12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Zajímavé události, které patří minulosti
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

To daniela: Ok. Jasně, nechme to na příště. Měj s hezky a těším se na setkání. kosmi
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Pepa Streichl »

Moc a moc se omlouvám, celé se mi to rozsypalo. Před třemi měsíci jsem se nechal zapsat do pořadníku čekatelů na jednoduchou operaci (nejde o zdraví, spíše kosmetickou – něco jako bradavice nebo kuří oko – na noze) a právě dnes ráno mi zavolali že operace bude provedena 28.7. Mám se dostavit v 9:00 hodin. Pooperační klid je určen na 12 hodin, čili budu propuštěn 29.7. dopoledne. Takže Náměšť nemůžu stihnout a do Jaslovských Bohunic to taky nestihnu protože den předem jsem v Polsku a dlouhý přejezd mi v tom taky překáží. Na to (Jaslovské Bohunice) jsem už Slávka upozornil na Zahradě. Ještě jednou se omlouvám a slibuji že se uvidíme na 100% v Kdanicích. Je mi to moc a moc líto. Hodně jsem se těšil. Pepa
voyda
Příspěvky: 148
Registrován: 10. 10. 2008, 14:21
antispam: Ne

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od voyda »

Ahoj.

S Náměští počítám, s dramaturgií souhlasím, těším se.

Nabízím dopravu z Prahy, byť trochu komplikovanější, ale zato s kulturním bonusem. Jedu ve středu 27.7. cca v 15.30 z Prahy - Klánovic do Brna na koncert v Café Práh (hrát bude Kosmonaut, Arnošt F., Monty) a po skončení koncertu plánuji přesun do Náměšti n. O. Pokud se chce někdo přidat, dejte vědět. Můžu nabrat až 7 lidí.

Na brzkou, MV
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 89
Registrován: 5. 10. 2009, 21:39
antispam: Ne
Bydliště: Starý Plzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Janek »

Voydo, pokusím se dorazit do Klánovic (tel. 723215089) Janek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Daniela »

Tez se rada pridam, jestli to stihnu.
Jen aby v Cafe Prah zbylo nejake misto i pro mistni ;-)
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Daniela »

Meli jsme s detmi tvorive odpoledne:
stado.jpg
Koniku je kolem 80. Takze: sezrat, nebo dopect jeste jednu davku pro Bohunice?
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahojte. I já s dramaturgií počítám a souhlasím, klidně ale nějakou píseň uberu, budeme-li časově přetékat: Neměli bychom přelézt přes 2 hodiny. Pozor, Kosmi, Pepa odřekl, takže to ještě zakomponuj.
Barovou chci určitě dát, ty ostatní zahraju či vynechám, jak bude třeba. Rozhodně chci ale zhudebňovat dopoledne napsané. Ve Stupavě jsme tomu nechali nejvíc času a oplatilo se... i v malém počtu, jaký nás byl, jsme zvládli bavit a udržet pozornost a příjemné zjištění bylo, když jsem viděl tváře z odpoledního hraní i na hlavní scéně v prvních brázdách při následném kratším vystoupení, protože si přišli ověřit, jestli to fakt byla improvizace. Byli nadšení i podruhé. Té improvizaci a rychlobásním (do toho ale já určitě nejdu - pro mě je to děsný stres, tuto kategorii neumím) bychom měli věnovat co nejvíce času. Naopak vyzývám ty, kteří jsou schopni rychle zhudebňovat, že by s tím měli najisto počítat, zahrát co nejvíc textů z jednoho úkolu a na různé melodie a prostřídat, to by mělo být cílem. I za cenu ubrání těch již existujících písní.
Všechny další aktivity nad to ... to je perfektní - zpěvník, letáček (byť třeba příště), cukroví atd. Koníčci tvoří, Danielo, krásné stádo. Jestli dělat i na Bohunice... neumím odhadnout, jak se to rychle rozuteče v Náměšti, ale bylo by fajn to mít i v B. Ale máš-li jich 80, tak se to dá rozdělit.

Na jiném místě řešíme současně i texty pro PB. Nazpíval a provedli jsme výběr. Ve spoustě textech je třeba udělat nějaké opravy. Sledujte prosím toto téma, zejména ti, jichž se to týká.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Mrca udělal pěkné plakátky na Náměšť i na Bohunice. Kuba by to měl v pondělí rozeslat přes úschovnu všem členům TD. Kdyžtak si stáhněte a pošlete lidem ze svých adresářů, ať se o tom aspoň ví, že tyto aktivity probíhají. Kdo umí přes facebook, učiňte tak prosím rovněž. Díky.

Zapomněl jsem: Jardo, Danielo, jestli vymýšlíte nějaké úkoly, letošní téma Prázdnin je, cituji: "...hlavním tématem festivalu „Cesty – Oslava houževnatosti“. Snahou a ambicí festivalu je pozvat muzikanty, kteří mají své vlastní tvůrčí cesty s vlastními cíli a vizemi."
Tak my jsme sami o sobě oslavou houževnatosti, protože trváme už skoro 8 let. Ale mohli bychom toto téma zakomponovat do nějakého textového úkolu.

Žádný jiný návrh jsem tu neviděl, tak platí v Náměšti za Kapličkou ve středu v 19hodin? Těší se Slávek.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Daniela »

Kosmo, Arnost, voyda a Monty od sedmi hrajou v Brne, takze tu valecnou poradu urcite nestihaji. Ja a Janek bud stihneme voydu a prijedeme teda az s klukama pozde, nebo ho nestihnem a pojedeme rovnou do Namesti, ale ani tak bychom tam nebyli pred osmou. Tak nam a vsem ostatnim pozde prisedsim prosim pripravte nejake shrnuti, at jsme v obraze ;-)

Ctvrtecni tema prazdnin je primo "Cesty vlastni", ukoly uz nejake mam a tesim se.
Ted me napada - kdyby se nekdo z muzikantu nudil, mohli byste mi zhudebnit Navrat. To je vlastni cesta jak vysita.

Peter tu konikovou pisnicku nakonec hrat nebude, tak jsem z druhe davky perniku napekla sneky.
mame_doma_m.jpg
mame_doma_m.jpg (10.11 KiB) Zobrazeno 4963 x
Pripominam: Kdo mate doma nejake vrele milovane lec jiz nepouzitelne tricko, kosili, ... vemte ssebou kousek cca 10x10cm. Budu to postupne pridavat na vlajku, ta cernobila je ponekud tristni.

Pepo, to je skoda ze nemuzes prijet. Tak na shledanou u Mrcy!
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Aha, na to brněnské hraní jsem zapomněl, i když jsem o tom už z několika stran slyšel. Ale protože vím, že zúčastnění do Náměšti pak jedou, ruším 19hod. a dejme tedy tu schůzku až na později.... co tak 23 hod. To už by šlo nebo je to ještě brzy? Cesta z Brna do Náměště je tak 45 minut.... netuším, kdy to má v Brně skončit. 23. hodina se stíhá, nebo to dát až po skončení programu v Náměšti, ať zase třeba nemusí odcházet dřív ti, kteří se tam půjdou do parku dívat? Dejte vědět, v kolik tak z Brna dorazíte a přizpůsobíme to.
Šneci bezvadní:)))
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím,

jaktože Peter nehraje koníkovou píseň? Vždyť psal, ža ano? Co tam teda mám opravit? Myslel jsem, že by Peter mohl dát dvě dětské.

FESTIVAL VE STŘEDU 2011 (27.8.) se koná u brněnského Café Práh od 19h do 22h (pak je oldies party). Srdečně zvu na open air festival a tak trochu před Textovkový koncert (hraje Monty, Arnošt, Vojda, Kosmo). Z časů vyplývá, že to ve středu večer nestíhám a jelikož jedeme i s Emou ve čtvrtek vlakem tak nevím zda stihnu dopolední Textování (nemůžu přijet dřív, protože situace s hlídání je složitá). Nicméně mezi 11h- 12h budu 100% na místě u budu senějak snažit korigovat to, abych osvěžil program a doladil podrobnosti před začátkem.

Opravenou dramaturgii dám dnes večer na web, ale potřebuji vědět co teda bude Peter hrát (já zatím počítám s jeho dvěma dětskými věcmi)?

Mějte se. Kosmi
Peter Šrank
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 7. 2004, 13:14
antispam: Ne
Bydliště: Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od Peter Šrank »

No, vidím, že musím zareagovať aj sem, lebo zdá sa, že ku Kosmovi holuby správy nenosia. Pred štyrmi dňami som mu posielal podrobný email, dnes správu sem na fórum a vidím, že teraz je online a na oboch akciách ma škrtá a neuvádza (ešteže som na plagátoch :-)

Kosmo, idem!!! Len nebudem hrať Kone (tie si tam dal bez toho, že by si sa ma to spýtal, bolo by stačilo "volná píseň"), lebo som ich v živote nehral a je to duo mama a dcéra a ani na jedno z toho sa necítim. Môžem z detských dať Plavecké preteky, Včielky z úľa alebo Šušňový vlak. Navrhujem to druhé, stačí jedna pieseň.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

Plakát:
Textovka Náměšť2011.JPG
Odkaz na Událost facebook.com:

http://www.facebook.com/event.php?eid=234138656617532

Šiřte plakátek (email, weby atd.) a zvěte na událost. Díky.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

AKTUALIZACE: Program koncertu 28.6. - finální návrh

Příspěvek od kosmonaut »

Zdravím, z mé strany hotovo. Co vy? Změny provedeny.

V Náměšti budu 28.7. od 10:15. Doladíme podrobnosti před začátkem. Mějte se. Kosmi
kosmonaut píše:1. Úvod – Slávek + Kosmo (sami na scéně – Slávek představí smysl Textové dílny a Kosmo představí program koncertu)
2. Volná píseň – Slávek
3. 1 + 1 – Slávek + sbor (před písní velký příchod všech členů Textovky, moderátor při příchodu jmenovitě představí)
4. Mumie – Slávek + sbor (po písní sbor odchází + od druhé sloky Kosmo pantomima textu)
5. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Barová – Slávek + Lada +Ivo
6. Volná píseň - Ivo + Lada
7. DĚTSKÝ BLOK – Volná píseň - Vojda (sbor dělá publikum na place a podporuje v popěvcích)
8. DĚTSKÝ BLOK – Volná píseň - Peter Šrank (sbor dělá publikum na place a podporuje v popěvcích)
9. VÝBĚR 5 SLOV OD DIVÁKA – Slávek + Daniela + Jarda + Arnošt + Vojda + další
10. DĚTSKÝ BLOK – Koník /Šnek – Monty (Daniela ještě před začátkem psaní rozdání napečených šneků:) ... bude to časový pres, ale opravdu nevím jak jinak to seřadit)
11. Volná píseň - Monty (+ instruktáž jak se drží Krtek :) a lekce hry na kytaru pro diváky jako minule - dle Montyho nálady)
12. PŘEDVEDENÍ TEXTU Z 5 SLOV OD DIVÁKA (?Monty či Slávek soudcuje a hodnotí kartičkami s body:)… pro Arnošta připravena -4 :)
13. Volná píseň nebo Nevěřím – Láďa Zítka
14. Básničky - Jarda Síbrt
15. ZHUDEBNĚNÉ PÍSNĚ Z DOPOLEDNE - Ivo + Slávek + Arnošt a další
16. Volná píseň – Arnošt
17. Volná píseň – Arnošt
18. TEXTOVÝ SOUBOJ V RÝMECH NA MELODII – Arnošt + Aleš Vosáhlo + Kosmo (Čechy vs Morava:) (postupně vtáhneme nadhozením rýmu i Ivoše + Montyho a další)
19. Volná píseň – Kosmo + Aleš Vosáhlo
(?) 20. IMPROVIZACE TEXTOVÁ + HUDEBNÍ – Kosmo /text/ + Aleš Vosáhlo i třeba Ivo /hudba/ ( diváci zadávají v aktuálním čase slova, ze kterých vzniká příběh /pohádka/ a improvizovaná hudba)
- 3 min
21. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Julka a Marína - Lucie Redlová (text Kuba Horák)
22. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Otevřete sa mraky – Lucie Redlová + sbor
23. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ - Prodejna pojízdná – Vojda + sbor
24. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ - Když se lidi napijou - Slávek + sbor
25. SPOLUPRÁCE TEXTOVKY – Mezičas+ sbor
26. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Manželské blues - Ivo + sbor
27. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Tlustý pán – Monty + sbor (sbor si počká na finále písně a zpívá: "Hrauju ti písničkuuu..." pěkně to vygraduje a připraví atmosféru na Mrtvej žít)
28. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Mrtvej žít – Slávek + Láďa Zítka + Sbor
29. SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ – Aleluja - Slávek + sbor
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 25. 7. 2011, 20:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 28.7.

Příspěvek od kosmonaut »

Nemáte někdo dětskou píseň o koních?! Těch perníčků od Daneli je škoda ... že nepřijedou:). Zkuste něco nadhodit. Díky. Kosmi

P.S.: Co takhle úkol na dopolední w orkshop: krátká dětská píseň o koních či koníčcích?:)
Odpovědět

Zpět na „Neaktuální aktuality“