela + Jarda + Arnošt + Vojda + další
12. Volná píseň – Pepa Streichl (doprovod Ivo + Láďa Zítka či Jirka Svítek)
13. Volná píseň – Pepa Streichl (doprovod Ivo + Láďa Zítka či Jirka Svítek)
14. PŘEDVEDENÍ TEXTU Z 5 SLOV OD DIVÁKA (Pepa Streichl soudcuje a hodnotí kartičkami s body:)… pro Arnošta připravena -4 :)[/b]
15.Volná píseň – Pepa Streichl (doprovod Ivo + Láďa Zítka či Jirka Svítek) (zpívající porotce se rozloučí závěrečnou písní)
16. Volná píseň nebo Nevěřím – Láďa Zítka
17. Básničky - Jarda Síbrt
18. Volná píseň – Arnošt
19. Volná píseň – Arnošt
20. TEXTOVÝ SOUBOJ V RÝMECH NA MELODII – Arnošt + Aleš Vosáhlo + Kosmo (Čechy vs Morava:) (postupně vtáhneme nadhozením rýmu i Slávka a Ivoše a další)
21. Volná píseň – Kosmo + Aleš Vosáhlo
(?) 22. IMPROVIZACE TEXTOVÁ + HUDEBNÍ – Kosmo /text/ + Aleš Vosáhlo i třeba Ivo /hudba/ ( diváci zadávají v aktuálním čase slova, ze kterých vzniká příběh /pohádka/ a improvizovaná hudba)
- 3 min
23. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Julka a Marína – Lucie Redlová
24. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Vrba – Lucie Redlová
25. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Otevřete sa mraky – Lucie Redlová + sbor
26. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ - Prodejna pojízdná – Vojda + sbor
27. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Mezičas+ sbor
28. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Anděl – Arnošt + sbor
29. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Anděl šišky Š. - Arnošt + Monty + sbor (Jsem anďééélll co tě dostaaal na povééél :) (bude to dobrý kontrast - zasvěcení se zasmějí a nezasvěcení si mohou krátce zazpívat:) - 1 min
30. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Tlustý pán – Monty + sbor
31. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – 1 + 1 – Slávek + sbor (možné taky tuto píseň zařadit po Mrtvej žít či přehodit s Aleluja)
32. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Mrtvej žít – Slávek + Láďa Zítka + Sbor
MOŽNÝ PŘÍDAVEK: SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Imaginární hospoda – Slávek + sbor
anebo příjemná tečka Slávkova píseň "Mane nobiscum domine" (Jednodenní květ)

Až nějak definitivně upravíme program tak bych poprosil jednotlivé interprety, kterých se to týká, aby upřesili své "volné písně" - a zaslali mi jejich text (michal.simicek@volny.cz), protože chci vytisknout zpěvníček s hranými písněmi na koncertě, aby si mohli zazpívat i diváci (bude to i dobrá pomůcka pro dílnaře).

Definitivní program bude zas zezadu na vstupních dveřich na plac + na place na zemi + prostřednictví moderování můžu vždy naťuknout co bude následovat.

Mějte se hezky. Kosmi
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 19. 7. 2011, 10:43, celkem upraveno 2 x.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Kosmo,
nedáš mi tam nějakou „volnou báseň“, jako minule, ať tam nejsem jen do počtu? Mohlo by to být o to pestřejší. (Myslím, že ohlas na to byl dobrý.)
Díky
J.
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“