JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Zajímavé události, které patří minulosti

JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Příspěvekod Slávek Janoušek » 23. 7. 2012, 02:09

TAK ZDRAVÍM VŠECHNY!
Uvádím info o Ústí. Je možné přijet už v pátek 17.8. - někteří už mají toho dne své bloky v programu: Zhasni, Marek Vojtěch a René Souček. Turistický areál Cakle je těsně za Ústím na silnici směr Letohrad, jak skončí baráky doleva dolů k řece Tichá Orlice.
K dispozici na přespání je prostor nad turistickým klubem ve vlastních spacácích.
V sobotu 18.8. od 13 do 15 textujeme s příchozími. V 15 Marek Vojtěch uvede divadlo pro děti: Pohádka o Písničce. Od 16 hodin následují recitály: Láďa Zítka, Lada Šimíčková + Ivo Cicvárek, Arnošt Frauenberg. Dále představení Textové dílny - písně na texty psané od 13 hodin, rychlobásně, rychlopísně + závěr 1+1, Alelujá, Mrtvej žít. To vše by mělo být tak do 18:30 hotové. K přespání bude opět prostor nad turist. klubem.

S účinkujícími jsem domluven, dál předpokládám, že bude Daniela, Lenka, Monty, Kosmo. Kdo další?
Připojuji text letáčku a plakát.
Tak plakát ne, neumím vložit - pošlu tedy asi samostatně každému a prosím o rozšiřování pomocí mailu, facebooku atd.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Slávek Janoušek » 23. 7. 2012, 02:45

Text strany 1 letáčku:

AGENTURA JAN POŘÁDÁ 27. ROČNÍK HUDEBNÍHO FESTIVALU

JANOUŠKOVO ÚSTÍ
alias MUZIKANTI V CAKLI


ROMANTICKÉ PROSTŘEDÍ - TICHÁ HUDBA U TICHÉ ORLICE

TURISTICKÝ AREÁL CAKLE
ÚSTÍ NAD ORLICÍ - STARÉ OLDŘICHOVICE
(z Ústí směr Letohrad, za městem vlevo dolů k řece)
_____________________________________________________________________________________________
PÁTEK 17. SRPNA 2012 v 19.30 hodin
ZHASNI ■ MAREK VOJTĚCH
RENÉ SOUČEK
STRÁNÍCI ■ JARRET

SOBOTA 18. SRPNA 2012 ve 13.00 hodin
TEXTOVÝ WORKSHOP S PŘÍCHOZÍMI
■ potřebujete papír, tužku a nápady, vzniklé texty zazní jako
písně v následujícím vystoupení Textové dílny S. Janouška

v 15.00 hodin pro děti
DIVADLO HARMONIKA: POHÁDKA O PÍSNIČCE

od 16.00 hodin
LAĎA ZÍTKA
TEXTOVÁ DÍLNA Slávka Janouška
LADA ŠIMÍČKOVÁ a IVO CICVÁREK
ARNOŠT FRAUENBERG
QUANTI MINORIS
SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK
JUSTIN LAVASH
PETR BENDE & PAVEL HELAN = KOLOTOČ
NEŘEŽ
http://www.slavekjanousek.cz
________________________________________________________________________________________________

Vstupné: PÁTEK 130 Kč, SOBOTA 190 Kč, děti polovic, vozíčkáři zdarma, na místě: OBA DNY 290 Kč
Předprodej: OBA DNY 250 Kč; Ústí nad Orlicí: Boutique Ariane, Pivnice U Skoby, občerstvení Cakle,
Česká Třebová: Salon Táňa, Music;
Brno: prodejna Kudrna - podchod nádraží, možno též objednat mailem: slavek.jan@volny.cz
Ubytování: stanový kemp v turistickém areálu Cakle
Místní atrakce: půjčovna lodí, kol, lukostřelba, horolezecká stěna
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Slávek Janoušek » 23. 7. 2012, 02:48

Text strany 2 a 3 letáčku:

Vážení diváci a příznivci,
chci Vám představit program 27. ročníku hudebního festivalu Janouškovo Ústí alias Muzikanti v Cakli. Věřím, že i letos nám svou přítomností a ohlasy opět vyjádříte podporu.
Každý rok zvu muzikanty, o kterých vím, že jsou výborní, umějí rozdávat pohodu a nic nepokazí. A zvláště pak takové, s nimiž jsem se ve svém hudebním životě potkával a zažil příjemné chvíle ať už na jevišti, ve studiu nebo v zákulisí či při nějakém posezení. Tento ročník je ve znamení Textové dílny. A tak mi dovolte představit letošní účinkující.

PÁTEK 17. SRPNA 2012 v 19:30 hodin

ZHASNI – skupina z Nového Boru, která vznikla kolem autorů Kuby Horáka a Michala Vaňka. Původně folková skupina je dnes folkrockovým seskupením doplněným o elektrické housle, basu a bicí. Před nedávnem vydali druhé CD Na druhém nádvoří a zařadili se mezi skupiny, které úspěšně hrají na letních festivalech. Kuba Horák je zároveň jedním z duchovních otců Textové dílny při mém webu slavekjanousek.cz, neboť nad jeho texty jsme před osmi lety diskutovali a jeho byla myšlenka zpřístupnit tuto diskusi v rámci veřejného fóra dalším zájemcům. Tak vznikla platforma, kde je dnes přes čtyři stovky členů, přes tisíc zavěšených textů. Zaposlouchejte se tedy do poetických textů ve folkrockovém hávu. A prosím klid a ticho. A Zhasni.

MAREK VOJTĚCH – nepřehlédnutelný harmonikář s plným hlasem rozšířil nepočetnou rodinu písničkářů a písničkářek s tímto někdy poněkud hlučným nástrojem. Člen Textové dílny, který se v posledních letech rovněž začíná prezentovat na letních festivalech. Je navíc i autorem a hercem divadla Harmonika, které v sobotu v 15 hodin zahraje hru pro děti Pohádka o Písničce. Takže v sobotu vezměte i děti.

RENÉ SOUČEK – další člen Textové dílny, který také již objíždí akce po celé republice. V okolí Frýdku-Místku, kde žije, patří dávno ke starým harcovníkům. Rád bych upozornil na jeho někdy vtipné, jindy hlubokomyslné texty a vynalézavou hru na kytaru. Právě dokončuje první CD svých písní, třeba budeme v Cakli i křtít.

STRÁNÍCI – ostřílená kapela z Litvínova, která se už kdysi vzhlédla v melodickém folku tria Peter, Paul and Mary, jsou takovým jejich českým protipólem. Zpívají texty s českými překlady a mají opravdu vytříbené vokály, které stojí na hlasech manželské dvojice Luboše a Veroniky Stráníkových a Míry Ošance. V létě hrají na mnoha festivalech a i sami pořádají různé akce: festivaly, večery v klubech, potlachy. Na jeden takový jsme byli pozváni v červnu - a výborné. Tak si udělejte pohodu při jejích písních.

JARRET – na závěr večera trochu říznějšího folkrocku až rocku z Liberce. Poněkud nezařaditelní Jarreti jsou už také dlouho v mém hledáčku, a nikdy to zatím nevyšlo. Takže poprvé v Ústí. Potkávám se s nimi již dvacet let a hned na první poslech se mi líbili. Přiznám se, že když po čase od nich odcházel za pracovními povinnostmi jejich dvorní autor, kytarista a zpěvák Bohouš Vašák, měl jsem obavy o další osud kapely. Asi jsem nebyl sám. Jenže těleso, jehož páteří vždy byli zpěvačka Hanka Skřivánková, kytarista Michal Kadlec a baskytarista Marek Štulír, se semklo a dosáhlo brzy velkých úspěchů – hráli např. na velkých akcích typu Colours of Ostrava, Rock for people, na Prázdninách v Telči natočili koncert s Glenem Hansardem (CD Glen Hansard a Jarret live v Telči). Vydali několik skvělých CD – Unikat, Vztahem zapni (nominace na cenu Anděl 2006), v minulém roce album Za hrany. Tak příjemný zážitek.
A pak už dobrou noc, pokud se Vám bude chtít jít spát ať už domů nebo do stanu v kempu. My možná ještě pohrajeme jen tak u stolů v hospůdce, kde jste vítáni, dokud nám nezavřou.


SOBOTA 18. SRPNA 2012 ve 13:00 hodin POZOR!!! ZAČÍNÁME UŽ VE 13:00

Textaři mezi Vámi pozor! Už od 13 hodin si uděláme společně se členy Textové dílny a příchozími takový textový workshop asi na dvě hodiny. Budete potřebovat tužku, papír a pár nápadů. Zadáme si různé textové úkoly a po určitém čase si vždy přečteme, co kdo vymyslel, než zvolíme další úkol. Cílem je vytvořit texty, které se pak budou zpívat jako písně během následujícího vystoupení Textové dílny. Je to zábavné, pokud si chcete hrát a bavit se.

OD 15:00 hodin
DIVADLO HARMONIKA – POHÁDKA O PÍSNIČCE

Divadlo jednoho herce Marka Vojtěcha zahraje pro menší děti divadelní hru, kde je použit živý hudební doprovod. Děti jsou zapojeny do hry, spoluvytvářejí podobu představení, dostanou prostor pro svou fantazii, kdy vedle písní se objevuje i kreslení.

LAĎA ZÍTKA – bluesový písničkář, opět člen Textové dílny, který hrál v Cakli už před třemi lety. Je vynikajícím hráčem na foukací harmoniku, kterou ve svých písních často využívá.

TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA – kolem 16:30 nastoupí celá velká parta asi 15 textařů a muzikantů a předvede poněkud improvizované interaktivní vystoupení, kde zazní jednak texty, které účastníci workshopu odpoledne napsali, a to jak v podobě čtené, tak i zpívané. Diváci budou svědky i tvorby přímo na jevišti, kdy se budou vymýšlet texty na zadaná slova a ty se rovnou zazpívají. Po celou dobu osmileté existence děláme dvakrát ročně živé textové dílny, kde se hravou formou textuje a občas vznikají písně, které se pak na podobných seancích hrají. Na několika festivalech se už s podobným improvizovaným představením Textová dílna prezentovala, např. na Zahradě v Náměšti na Hané, na Prázdninách v Náměšti nad Oslavou nebo třeba na Slovensku na akci Fest Dobré Bohunice či na Stupavě. Textová dílna Slávka Janouška představí i některé své další členy.

LADA ŠIMÍČKOVÁ A IVO CICVÁREK – brněnská písničkářská dvojice vzniklá v rámci TD veřejně interpretuje vlastní tvorbu od roku 2007. Jejich písně jsou založeny na Ladiných poetických textech, jejím civilním pěveckém projevu a hudebním doprovodu Ivo Cicvárka na klavír či kytaru, někdy akordeon a samply. Žánrově se blíží k šansonu. A Lada, která se ještě před pár lety styděla zpívat, na jaře s Ivem vydala CD s názvem Hotel v tiché ulici.

ARNOŠT FRAUENBERG – a ještě jeden člen Textové dílny. Arnošt oplývá hravými poetickými texty, někdy však až mrazivými. Vrací se do Ústí po třech letech, neboť se tehdy publiku velice líbil.
Není vyloučeno, že se objeví ještě někteří další členové TD, neboť je to tvárné sdružení.

QUANTI MINORIS – zjednodušeně řečeno: brněnští Jethro Tull, i když oni to asi nebudou slyšet rádi. Mnohými věcmi se Vám to připomene: andersonovsky povídavá, bublavá příčná flétna Zdeňka Němečka někdy se viklajícího s vytrčenou zalomenou nohou jako legendární Ian Anderson. Až barokizující pasáže, postupy staré hudby, netradiční nástroje, loutny, píšťaly, kravské rohy najednou přerušené rockovým tahem s kytarovými rify. Velice bohatá muzika. Jednou už hráli na plovárně před mnoha lety, ale bohužel až v závěru a měli značné potíže s laděním nástrojů, proto tentokrát už zvečera, kdy ještě nepadá rosa.

SLÁVEK JANOUŠEK & LUBOŠ VONDRÁK – spolu s Lubošem Vondrákem jsme hráli ve studentském Malém divadýlku v Brně na přelomu 70. a 80. let a po úspěchu na Portě v roce 1984 jsme v následném šíleném tempu hráli až 230 představení ročně. Od roku 1986 jsme pak šli různými cestami. V roce 2007 jsme zažili comeback a občas spolu zase začali hrát, a když párkrát někdo řekl: Vám to spolu ale fakt sluší, to se pak zdá, že to ani dvacet let být nemohlo. A hraje se nám ve dvojce dobře dodnes.

JUSTIN LAVASH – neuvěřitelně famózní kytarista a zpěvák hendrixovského typu. Občas spolupracuje s českými jazzmany, nedávno i např. s Lenkou Dusilovou či jazzovou pianistkou Beatou Hlavenkovou. Způsob hry na kytaru je opravdu takový, že i mnozí kytaristé si lámou hlavu, jak ty zvuky vlastně Justin vytváří. Ale on tvoří hlavně nálady, které se přelévají jedna v druhou. Tak se nechte unášet.

PETR BENDE & PAVEL HELAN = KOLOTOČ, folkový recital
Petr Bende se po loňském úspěšném vystoupení opět do Ústí vrací. Hrál tu už kdysi ještě na plovárně se svou tehdejší kapelou. Dnes uznávaný zpěvák ověnčený úspěšnými deskami uspěl v roce 2004 ve finále druhého ročníku soutěže Superstar a posunul se o poschodí výš na hudebním trhu práce. Skvělý muzikant, hráč na kytaru, klávesy, foukací harmoniku začínal dokonce jako bubeník a hraje výborně i na bicí. Letos přijíždí bez rockové skupiny. Spolu s ním vystupuje kytarista Pavel Helan, violoncellista Štěpán Švestka a na saxofony a flétny Jan Vašina. Loni vydal Petr Bende své třetí album s názvem Trojka a kromě několika vlastních textů se na CD objevují výhradně texty členů Textové dílny, byť byli osloveni i renomovaní textaři působící na české scéně. I tato loňská spolupráce vede k logickému vyústění – poslechněte si další, tišší polohu Petrovy tvorby.

NEŘEŽ – pražská skupina, která svými zakládajícími členy Zdeňkem Vřešťálem a Vítkem Sázavským navazuje na předchozí skupinu Nerez, kde působila fenomenální zpěvačka Zuzana Navarová. Pamětníci vědí, že kdysi v 90. letech skupina hrála na jednom ročníku v Ústí, ještě když se akce konala na fotbalovém stadionu. V té době jsme se potkávali velice často na hraních, dokonce jsme odehráli společné šňůry. Rok po vzniku písně Imaginární hospoda, v roce 1986, jsme společně se skupinou Nerez a Karlem Plíhalem vydali malou EP desku se stejnojmenným názvem, kterou producentsky obstaral Zdeněk Vřešťál. Skupina Neřež od té doby ušla veliký kus cesty. Tak si poslechněte její současnou podobu.

Oba dny budeme opět uvádět a glosovat s panem advokátem Frantou Urbancem. Přejeme Vám příjemný poslech a hezké počasí bez vody po celý festival. Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Janek » 23. 7. 2012, 23:29

Počítám s tím, že přijedu.
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 89
Registrován: 5. 10. 2009, 22:39
Bydliště: Starý Plzenec
antispam: Ne

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Pepa Streichl » 24. 7. 2012, 07:13

Slávku, jsem důchodce, držitel průkazu ZTP, ale nejsem vozíčkář, teda asi jo, přijedu svým vozem (Felicie) mám nárok na vstup zdarma?
Pro Danielu: V příloze je článek o Odettě (ale i rozhovor se mnou) :-)
Přílohy
CROSSROADS-2012-07.pdf
Crossroads 7/2012
(13.69 MiB) 266 krát
Pepa Streichl
 
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 10:44

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Slávek Janoušek » 24. 7. 2012, 12:58

Ahoj Pepo, budeš samozřejmě vítán, dostaneš vstup volný a budeš se moci volně rozlétnout do všech zákoutí areálu. :D
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Jarda Síbrt » 13. 8. 2012, 21:29

Ahoj, tak nakonec to vypadá, že bych se v Cakli mohl objevit. Dorazím pravděpodobně s rodinou, takže mé možnosti budou omezené, ale zkusím připravit nějaký úkol na textování s příchozími mezi 13 a 15. Pokud rodina vydrží, zúčastnil bych se popř. i celkového vystoupení Textovky (tentokrát spíš asi jen jako support). Když mi to vyjde, stavil bych se na chvíli v pátek večer ohledně domluvy úkolů na sobotu (ale slíbit to nemohu).
Jarda Síbrt
Site Admin
 
Příspěvky: 745
Registrován: 25. 9. 2005, 14:31
antispam: Ne

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Slávek Janoušek » 13. 8. 2012, 22:55

Jasně, Jardo, jak Ti to vyjde.
Poslední instrukce:
VŠEM, VŠEM, VŠEM: má být pěkně, ale kdoví. Ke spaní ve společné noclehárně nad turistickým klubem je třeba mít spacák a karimatku.
Při předstartovní horečce mám vždy pocit, že to bude průser a bude málo lidí. Vezměte proto všechny svoje známé a kamarády... dobrá, aspoň jednoho :)
Těší se nervózní Slávek.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Jarda Síbrt » 14. 8. 2012, 21:32

Já místo v noclehárně nezaberu. Budeme s rodinou nedaleko u přátel, které v sobotu samozřejmě vezmeme s sebou ;)
Jarda Síbrt
Site Admin
 
Příspěvky: 745
Registrován: 25. 9. 2005, 14:31
antispam: Ne

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Cácorka » 16. 8. 2012, 21:09

Taky jedůůůůůůů!
Cácorka
 
Příspěvky: 392
Registrován: 6. 4. 2004, 22:07
Bydliště: Holýšov
antispam: Ne

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Jarmila Týnkova » 17. 8. 2012, 07:57

Já letos bohužel...ale moc mě to mrzí. Tak si to užijte a ať vám přeje počasí.
hrochoušek
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
 
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 17:29
Bydliště: Mělník

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Lucka Minaříková » 17. 8. 2012, 13:11

Tak asi zas nic, zapomněla jsem, ze budem v Krkonoších - dívala jsem se dokonce, i jak by mi tam jel nějakej vlak nebo autobus a ufff... skoro 4 hodiny jen jedna cesta, navic večer bych musela zpátky.. to asi nemá cenu..Tak si to užijte a doufám, že se uvidíme aspoň na textovce
Lucka
Lucka Minaříková
 
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 14:30
Bydliště: Praha

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Slávek Janoušek » 23. 8. 2012, 01:15

V Cakli byla skvělá atmosféra. Celá Textová dílna - recitály i vystoupení TD - to byl opět výborný zážitek. Přišlo sice málo lidí, protože v okolí v tom víkendu byla spousta akcí, zejména Babí léto v Dolním Újezdě u Litomyšle, tam se prý sešlo 1800 diváků. Takže příští rok skočím o týden dopředu, abychom se nepotkali. Vzhledem k malému počtu posluchačů to vypadalo na velký finanční prodělek, ale naprostá většina členů TD snížila své honoráře či je dokonce odmítla. O trochu dolů šel i Petr Bende. Beru to jako šlechetné gesto, díky kterému se prodělek pohybuje ve snesitelné rovině. Dokonce se dodatečně ozval po mailu jeden nový sponzor, který prodělek ještě zmenší. Takže pohoda a veliké díky všem.
Slávek Janoušek
Slávek Janoušek
 
Příspěvky: 784
Registrován: 11. 12. 2003, 03:53

Re: JANOUŠKOVO ÚSTÍ 2012 - 17. - 18. SRPNA 2012 ÚSTÍ NAD ORL

Příspěvekod Cácorka » 23. 8. 2012, 08:39

Slávku, atmosféra po celý víkend byla opravdu úžasná, takže velké díky Tobě jakožto organizátorovi i všem zúčastněným. Muzika výborná, pestrá, mělo to šmrnc. Věřím, že co se týče financí, nějak Ti to bude shůry vráceno při další akci. Textovkáři, ráda jsem si vás užila a těším se na příště. Các.
Cácorka
 
Příspěvky: 392
Registrován: 6. 4. 2004, 22:07
Bydliště: Holýšov
antispam: Ne


Zpět na Neaktuální aktuality

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron